Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
Monic mam nadzieję że Filipkowi szybko przejdą problemy z brzuszkiem. Ja też miałam dylemat czy szczepić na rota czy nie bo każdy mówił mi co innego i w końcu zaszczepiłam Mikołajka. Ale od wielu osób słyszałam i nawet nasza lekarka mi powiedziała ,że nawet jak się dziecko zaszczepi to i tak nie ma gwarancji ,że nie zachoruje i nie będzie leżało w szpitalu. Nie masz się co obwiniać bo z tym rota wirusem to jest loteria - trzymam kciuki za Filipka żeby szybko wyzdrowiał.
Kasia Mikołaj też nie przepada za marchewką i jabłuszkiem. Na razie daję mu ze słoiczków nie próbowałam jeszcze sama gotować. Ale jak jadł marchewkę to miał odruch wymiotny a jak dałam mu jabłuszko to strasznie się krzywił jak by dostał coś okropnie nie dobrego 🙂 Nie wiem jak ja go przyzwyczaję do jedzenia tych papek bo jak na razie to więcej wypluwa na mnie i na siebie niż zjada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie nie próbowałam zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś kleiku. Moja koleżanka jak jej córeczka nie chciała jeść marchewki ze słoiczka zaczęła jej gotować sama marchewkę, później miksowała to blenderem, przecierała przez sitko i dodawała do mleka. I Ja chyba też tak spróbuję bo jak nie chce jeść samej marchewki to może marchewka z mlekiem mu będzie smakować. Muszę tylko kupić trójprzepływowy smoczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja gotuje mojemu glownie warzywa bo te ze sloiczkow to takie niedobre 🤢 wiem ze maly inaczej odbiera te smaki niz ja ale te gotowane przez mnie papki sa duzo lepsze. Glownie to mu gotuje - marchewa, kawalek pietruchy, maly ziemniaczek i czasami kawaleczek gotowanego udka... acha i jak to gotuje na tym udku to przed gotowaniem sciagam z udka skore by nie bylo to za bardzo tluste...
no i do tych papek dobrze dodac odrobine prawdziwego masla (nie margaryny) lub odrobine oliwy - ja dodaje to drugie bo smaczniejsze. Gotuje to bez soli i nie dodaje zadnych innych przypraw a jednak jest to duzo smaczniejsze niz te sloiczki...co innego owoce - te ze sloiczkow sa smaczne... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny ja juz na mamusiach dawno sie zalogowalam, ale stwierdzilam, ze nikogo tu nie mia wiec dalej na brzuszku pisalam. Szkoda troche brzuszka, ale w sumie to co za roznica gdzie piszemy. Ja dzis jestem ZOMBIE MAMA !!! Ala pospala ladnie do 1 w n ocy od 7 wieczorem, a ja w tym czasie robilam kolo siebie, jak ja nakarmilam to od 1 do 4 nie chciala spac- nic nie pomagalo !! Padam na twarz dzisiaj. Ratunku !!!!! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu Czy sie moze orientujesz w jakich proporcaj zageszcza sie mleczko kaszka ryzowa ?? Bo ja tez chce tak zrobic, ale nie wiem jakie proporcje! Ejjj normalnie jestem tak nie wyspana, ze tak to sie czolam w pierwszym tygodniu po porodzie.... leeeee nie przezyje dzisiejszego dnia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zależy czy jest na wodzie czy już zawiera mleko modyfikowane czy nie. bo jak zawiera to zamiast jednej łyżeczki mleka. Np jak przy karmieniu sztucznym to teraz Paweł pije 150 ml. A mleko daje się łyżeczkę na 30ml więc zamiast pięciu mleka to cztery plus kaszka. a jak kleik to normalnie dodatkowo dodajesz jako "zagęszczacz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie!
Już na właściwej stronie mamusiowej, a na brzuszek to pewnie jeszcze wrócimy przy drugim dziecku 😁 może nawet się spotkamy 🙂
Monic - trzymam kciuki, żeby to nie rotawirus. My malutkiej nie szczepiliśmy na to, a na resztę tak, więc też się nieco obawiam.
Blanuszka pięć kupek to w ciągu doby potrafi zrobić, ale może dlatego, że na cycuszku.
Nanusia oby Alunia zasnęła, a Ty razem z nią.
A malutka dzisiaj rano zrobiła niespodziankę i z plecków znowu - siup - na brzuszek i główkę pięknie uniosła i klatkę piersiową i jaka była zadowolona, że sama to zrobiła, rozglądała się tak jakby dopiero co na świecie się znalazła. Taki prezent na 4 miesiące mamie zrobiła. Zmiany następują tak szybko, że aż się nie mogę nadziwić.
My dzisiaj dostałyśmy paczkę z Hippa, a w niej słoiczek z jabłuszkiem i łyżeczkę i herbatkę - w szpitalu wypełniałam ankiety i dlatego. Jednak jeszcze się nie skuszę, by malutkiej podać, choć już nie mogę się doczekać, aż zobaczę jak zajada.Jeszcze poczekamy, na razie tylko mleczko mamine 🙂
Asiula - pierwsza paczuszka z "Pieluszkarni" przyszła, a w niej 4 komplety wkładów do Snap in one, proszek, papierki jednorazowe i dodatkowe wkłady bambusowe, ale jeszcze nie mogę zacząć, bo wciąż czekam na pieluszkę Snap in one, a zamawiałam z innej strony, bo w "Pieluszkarni" nie było rozmiaru z wzorem z limitowanej edycji, który wybrałam - piękny. Ach już się nie mogę doczekać. Na razie tyle zamówiłam, zobaczymy jak się będzie użytkowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja juz na tej stronie 🙂
Monic trzymam mocno kciuki żeby Filipkowi przeszło i żeby to nie był rotawirus jej dlaczego te paskustwa muszą takie maleństwa dotykać.

Co do kleiku my mamy kukurydziny i dodajemy go na wieczor do mleczka miej wiecej 2,3 miarki na 150ml mleka. A kaszkę ryżową robimy na śmiadanko 🙂 ona jest na mleku modyfikowanym wiec robię ją na wodzie i proporcję takie same jak przy zwykłym mleku 🙂

U nas właśnie burza się zaczęła - nie lobię burzy, ale cały dzień czekałam na deszcz tak gorąco było w domu 30 stopni mały w samym pampersie ale widać było że mu gorąco cały czas się pocił ze trzy razy brałam go pod prysznic żeby się schłodził, po prysznicu odrazu zasypiał, czy wasze dzieci też tak męczą się podczas tych upałów??

W niedziele Piotruś ma swój dzień - chrzciny, ciekawe jak się spisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jestem kochane!
Monic ja również życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Filipka! Miejmy nadzieję, że to nie rota!
Ja też nie szczepiłam, bo jestem zdania, ze im mniej szczepionek tym lepiej. Tylko obowiązkowe szczepionki wchodzą w grę...
Co do karmienia, to Blanusi daje na razie owoce ze słoiczków z niemiec lub od Nas (jabłuszko z marchewką, brzoskiwnie, śliwki, gruszki), sa przepyszne, Blanusi tak smakują że aż podczas jedzenia mówi "mmmmm mmmmm" 🙂 zjada wszystko co jej nałożę i czasem płacze że już koniec i muszę dac dokładkę 🙂 w sumie nauka jedzenia łyżeczką zajeła nam 1,5 tygodnia.. kaszki ryżowej i kleiku nie daje jeszcze, bo mi mama zabroniła, powiedziała, ze rozepcham żołądek, tym bardziej ze Blanusia robi bardzo mało kupek, raz na 3, 4 dni zrobi porządną kupę, no i nie znosi jeść mleka z butelki, a to trzeba do butli dodać, więc i tak nic z tego by nie było,... dobrze ze chociaz hebatkę pije bo w te upały to trzeba dopajać! Jutro chyba przejdę się po Espunisan, bo te kupy rzadko robione zaczynają mnie męczyć :/ poza tym Blankę meczą gazy i może dlatego od połowy nocy się wierci..kilka z Was pisała, ze Espunisan jest rewelacyjny na gazy i kupki, więc spróbujemy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, ja już też zalogowana.
Monic - trzymamy kciuki z Michałkiem za Filipka i czekamy na wieści co u Was.
Kurcze, wy już dajecie dzieciaczkom "normalne" jedzonko a moja pani doktor powiedziała, żebyśmy poczekali do tego 4 miesiąca. 22 czerwca idziemy na szczepienie. Maluszek będzie miał 4 miesiące i 4 dni, więc wtedy powie nam co i jak z wprowadzaniem pokarmów.
A Wy tak same zaczęłyście wprowadzać, czy po konsultacjach z pediatrą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małamyszko - pamiętam, że kiedyś pisałaś, że Michałek ma ciemieniuchę - jak sobie poradziliście?
Ja zauważyłam u Blanci wokół ciemiączka i na nim. Widzę, że Twój Michałek też ma włoski, jak moja córka, więc chyba trudniej to wyczesać? Czytałam o oliwce i wyczesywaniu właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko mi pediatra powiedział, ze mogę już dać zupkę jeżynową zanim Blanka skończyła 4 miesiące, ale ja po konsultacji z mamą dałam najpierw jabłuszko, później marchewkę z jabłkiem i teraz już coraz więcej owoców wprowadzam, zupki zacznę jej dawać jakoś za niedługo, jak przejdzie ta afera z tymi bakteriami, bo jednak trochę mnie to niepokoi:/ Tak naprawdę każdy pediatra powie co innego, a my mamy same wiemy kiedy co i jak dać swojemu dziecku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...