Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Sobolinku ja i ogrodnik? a kto mi powiedział ze to cos na moim płocie to własnie winobluszcz? 😁
jesli chodzi o sasiadow i basen to Michał powiedział ze jak dzisiaj bedzie to samo ,to jak pojda spac to wrzuci im do tego basenu...kupki Berty które zbiera po ogrodzie dziennei do specjalnego wiadra a potem wynosi na laki ,stwierdzil ze zamiast wyniesc to przeciepnie przez plot bo oni ten basen dosłownie przy samym plocie maja
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
witam się w tak piękny dzień 😎 mały już w żłobku a ja się za robotę biorę chcę pokrowce z krzesła zdjąć wymoczyć podusić i do prania dać 😉
u Nas noc piękna mały tylko raz się obudził ale to my jeszcze nie spaliśmy więc go poprawiłam bo w poprzek leżał i dalej spał obudził się o 5 zjadł butlę i dalej tak do 6.50 🤪 czyż to nie jest piękne wyspana mama to i humor lepszy a i robić się chce 😁
miłego dnia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ale miałam do nadrobienia od mojej ostatniej wizyty 🙂

Alwo, a Wy na wywczas do Polski, czy znów przy swoim "ranczu" będziecie działać? a co do roślinki, to nieważne co to, jak się podoba to podkradaj sąsiadowi (ewentualnie weź kilka gałązek za jego zgodą) i sadź przy płocie 😎
I zazdraszczam samodzielnego odsmoczkowanie się Gabrysia 🙂


Kasiu, Zuzia to z pewnością największa forumowa gadułka 🤪 Pięknie! Ula też dużo nawija, ale po swojemu, czasem wychodzi z tego jakiś wyraz, ale taki zupełnie przypadkowy i to raczej my go słyszymy niż ona mówi, nadal króluje "MAMA". Wczoraj jak byliśmy na rodzinnym spotkaniu i bawiła się sobie na podwórku, a ja dojadałam obiad (wcześniej ona wtryniła prawie całą moją porcję rosołu i pół talerza drugiego dania) to co chwila przychodziła i coś tam po swojemu mi opowiadała i znów szła się bawić i tak w kółko ;p

Sobolinku, super, że Aneczka tak pięknie zaczęła sypiać. U nas już od dawna praktycznie całe nocki przespane (z małą pobudką ok.4 na cycusia), a ja i tak coś nie mogę się wyspać, bo Ula z kolei wstaje wcześnie rano... Ostatnio i u nas zdarzyły się dwie suche nocki 🤪 ale na zmianę z zasikanymi pieluchami. Ogólnie w dzień przy tych upałach puszczam ją w majteczkach i ładnie prosi na nocniczek, mimo że więcej pije to chyba większość wypaca, bo stosunkowo mało sika.
A basenik mamy identyczny 😁 Niestety Ula nie jest entuzjastką chłodzącej kąpieli w baseniku... Nalaliśmy jej wody i wstawiona do basenu zaraz chciała wyjść, drugie podejście następnego dnia też nieudane no i na razie basen poszedł w odstawkę... Może spróbuję ja z nią wejść i wtedy się przekona... Ale na teraz to chmury i w miarę rześko, więc poczekamy na upały z tą wspólną kąpielą.
Co do Ali to faktycznie powoli się rozwija. Ula też wszystko z dwumiesięcznym opóźnieniem, ale 10-ciomiesięczne dziecko to już chyba powinno potrafić samo siedzieć? Ja bym chyba się zaczęła trochę niepokoić.

Julik, coś nad to wybrzeże nie chcą upały dotrzeć... Życzę żebyś miała okazję się przysmażyć trochę... i klimatyzator włączyć 😜 Ja przed ciążą też lubiłam się na słońcu prażyć, ale potem najpierw ciąża to zrezygnowałam, rok temu jakoś nie potrafiłam się zorganizować przy małej Uli, teraz przy większej też ciężko było i zawsze coś innego do roboty było i dopiero w ostatnią sobotę na godzinkę się wyrwałam na leżak, ale nie dałam rady cały czas leżeć, musiałam przerwy sobie robić (zresztą też z tego względu że zupę w tym samym czasie gotowałam 😜 ), chyba się odzwyczaiłam przez te dwa sezony 🙃

Wczoraj Ula się wymęczyła niemiłosiernie. Akurat w porze jej drzemki szykowaliśmy się do drogi, a potem jechaliśmy, ale że podróż nie mocno długa i od razu nie przysnęła to tylko jakieś pół godzinki sobie pospała (kiedy normalnie minimum 1,5 śpi), potem tyle ludzi było, tyle się działo i niebardzo było gdzie ją do spania położyć, że mimo kilkukrotnych prób nie udało jej się zasnąć. W pewnym momencie miała kryzys i nic jej nie pasowało, ale jak to przetrwaliśmy i zapewniło się jej rozrywkę to zadowolona uczestniczyła w "imprezie". Niemal zaraz po tym jak ruszyliśmy w drogę powrotną zasnęła 😜 Po powrocie cycusie, chwila zabawy i kąpiel, a dziś wstała dopiero o 7 🤪 Oprócz tego, że nie spała to jeszcze ten gorącz ją męczył, cały dzień biegała w samych majteczkach (tylko do kościoła założyliśmy jej sukienusię), a i tak chyba potówek na brzuszku i pleckach dostała (chyba że to jakaś uczuleniowa wysypka).
W tym tygodniu będziemy się musiały wybrać na szczepienie (już się boję co to będzie... bo przecież Ula już taka kumata) i to chyba będzie moja pierwsza samodzielna "wyprawa" samochodem jako kierowca... 🙃

Ależ naskrobałam... 😮 Sorry ☺️

No, niech Ula już się budzi, ile można spać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula jeszcze śpi (ale zaraz chyba będę już ją delikatnie budzić) więc napiszę Wam jeszcze, że próbujemy z mężem zaplanować nasz kilkudniowy wypoczynek i w ogóle nie mamy pomysłu gdzie pojechać... Że to będzie krótki wyjazd to nie ma co się daleko wypuszczać(chociaż mojemu mężu zmanęły się Bieszczady i przedłużenie wyjazdu do tygodnia), że to będzie w drugiej połowie sierpnia to raczej nie ma co liczyć na kąpiele w jeziorze, więc dobrze by było, gdyby był spokój, ale żeby niedaleko można było gdzieś się wybrać porobić coś ciekawego, no i żeby nie było drogo, ale żeby warunki były porządne 🙃 Naprawdę ciężko nam będzie 😜 Kojarzę, że któraś korzystała z gouponowych wyjazdów, jak wrażenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie 🙂
Dziś noc była już normalna czy li 1 pobudka na cycusia o 1 i spanie do 6 🙂 Ale na takie noce nie narzekam, bo zawsze się wysypiam. Po 9 poszłyśmy na nasz plac zabaw i do tesco po bananki. I przez 1,5 h Ania chodziła na nóżkach, ani razu nie weszła do wózka. A po obiadku pięknie zasnęła tak jak wczoraj 🙂 Bez żadnego płaczu spojrzała na mnie inteligentnie i po kilku minutach zasnęła 🙂 Cud i wymęczenie dało jej w kość. Chyba będę ją tak wymęczać porannym spacerkiem na nóżkach i rozwiąże mi się kłopot z zasypianiem 🙂
Niedługo przyjedzie do nas moja psiapsióła bo ma dziś wizytę i badania w klinice...
Asiula fajnie, że tak miło spędziliście wczorajszy dzień i najważniejsze, że tak czynnie Ula w nim uczestniczyła 🙂 No i grunt to wymęczenie dzieciaka hehe
Asiula co do grooponowych wyjazdów to Malamyszka była chyba na weekendzie i Julik w SPA (ale głowy nie dam), Ja też o tym myślałam przy planowaniu wakacji, ale mój znajomy też chciał tak jechać i jak przyszło co do czego to albo terminy były nie takie albo jakieś inne warunki są dla tych gości z grooponu. W końcu pojechał do tego samego hotelu tylko normalnie płacąc i było całkowicie inaczej niż w tej ofercie na gro... (tzn więcej wszystkiego i bez ograniczeń jakimś specjalnym regulaminem) Wiem, że jak szukałam jakiegoś hoteliku to poza gruponem dzieci do 2 lat były gratis, ale w regulaminie oferty dla grooponu już za dzieci się płaciło 50%. Oni muszą jakoś też wyjść na swoje a przynajmniej nie stracić. Także radzę czytać bardzo uważnie te warunki i regulaminy już w samej ofercie grooponu i jeszcze to porównać ze stroną internetową (prawie zawsze jest podana w lewym rogu), bo są różnicę i nie mówię tu o cenie, bo one są ze zniżką rzecz jasna.
A co do baseniku to może dajmy naszym pannom trochę czasu 🙂 Ania lubi się kąpać w wannie to może w końcu polubi i kąpiele w basenie 🙂 Bo na razie jak wchodzi do niego to po nim chodzi a nie siada 🙂

Jeszcze na placu zabaw poznałam kolejną mamusię - Anię z 2,3 letnim Igorkiem i jak razem wracałyśmy z tesco i nasze maluszki wzięły się razem za rączki i tak to słodko wyglądało, bo ten chłopczyk był wzrostu Ani i też miał podobny kapelusik. A jacy byli oboje zadowoleni hehe. Żałuję, że tego nie nakręciłam, ale głupio mi było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
no porobiłam trochę teraz przerwa na odpoczynek pomyślałam że zajrzę 🙂 przeczytałam ale nie mam weny na pisanie jakoś po głowie mi wszystkim myśli biegają a i za razem pustkę odezwę się póżniej 😉

Alwo nie przejmuj się kochana, nic na siłę, zrelaksuj się, podpakuj Was troszkę i zajrzysz wieczorkiem 🙂
Ja też uciekam coś porobić, póki ANia śpi, bo niedługo będzie moja D 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
a u nas z tym spaniem się wszystko poprzestawiało śpimy do 9-10, potem Jula ma drzemkę o 14 i przesypia większość dnia, muszę zacząć robić pobudki chociaż o tej 8 żeby zasypiała o 12-13, bo budzi się o 17 i nie można nigdzie pojechać i cały dzień jakiś taki zmarnowany.

Ja basenu jeszcze nie kupiłam a to przez tą pogodę ale też nie wiem czy będę kupować bo mamy 5minut do rzeki i tam chodzimy taplać się w błotku 😁

Sobolinku robiłam te muffiny ale mi nie wychodzą puszyste, nie wiem co robię nie tak, już z kilku podobnych przepisów robiłam ale zawsze wychodzą takie same może to mój piekarnik jakiś lipny, http://www.wielkiezarcie.com/recipe56099.html , a twój serniczek też zrobię pewnie na imieniny K.

Asiula co do groupona to tak jak Sobolinek pisze musisz uważnie czytać warunki, my korzystaliśmy ale to był tylko 1dniowy pobyt gdzie było wypisane co obejmuje, a jak byliśmy na miejscu to dostaliśmy kupony zniżkowe na nocleg, do restauracji na inne jeszcze zabiegi liczyli że jak już ktoś przyjedzie to skusi się na coś jeszcze 😉
Asiula jak blisko to może Augustów, albo Wigry 😉

Wracając do klimatyzatora to prądu żre 800W to tyle co czajnik bezprzewodowy lub np.8 żarówek setek czyli bardzo dużo, no ale coś za coś.

Alwo tak często podróżujecie to pakowanie powinnaś mieć już obcykane 😉 a tak w ogóle to w Pl gdzie mieszkacie? chodzi mi o miasto bo chyba mi umknęło 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
właśnie otworzyłam szczelnie zamknięty szpinak z Biedronki a tam żywa biedroneczka tupta 😁
wypuściłam lebiodę 🙂

Kurczę a ja taki sam szpinak mam w zamrażarce i chciałam jutro zrobić 🙂 Zobaczymy czy i u mnie będą nieproszenie goście 🙂 Swoją drogą ciekawe jak ta biedronka tam przeżyła w szczelnie zamkniętym opakowaniu 🙂Pewnie żywiła się ... szpinakiem 🙂 ale czym oddychała? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki nam ktoś dziecko podmienił 🙂 Ania znowu wieczorkiem pięknie zasnęła bez słowa 🙂 A po południu spała 3,5 h i obudziła się z ręką w kupie, bo otwarła sobie jednego rzepa z pampersa, ale jaka szczęśliwa była 🙂 Super się bawiła z D i aż mi się płakać chce bo ona będzie cudowną mamusią... Jakie to życie niesprawiedliwe. Matki morderczynie swoich dzieci cieszą się wolnością i są celebrytkami, a osoby które tak bardzo pragną mieć swoje potomstwo i próbują kosztowne in vitro chcą wsadzać za kratki. Do czego to doszło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Dziewczynki nam ktoś dziecko podmienił 🙂 Ania znowu wieczorkiem pięknie zasnęła bez słowa 🙂 A po południu spała 3,5 h i obudziła się z ręką w kupie, bo otwarła sobie jednego rzepa z pampersa, ale jaka szczęśliwa była 🙂


Nic tylko się cieszyć, że taka Anulka odmieniona 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jakiś "fatal error" zaczął mi wyskakiwać 😲 już myślałam, że koniec z mamusiami na dziś...

Sobolinku, Julik, dzięki za informacje co do grouponu. Na razie jeszcze tak pobieżnie przeglądaliśmy oferty i niektóre wydają się być atrakcyjne, jak jakaś nas bardziej zainteresuje to na pewno się w nią dokładnie wczytamy i sprawdzimy wszystko. Dziś dla porównania na allegro sprawdziłam kilka hoteli i tam cieniutko strasznie było, bida z nędzą, no chyba że się odpowiednio dużo zapłaci to wtedy wypas 😜 Julik, Augustów odpada, bo za dużo tam ludzi jak dla nas, blisko więc cały Białystok i okolice się zjeżdża, a zwłaszcza hałaśliwa i rozrywkowa młodzież... Ryn jakoś tak się do nas zaczął uśmiechać, ale co wyjdzie to jeszcze zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Julik bardzo dziękuję za przepis, tylko nie rozumiem tam jednej rzeczy. Jaką czekoladę dodajemy na końcu do tego ciasta ( taką z lodówki jak na początku zalecają czy z kąpieli wodnej jak zazwyczaj się rozpuszcza)?


na koniec jak wymieszam suche składniki z mokrymi to wrzucam pokruszoną w kosteczki czekoladę, i jak pokruszę to nie wkładam jej do lodówki a prosto do ciasta. Tak sobie myślę że do tych kupnych to dosypują jakiś spulchniaczy albo drożdży,bo mi się one takie jakieś ciężkie wydają fakt że smaczne są bo w jeden wieczór znikają a robię tak na 12 babeczek bo tyle mam foremek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku biedronka przeżyła bo to była świeża dostawa a te torebki to takie nadmuchane 😁 więc tlen był. A co robisz ze szpinaku bo cos muszę jutro wykombinować bo mi jeszcze dużo zostało 🙂

no tak już wszystkie śpicie no ja o 10 wstałam więc pewnie o 1 zasnę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
jestem mały w żłobku chociaż myślałam czy go w domu nie zostawić coś lewą nogą wstał nie chciał mnie puścić do Wc w ogóle nie pozwalam mi od siebie odejść i taki mega brudny nosek od glusiów po nocy miał ciekawe czy nie zadzwonią uprzedziłam ich zobaczymy 🤢 podejrzewam że to ostatnia 3 bo już taki jakby krwiaczek się zrobił na dziąśle więc pewnie do PL już pojedziemy z pełnym uzębieniem no oczywiście 5 nie liczę ale na nie to jeszcze czas 😉 zaraz nadrobię zaległości teraz to na chwilę do kuchni idę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
właśnie otworzyłam szczelnie zamknięty szpinak z Biedronki a tam żywa biedroneczka tupta 😁
wypuściłam lebiodę 🙂

hahaha jednym słowem miałaś żywe logo w gratisie 😉
mi się kilka razy zdarzyło kupić paprykę z ćmą żywą w środku(lub martwą) bleee i za każdym razem jestem wyleczona z papryki na jakiś czas później wiadomo drugie podejście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...