Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A tak w ogóle to podpadłam dziś teściowej 😞 Postarali się z teściem i kupili mi na prezent urodzinowy toster. Hmm tylko, że my nie używamy takiego sprzętu i w życiu bym sobie go nie kupiła. A że jestem prawdomówna i nie znoszę obłudy to po małej naradzie z T (zostawiliśmy Ankę z babcią i poszliśmy wywołać zdjęcia jednak w naszym sprawdzonym labie - wynegocjowałam super ceny 😁 ) zapytałam teściową czy mają paragon bo jeśli tak to ja to oddam lub wymienię na sandwiczera z Philipsa 3w1 z gofrownicą. Było mi przykro, że jej sprawiłam przykrość (masło maślane mi wyszło) ale nie potrafiłam się cieszyć z nietrafionego prezentu. Twierdzi, że jej nie uraziłam, ale swoje widziałam 😞 Żal mi jej, bo chciała dobrze.
I znowu przez swój niewyparzony jęzor będą kłopoty. Umówiłyśmy się, że oni sobie go zostawią, bo im się przyda a ja mam sobie kupić co chcę a teściowa mi odda kasę. Ale niesmak pozostał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zuzka byłam u nas w Smyku i widziałam kilka pięknych sukienek dla naszych księżniczek. Ta czerwona z różyczkami jest śliczna 🙂 Mnie się jeszcze podobała taka złota, tylko ona już tylko byłaby na roczek, bo zbyt elegancka. Tylko wszystkie miały duuuży minus o którym pisałaś - krótki rękaw. Porażka, bo to niby wyprzedaż kolekcji zimowej jest.
Na szczęście teściowa kupiła Ani śliczną malinową sukieneczkę na szerokich ramiączkach ale w komplecie do niej jest ładna biała bluzeczka. Więc mam problem z głowy 🙂 I jeszcze kupiła jej fajny czerwony dresik 🙂 Tak się babcia postarała, a niewdzięczna mamusia się tak odwdzięczyła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, teściową się nie martw. Przeboleje to i może następnym razem da bardziej trafiony prezent. My wszyscy jesteśmy dogadani, że albo wcześniej mówimy co chcemy albo dostaje się kasę i dopiero wtedy kupuje.
A my właśnie sprzedaliśmy na allegro fotelik samochodowy !!! Myślałam, ze będzie problem, bo dużo ich było ale wystawiliśmy rano i dziś wieczorem poszedł. Ale się cieszę !!! A teraz Michaś jeździ w Romer King Plus - jednak się na niego zdecydowaliśmy, bo w tych do 36 kg jakoś tak mały się wydawał.
No i namówiłam moją Mamę, żeby zamiast zabawek kupili na roczek ubranko ze smyka, bo my już kasy nie mamy a mały wogóle się nie bawi zabawkami tylko "czyta " książeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszko to super, że tak szybko udało Wam się sprzedać ten fotelik 🙂 Ja jakoś nie potrafię się zebrać żeby się nauczyć wystawiać rzeczy na allegro. A poza tym nie lubię się pozbywać rzeczy. A kilku muszę, np nowiutkie nosidełko z cybexa. Anka wcale nie chciała w tym siedzieć.
Mnie też teściowa miała dać kasę i tak się umówiłyśmy a dziś oznajmiła, że pieniądze się szybko rozejdą a tak będę coś miała. Tylko ja zawsze "sobie" coś kupowałam do domu na prezent od nich. 2 lata temu maszynkę do mięsa z szatkownicą z Zelmera i używam cały czas. Już wolę takie prezenty niż kolejny sweterek lub kosmetyki. A i tak to ja walczę w kuchni 🙂
Gratulacje dobrego wyboru fotelika 🙂 Mam nadzieję, że Michasiowi będzie w nim wygodnie. Na pewno docenicie ten super patent z odchylaniem jedną ręką z przedniego fotela 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze Gabb współczuje ci jak to świnka 😞 nei znam objawów, ale moze to jakies uczulenie? W takich sytuacjach chyba mozna wizytę domową zamówić??? Trzymam kciuki!

Sobolinku ja tez zawsze mówię szczerze, ostatnio teściu przywiózł takie wielkie, wręcz ogromne stare radio dla nas, bo nie mamy w kuchni radia, i ja mu powiedzialam ze my nie chcemy tego radia, ze nie potrzebujemy gratów 🙂 ze cały zcas próbujemy sie pozbyć niepotrzebnych rzeczy w domu a te radio zajmie nam pół kuchni 🙂 widac bylo ze mu głupio i powiedzial ze sie nie znamy bo to fajne radio, poza tym blance się podobało. No ale na szczescie zabral je sobą 🙂

Sobolinku to naprawdę przykro mi z powodu sytuacji Twojej przyjaciółki 😞 mam nadzieje ze jest szansa jeszcze na to, aby mieli dzieciątko, jak nie swoje to moze adopcja wchodzi w grę? Kiedyś nawet ja myslalam o ty, zeby jedno dziecko miec swoje a jedno adoptować, ale to duże wyzwanie i nie wiem czy jestem na tyle silna zeby się tego podjąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
Joanna ,ja tez zawsze gadałam ze jeśli 2 dziecko to chce adoptować ,lecz lata mijały a ja nadal nie iwedziałam czy zdołam obdarzyc takie dziecko miłością jakiej potrzebuje i czy dam radę ,niestety zrezygnowałam bo nie chciałam skrzywdzic takiej istotki która potrzebuje więcej miłości niz inne dzieci ,przez moment mielismy nawet mysli z Adrianem zostać rodziną zastępczą ,chcielismy stworzyc rodzinny dom dziecka ,ale nic z tego nie wyszło,moze jeszcze kiedys ,zobaczymy,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabb,a może to od zęba?jakieś zapalenie czy coś? 😞nie miałaś świnki w dzieciństwie?
Sobolinku faktycznie niezrecznie wyszło ,ja zawsze dostaje kase i kupuje sobie co chce ,ostatnio np kupilismy sobie z A za jego i moje urodzinowe wymazrony expres do kawy z Tassimo,dostaje pieniadze bo ciezko trafic w moj gust,ale szczerze to Ci powiem ze chciałabym kiedys dostac cos z totalnego zaskoczenia co by mi sie podobało i wtedy bylby to prawdziwy prezent ,bo dla mnie pieniadze nie sa prezentem,wiem ze jedno przeczy drugiemu ale taka juz jestem ,
Szkoda ze sie nie udało 😞 😞,a tak trzymałam kciuka,będą jeszcze probować?może inna klinika ,moi znajomi leczyli sie w Warszawie ale tez sie nie udało 😞Ta złota sukienka tez sliczna tylko tak jak piszesz rzeczywiscie na wyjatkowe okazje ,a ta czerwona bede mogła załozyc np na niedzielny spacer,juz sobie wyobrazam Zuze w niej 🙃
Małamyszko gratuluję dobrego wyboru fotelika,mam nadzieję że Michaś bedzie zadowolony
A my mamy pierwszego dużego guza 😞 🤨poklociłam sie o to nawet z A ,bo jakos nie moze zrozumiec ze trzeba teraz dziecka bardziej pilnowac ,niby siedział z Zuzia w pokoju a ona sobie chodzila i uderzyla sie w kant regału 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwo fajnie musiało to wyglądać jak mały przyniósł Ci pieluchę,a ja zauważyłam ze Zuza ma swoje miejsce do robienia kupki i bynajmniej nie jest to nocnik,sadzam ja codziennie rano wtedy kiedy jest jej pora ale zrobi tylko siku i nie chce wiecej ,ubieram ja a ta cwaniara idzie ,staje między kanapą a ścianą (mam tam taką małą szparę w którą tylko ona się mieści)patrzy na mnie i otrzepuje sie, 😲wtedy wiem ze zrobiła,mówie jej "chodz przebierzemy sie" ale nawet nie ma zamiaru z tamtad wyłazić,zaprze sie i stoi ,chciałabym czasami wiedziec co sobie mysli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
jestem ale uciekam padam na pysk 🙂
spokojnej nocki życzę 🙂
nie wiem czy jutro zajrzę no chyba że w dzień bo wieczorkiem to gości mamy i mszę na roczek 🙂 trzymajcie się 🙃
Gabb dużo zdrówka ale obawiam się że jeśli to świnka to ciężko będzie uchronić dziecko a tak swoją drogą to Ty gdzie to mogłaś podłapać wiesz???
sobolinko przykra sprawa z Twoją przyjaciółką wiem że nie jest lekko zresztą nie muszę daleko szukać np. moja siostra też niestety nie może mieć dzieci tzn.jej mąż za słabe nasienie insyminacja nie wchodzi w grę tylko in vito tylko to sporo kasy trzeba ale jedno Ci powiem znam osobiście dziewczynę co też się sporo czasu starała metodą in vitro bo ona nie jajeczkowała później zaszła samoistnie w ciążę ale niestety straciła w 9tyg. i po pół roku zaszła w ciążę metodą in vitro w wieku 40 lat czuje się dobrze chociaż początki były ciężkie cały czas musiała coś jest bo jak nie to wymiotowała a i tak czasami z wyra wstać nie mogła ale teraz jest wszystko ok za 3 mc rodzi jednym słowem udało się i tego przyjaciółce Twojej życzę 😘
no dobra uciekam papa bo miałam na chwilkę a piszę i piszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie się obudziła, pierwszy raz z płaczem. Dałam jej cyca i zasnęła, ale wydaje mi się, że to te dolne 4 się przebijają w kolejnych miejscach. Cały dzień wpychała do tej buzi co się tylko dało i ślina się lała strumieniem.
zuzka jeszcze raz spróbują, bo mają zamrożone 2 zarodki, ale później moja D już nie chce. Psychicznie za dużo ją to kosztowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uciekam ,bo sama ze soba dzisiaj wytrzymac nie mogę ,chyba mam PSM,i obrywa sie wszystkim dookoła (tylko Adrianowi ,bo Michał sie wyprowadził do babci)wyjmę sobie lody i truskawki i się bedę pocieszać 🤨
Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Ja tez uciekam ,bo sama ze soba dzisiaj wytrzymac nie mogę ,chyba mam PSM,i obrywa sie wszystkim dookoła (tylko Adrianowi ,bo Michał sie wyprowadził do babci)wyjmę sobie lody i truskawki i się bedę pocieszać 🤨
Dobranoc 😉

Smacznego pocieszania 🙂
Ja też zmykam.
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna1984 napisał(a):
Zuzka nie gniewaj się, ale tego guza mogła sobie nabić także w Twojej obecności, możemy uważać ze wszystkich sił, ale guza nie da się uniknąc kochana, także nie gniewaj się na męża, do wesela się zagoi 🙂 mam nadzieję, ze się na mnie nei zdenerwujesz 🙂


nie gniewam się ,za co za prawdę?ja z tych co ja mówia i przyjmują 🙂ale chyba szukałam zaczepki i ja znalazłam ,tak jak napisałam jestem do niczego dzisiaj,
a miałam Ci jeszzce napisać ze przechodziłam dzisiaj obok Solara i podoba mi sie nowa kolekcja ,na wystawie widziałam torebke i chyba bluzka z chyba nadrukowanymi głowami?tak mi tylko mignęło bo nie miałam czasu wejsc ale jak znajde to wejde tylko poogladac bo na wiecej mnie nie stac 😉
Teraz juz uciekam bo lody mi sie rozmroza,
widziałyscie kiedys te blizniaki z serialu WSZYSCY KOCHAJA ROMANA ja tego nie ogladam ale teraz leciało i patrze a tu takie fajne dzieciaczki jak nasze i to 2 takie same 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka ta torba jest taka trochę biznesowa, w środku ma przegrody na długopisy i dokumenty, ale jest też wersja mini torebki a la puzderko 🙂 jest świetna, kosztuje 99 zł 🙂 jak bedziesz miala czas to zajdz 🙂 jest też sukienka, sweter i bluzka z tego printu. kolekcja nowa ruszyła właśnie dzisiaj 🙂 i pamietaj ja mam znizkę to mogę coś załatwić taniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku z okazji Twojego święta życzę Ci :spełnienia najskrytszych marzeń,aby każdy Twój dzień był piękniejszy od poprzedniego ,żaby radość bijąca z Ani dostarczała Ci siły na każdy kolejny rok,życzę Ci wiele szczęśliwych i wspaniałych chwil a Anusią i T,i dużo,dużo miłości 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj jestem wyspana w porównaniu do wczorajszej nocy gdzie Zuza budzi co pół godz.dzisiaj byl tylko 1x o 3 na jedzonko a teraz idziemy zdzierac z Zuzia tapete,byle sie jej to za bardzo nie spodoba 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julik,kaszka z Nestle mleczno-ryzowa jest ulubiona kaszka Zuzi,daje jej ta na noc o smaku jablkowym ,probowalysmy z bobovity ale woli z nestle moze dlatego ze po rozmieszaniu z woda ma lepsza konsystencje,jest taka..hm delikatna?nie wiem co jeszcze Cie interesuje?jak zwykle cena jak dla mnie za duza ale wole dodac kilka zl i wiedziec ze dziecko zje to co lubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Dziewczyny.
Jak mija poranek? My dziś sami z Michasiem w domu. Paweł w pracy a Michaś został w domu, bo nie miał go kto zawieźć do żłobka. I dobrze, że został, bo ma okropny katar. Frida co pół godziny a i tak leje się z nosa. Gilki do brody. Nie wiem, czy jutro pójdzie do żłobka. Chciałabym, bo mam duzo znów do załatwienia, ale zobaczymy jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie
Kurcze, tyle tematów od mojej ostatniej wizyty na mamusiach poruszyłyście, że nie wiem czy spamiętałam wszystko ;p

Dzisiaj taka ładna pogoda i tylko -10st u nas, więc jak Ula wstanie to pójdziemy na saneczki w końcu, już tyle czasu nie byłyśmy na spacerze, tyle co do i z samochodu... 🤢
Na bank zęby jej idą, i to 4 na raz, bo dziąsła opuchnięte okrutnie, ostatnio jak smarowałam żelem to poczułam pod palcem ząbek na górze. Wygląda mi na to, że to czwórki idą, a trójek jeszcze nie mamy. Moja mama stwierdziła, że tak jest zwykle, bo trójki to zęby "oczne" i później wychodzą, ale nie wiem ile w tym prawdy 🙃 No i przez te zęby Ulcia bardzo słabo je... Mam nadzieję, że jak już zęby się pokażą to nadrobi z jedzonkiem.

Ja ostatnio nabrałam ochoty na zakupy. Nawet sobie bym może coś kupiła 😜 Może to z tego względu, że już pierwszą wypłatę mam w ręku? 😜 Może w weekend się wybierzemy do jakiejś galerii? Przy okazji jakieś wstępne zakupy na przyjęcie urodzinowe Uli zrobię...

Pisałyście o adopcji. U nas też temat rodzinnego domu dziecka się przewinął, ale to może za czas jakiś. A wczoraj oglądałam reportaż w Ekspresie reporterów na Dwójce o malutkim Jasieńku, który jest w pogotowiu opiekuńczym i ma wadę wzroku (i nie tylko chyba, bo od początku nie oglądałam) i jak nikt go nie zaadoptuje to trafi do domu pomocy społecznej "na przechowanie", bo tam nikt nie będzie się troszczył o jego rozwój, jego potrzeby... 😞 A taki słodki, radosny maluszek... jak patrzyłam jak tak się bawił i wygłupiał z opiekunką to Ula mi stawała przed oczami i oczywiście nie mogłam powstrzymać się od łez... I ta świadomość, że są tysiące dzieciaczków, które nie mają tyle miłości, troski, opieki co nasze szkraby... Ech, sorry, w jakiś taki smutny ton wpadłam...

Sobolinku, a Twoja przyjaciółka rozważa opcję adoptowania dzieciątka? Może kolejna próba przyniesie dla niej upragnione szczęście.

Joasiu współczuję kolejnej choroby Blanusi 😞 Niech wraca jak najszybciej do zdrowia 😘 😘

Malamyszko, nich katarek jak najszybciej opuści nosek Michasia, a kysz! 😎

Zuzka, gratulacje dla Zuzinki za samodzielne chodzenie 🤪 Mały tuptuś domek zwiedza 😁

Alwo Gabryś niezły agent, a co ma z kupą chodzić 🙃 Już chyba o to pytałam, ale nie pamiętam odpowiedzi 🙃 Chałupkę sobie wyszykowaliście, żeby do Polski na swoje wrócić? STO LAT i udanej imprezy dla Gabrysia, niech rośnie zdrowo i radośnie i niech urwisuje do woli 🤪 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Malamyszko,probowalas masc majerankowa ?? Ja sie troszke martwie bo Szymcio tez non stop kicha.
Moze to przez zimniejsze poranki w domu,mamy piec na wegiel a ten wypala sie przez cala noc a nad ranem temp jest nizsza. Ja kiedys w swoim domu zamontuje weglowo- gazowy.
Ech,ja tak bardzo chcialabym juz isc na swoje 😞,te ciagle niedomowienia i spory z mama,wykanczaja mnie.Jedno jest pewne i wiem to ze jak bedziemy mieszkac osobno,nasze relacje beda zupelnie inne. Czasami juz nie mam sil na to wszystko.

Cos pisalyscie o kregoslupie,cos ostanio czuje ze dysk znowu dokucza plus ta skolioza.Wiem powinnam cwiczyc,chodzic na basen itd ale nie mam kompletnie czasu na to 😞 o bol co raz bardziej doskwiera.Dluzsze siedzenie w pozycji zgarbionej,prowadzi do tak tempego bolu w lopatce ze czasami brak mi oddechu.


Zuzka
Filmiki rewelacyjne... mala jest cudowna,Szymcio juz lada dzien.Ja wiem ze juz dal by rade ale strasznie szybko przebiera nozkami.Pare razy zdarzylo sie, chwile stal sam po czym zrobil dwa, trzy kroczki ale zaraz zorjentowal sie iz nie ma asekuracji i bam na pupke.

Tez kiedys myslalam o adopcji,a moj T to juz wogole.Wiem ze to powazna decyzja,majac teraz swoje dziecko,musialabym byc pewna ze adoptowane obdarze rowna miloscia.A czy tego mozna byc pewnym ?? No wlasnie
Ja opiekowalam sie dzieciaczkiem adoptowanym,zal mi strasznie bylo podejscia jego "mamy",jak urodzila swoje dziecko widzialam ze Andrzejek jest bo jest.Kiedys nawet powiedziala ze Liam (jej rodzony) to jej dziecko a Andrzejek to dziecko jej meza.Fakt po nim bylo widac milosc i oddanie.

Sobolinku,szkoda mi twojej przyjaciolki,wiadomo w takich momentach kazdy ma na mysli te ktre rodza,zabija a kobioety ktore pragna -wlasnie spotyka takie cos 😞

STO latek dla Gabrysia,duzo usmiechu i sloneczka 🙂 a najwiecej zdrowka i pociechy dla rodzicow :*:*:*

Asiul witam 😉
U nas tez dzis juz znacznie cieplej,po obiadku tez planuje spacerek .
Biedna Ulcia 😞 niech zebolki wyjda szybciutko !! U Szymcia juz widac kly,tzn przez dziaselka a o trojkach ani widu ani slychu 😉 Moze to zalezy od dziecka.Tez kiedys slyszalam ze kly rosna na samym koncu hmm,a moze przebijaja sie na samym koncu ??

Sluchajcie !! tzn hmm czytajcie hehe Co przed chwila sie wydarzylo hahaha
Siedze sobie,pisze na forum,Szymcio siedzi w krzeselku i zajada flipsy,cos tam marudzi nagle cisza.Mysle sobie odwroce sie zobacze co jest grane,bo on i cisza w krzeselku to zadkosc.I wiecie co hah ,zasnal !!!!! Tak twardym snem ze,przeniesienie go do lozeczka i rozegranie z bluzy w niczym nie wadzilo.Zaraz wrzuce zdjecie haha przez shack,tylko nie wiem czy portafie :P

a mam dwa nowe filmiki 🙂
http://www.youtube.com/user/chicaev1?feature=mhee#p/u/1/O7PhunGX2P8

http://www.youtube.com/user/chicaev1?feature=mhee#p/u/0/EdivAdkIAhs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...