Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Nanusia pięknie dziękujemy za filmik ze zdjęciami maluszków. Wzruszyłam się. To już rok !!! Aż trudno uwierzyć.
Sobolinku dywan bardzo ładny. Ja się zastanawiam nad nowym u Michasia w pokoju, bo ten co ma, to już taki wyniszczony jakoś.
Zuzka filmy super. Aż mój Paweł przyleciał do laptopa zobaczyć jak powiedziałam, że Zuzia jeździła na nartach. Chyba myślał, że naprawdę założyliście jej nartki. Hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Zuzka ta Twoja ZUzia to niezła aparatka 🙂 kochany urwisek 🙂 A na nartach super 🙂 fajnie, że mieliście taki wypad! Też bym chciała kiedyś spróbować 😞
Z mojej Blanki to straszny nerwus rośnie, nie można jej w spokoju przebrać bo się denerwuje, wyrywa i krzyczy :/ no i zaczęła nas bic jak jej coś nei pasuje, a już nie powiem jak szkoliła sowją kuzynkę o rok starszą, odpychała ją ręką i szarpała za włosy jak jej coś chciała zabrać, podejrzewam, ze tego się w złobku nauczyła, bo tam jak kilkoro dzieci na raz chce tą samą zabawkę to jest walka! Łobuziara mi rośnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna1984 napisał(a):
Zuzka ta Twoja ZUzia to niezła aparatka 🙂 kochany urwisek 🙂 A na nartach super 🙂 fajnie, że mieliście taki wypad! Też bym chciała kiedyś spróbować 😞
Z mojej Blanki to straszny nerwus rośnie, nie można jej w spokoju przebrać bo się denerwuje, wyrywa i krzyczy :/ no i zaczęła nas bic jak jej coś nei pasuje, a już nie powiem jak szkoliła sowją kuzynkę o rok starszą, odpychała ją ręką i szarpała za włosy jak jej coś chciała zabrać, podejrzewam, ze tego się w złobku nauczyła, bo tam jak kilkoro dzieci na raz chce tą samą zabawkę to jest walka! Łobuziara mi rośnie!


Asiu moja Zuza robi dokładnie to samo ,a nie miała się od kogo nauczyć,bije nas jak coś jej nie pasuje ,albo mowimy NIE,krzyczy i piszczy przerazliwie,wczoraj najadłam sie wstydu w schronisku ,bo jak jej nie pozwoliłam podchodzic do drzwi to piszczała strasznie az wszyscy patrzyli,a jak ja wziełam na rece zeby odciagnac od tych drzwi to mnie biła po twarzy,jeszcze mi brakuje zeby kladla sie na podloge i walia nogami ,pewnie i do tego dojdzie niedlugo ,nie znam tego bo Michal byl bardzo grzeczny i nie wyprawiał takich cyrkow,a najgorsze ze nie wiem co robic w takiej sytuacji 😞
Sobolinku ja tez sprzatam ,ale sama bo Zuza spi juz połtorej godziny(teraz pewnie sie obudzi bo tak napisałam)zostalo mi jeszcze odkurzyc i kuchnia ale nie chce halasowac ,niech sie wyspi ,sprzatanie nie ucieknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas też bicie. Szczególnie po twarzy, jak próbujemy się do Michasia przytulić. Kiedyś ładnie robił "moja, moja" a teraz to od razu bije albo drapie.
A jak się Mu na coś nie pozwoli, a on to robi, to bijemy go po łapce (oczywiście niezbyt mocno, ale jednak musi poczuć) to wtedy jest ogromna rozpacz, płacz i zawodzenie. Nie wiem czy niedługo sąsiedzi nie wezwą do nas policji, bo Michaś czasem z byle powodu płacze, krzyczy itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malamyszka napisał(a):
U nas też bicie. Szczególnie po twarzy, jak próbujemy się do Michasia przytulić. Kiedyś ładnie robił "moja, moja" a teraz to od razu bije albo drapie.
A jak się Mu na coś nie pozwoli, a on to robi, to bijemy go po łapce (oczywiście niezbyt mocno, ale jednak musi poczuć) to wtedy jest ogromna rozpacz, płacz i zawodzenie. Nie wiem czy niedługo sąsiedzi nie wezwą do nas policji, bo Michaś czasem z byle powodu płacze, krzyczy itp.


Małamyszko a ja właśnie nie chce bic po łapkach, nawet delikatnie jak Zuzia cos robi zle, bo wydaje mi sie ze własnie ona tego sie uczy i tez bedzie tak reagowac ,i Adrian wlasnie tak reagowal jak Wy z P jak Zuzia cos robila zle i nie wiem czy to nie z tego powodu nas teraz bije ,juz mu zabronilam tego robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to widzę, ze nie tylko ja mam ten problem, niby nie powinno się nei zwaracać uwagi jak dziecko lamentuje albo jak własnie kładzie sie na podłodze i wrzeszczy - czyli wymusza to co chce dostac, ale wlasnie najgorsza jest reakcja ludzi, bo nie wszyscy mają dzieci i nie wiedzą, ze tak po prostu trzeba:/ no cóż będziemy próbować!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie
Wszystkiego najlepszego wszystkim kochającym i zakochanym 😘 😘 😘

nanusiu dziękujemy z Julą, fajny pomysł wszystkie dzieciaczki zebrane razem 🙂, az miło popatrzeć 🙃
Ja zrobiłam też swoją prezentację walentynkową aż Krzysiowi łezka się w oku zakręciła ale był zaskoczony 🙃 teraz wezmę się za zdjęcia Julci 😁

sobolinku miałaś rację dziś już była pobudka o 5, a do tego teraz szybciej się budzi o 8 i nie ma spania do 9 🙃

zuzka zazdroszczę Ci tych nart, też lubię jeździć ale my nie szybko pojedziemy szybciej na mazury niż w góry 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki ja teraz tylko na moment.
Mama przed chwilą pojechała i niedawno kurier przywiózł nasz dywan 😁 😁 😁 😁 Jest cudny 😁 😁 rewelka w 23 godziny od zamówienia mam go w domu.
Ania przespała się 1h40 i teraz buszuje. Zaraz będę nas szykowała do teściowej na obiadek, bo w tej sytuacji mnie nie minie, ale przynajmniej zapytam o tą szczepionkę dla Michasia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku piękny ten dywan ,w rzeczywistości pewnie jeszcze piękniejszy ,a co do obiadu ,oj jak ja bym chciała zeby mnie tak ktos zapraszał x w tyg na obiad 😉
Mmausie widziałyscie te zmiany ktore wprowadzil admin ,chodzi mi o mozliwosc pokazywanie naszych fotek i innych info o nas i dzieciach tylko dla znajomych,zarejestrowanych lub jak tam ktos sobie wybierze,ja juz zaznaczylam odpowiednie opcje ,nie chce zeby kazdy z zwe.mógł ogladac moje dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej :*

Ufffff a ja juz myslalam ze Szymcio to usosobienie nerwuska,po twarzy tez oklada !!! piszczy krzyczy.A i zaczal wypluwac jedzenie,nie wiem moze przez katarek,,, hmmmm maly lobuz rosnie :P

Zuzka,extra filmiki 🙂

Nanusiu przesliczna prezentacja !!!! Az mialam lzy w oczach 🙂 cudowna !!! Dziekujemy


Kochane Wesołych Walentynek 😉 !!!!!

Przepraszam ale musze isc sie polozyc,jutro chyba lekarz,bo nic nie przechodzi 😞


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamy w końcu ustalone menu na niedzielę. Dużo debatowałam z Mamą co upiec, zrobić na obiad itp. No i ustaliłyśmy, że po mszy, która jest na 10 damy kawkę, ciasto (mama upiecze) i rogaliki z ciasta francuskiego. Na obiad zupa-krem z porów, schab, kluski śląskie i buraki/mizeria. Po obiedzie znów kawka, ciasto, rogaliki i wjedzie tort - zamówiony w cukierni, zwykły z napisem Roczek Michałka. Dziś kupiliśmy serwetki z kubusiem puchatkiem i balony. Jeszcze tylko brakuje świeczki. Widziałam ładne z Disneya, ale były wszystkie oprócz 1. Poszukam jeszcze w innych sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki ciesze sie, ze prezentacja sie wam podobala 🙂
Wszystkiego naj z okazji Walentynek Szczerze to zapomnialam o nich 😉 heheh
Sobolinku wiesz co do zdjecia Ani na prezentacji to mnie te zdjecie urzeklo 🙂 naprawde ! Anulka jest tam przekochanie spiaca hehe 🙂
Zuza filmiki super, powiem ci ze moja ALa dokladnie wszystko rozrzuca tak samo jak Zuzia 😜 jak ukladam pranie to to co uloze rozwala nie dotyka tego co lerzy rozwalone itp
Joasiu co do bicia to u mnie naszczescie Alusia tak nie robi, Mozliwe, ze nauczyla sie tego w zlobku, albo to poprostu taki okres i dzieci tak robia- bo jak dziewczyny pisza to nie tylko Blanusia to robi.
A Ali chyba zeby ida widze, ze napewno dolna jedynka sie przebija, ale na gorze tez sie dotyka. Dzis ciezka noc byla wiec obstawiam zeby. W koncu 😆
Zuza ciesze sie, ze metoda u ciebie zadzialala napewno ci A pomogl duzo. Ja wlasnie nie dam rady sama tego robic, a M nie chce w tym uczestniczyc za bardzo.
Kurcze musze zmykac bo Ala sie budzi potem dokoncze 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko to fajne menu macie. Ja sie tez zastanawiam co zrobic? ALe ja tylko na 6 osob wiec sie wysilac nie musze. Zrobie galki miesne z ziemniaczkami ze smietana i szczypiorkiem. Jakies surowki chyba coleslaw i ogoreczki malosolne. Tort dzis zamowilam biszkopt bedzie i smietankowy i czekoladowy banan truskawka lekko ozdobiony i napis "mam juz roczek Alicja" musze kupic jeszcze pare rzeczy jak serwetki tak jak ty itp. o i jeszcze bede robic babeczki sama 😉 to chyab tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem 🙂
Właśnie posprzątałam nasze obejście salonowe i położyliśmy dywan 🙂 Wygląda super 🙂 Ani dywanik poszedł pod drugie skrzydło okien tarasowych, bo tylko tam wszedł. Jutro przeżyje szok jak rano wejdzie do salonu hehe 🙂 Myśleliśmy, żeby ją już całkowicie przenieść do jej pokoju, ale czytałam i radziłam się i na razie do ok 2 lat dziecko bawi się z rodzicami lub samo ale zerkając na nich co chwilę, a dopiero później samo bawi się na swoim terytorium w swoim pokoju. Więc meblowanie Ani pokoju zostawiamy na później bo i tak cały czas urzęduje ze mną w salonie/kuchni/przedpokoju/sypialni/jej pokoju no i łazienkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszko rozmawiałam z mamą o Michałku 🙂 i powiedziała, że już się odchodzi od Ribomunylu. Teraz jest bardzo dobry ISMIGEN, ale to jest szczepionka w formie tabletek podjęzykowych, które zaraz po zetknięciu ze śluzówką się rozpuszczają, więc są odpowiednie dla takich maluszków. Terapia wygląda tak, że przez 10 mu to podajesz po 1 tabletce, później 10 przerwy i znowu tabletki i znowu przerwa. W sumie jest 30 tabletek, więc jest to rozłożone w czasie. I cena to ok 100 zł za taką terapię. To i tak wychodzi taniej niż Ribomunyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze dla mam zainteresowanych szczepionką na ospę, to jest to INNA szczepionka niż na opryszczkę! Szczepionka na ospę chroni również przed półpaścem, bo to ten sam wirus. Daje się ją w 2 dawkach jak pisałam wcześniej, dawka kosztuje 200 zł 😞 ale chroni na całe życie 🙂 Więc chyba warto wydać 400 zł i oszczędzić dzieciom takich wrażeń, swędzenia i blizn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusiu to dzięki Tobie zacznę patrzeć inaczej na to zdjęcie 🙂 Dziękuję Kochana 🙂
No i strasznie się cieszę, że w końcu ujrzysz w Alusiowym pycholku więcej zębolków 🙂 Chociaż tak naprawdę, to nie wiem czy jest się z czego cieszyć, bo teraz dopiero zacznie wszystko gryźć. Anka ostrzy ząbki na uchwycie z piekarnika i wannie, a ja nie mogę znieść tego widoku i dźwięku brrrr i głośno jej tego zakazuję. Czasami mnie słucha a czasami ma mnie gdzieś i się śmieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
malamyszko rozmawiałam z mamą o Michałku 🙂 i powiedziała, że już się odchodzi od Ribomunylu. Teraz jest bardzo dobry ISMIGEN, ale to jest szczepionka w formie tabletek podjęzykowych, które zaraz po zetknięciu ze śluzówką się rozpuszczają, więc są odpowiednie dla takich maluszków. Terapia wygląda tak, że przez 10 mu to podajesz po 1 tabletce, później 10 przerwy i znowu tabletki i znowu przerwa. W sumie jest 30 tabletek, więc jest to rozłożone w czasie. I cena to ok 100 zł za taką terapię. To i tak wychodzi taniej niż Ribomunyl.


Sobolinku, bardzo dziękuję za informację. Pogadam jeszcze z moją lekarką jak wróci z urlopu i jak Michaś wyzdrowieje i poradzę się co i jak zrobić. Ale ja jestem taka, że chcę wysłuchać wielu opinii, dlatego pytałam też Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
malamyszko rozmawiałam z mamą o Michałku 🙂 i powiedziała, że już się odchodzi od Ribomunylu. Teraz jest bardzo dobry ISMIGEN, ale to jest szczepionka w formie tabletek podjęzykowych, które zaraz po zetknięciu ze śluzówką się rozpuszczają, więc są odpowiednie dla takich maluszków. Terapia wygląda tak, że przez 10 mu to podajesz po 1 tabletce, później 10 przerwy i znowu tabletki i znowu przerwa. W sumie jest 30 tabletek, więc jest to rozłożone w czasie. I cena to ok 100 zł za taką terapię. To i tak wychodzi taniej niż Ribomunyl.


Sobolinku, bardzo dziękuję za informację. Pogadam jeszcze z moją lekarką jak wróci z urlopu i jak Michaś wyzdrowieje i poradzę się co i jak zrobić. Ale ja jestem taka, że chcę wysłuchać wielu opinii, dlatego pytałam też Ciebie.

Nie ma za co 🙂 Rozumiem doskonale, jak możesz to konsultuj ile wlezie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ chyba juz nikogo nie ma ,pewnie wszystkie spedzacie miło wieczór z ukochanymi ☺️
Ja jak zwykle na nic nie liczyłam ,powiexdziałam to rano nawet Michałowi,a ten jak przyszedł ze szkoły to powiedzial ze miałam racje ,bo tata nic nie kupil ,za to mój synuś bedzie romantykiem,obowiazkowo ,mimo kary ,poszedł na "randkę",wreczyc walentynke a potem przyniósł nam walentynke-worek ptysi 🙃kochany Michaś
Nanusia własnie pokazałam filmik A był pod wrazeniem,stwierdzil ze strasznie sie dzieci zmieniły przez rok ,szkoda tylko ze nie ma w nim wszystkich naszych dzieciaczków 😞
Sobolinku ,ja tez wglebiłam sie w temat tej szczepionki i faktycznie jak juz pisałam Julikowi ona nie chroni przed opryszczka,bo to tylko ta sama grupa wirusow a nie ten sam wirus
Julik jak chcesz jezdzic na nartach to chyba w Sopocie jest stok narciarski o ile dobrze pamiętam.
OK uciekam sie przytulic do mojego ukochanego,nieromantyka 🙃
Evek dużo zdrówka,
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...