Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny ja też biorę udział w kampanii streetcom dotyczących kaszek mleczno - ryżowych Nestle. Co o nich sądzicie?? jak smakują waszym maluchą?? jaka jest według was konsystencja, smak, zapach, cena?? jeśli można prosiła bym jak najwięcej informacji 🙂 🙂 z góry dziękuję 🙂 🙂

Według mnie kaszki są bardzo dobre lecz chyba jak dla maluchów trochę słodkie, konsystencja po rozmieszaniu gładka i delikatna, przyjemna w zapachu, łatwa w przygotowaniu, mój Piotruś zajada się nimi aż mu się uszy trzęsą. Według mnie idealna na śniadanie i kolacje bo jest pełnowartościowym posiłkiem które zapewni sytość maluchom.

aaa właśnie już niedługo na na stronie streetcom w zakładce forum odbędzie się konkurs w którym można wygrać atrakcyjne nagrody Nestle 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
100 buziaczków dla naszych roczniaczków 😘 😘 😘 😘 😘
Najlepsze życzenia z okazji ukończenia 1 roczku dla Blanusi i Gabrysia, dużo zdrówka i samych radosnych dni 🙂


Sobolinku a Tobie najlepsze życzenia z okazji urodzin, dużo zdrowia i pociechy z Anusi i mężusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka dzięki za odpowiedź co do kaszek.

Ja jak otworzyłam paczkę to się załamałam 🤢 bananowe, ale jak wieczorem zrobiłam to się miło zaskoczyłam bo jest naprawdę smaczna, fakt może za słodka zależy kto co lubi, konsystencja super gładka no i Julii też smakowala, tak myślę bo zjadła całą michę 🙂 ja z Nestle dawałam kiedyś tylko malinową ale ostatnio to tylko Bobovity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
Zuzka dzięki za odpowiedź co do kaszek.

Ja jak otworzyłam paczkę to się załamałam 🤢 bananowe, ale jak wieczorem zrobiłam to się miło zaskoczyłam bo jest naprawdę smaczna, fakt może za słodka zależy kto co lubi, konsystencja super gładka no i Julii też smakowala, tak myślę bo zjadła całą michę 🙂 ja z Nestle dawałam kiedyś tylko malinową ale ostatnio to tylko Bobovity.


julik a po przetestowaniu kaszek nestle zamierzasz się na nie przerzucić??

Bo ja różnie Piotrusiowi dawałam ale ostatnio właśnie na nestle się przerzuciłam bo konsystencja jest o wiele lepsza niż z bobovity 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
hej ja na chwileczke,niestety nie pomoge wam,nigdy nie kupowalam kaszek z Nestle. te z bobovity odstawilam,dodaje czasami jako deser ale to tylko wtedy jak nie mam wyboru.

Dobrej nocki

nie szkodzi 🙂 a swoją drogą to super Szymek gaworzy na tym oknie, dziś w trójkę oglądaliśmy i Jula sprawiała wrażenie jakby go rozumiała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu Twoich pierwszych urodzinek życzę Ci Blanusiu i Gabrysiu
aby wszystkie dziecięce dni w żółwim tempie upływały,
by co dzień uśmiechał się do Ciebie Świat cały.
By nigdy nie było już porannej pobudki i zawsze wiał wiatr specjalny,
co rozwiewa wszystkie smutki!
Niech na ten roczek zniesie Ci kilka sroczek moc prezentów,
dużo zdrowia, no i serca Twoich bliskich....
Mnóstwo wielkich buziaczków przesyła: Natalia i Alicja 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki przepraszam, ale nie ponadrabiam 😞 😞 😞 tak zucilam okiem na ostatnie posty. Mam urwanie glowy- praca, Ala jets wymagajaca do tego przygotowujemy sie na wyjazd do Pl pelna para wiec same rozumiecie 😉
U nas pozatym, ze Ala ciagle chce zeby sie z nia bawic to ladnie robi siusiu do nocniczka 😁 Dzis rano obudzila sie z sucha pielucha wiec odrazu ja posadzilam i doslownie w kilka sekund zrobila- tak jakby czekala ?!
No i juz moje mleczko teraz naprawde sie konczy 😞 😞 picie duzej ilosci plynow juz nie pomaga- ale mam nadzieje, ze jeszcze do 16 wytrzymamy.
Mam do was kilka pytan:
Czy kters z was musza isc z maluchami na pobieranie krwi przed ukonczeniem roczku ???
No i kolejne pytanie do mam karmiacych piersia- jak u was z mleczkiem ?? No i ogolnie co zamierzacie po roku- dalej karmic, formula, krowie mleko ??
Nastepnie to chcialam sie zapytac czy jak po jedzonku wycieracie buzie maluchom to tez tak protestuja i tego nie lubia ??? BO u nas to jakisz koszmar jak wycieram 😲
No i jakie rozmiary pieluch maja maluchy czy ktoras juz sie przestawila na "5" ???
hmmm to chyba tyle. Sorki, ze tak wyskoczylam, ale musze sie was poradzic 🙂
a tymczasem uciekam bo mam tyle rachonkow do poplacenia przez neta ze uuu 😮 🤨 Jutro postaram sie zajrzec na spokojnie 🙂
buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusiu bardzo dziękuję za piękne życzenia 🙂 Kwiaty co dzień mnie rozbawiły 🙂 Bo nie pamiętam kiedy dostałam od T kwiaty, chyba na maturze 😁 😁 A już stara d... jestem 😁 😁 😁 😁 😁
Co do mleczka to jeszcze mam i produkcja się już przestawiła na nowe karmienie i kiedy trzeba to są pełne piersi, ale już nie takie jak na początku 😞 Ja chcę karmić do wiosny, aż skończy się sezon przeziębień i grypy, bo niby w teorii już mleczko nie chroni, ale teraz mam dowód, że jednak chroni, bo oboje z T byliśmy chorzy a Anka nawet kataru nie ma. Co do mleka modyfikowanego to ja już teraz Ani daję rano i wieczorem kaszę mannę na mm. Chcę ja przyzwyczaić do tego smaku no i troszkę nasycić brzuszek bo na kaszce na wodzie daleko by nie zajechała 🙂 A później też będziemy na mm. Krowie mleczko nie jest odpowiednie dla takich maluszków, ale to jest moje zdanie.
Ania spokojnie daje sobie wytrzeć buziolka po jedzonku. Ona po niczym nie protestuje, mogę ją ubierać, przebierać, myć głowę a ona się cieszy 🙂
Rozmiar pieluch mamy cały czas 4. U nas w Polsce jeszcze są 4+ (przynajmniej Pampers ma taki rozmiar) Więc do 5 jeszcze nam daleko.
Super, że Alusia tak ładnie robi siusiu do nocniczka 😁 😁

Mam nadzieję, że troszkę pomogłam.
Zmykam na razie. Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki
Jeśli chodzi o kaszki to Wam niestety nie pomogę, bo Ania nie je kupnych tylko normalną gotowaną mannę.

Dziś w nocy było o dziwo super ! Wieczorem zasnęła o 19,30 a o 20,09 się obudziła z płaczem. Ewidentnie to były ząbki. Posmarowałam jej Dentinoxem te 4, przytuliłam i położyłam z powrotem do łóżeczka. Chwilkę pomarudziła i zasnęła ... do 6 rano bez pobudki 🙂 A bałam się tej nocy strasznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Nanusia
My Nadal 4 uzywamy,moze do 5 nie dojdziemy :P hehe zobaczymy,gratki dla Aluni za siu siu do nocniczka,Szymon narazie "kupkuje" 😉 a siku przy okazji.
Co do mleczka,to juz wiesz ze u mnie koniec mimo ciaglych staran.Ja Rowniez tak jak Sobolinek podaje rano i wieczorem kaszke manne. A na drugie mleko krowie np z owsianka,tak ze juz powoli zaczynam wprowadzac.
Co do badania krwi,tez sie nad tym zastanawiam tym bardziej ze przy porodzie mial badana a wynikow po dzis dzien nie ma.Nie wiem wlasnie jak moge sprawdzic czy sa one w szpitalu w ktorym sie urodzil.Ale wiesz co mysle ze mu zrobie tu w Polsce-nawet nie wiem jaka ma grupe krwi.
Jesli chodzi o wycieranie buzki po jedzeniu,to u nas to samo,czasami musze na sile ech....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ech u nas dzis pobutka o 2 i 4 w nocy,mysle ze to te kielki i do tego lekko mial cieple czolo.

Wiecie co po paru zarwanych nocach,chyle czola tym mamusiom,ktore borykaja sie z tym od pierwszych dni zycia maluszkow.

Ok ide smazyc nalesniki

aaaa mam pytanie czy wlaczacie juz maluchom bajeczki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
Mam do was kilka pytan:
Czy kters z was musza isc z maluchami na pobieranie krwi przed ukonczeniem roczku ???
No i kolejne pytanie do mam karmiacych piersia- jak u was z mleczkiem ?? No i ogolnie co zamierzacie po roku- dalej karmic, formula, krowie mleko ??
Nastepnie to chcialam sie zapytac czy jak po jedzonku wycieracie buzie maluchom to tez tak protestuja i tego nie lubia ??? BO u nas to jakisz koszmar jak wycieram 😲
No i jakie rozmiary pieluch maja maluchy czy ktoras juz sie przestawila na "5" ???
hmmm to chyba tyle. Sorki, ze tak wyskoczylam, ale musze sie was poradzic 🙂
a tymczasem uciekam bo mam tyle rachonkow do poplacenia przez neta ze uuu 😮 🤨 Jutro postaram sie zajrzec na spokojnie 🙂
buziaki 😘


Nam nic nie mówiono, żeby badania krwi zrobić, a sami też się do tego nie pchamy 😜
Ula moje mleczko je trzy razy na dobę i po roku nie zamierzam kończyć karmienia piersią, może z czasem przejdziemy na dwa razy (rano i wieczorem), ale będę Ulę karmić dopóki ona będzie chciała i dopóki mleczko będzie, a narazie jest, opróżnienie jednej piersi zajmuje jej kilka minut, więc trochę jeszcze leci 🙂 Pierwotnie też chciałam dość szybko krowie mleko zacząć Niuni podawać, ale jak poczytałam o nim to może nawet w ogóle Ula mleka krowiego nie będzie dostawać, ew. jako składnik naleśników czy czegoś takiego. A do mm nie jestem jakoś przekonana... Chyba jakieś roślinne "mleko" będzie Ula dostawać 😎
My buziaka po jedzonku myjemy, bo zanim Ula zje to już zdąży to wszystko pozasychać 😜 A protestów nie ma, Uleczka próbuje tylko wodę łapać w buziolka 😆
Pampersów nie używamy, ale po pieluszkach widzę, że od dłuższego czasu nie musiałam przepinać nap w naszych onesize, więc dużo nie urosła jej pupa 🙂

Pozdrowienia Nanusiu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do siusiania na nocniczek to u Uli jak była jeszcze sporo młodsza zauważyłam już takie trzymanie siusiu żeby do nocniczka zrobić 🙂 Gratki kolejnym nocnikowym maluszkom 🙂

Evek, co do grupy krwi to coś mi się kojarzy, że potem takim maluszkom może się jeszcze zmienić, więc nie oznaczają jej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...