Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej dziewczynki
My już po śniadanku i obyło się bez wymiotów. Zaobserwowałam, że Ania przeważnie wymiotuje przy wieczornej kaszce, nie wiem może dlatego, że ok 16 je deser (jogurt naturalny z deserkiem) i ma jeszcze go w brzuszku...
malamyszko dziękujemy za komentarze 🙂
Nie chcę żeby to zabrzmiało, że się mądrzę, choć pewnie zabrzmi, ale zastanówcie się nad tym maclarenem. Ja też go brałam pod uwagę bo mają dożywotnią gwarancję, ale u mnie odpadł w przedbiegach. Po pierwsze ma mały i trudno dostępny kosz na zakupy, a często robię zakupy i dla mnie to ważne. Małe kółka i ogólnie wygląda bardzo masywnie i jest dłuuugi. Przynajmniej xlr, który jest często porównywany do naszego Peg Perego Pliko P3.
Jak czytałam o tych wszystkich wózkach to znalazłam taki wątek na forum:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,22462,96655009,96655009,Mclaren_xlr_czy_Peg_Perego_Pliko_P3_.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Sobolinku, dla nas każda opinia jest cenna więc nie martw się. Wy już macie spacerówkę, więc masz większe doświadczenie. My myślimy nad wersją Quest. Jest mniejsza od xlr i jest lepsza. Właśnie przez to, że mniej masywna. Żona mojego byłego szefa miała xlr i questa i ten pierwszy sprzedała. Pisała mi na gg, że ten wozek jest super. Martwią mnie tylko te małe kółka, ale spacerówki już tak mają. Chce jeszcze zanim go kupię pojechać do jakiegoś sklepu i przymierzyć Michasia do wózka, bo jeszcze tego nie robiliśmy. Jak na razie to tak tylko oglądaliśmy i czytaliśmy o tym wózku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do Questa to moja dobra koleżanka miała i byłą nim oczarowana (teraz Szymek ma 5 lat) i kilka dni temu pytałam ją jaki jest w porównaniu do Peg perego, bo też miała, tylko Atlantica (już go nie produkują, a szkoda) i powiedziała, że jest inny 🙂
Jeszcze wracając do Maclarenów, to ponoć są wywrotne z zakupami na rączkach, w plko nie ma tego problemu bo pod innym kątem są te aluminiowe rurki. W macach wszystkie są takie skośne i to powoduje szybkie wywrotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszko my z zuzką mamy Pliko P3 i jest to spacerówką składającą się do parasolki, zajmuje mało miejsca w bagażniku. Jeszcze mniejszy jest Pliko Mini, tylko, że to uboższa wersja naszego i chyba bym go nie kupiła, no ale jest jeszcze lżejszy. Jeszcze jest Pliko P3 Switch, który ma nanusia i tam siedzisko można montować przodem lub tyłem. Ogólnie to bardzo dobre i wytrzymałe wózki, tylko koła się zużywają, my mamy 5 letnie i teraz wymieniamy. Ale reszta jest super no i ten mega kosz. Nie wiem czy pisałam jak ostatnio w lidlu spakowałam do niego prawie zgrzewkę 2 litrowej wody i jeszcze siatę z zakupami 🙂 No i rączki jeszcze były puste.
Jeśli lubisz wózki z jedną rączką to jest Peg Perego Aria też bardzo zachwalany.
U mnie było tak, na początku zakładałam, że muszę mieć wózek z jedną rączką, bo taka byłą i jest w Bartatinie, którą jeździłam wcześniej. Ale jak powiesiłam pierwszy raz zakupy na rączkach to szybko zmieniłam zdanie. Są baaaardzo pomocne.
Jeśli chciałabyś do nas kiedyś podjechać to w naszym Smyku są wszystkie (również maclareny) i można do woli przymierzać dzieci, nikt się nie interesuje i nie przeszkadza 🙂 A ja mieszkam dosłownie obok 🙂 I park jest niedaleko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ja na chwilkę przywitać sie i uciekam bo Gabrys ma mega katar i strasznie kaszle od dwoch dno spi e z nim w fotelu na rekach bo lepiej wtedy oddycha wieczorem wizyta lekarza zobaczymy co i jak o obudzi sie biedaczek pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dalej zasnął kurcze nie mam teraz czasu pewnie znów zaraz na rece i bedzie sobie spal tylko ja juz na oczy ledwo patrze prawie wcale nie jej bo nie mam kiedy taka teraz broszka jest w sumie to ze nie jem to dobrze 😉 i tak za duzooo wazę 😉 moze w weekend wszystko nadrobie bo ciekawa jestem co tam u was milego dnia a jak maly pozwoli to po wizycie napisze co i jak buziaki i pozdrawiam papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Sobolibnku, baaaardzo dziękujemy za pomoc. Jesteś kochana i niezastąpiona. Napisz jeszcze tylko czy w tym Waszym wózku są amortyzatory na kołach? Jak on się zachowuje na nierównym terenie? Bardzo Anusię wytrzęsie jak jedzie?

malamyszko są amortyzatory na każdym kole i jak porównuję z miękką bartatiną na pasach to szczerze mówię, że wytrzęsie, ale nie aż tak bardzo. Ale żaden wózek spacerowy składany do parasolki nie będzie "delikatny" w tej kwestii. Do tej pory Ania nie narzekała w pliko a jeździ w nim od wakacji, więc była jeszcze malutka. Początkowo to różnica była straszna, ale nie można porównywać 2 tak różnych wózków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Michaś miał taki wielofunkcyjny Tako Warrior ale już z niego wyrasta. Nie ma już prawie miejsca na nóżki jak chce spać na spacerze. No i ciężki jest ten wózek i zajmuje duuużo miejsca.

To widzę, że masz też pompowane koła, tylko bez pasów. Podejrzewam, że pakowanie go do samochodu to dla Was stres. Zajmuje masę miejsca. Jak się przesiądziecie do spacerówki parasolki to będzie lajcik 🙂 Tylko zastanawia mnie, że Michaś już wyrósł ze spacerówki? To taka mała jest? Chociaż jak teraz jeżdżę z Anią w tej spacerówce z Baratainy to też taka wąska i krótka się wydaje. Moim zdaniem takie wózki 3w1 są stratą kasy. Sama mam taki i widzisz, po po 5 miesiącach musiałam kupić osobną spacerówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja teraz uważam, że źle zrobiliśmy kupując taki wózek. Trzeba było głęboki i potem dopiero osobno spacerówkę kupić. No ale człowiek mądry po szkodzie.
A Michaś naprawdę jakiś taki duży już w tym wózku się wydaje. Nogi już powoli wystają poza spacerówkę i jak się odpycha na rurce pod podnóżkiem to wypycha głowę na górze na materiale. A niby nie ma jeszcze 80 cm. Ostatnio miał 78,5 jak go mierzyliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Ja teraz uważam, że źle zrobiliśmy kupując taki wózek. Trzeba było głęboki i potem dopiero osobno spacerówkę kupić. No ale człowiek mądry po szkodzie.
A Michaś naprawdę jakiś taki duży już w tym wózku się wydaje. Nogi już powoli wystają poza spacerówkę i jak się odpycha na rurce pod podnóżkiem to wypycha głowę na górze na materiale. A niby nie ma jeszcze 80 cm. Ostatnio miał 78,5 jak go mierzyliśmy.

Ja bym też kupiła osobną gondolę ale również Bartatinę z Jedo bo na zimę jest świetna!
Co do wzrostu Michasia to wcale nie jest jakiś wielki, bo Ania jest wyższa. Oni po prostu specjalnie robią takie beznadziejne i małe te spacerówki, żeby klient i tak kupił inny wózek. I interes się kręci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Faktycznie Sobolinku szybka ta poczta polska 🙂 fajnie, ze zadzownili porządna firma!
Dzisiaj już lepsza nocka, bo Blanka obudzila sie tylko raz 🙂 ufff oby tak czesciej!
W zlobku Pani mówila, ze wczoraj byla grzeczna ale dzisiaj juz szarpala dzieci za wlosy, łobuzica mi rosnie!
No i mleka krowiego w tej najmłodszej grupie nie wprowadzają. Więc spróbuje sama w króres wolne dni w razie w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem dziewczynki
Ja Was nie opuszczę 🙂
Niedawno przyjechaliśmy od teściowej, Ania po kaszce i cycu pięknie zasnęła padnięta 🙂
Pytałam mamę o te wymioty powiedziała, że mam jej podawać florę bakteryjną na żołądeczek. Wsypuję linex do jej kubeczka z wodą i sama sobie ciągnie jak jej się chce pić. Może to za mało, ale daję jej też jogurt naturalny. Na pewno nie jest uczulona na mleko, bo rano je i nie ma z tym problemu. Jeszcze podejrzewam, że między deserkiem a kolacją jest za mała różnica czasowa ponad 2 h i ma jeszcze niestrawione resztki w żołądku a ja jej dokładam nowe jedzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...