Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Asiula napisał(a):
Sobolinku mnie też coś bierze znowu... A Ula od kilku dni ma głos jakby na meczu jakimś sobie nieźle pokrzyczała, ale żadnych innych objawów przeziębienia nie ma, a jak pytałam teściowej czy jej mocno płakała to mówiła, że owszem marudna była, ale tak żeby płakać do zdarcia gardła to nie.
Obiło mi się o uszy, że mamine mleczko chroni dziecko tylko do 6. miesiąca, ale nie wiem na ile to prawda.
\

no ja tez kiedys słyszałam ze chroni tylko do 6 miesiąca,i chyba dlatego Zuza od każdego łapie katar,na szczęście tylko tyle,a zachrypnięta jest po kazdym dniu jak płacze w łózeczku bo nie moze zasnać.
Dziewczyny zyczę duuuużo zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanusia69 napisał(a):
o zapomnialam wam sie pochwalic kochane, ale wczoraj pierwszy raz sama samochodem pojechalam do pracy po autostradzie itp. h 😁 😁 calkiem niezle mi to wyszlo. Czyli pierwsza dluga trasa za mna. Musze sie uczyc, zeby zdac to jazde hehehe bo juz prawko potrzebne 😜


Nanusia jak to u was jest ,możesz jeździć sama nie mając prawka??? 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula jak chce aby dać jej jeść to wystawia języczek. Ogólnie jak coś jej daję to pierwszy kęs najpierw sobie poliże, a potem dopiero zabiera się za jedzenie (lub nie 😜 ). Zuzia bardzo wyraźnie komunikuje swoje potrzeby słowami. Ula jeszcze nie kojarzy, że am to jedzenie. Chociaż może i kojarzy, ale nie potrafi tego wyartykułować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula napisał(a):
Ula jak chce aby dać jej jeść to wystawia języczek. Ogólnie jak coś jej daję to pierwszy kęs najpierw sobie poliże, a potem dopiero zabiera się za jedzenie (lub nie 😜 ). Zuzia bardzo wyraźnie komunikuje swoje potrzeby słowami. Ula jeszcze nie kojarzy, że am to jedzenie. Chociaż może i kojarzy, ale nie potrafi tego wyartykułować.


Zuzia zaczęla to robić z dnia na dzień wiec u Was moze być podobnie za miesiąc ,bo to prawie tyle różnicy między naszymi dziewczynami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
Asiula ja wlasnie sie zastanawiam nad tym zeby tesciowa pilnowala mi Ali, bo u nas w pracy juz ciezko. Ala sie nie nadaje. Wyje w nieboglosy chce sie bawic chodzic itp. Ale boje sie, ze bedzie wszystko po swojemu ehhh, ale chyba jak wybiore ta obcje to bede ja wazic do niej bo u nas zdazylo sie, ze rzeczy na pulkach mi po swojemu poukladala 😠


Nanusiu, jakby miała mi jej pilnować dzień w dzień całymi dniami to też bym poważnie przemyślała tą sprawę, ale u nas to generalnie trzy razy w tygodniu po ok.5 godzin, więc można przeżyć, tylko w tym tygodniu trochę inaczej i wychodzą w związku z tym pewne rzeczy. My Ulę wozimy do teściów do domu. Tylko tam często przebywa siostra mojego męża z dwójką swoich dzieci, w tym z przedszkolakiem, który coraz to chory... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuza u nas tutaj zdac prawko to smiesznosc, ze tak powiem. Tutaj zeby nauczyc sie jezdzic musisz przeciez pojezdzic autem. Wiec idziesz zdajesz tak zwany "permit" czyli tylko test ze znakami itp 20 pytan i to bardzo smiesznych. Wiec mam teraz taki papier, ze zdalam i ze moge jezdzic z kims w samochodzie kto ma prawo jazdy- sama nie. I teraz jak sie poucze jezdzic to dopiero zdam jazde i dostane prawko 🙂 na takiej zasadzie tu to dziala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zostawianie dzieci pod opieką teściowych ,to ja myślę ze moja by robiła tak jak bym ja chciała ,gorszy problem miałabym z mamą ,bo juz chyba wiem dlaczego Zuzia jej nie lubi,dzisiaj np,przyszła babcia i strasznie sie zdziwila ze Zuzia sie nie boi a nawet sie z nią bawiła,ale to dlatego ze babcia pozwolila jej dotykac kolczyki,okularyi kubek z ktorego pila kawe ,ale jakZuzia przyjechała ze swoim rowerkiem ,przypchala go na kolankach to babcia stwierdzila ze tak nie mozna bo beda ja bolały te kolanka i na siłe ja stawiala pokazujac jak ma sie trzymac rowerka,strasznie sie to Zuzi nie podobalo i zdenerwowała sie i znowu obrazila sie na babcie i nie chciała do niej isc a nawet patrzec,wiec mysle ze moja mam sama sobie jest winna,a potem zali sie wszystkim dookola ze wnuczka jej nie lubi 🥴 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Asiula napisał(a):
Ula jak chce aby dać jej jeść to wystawia języczek. Ogólnie jak coś jej daję to pierwszy kęs najpierw sobie poliże, a potem dopiero zabiera się za jedzenie (lub nie 😜 ). Zuzia bardzo wyraźnie komunikuje swoje potrzeby słowami. Ula jeszcze nie kojarzy, że am to jedzenie. Chociaż może i kojarzy, ale nie potrafi tego wyartykułować.


Zuzia zaczęla to robić z dnia na dzień wiec u Was moze być podobnie za miesiąc ,bo to prawie tyle różnicy między naszymi dziewczynami 🙂


Faktycznie spora różnica między naszymi panienkami, zwłaszcza w tym wieku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanusia69 napisał(a):
Zuza u nas tutaj zdac prawko to smiesznosc, ze tak powiem. Tutaj zeby nauczyc sie jezdzic musisz przeciez pojezdzic autem. Wiec idziesz zdajesz tak zwany "permit" czyli tylko test ze znakami itp 20 pytan i to bardzo smiesznych. Wiec mam teraz taki papier, ze zdalam i ze moge jezdzic z kims w samochodzie kto ma prawo jazdy- sama nie. I teraz jak sie poucze jezdzic to dopiero zdam jazde i dostane prawko 🙂 na takiej zasadzie tu to dziala 🙂


no to nieźle ,a nie musialas chodzić na kurs> ani mieć jazd z instruktorem jak u nas ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
Asiula u mnie tez pilnowanie wychodzilo by 3 razy w tygodniu od 7:30 do max 13 wiec tez nie tak zle, ale dla mnie to i tak za duzo heheh 😉


Dla mnie początkowo też się wydawało, że to za dużo, mimo, że moja teściowa to generalnie dobra i serdeczna kobieta, a Ty ze swoją masz na pieńku, więc rozumiem Cię jak najbardziej.

Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że te rozstania dobrze mi robią, ale teraz zmieniłam trochę zdanie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula napisał(a):
zuzka napisał(a):
Sobolinku wyłącz tego HOUSA i pogadaj z nami ,bo potem idziemy spać 😁,no moze Nanusia jeszcze nie 😉


Ja oglądam jednym okiem i słucham jednym uchem Housa 😜


zdolna jesteś 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Zuza u nas tutaj zdac prawko to smiesznosc, ze tak powiem. Tutaj zeby nauczyc sie jezdzic musisz przeciez pojezdzic autem. Wiec idziesz zdajesz tak zwany "permit" czyli tylko test ze znakami itp 20 pytan i to bardzo smiesznych. Wiec mam teraz taki papier, ze zdalam i ze moge jezdzic z kims w samochodzie kto ma prawo jazdy- sama nie. I teraz jak sie poucze jezdzic to dopiero zdam jazde i dostane prawko 🙂 na takiej zasadzie tu to dziala 🙂


no to nieźle ,a nie musialas chodzić na kurs> ani mieć jazd z instruktorem jak u nas ?


nie nic z tych rzeczy. Sa tu takie szkolki- polacy porobili swoje biznesy, ale po co mam placic ja moge sa swoim autem. Wogle jeszcze jak idziesz zdawac jazde to tez jedziesz swoim samochodem 😁 gosciu tylko wsiada i kazde ci przejechac 2 skrzyzowania, wjechac na plaze sklepowa i zaparkowac. Nawet koperty nie musisz robic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Zuza u nas tutaj zdac prawko to smiesznosc, ze tak powiem. Tutaj zeby nauczyc sie jezdzic musisz przeciez pojezdzic autem. Wiec idziesz zdajesz tak zwany "permit" czyli tylko test ze znakami itp 20 pytan i to bardzo smiesznych. Wiec mam teraz taki papier, ze zdalam i ze moge jezdzic z kims w samochodzie kto ma prawo jazdy- sama nie. I teraz jak sie poucze jezdzic to dopiero zdam jazde i dostane prawko 🙂 na takiej zasadzie tu to dziala 🙂


no to nieźle ,a nie musialas chodzić na kurs> ani mieć jazd z instruktorem jak u nas ?


Wydaje mi się, że mimo tych jazd z instruktorem i zdanego egzaminu na początku większość kierowców i tak jeździ z kimś doświadczonym i uczy się jeździć tak naprawdę... Więc ten system amerykański chyba jest całkiem sensowny.

je-juuu powinnam jak najszybciej przybrać się i próbować zdać egzamin, bo prawko by mi się baaardzo przydało, ale jakoś nie potrafię się przełamać... wydaje mi się, że wiele podejść mnie czeka... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla zainteresowanych moj A ma ostrą alergię na zapach z Ambi pura wkładany do kontaktu ,ten 3 wolution(nie wiem jak sie pisze) a tak ładnie pachniał i chciałam sie pozbyc zapachu psa z domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i Zuza w sumie nie ma co sie tak cieszyc z tego, ze tak latwo prawko mozna dostac. Bo tu masa ludzi wlasnie ma to prawko, a wogle nie umie jezdzic i stawia bardzo duzo zagrozenie na drodze !! No i kolejna rzecz tutaj jest owiele latwiej jezdzic bo sa same automaty. JA nie umiem begowka wogle !! Tylko automat. Mozesz kupic sobie jak chcesz sa duzo tansze, ale po co tu na te drogi i korki tylko automat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Asiula napisał(a):
zuzka napisał(a):
Sobolinku wyłącz tego HOUSA i pogadaj z nami ,bo potem idziemy spać 😁,no moze Nanusia jeszcze nie 😉


Ja oglądam jednym okiem i słucham jednym uchem Housa 😜


zdolna jesteś 😆


No właśnie niebardzo się ten system sprawdza, bo niespecjalnie wiem co się we filmie dzieje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
a dla zainteresowanych moj A ma ostrą alergię na zapach z Ambi pura wkładany do kontaktu ,ten 3 wolution(nie wiem jak sie pisze) a tak ładnie pachniał i chciałam sie pozbyc zapachu psa z domu 😞


Zuzka heheh chcialas pozbyc sie zapachu psa, a tu o maly wlos nie pozbylas sie A hehehe jakbyscie nie doszlo co to to musial by sie wyniesc z domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanusia69 napisał(a):
zuzka napisał(a):
nanusia69 napisał(a):
Zuza u nas tutaj zdac prawko to smiesznosc, ze tak powiem. Tutaj zeby nauczyc sie jezdzic musisz przeciez pojezdzic autem. Wiec idziesz zdajesz tak zwany "permit" czyli tylko test ze znakami itp 20 pytan i to bardzo smiesznych. Wiec mam teraz taki papier, ze zdalam i ze moge jezdzic z kims w samochodzie kto ma prawo jazdy- sama nie. I teraz jak sie poucze jezdzic to dopiero zdam jazde i dostane prawko 🙂 na takiej zasadzie tu to dziala 🙂


no to nieźle ,a nie musialas chodzić na kurs> ani mieć jazd z instruktorem jak u nas ?


nie nic z tych rzeczy. Sa tu takie szkolki- polacy porobili swoje biznesy, ale po co mam placic ja moge sa swoim autem. Wogle jeszcze jak idziesz zdawac jazde to tez jedziesz swoim samochodem 😁 gosciu tylko wsiada i kazde ci przejechac 2 skrzyzowania, wjechac na plaze sklepowa i zaparkowac. Nawet koperty nie musisz robic 😉


no to naprawdę super,a u nas takie ciężkie egazminy i kursy a ostatnio jakas kobieta jechała pod prąd autostradą,
Jak by u nas tak było to nie miałabym dodatkowego dochodu;szkołę byśmy musieli zamknać ,albo wcale bysmy nie otwierali bo po co 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...