Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Misia napisał(a):
szarla napisał(a):
Monisia dlatego w Polsce kupuje się dada z biedronki za 27 zł i słoiczki w promocjach :PP. Albo tak jak ja sama gotuje 🙂. Idę mleko ściągnąć, bo piersi jak skała, bo małą rano karmiłam 😁

To my burżuje jesteśmy, bo pampersy non stop są... raz kupiłam dadę z biedronki i raz gagę z tesco i dla mnie masakra. Jeszcze Huggies'y mogą być. Ale co do obiadków to też będę gotować. Słoiczek deserku 4 pln, a obiadek 6-7 pln... przegięcie na maksa. Mój brat stwierdził, że wystarczy te kupne warzywa grubiej obrać, bo wszelkie nawozy to na zewnątrz. Zresztą w końcu i tak kiedyś trzeba będzie te z targu warzywa podawać. Ja niedługo uruchomię małą przetwórnię i powsadzam młodemu w słoiki jabłka, marchewkę, dynię. Akurat we wrześniu jak zacznę mu wprowadzać to będą tanie 🙂


Ja na razie kupuję warzywka bio, ale póki co to nie ma wszystkich, bo oczywiście jeszcze nie sezon :PP. Marchewkę dzisiaj kupiłam to woreczek chyba 1 kg 5 zł. Ale z tego to jej nagotuję 6 albo 7 słoiczków. Nie wiem tylko czy taki ryż z torebki się nada, czy też raczej jakiś eko. Mam już cukinie, ziemniaczki z działki ugotowane i pomrożone. No a skoro Twój brat mówi, że grubo obrać to też rozwiązanie. Za to znajoma technolog żywienia mówi, że wystarczy podgrzać w mikrofali, bo te fale wszystko zabijają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Monisia Tak, zwykle o 8:00 zawsze zaczynamy dzien chyba ze I ja i Fasol zaspimy pare minut, ale poranna harfa albo smieszki Aseksa raczej skutecznie nas o 8:00 budzą. Taki plan jak dla mnie to rewelacja a na czas choroby czyli rowniez ciezko przechodzonego zabkowania plan sie zawiesza.

Misia Szarla podpowiedzcie blondynce jak szykujecie sloiczki do zamrozenia - mam swój ogrodek i plan przygotowania warzyw dla Alka ale pojecia nie mam co jak w czym ??? Jakie warzywa? Czy pomidory tez sie przydadza? Jak to przygotowac i skąd tyle małych sloiczkow?

I jesCze jedno pediatra poleciła po skończeniu 5 miesiaca podać kaszle bezmlekowa. Moze wiecie co to i na czym sie to robi, na wodzie czy na moim mleku??? Czy to trzeba gotowa kazke w sklepie dla dzieci kupic czy mozna samemu zrobic? I czy ma ona zastąpić posiłek czy byc deserem po cycusiu i kiedy podać rano czy w poludnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do słoiczków to wczoraj w gazecie przeczytałam,że po 1roku można prowadzić jednę kuchnię dla rodziny.Skoro tak napisali to eko już nie musi być. Słoiczki są do roku ja nie będę raczej gotować,co najwyżej sporadycznie,bo nie ma na to czasu i ochoty. My w sumie za zdrowo nie jemy,ale po 1roku Agatka idzie do żłobka,a tam ma obiadki. W sumie to ważne żeby dziecko jadło też nie słoiczkowe rzeczy,bo siędo nich przyzwyczaja. Moja koleżanka mówi że za późno wprowadziła normalne jedzenie i męczy się by coś zjadł.Jadł by tylko słoiczki i tylko kilka dań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
Monia w jednym łóżku, hmmm, brzmi kusząco ;-),
MandraSala w żłobku jest tak 06:00 - 08:00 PRZYJMOWANIE DZIECI
08:00 - 08:30 ŚNIADANIE
08:30 - 08:45 TOALETA
08:45 - 09:30 ZABAWA
09:30 - 09:45 DRUGIE ŚNIADANIE
09:45 - 10:45 ZABAWA
10:45 - 11:00 PRZYGOTOWANIE DO OBIADU
11:00 - 11:30 OBIAD
11:30 - 12:00 PRZYGOTOWANIE DO SNU
12:00 - 14:30 SEN
14:30 - 15:00 PODWIECZOREK
15:00 - 16:30 ZABAWA - WYDAWANIE DZIECI

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE:
- ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE PROWADZONE W JĘZYKU ANGIELSKIM
- ZAJĘCIA PLASTYCZNE
- KUCYKOTERAPIA
- WYCIECZKI
- ZAJĘCIA RUCHOWE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU,

mniej więcej podobnie mamy, natomiast nie widzę tego, że Paweł tylko raz ma drzemkę, on zawsze między 9-11 śpi, może mu się to zmieni, zobaczymy.
Podoba mi się kucykoterapia i to ,że od małego angielski będzie miał, ale to u starszaków.

Jestem leń i tylko słoiczki będę kupowała, nie lubię gotować ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala kaszka bez mlekowa to moim zdaniem zwykła kaszka manna. Możesz ją przygotować na swoim mleku, z tego co wiem to pół łyżeczki na 100 ml. Możesz też na przecierze jarzynowym zrobić. Przejrzałam bardzo dużo stron internetowych i ulotek ze schematem rozszerzania diety niemowląt karmionych piersią. W sumie schemat jest ten sam, ale na stronie babyonline jest tak ładnie wszystko opisane. Nie same ogólniki, ale bardziej szczegółowo. Tutaj link http://babyonline.pl/niemowle_rozszerzanie_diety_artykul,4852.html Ja sobie to wydrukuję. Na początku sierpnia zamierzam zacząć powoli wprowadzać właśnie najpierw zupkę jarzynową z kaszką 🙂
Co do słoiczków to zamierzam pasteryzować przecier z jabłek i może dyni, albo dynię zamrożę w kawałkach i potem zrobię przecier. Jeszcze nie wiem. Zupkę to na świeżo z włoszczyzny i ewentualnie potem już gotową pomrozić. Ziemniaki są przez cały rok, więc jak masz swoje to pewnie wystarczy jak gdzieś będziesz je przechowywać i też na świeżo robić. Z innych warzyw i owoców to myślałam jeszcze o przecierze z marchewki i gruszki, które też bym pasteryzowała. A mrozić to będę pewnie w jakiś pojemniczkach plastikowych. Nawet takie po surówkach. To na razie mam takie plany, ale co z tego wyjdzie to nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobty 🙂Misia dziekuje za zdjecia i malego gangsta 😁 Co do panow to zawsze do Lodzi mozna ich odeslac hihi,albo do Brzezin 😉Miejsce zawsze sie znajdzie 😁 Niusia a co?Nie chcesz ze mna spac? 😉 😉Szarla ja cie podziwiam za to,ze robisz te wszystkie sloiczki 🙂Niusia my tez na basen mielismy jechac,ale okres mam i brzuch mnie boli,wiec pojdziemy za tydzien.A dzis jedziemy za Londek do lasu,moze jakies grzyby sie znajda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale się rozpisałyście. Ale mały właśnie śpi więc przeczyatałam wszystko.Piwo truskawkowe, brzmi przepysznie, z chęcią bym się skusiła. KArmi mi nie smakuje, ale na szczęście jest Lech Free 🙂
My nie mamy planu dnia ustalonego choć ostatnio nocne pobudki są w miarę regularne ok. 3. Kąpiel zawsze o 20, spacer mniej więcej o 12 (no chyba że byłby upał to wtedy później). Muszę sobie pozapisywać kiedy Krystian śpi i je bo może się okaże, że jest w tym jakaś regularność 🙂
produkty z rossmana są dobre, am teraz oliwkę i jestem zadowolona, używa też ich wkładek laktacyjnych. Słoiczków nie próbowałam, zresztą Krystek dostał na razie tylko jabłuszko i raczej mu średnio do posmakowało.
Wczoraj miałam jakiegoś doła, podobnie jak Niunia. Martwię się tym, że muszę mojego kochanego szkraba zostawić i wracać do pracy. On jest jeszcze taki malutki i bezbronny 😞 Ale niestety z jednej pensji to nawet samemu czasem ciężko się utrzymać a co dopiero w trójkę:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.
My tez tylko papmersow uzywamy, jak dla mnie najlepsze. A sloiczki kupuje z gerbera, hippa lub bobovita..narazie tez planuje sloiczki dawac. Napewno nie bede nic mrozic, bo ja nie uznaje mrozonego jedzienie..Nie wiem czemu, ale jakos nie lubie, jak mleko swoje odciagalam to tez wylewalam i nigdy nie mrozilam.

Na szczescie do pracy nie ide, nawet gdybym musiala to nie wyobrazam sobie tego, bo Maja za bardzo do mnie jest przyzwyczajona.. Moze kiedys pojde do pracy z nudow, ale poki co z mezem mamy dogadane, ze on zarabia a ja zajmuje sie dzieckiem i prowadzeniem domu..

My wczoraj wyszlismy ze znajomymi do clubu 🙂 Pierwszy raz od roku!! Bardzo fajnie sie bawilam.Wypilam 3 mohito i spalilam kilka fajek..Oj i przez te fajki boli mnie glowa bardzo!!!!!! I jaka ja glupia bylam, ze je spalilam..Teraz mam wyrzuty sumienia, ze zattuje wlasne dziecko...Nigdy wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!!! Ale się napisałyście 🙂
Monisia i tak te piwo mi nic nie mówi, ale jak bede gdzies w jakims monopolowym to zerknę :P:P haha
Co do słiczków ja na razie mam zamiar kupować, a jak mała zacznie jeść mięsko to będę gotować 🙂
My używamy ciągle pampersów... kupiłam raz w lidlu i jak dla mnie lipa... Więcej nie eksperymentujemy, te nam odpowiadają i cena nie jest tragiczna 🙂
Wczoraj byliśmy na wesołym miasteczku, jak już wspomniałam... byliśmy na takim czymś co się nazywa Virus i myslalam ze zesram sie w gacie!!!!!! Wysokosc 48m, przeciazenia dochodzace do 4,5 G I normalnie czułam tak jakby mi flaki w środku do góry podchodziły!!! Nie mogłam mówić hehehe... Jak z tamtąd zeszłam to stwierdziłam, że więcej nie wsiądę, a 5 lat temu chodziłam na to non-stop, ale zapomnialam jak to jest... z kolei A. nie chciał isc bo mowil ze lipa, ale go namowilam i jak juz latalismy to tylko mowil " O Kur.. ale zajebiscie, przypomnialem sobie jak to jest... " hahaha no myslalam ze padne 🙂
Pozniej bylam na takiej gwiezdzie... jak dla mnie lajtowo, super, odjazdowo, moglabym jeszcze, a moj brat powiedzial, ze nie bo malo co sie nie zrzygal hehhe 🙂 no i na koniec poszlismy na taka atrakcje ktora ma 60m wysokosci, tez przeciazenia powyzej 4G i zasówa 125km/h!!! Nogi mialam z waty, ale brat mi kupil bilet i postawil pod faktem dokonanym... normalnie jak stalismy na gorze to cale miasto bylo widac i widok bezcenny, ale tak sie trzymalam ze dzisiaj mnie rece bola i od zabezpieczen zostaly mi tak jagby paski na ramionach, co wyglada jak malinka...
Bawialam sie swietnie, jadlam wate cukrowa, pilam piwo i w ogole 🙂 wrocilismy o 2h00 do domu 🙂 🙂 A wypiszczalam sie za wzystkie czasy i sie wyzylam w koncu 🙂 🙂
dobra nie zanudzam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka i Marta, zazdroszczę udanych wypadów. Ja już chyba zapomniałam,jak to jest wyjść gdziekolwiek bez dziecka 🙂 ale M. ma urlop od soboty i jedziemy do rodziców. Mam nadzieję, ze uda się nam choć chwilkę wyrwać dla siebie. W końcu obie babcie byłyby pod ręką. Ja na teściów narzekać nie mogę, teściowa to złota kobieta. Ma tylko jedną wadę, uwielbia wciskać mi jedzenie, jakby nie widziała, że i tak dobrze wyglądam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja na chwilkę, bo czasu brak. Salamandro ja korzystam z tej książki:
http://www.empik.com/pierwsze-potrawy-twojego-dziecka-ford-gina,prod56451779,ksiazka-p
Bardzo fajna, jak znajdę chwilkę wieczorkiem to wyślę Ci wiadomość jak przygotowuję. Muszę po prostu usiąść i napisać 🙂.
W skrócie to robię przecier z marchwi, cukinii, ziemniaków. Czekam na eko kalafior, brokuł, dynię, hmm, ryż by się jeszcze przydał 🙂.

A mnie wczoraj mąż próbował namówić na rozpalenie sziszy, ale się nie dałam. Powiedziałam, że dopiero jak skończę karmić. Ale nie powiem fajnie się na balkonie siedziało i z chęcią bym ją rozpaliła. No cóż jeszcze miesiąc albo i dłużej, tak długo jak coś będzie z cycków leciało 🙂.

Miłego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko nie przejmuj się teściową.Rzeczywiście niech lepiej mąż z nią porozmawia niż żebyś miała się z nią kłócić.Może wydrukuj listę co malutka może jeść i niech mąż jej tą listę da jak będzie miała zostać z małą i niech powie że ten schemat żywienia wprowadził lekarz żeby nie powiedziała że Ty coś wymyślasz i że ten schemat jest ważny żeby mała nie miała alergii...i w sumie prawda bo jak będzie karmić Wam po swojemu to póżniej nie będziesz wiedziała po czym jakby miała alergię...
Moja teściowa w niczym się nie wtrącała więc jest ok 🙂Nawet mówiła że tak mama pieknie dba o Ciebie Olusiu 🙂
Niusia mąż kupił ostatnio babydream jabłko z bananem i marchew z ziemniakiem i kurczakiem...trochę bałam się małemu dać ale zajadał z chęcią i nic a nic mu nie było...w końcu to też jest jedzenie dla dzieci i też jest przebadane.Co prawda wolę kupować bobovita hipp i gerber...ale jak raz na jakiś czas zje babydream to nic się nie stanie.
Z babydream polecam Wam ten olejek do kąpieli-
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-30180-opis-Rossmann-Babydream-Extrasensitive-Ol-Bad-Plyn-do-kapieli-z-olejkiem-migdalowym-do-skory-wrazliwej.htm
Mimo że Olek dostawał alergie na inne nawet na Oilatan to ten się spełnia rewelacyjnie i kosztuje tylko 10zl 🙂
Z babydream używam jeszcze chusteczek nawilżanych.A z pieluszek używamy pampers bo mnie prawie tyle samo wynoszą co wszystkie tańsze...Kupuję te - http://www.google.com/search?q=pampers+sleep%26play&hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&rlz=1I7GGLL_pl&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=Yzs1TsPSBcTysgbq1em6Ag&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBwQ_AUoAQ&biw=1280&bih=796
normalnie za 78 sztuk płacę 45 zl ale często są w promocjach i ostatnio kupuję je za 39zl 🤪
Pozatym są dla mnie najlepsze z pampersów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka zazdroszczę wieczoru!Choć ja bym się nie odważyła na takie coś, od zwykłej huśtawki mam odruchy wymiotne.
My pakujemy powoli rzeczy na wyjazd cieszę się bardzo że jedziemy nawet do tego Boszkowa,odsapnę sobie trochę. Mam nadzieję że będzie gdzie tam spacerować.
Acha Marta jak już jesteście taką podróżującą rodzinką to może pokusiłabyś się na spotkanie z kolejną brzuszkową mamusią?
Dziewczyny tak gadacie o tym spotkaniu u Misi że też chciałabym się tam pojawić. A skoro nawet 4 osoby się mieszczą.. ja dużo miejsca nie zajmuje HEHe. A tak na poważnie to fajnie byłoby się spotkać za rok gdzieś wszystkie. Ciekawa jestem jak długo jeszcze w ogóle będziemy pisać.
Niunia jak Agatka miała iść od września do żłobka to babka mi mówiła że harmonogram pnia dotyczy dzieci ok.roku. Takie maluchy 6miesięczne są traktowane indywidualnie, rodzice wypełniają kartę zgłoszeniowąna której piszą kiedy dziecko zazwyczaj śpi itd. Wtedy to też jest wskazówka dla opiekunki dlaczego dziecko jest marudne i co w danej chwili mu potrzeba. W moim żłobku też jest plan najbardziej podoba mi się "nauka korzystania z nocnika" . Ja będę się potem starała tak rozplanować Agatce dzień by pory spania i karmienia były zbliżone do tych jakie będzie miała w żłobku.Teraz dziecko wymaga więcej snu więc nie wydaje mi się by w tym twoim żłobku byli wstanie takie maluchy przetrzymać do 11;00 jak będą wstawać np. o 6:00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ojej Szarla ja też proszę ☺️Choć zapisałam sobie link i może jutro skoczę to kupię tą książkę 🙂
Zamierzam dawać słoiczki ale chciałabym mu trochę gotować tylko nie wiem czy z tą pasteryzacją słoiczków sobie poradzę 🥴Słoiczki w sumie mogę odkładać te co mu kupuję...ale nie wiem co dalej...czy przez zamrażanie warzywa nie tracą swoich właściwości?Jakoś nie jestem przekonana do tego zamrażania a w sumie jak kupię świeże to ile mi takie marchewki poleżą-krótko-musiałabym codziennie dwie małe marchewki kupować bo ja ogródka nie mam...nie mam pojęcia skąd brać te warzywka 🥴Wiem że w Radomiu jest parę sklepów ze zdrową żywnością to może tam coś dostanę 🥴
Eh...ja nadal nie wiem jak no to mleko 2 przechodzić Wy jeszcze nie przechodzicie na następne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi też się wydaje że Dorotka ma rację z tym żłobkiem bo wątpię żeby np. dzieci przetrzymywali tak do ustalonej drzemki-mogły by im bębenki popękać 😉
Samantka oklask za odwagę!Ja też bym się nie zdecydowała raz jak byłam młodsza wsiadłam na diabelski młyn i musieli go ze względu na mnie zatrzymywać 😉-najadłam się strachu i wstydu więc dziękuję 😉
Misia ja to się wcisnę w leżaczek małego 🙂-tylko mnie przygarnijcie 😉
A ja wczoraj zasiadłam do tego agu agu tylko głupio mi odczytuje te zdjecia bo mam żle w miesiące powsadzane i wogóle wyszło że brak 4 miesiąca 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oktawia ja też używam Pampers Sleep&Play ostatnio kupiliśmy za ok.37zł/70szt. Dada też nam odpowiadają,ale są większe i bardziej sztywne a różnica w cenie prawie żadna 6groszy na sztuce. W biedronce podrożały husteczki 😞.
A tak w ogóle to ostatnimi miesiącami zaczęłam zauważać,że oszczędności zamiast rosnąć to maleją. I od połowy miesiąca zaczeliśmy notować wszystkie wydatki. POlecam. W szoku będziecie ile kasy się wydaje. Na Agatkę też poszło że hoho..a w sumie to mi się wydawało i dalej jestem zdania że wydatki się na dziecko zaczną, choćby jedzenie teraz jest prawie na samym cycku.
1puszka Bebilon Comfort=29-37zł/300g!Przeszliśmy na to mleko bo miała dzięki temu nie mieć problemów z kupą, nic to nie dało,a w portfelu mniej, z tym że teraz nie chce znowu zmieniać jej mleka.

Marta ekstra, że się wybawiłaś!Zazdroszczę... Chętnie bym się też gdzieś tak wybrała z najlepszymi znajomymi,ale oni mają w ogóle przerąbane,bo oni nie mają nawet na jeden wieczór z kim 1,5rocznego synka zostawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A diabelski młyn też jest (60m wysokosci), ale jak dla mnie to nuda. kiedys na diabelskim mlynie pracowali moi znajomi polacy, moj brat nawet nim operował, mowil ze latwo sie nauczyc i sie za darmo najezdzilam wtedy 🙂
Moja własnie zjadla obiadek i teraz pije witaminki... dizisja troszke wsyztsko z opoznieniem, ale dlatego ze dawalismy jej mleko w nocy, bo jak siedzielismy to ona sie obudzila i nie miala zamiaru zasnac tylko do nas babnany strzelala 🙂 no i musielismy ja nakarmic... 🙂
I podczas jedzenia miala pelna buzie i 2 razy kichnela... ja cala w kropki mala tez hehe, ale o dziwo zaczelam sie smiac z tego 🙂 🙂 nawet sie nie przejelam ze cala jestem w obiaddku :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie 🙂

Tradycyjnie - nie zdołam odczytać tego, co pisałyście, także jak mamy jakies newsy z ostatniego tygodnia to poprosze o relację 🙂

Póki co chciałabym się z Wami podzielić tym, jak nasz Synuś czynił początki wołania: MAMA 🤪 🤪 🤪 🤪
To było 3 dni temu, dziś już kuma, ze wystarczy powiedzieć raz 😁 i Mama przychodzi:
http://imageshack.us/clip/my-videos/14/wdb.mp4/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...