Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziękujemy pięknie za pochwały. Tatuś stwierdził, że taki piękny to tylko po nim. 😁
Dziś w końcu wybraliśmy fotelik samochodowy i jutro Paweł jedzie kupić. Michasia już do niego przymierzaliśmy i wszystko pasuje. Jutro tylko zmierzymy go w aucie bo o tym nie pomyśleliśmy, że może nie pasować. A fotelik to Britax Evolva 123 Plus. Kolor KIM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
malamyszko fotelik jest super. Koniecznie przymierzcie go do swojego autka i zapnijcie wszystkie pasy, bo to bardzo ważne. Bardzo podobny do naszych dziewczyn (Ani i Zuzi) King Plusów 🙂 Chociaż Kingi są bardziej zabudowane z każdej strony. I nawet widziałam, że jest też wersja Krowy, ale chłopczyk w Krowie, kwestia gustu 🙂
Britax to ta sama firma co Romer, dlatego od razu Ci piszę, że jest fajna promocja HOLOGRAM. Po zarejestrowaniu fotelika za dramo dostajesz dodatkowe 6 miesięcy gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszko przepraszam, że się wcinam, ale nie wiem czy to sprawdziliście i czy Wam odpowiada. Czytałam teraz kilka opinii o tym foteliku i prócz samych pozytywów ma jeden minus. Żeby zmienić pozycję fotelika (np jak Michaś zaśnie) trzeba odpinać fotelik. A to trochę bez sensu. U nas jednym ruchem mogę zmienić Ani pozycję w krowie i to siedząc na przednim siedzeniu w czasie jazdy. Zapytaj zuzkę jak się to przydaje, bo ma taki sam fotelik jak Ania.
http://www.ceneo.pl/;0151227203-10.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna ,napisałam Ci o kanapie i mam za swoje,właśnie jadłam bułkę z pomidorem i ketchupem i spadł mi ten p...ty pomidor na kanape ,oczywiście ketchupem w dół 😠 😠 😠,ale zmyłam i chyba śladu nie będzie,zobaczymy czy ekspedientka miała rację 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
Sobolinku,a jesz czekolade?bo ja nie jadlam jak mialam migreny,a teraz sobie pozwalam i to na calego,dziennie jedna milka 😜az sie boje ze jak przyjdzie migrena to łeb mi rozsadzi,mam takie wyobrazenie ze przez to ze przez rok jej nie bylo to teraz bedzie 12 x slniejsza 🤔az sie boje,
Ide poogladac fotki Michalka

Jestem, ale nie na długo bo mój przydupasek kochany już mnie szuka 🙂 Cały dzień przy mnie 🙂
Ja czekoladę na szczęście mogę jeść, ale znowu z przyczyn kilogramowych 😁 muszę ograniczać. Zamiast tabliczki jem rządek hehe 🙂
Kochana nie martw się na zapas tą migreną, a poza tym więcej nie zwymiotujesz niż masz w środku 🙂 Przykre ale prawdziwe.
A Michałek rewelacyjny, nie ? 🙂 Mój Zięciu Kochany 🙂


Noo, rewelacyjny jak większość Michałów(znam kilku),szkoda że już zajęty 😜,nie mamy zamiaru Wam go odbijać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Joanna ,napisałam Ci o kanapie i mam za swoje,właśnie jadłam bułkę z pomidorem i ketchupem i spadł mi ten p...ty pomidor na kanape ,oczywiście ketchupem w dół 😠 😠 😠,ale zmyłam i chyba śladu nie będzie,zobaczymy czy ekspedientka miała rację 🤨

hehe wykrakałaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małamyszko ,jeszcze nie czytałam o tym foteliku,ale jeśli Sobolinek pisze ze trzeba odpinać fotelik żeby położyć dziecko ,to wydaje mi sie to bezsensu,ja tam wcale nie odpinam fotelika,chyba ze przestawiam go na przednie siedzenie,a ta funkcja zeby polozyc dziecko to dla mnie rewelacja ,Zuzia czesto zasypia podczas jazdy ,wtedy wystarczy jeden ruch i hop juz lezy,nawet z przedniego siedzenia kierowca moze to zrobic jedna ręką,ale to tylko moja opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka odkąd Ania tak ładnie wszystko je to eksperymentuję 🙂 I dziś wieczorem pokroiłam jej jedno jabłko do garnuszka z cynamonem (bez cukru) i dusiłam pod przykryciem aż się zrobiła pyszna ciapka z Jabłka 😁 i to dodałam do rzadszej już manny z mleczkiem. Strasznie jej to smakowało 😁 😁 Ale pod koniec już był odruch wymiotny więc aby zachować kaszkę w brzuszku już jej nie katowałam i dałam pół rosołku z Bobovity i po kąpieli cycusie. Zobaczymy jaka będzie noc 🙂

A tak ogólnie to Ania dziś cały dzień chodziła za mną i się przytulała, kładła się na mnie w zabawie i zjadała mi (obśliniała) całą twarz a jaką radochę przy tym miała 🙂 Taki przydupasek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂 😘

Nie zamarzliśmy 😁 tamten dzień to jakiś foch pieca był i teraz grzeje lepiej (19-20 stopni), chociaż jak dla mnie mogłoby być jeszcze o te dwa stopnie więcej, ale nie da rady, albo my nie umiemy nastawić 😮

Przyłączam się do zachwytów nad Michasiem, bo są jak najbardziej słuszne - słodziak śliczny 🤪 Jeszcze raz dochodzę do wniosku, że dzieci z gęstszymi włoskami wyglądają na doroślejsze. I tyyyyyle śniegu mieliście 🤪

Ula od niedawna w Maxi Cosi Tobi jeździ, a ja przesiadłam się na przednie siedzenie (gdy jeździła tyłem siedziałam zawsze z nią, żeby jej smutno nie było). Nie oszalała ze szczęścia, że jeździ przodem, ale narzekać też nie narzeka 😎

Zuzka, a co Twój A taki zmarnowany na urodzinowych zdjęciach?

Sobolinku współczuję migrenowych przejść 😞

Moja Ulka też straszny przydupasek. Nawet jak tata się nią chce zająć to ona zaraz i tak do mnie przypełza... A dziś byłyśmy u mojej koleżanki i też trochę pozwiedzała i potem czepiała mi się po nogach (bo od kilku dni zaczęła stawać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ,chyba "załatwiłam" Zuzę 😞dalam jej wczoraj deserek jabłko z jagodą,a potem zjadła jeszcze całego banana,strasznie byłam zadowolona ,bo od kilku dni mała dużo je ,ale dzisiaj bidulka strasznie sie meczyla z kupką,stękała jak "stary" i patrzyła na mnie taakim wzrokiem ze az mi sie płakac chciało,jak juz wycisła to za kazdym razem płakała 😞(robila 3x)co ze mnie za matka 😠
Kochane ja uciekam ,muszę poszyć zasłony ,bo przez kanapę musiałam troszke zmienic wystroj salonu ,bo do niczego mi nie pasowała,u mnie panowały beże i brązy a kanapa jest biało-szara,w efekcie pomalowałam jedną ścianę na szaro i teraz siedze pół dnia ,patrze na nią i ...jakoś mnie to nie przekonuje,do tego wszystkiego beda zielone dodatki,moze efekt koncowy mnie zaskoczy 🤔no i jeszcze pokiok Zuzi na mnie czeka,ale chyba bede go robic jak ona zacznie chodzic bo inaczej nie mam szans 🙂

DOBRANOC
a jeszcze mi sie przypomniało,my idziemy jutro na szczepienie ,i teraz sie zastanawiam do tej pory mielismy 5w 1 i płaciłam ,czy za to tez bede musiał płacić?orientuje się któraś? 😲
To jeszcze raz spokojnej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Dziewczyny czy to możliwe, ze Blanka przez to że zaczęła jeść mleczko z kaszką, które jest gęste nie potrafi już pić samego mleczka i wody??? Kurcze krztusi się strasznie albo mleczkiem albo wodą i nie chce przez to jeść :/ :/:/ Próbowałam dać do butli smoczek z mniejszą dziurkę ale jest to samo :/

hihihi ale mam refleks ale właśnie nadrabiam cały tydzień 🙂ale do rzeczy ja już dawno temu pisałam jak jakieś pół roku temu bo właśnie wtdy wprowadziłam kaszkę do butli i właśnie mam ten sam problem od tamtej pory mleko tylko z kaszką bo inaczej się krztusi a soczki podaje w niekapku i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula ,on zawsze na zdjęciach robi takie miny jakby go z krzyża zdjęli,każdy kto go zna dziwi sie dlaczego tak wygląda ,bo w rzeczywistości taki nie jest 😉pozatym jest zmęczony bo ostatnio pracuje po 12 godz.i nieogolony bo zapomniałam mu kupic piankę 😁
U nas też przytulanie na całego ,i to do wszystkich łącznie z psem ,słodkie to nie ,korzystajcie ,bo za kilka lat im to minie,a może dziewczynki są inne?
Jutro wrzucę filmiki to same zobaczycie,
Sobolinku ,Anai naprawdę duuuużo je,
Dobranoc,musze sie wylogować bo inaczej znowu tego nie zrobie co mam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka wiem, że to nie jest śmieszne 🙂 ale myślałam, że pęknę jak czytałam co zafundowałś Zuzi 😉 Ja wcale nie jestem lepsza, też futruję Anię i cieszy mnie to że tak ładnie je. U nas na szczęście kupki regularnie rano na na dobre i na złe.
Jeśli chodzi o szczepienie to Ci nie pomogę, bo u nas wszystkie szczepionki funduje Ani babcia pediatra 🙂 (i nawet nie wiem ile kosztują) A my brałyśmy 6w1. Teraz chcę ją zaszczepić jeszcze przeciwko ospie, bo gromadka brata częściowo miała a Emi chodzi do przedszkola i może coś przywlec.

Pa Zuzka i Asiula. Śpijcie dziewczynki spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
no i musze leciec spiaca krolewna sie obudzila wlasnie slysze w glasniczku jak moiw " ka ka ka " hehehe lece kochane milej i przespanej nocki wszystkim wam zycze 😘 😘 😘 😘 😘

o jacieeeee mój to już tak od kilku miesięcy ka ka ka a myślałam że tylko on kaka i nic więcej nie chciał mówić teraz wiadomo wachlarz większy o wiele większy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
malamyszko przepraszam, że się wcinam, ale nie wiem czy to sprawdziliście i czy Wam odpowiada. Czytałam teraz kilka opinii o tym foteliku i prócz samych pozytywów ma jeden minus. Żeby zmienić pozycję fotelika (np jak Michaś zaśnie) trzeba odpinać fotelik. A to trochę bez sensu. U nas jednym ruchem mogę zmienić Ani pozycję w krowie i to siedząc na przednim siedzeniu w czasie jazdy. Zapytaj zuzkę jak się to przydaje, bo ma taki sam fotelik jak Ania.
http://www.ceneo.pl/;0151227203-10.htm


Sobolinku, wiemy o tym. Ale nasi znajomi też taki mają (właśnie się dowiedzieliśmy) i jeżdżą teraz z rozłożonym fotelikiem i dziecko się nie męczy. Chyba tak zrobimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no dobra nadrobione i w między czasie zadzwonił mąż mały zakwilił m jak miłość obejrzane no powiedzmy obejrzane 😉 i myślałam że się nie uda ale tak z grubsza przeczytane tylko teraz problemik bo nie pamiętam co do kogo mam pisać 😜 ☺️
na pewno wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych solenizantów kurczę to już rok ale ten czas leci szok 🤪 🤪 🤪
sobolinek dzięki za przekazanie pozdrowień
nanusia pięknie i jeszcze rajdowcem zostaniesz 🙂 najważniejsze że spodobało Ci się za kółkiem jako kierowca oczywiście no i kochana autostrada podziwiam 🙂
zuzia i jak A wysypka ustąpiła bo może pisałaś tylko ja przegapiłam 😉
monic witaj kochana no i zaglądaj jak najczęściej chociaż i ja ostatnio jakoś czasu nie mam
kurczę jeszcze coś miałam napisać ale nie pamiętam buuuu 😞
a u Nas dobrze mały też wspina się tak na meble jak na filmiku u Joasi a jak nie może nogi podciągnać to się wścieka że się nie udało jednym słowem podkowa i płacz w ogóle jak pisałyscie też strasznie wymusza wszystko płaczem i to takim jakby nie wiadomo co się stało a i upodobał sobie kwiatka taki jeden na podłodze stoi i nie ma dnia co ty ziemi z niego nie wybierał nie wolno nie pomaga odnoszę nawet wrażenie że to go jeszcze bardziej nakręca 😮
a i o jedzeniu pisałyście to u Nas w ogóle porażka tzn.
ok 6 240 mleka z kaszką
pózniej to jak zje pół słoiczka małego z owocami to sukces czy deserek albo kanapeczki to jakieś 2-3 gryzy i to wszystko zasypia ok 12 to przez sen wciskam mu mleko z kaszą 200ml ok 15-16 obiad ale też małego słoiczka pół lub wcale trochę ode mnie jedzenia weżnie jakieś przykładowo 3 kluski makaronu i koniec przed snem ok 20 240 mleka z kaszką i to wszystko co do śniadania i obiadu to przykład chodziło mi o podanie ilości tego co je jednym słowem z jadka niejadek mi się zrobił 😞 a i picia tak ok 10 ml na cały dzień a więcej nie da sobie wcisnąć bo skubany pluje jedzeniem 😠
co do pogody to przeżyła tutaj już nawet _17 stopni 😲brrr i też w domu siedzimy bo kosta teraz trochę u męża byłam tamśnieg sanki kupione ale na taką zimnicę nie wyszliśmy jednym słowem sanki leżą i kurz zbierają 😉
no dobra uciekam spać spokojnej nocki a w sumie pewnie rano przeczytanie to miłego dnia życzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie byliśmy z Michasiem dziś w sklepie i wsadzaliśmy go do różnych fotelików. I powiem Wam, że mam chyba jakiegoś grubasa. Do Recaro praktycznie się nie mieścił, choć ma dopiero 11 kg i był w kombinezonie. Do fotelika Cybex wogóle nie chciał siąść - tam jest taka podpórka na brzuchu. Nie dało się jej założyć. Ogólnie jakaś masakra fotelikowa. A innych to Paweł nie chciał nawet oglądać, bo nie miały wystarczających punktów w testach bezpieczeństwa.

Sobolinku - to Anusia dużo zjada wieczorkami !!! A wogóle po Niej nie widać - normalnie modelka mała. Ja od wczoraj daje Michasiowi więcej kaszki na kolację. Na opakowaniu jest zaznaczone 130 ml wody i 5 łyżek kaszki. A my już dajemy 210 ml wody i 7 łyżek kaszki. Mam nadzieję, że to sprawi, że michaś będzie spał przez całą noc, bo ostatnio budzi się ok 4 na mleczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
ja również uciekam spać bo nie chce mi się siedziec z naburmuszonym męzęm, nie odzywa się do mnie bo polozyłam deske z kanapkami na kanapie a niedawno ją kupilismy! On ma po swoich rodzicach przesadną dbałość o wszystko do tego stopnia, ze potrafi się obrazić i nei odzywać się cały dzien do mnie jak zrobie jakąś plamę czy cos :/:/:/ buziaczki!!!


Joanna ,następnym razem powiedz mężowi że ten materiał podobno malo się brudzi a jak juz to nie widać na nim plam i łatwo zmyć,tak mi powiedziano w sklepie 🙃,swoją drogą nie wiadomo co lepsze mój bałaganiarz i czy Twoj czyścioch 😉
A tak wogóle to: dzień dobry 🙂


No własnie jego to nie przekonuje, że plam nie widać;/ ma nie być tych plam i już:/ Tak to już jest z tymi chłopami, jak nie urok to sraczkA 🙂 no cóż jakoś trzeba sobie z nimi poradzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Joann a,to nie tort 😁to rolada lodowa,tort juz był 2 tyg temu ,a wczoraj świętowaliśmy we 3 ,więc nic nie robiłam ,ale pierwsza świeczka musiała być więc wyjęłam z zamrazalki lody 🙃

Dziewczyny (Małamyszka i Joanna )mogę Wam podrzucic kiedys Zuze do żłobka?tez bym posprzatała cały dom ,bo by sie przydało,powoli zarastamy,ale juz odpusciłam bo widziałam ze to nie tylko u nas taki bałagan codziennie 🙃


Możesz podrzucić do mnie 🙂 w srodę mam wolne to dziewczyny się pobawią razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku,a jesz czekolade?bo ja nie jadlam jak mialam migreny,a teraz sobie pozwalam i to na calego,dziennie jedna milka 😜az sie boje ze jak przyjdzie migrena to łeb mi rozsadzi,mam takie wyobrazenie ze przez to ze przez rok jej nie bylo to teraz bedzie 12 x slniejsza 🤔az sie boje,
Ide poogladac fotki Michalka


Zuzka widziałam, że w gazecie "Twój Styl" jest fajny artykuł o migrenach, luknij sobie jak będziesz miała okazję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...