Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Szarla pytałaś o kupkę Agatki jest znacznie lepiej,od czasu gdy stosujemy Duphalac 2razy dziennie po 2,5ml.Priobiotyki nie działały,Debridat też nie.Mandrasala wstrzymałabym się z podawaniem czegokolwiek jeśli to jednorazowa akcja z brakiem kupki u Fasola,choć może już po problemie. Jak się dziecko nie pręży i nie narzeka to brak kupy nie jest problemem. Swoją drogą Agatka zrobiła dzisiaj kupę niespodziankę jak byliśmy w centrum Boszkowa była to kupa po pachy. Nie miałam zapasowego body no więc wybraliśmy się do domu. Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy znajomych którzy nas nie widzieli rok i Agatki też nie. Mąż przykrył Agatkę kocykiem bo głupio że obsrana leży ale koleżanka nie powstrzymała się przed sprawdzeniem jaka Agatka jest długa. Swoją drogą to ja w domu zorientowałam się że na bluze mamy też pełno kupy było,a ja tak całe Boszkowo szłam nieświadoma. ☺️

Haliszczanka napisałaś że w tej książce co macie z Szarlą jest napisane że owoce powinno się dać do południa,możesz napisać czemu? W każdym razie od dwóch dni stosuję się do twojej wskazówki,bo tak to zawsze dawałam Agatce słoiczek przed kąpielą. Cieżko jej nie przebierać i nie myć po jedzeniu.Brak leżaczka bujaczka rozwiązaliśmy wkładając do karmienia Agatkę w foczkę od kąpieli i super to się sprawdza bo mniej się wypaćka przy jedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my tak rozrabiamy:



I tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że kupki Agatki są i że powoli problem znika 🙂. A co do koleżanki to się Dorotko nie przejmuj, najważniejsze, że Agatka big kupę zrobiła 😁

A ja idę spać 😁. Mleko ściągnęłam o 19 i dzisiaj się wysypiam, także dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam co pisałyście, ale nic nie piszę bo idę spać.. piszę, żeby wiedzieć gdzie skończyłam 😉
dobra napiszę tylko, że z Pawcia i Amelki spryciarz i spryciula 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia, skąd ty wziełaś ten filmik. Niepotrzebnie oglądałam bo ja mam oczy w mokrym miejscu. Mojej bliskiej koleżance umarła niespełna 3 letnia córeczka. Nagle. Dzień jej pogrzebu był chyba jednym z gorszych w moim życiu a i tak nie odważyłam się wejść do kaplicy. Mimo, że widziałam to malutką ze dwa razy to tragedia mną strasznie wstrząsnęła. Do dziś o tym nie potrafie zapomnieć, a już prawie 3 lata minęły. Dzieci nie powinny umierać, to takie niesprawiedliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko tam jest napisane, żeby lepiej dawać owocki rano, zupkę ok. południa, a potem już mleko, ponieważ ważne jest, aby dziecko przed ostatnim przed nocą karmieniem było głodne, bo wtedy dużo zje po kąpieli i starczy mu to na więcej godzin w nocy. U nas się to sprawdziło. Jak dawaliśmy owocki na godzinę przed kąpielą, a potem mleko, to tego mleka zjadał ok 150 ml, a jak przed kąpielą nic nie jadł, to po kąpieli zaczął zjadać 230 ml mleka z kleikiem kukurydzianym. Dzieki temu zaczął przesypiać noce bez karmienia, bo te 230 ml gęstego mleka daje mu taki zapas na noc, że jeść nie potrzebuje.Trochę nakręciłam, ale mam nadzieję, że wiesz o co chodzi.
Ale z Amelki i Pawełka fajne bobaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I znowu ja dziś pierwsza się witam 🙂 Noc super. Prawie bez pobudek, a mały obudził się o 7.04! Wczoraj przyszedł już nowy wózek dla Grzesia i jestem w nim zakochana. Wprawdzie byliśmy dopiero na jednym spacerze, ale prowadzi się super, jedną ręką. Jest lekki i wydaje się być wygodny, gdyż Grzesio zasnął w nim po 10 min spaceru. Już dziś nie mogę się doczekać, kiedy pójdziemy na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc witam się 🙂 i na samym począteczku:
Dużo zdrówka i uśmiechów oraz tysiąc buziaczków dla Kornelci, Amelki i Dawidka z okazji ukończenia 5miesiączków! 😉)

w sumie to ciekawe xo tam u neli i Dawidka dawno się nie odzywała.. zresztą tak samo jak Kaczuszka 😞

u nas nocka lepiej.. z tym, że napiłam się pod wieczór piwka jak Alana położyłam, bo stwierdziłam, że do 2.00 już nic nie będzie.. a tu zonk.. obudził się o 00.00 😞 nakarmiłam go ii obudził się dopiero przed 5. jak A. wychodził do pracy 🙂 a tylko dlatego, bo A. go poprawił, bo jak śpi na boku to ma strasznie głowę do tyłu odchyloną. No i kolejny raz wstaliśmy o 8.00, poćwiczyliśmy i ały leży i się bawi na macie 😜 ciekawe ile 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gonię was przy śniadaniu str. 927.
Wszystkiego najlepszego dla pięknych bliźniaczek!
Monisia zazdroszczę tych spotkań musi tam być bardzo fajnie,sama chętnie bym się spotkała z innymi mamami.
TeAZ mUszę wam się przyznać że mi odbiło na punkcie Agatki jak tej serialowej mamie LEona z Usta Usta. Super był ten wątek. Też łezka mi poleciała na tym odcinku..
A i zachowuje się jak wariatka zaglądam ludzią w wózki i rozczula mnie każde dziecko,mnie kobietę bez instynktu macierzyńskiego tak mi się kiedyś wydawało.

Swoją drogą to jakiś tydzień temu śniło mi się że jestem na swoim pogrzebie. Agatka jechała w spacerówce a mi najsmutniem było że nie będę uczestniczyć w jej dorastaniu i że nie będzie wiedziała jak mama ją kocha. Na szczęście to był sen.Zły sen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak mi się coś złego przyśniło to mama zawsze mówiła, że sny tłumaczy się na odwrót. Także z Twojego snu wynika, że będziesz z Agatką bardzo długo i zobaczysz wszystko co każda mama chciałaby zobaczyć 🙂
U nas noc ok. Pobudka o 4 na jedzonko (wcześniej z dwa razy stęknął, raz się podniosła żeby dać mu smoczka) potem o 6 i spania już nie było. No i przez sąsiadów nie mogłam zasnąć prawie do 1. Znów im się imprezy zachciało, dupki jedne. W ciągu 2 tygodni chyba już trzecia. raz się tak wkurzyłam, że wyszłam z domu a że drzwi nie otwierali bo nie słyszeli to zaczęłam im rzucać w okno plastikową butelką. Wyjrzeli, przeprosili, ściszyli. Ale na 10 min tylko 😠 No ale na szczęście Krystiankowi hałasy nie przeszkadzały. Tylko ja niewyspana 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla Amelci i Dawidka!!!! Duzo zdrowka zeby mamusie sie nie martwiły!!!
Neli napisz do Nas bo tesknimy!!!!!
A Ja dziekuje za zyczenia w imieniu Kornelki!!!!
My noc w miare ale musialam malej kolo 2 dac przez sen paracetamol bo miala goraczkę! Wogole zauwazylam ze jak przysnie przytulona do mnie to spi dlugo!! Wczoraj zasnela kolo 21 odlozylam ja do lozeczka i po pol godziny juz wstala czyli standard a ja wzielam ja przytulilam do siebie i polozylysmy sie na lozku i zasnela a jak ja odlozylam do lozeczka to spala do 1 zjadla i dalej spala potem amciu o 6 i spi dlaej normalnie szok!!!
Ale obudzila mi sie dwa razy z takim placzem jakby ja cos bolalo!! I jak tak plakala zauwazylam ze z jednej srtony na dole ma dziaselko obrzekniete i tak jak by zabek byl juz pod sama skora. Jesli to zabek to mam nadzieje ze szybko przejdzie na tę stronę!!
A i pogadalismy wczoraj w nocy o 2 z mezem wyjasnilismy sobie wszystko i sie okazalo ze moj M. od kilku dni mysli o zlikwidowaniu akwarium na jakis czas (Bo mamy olbrzymie co za tym idzie masakryczne rachunki za wode i prad) I przez to byl poddenerwowany bo wlozyl w nie ogrom kasy i przede wszystkim czasu no i to jego hobby jeszcze z dziecinstwa!!! Ale obiecalam mu ze jak tylko wyjdziemy na prosta to znow sobie zalozy! No ale doszlismy do porozumienia ze tym razem mniejsze! I teraz bedzie szukal chetnych do kupienia roslinek i rybek za nieiwelka kwote! Ciesze sie ze postanowil sam o tym bo ja nie mialam sumienia go o to prosic!!!
Ale sie rozpsalam! Uciekam na zakupy poki mala spi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla naszych dzisiejszych solenizantow!!!
Doberek moje panie.Witam sie po wyjatkowo wspanialej nocy 😁 😁 Tak sobie mysle,ze i dzis mojej dziecinie masaz zrobie,bo jak zasnela wczoraj,tak o 4:20 obudzila sie na jedzonko i potem pospalysmy do 8:30 🤪 🤪Pierwszy raz od kiedy wrocilismy z Polski wstalam pozniej niz o 6:30 😁 😁 Juuuuupi 🙂 🙂A ja musze mlodej koldre na podlodze klasc,bo sie tylko obudzila i piruety znowu strzela hihi 😁 Kurcze,musze isc Piotrkowi kapielowki kupic,bo zostawil w Polsce,a jutro na basen idziemy 🙂
Edytko ciesze sie,ze sobiewszystko wyjasniliscie i ze masz tak madrego meza,ze sam na to wpadl.U nas tak bylo z kotem,Piotrek o tym myslal,ale nie mial sercaa mi tego powiedziec..Wiem,jak trudna decyzja byla dla twojego meza,ale zachowal sie bardzo madrze i odpowiedzialnie
Niusia co to za dol?Buziaki na oslode:*:*:*:*:*
Dorota mi sie moj pogrzeb sni srednio raz w tygodniu,albo,ze sie topie,badz zywcem plone...Mi sie generalnie nic nigdy niesni,a jak juz cos,to koszmary 😉
Lece do mojego kochanego wariata 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrobiłam 🙂 Spokojniejsza jestem jak jestem na bieżąco. Agatka dziękuję za życzenia.
Dzisiaj spała od 22:00 do 7:15 w łóżeczku turystycznym. Spała by może dłużej ale mąż zaczął się kręcić, więc już wstałyśmy rodzice zjedli śniadanko na tarasie,a Agatka zasnęła i spała od 8:50 do 10:00. Teraz mleczko jabłuszko i ruszamy na plaże.
Pierwszy raz mam takie trzeźwe i spokojne wakacje.Choć małe piwko piję codziennie.A tak to tylko spacerujemy i jemy. Mąż postanowił mnie podtuczyć i powiem szczerze że tak jak na początku miałam na wszystko ochotę teraz już się przejadłam tymi śmieciami.
Niunia wyczytałam że będziesz się bawić na weselu koło Poznania nie podaruję jak nie odwiedzicie nas!!! FAjnie by było!!! Z Martą niestety nie uda nam się teraz spotkać.
SWOją drogą Marta wracaj do nas!ZAłóż nowe konto to chyba żaden problem!

Agatce na wakacjach bardzo się podoba jest grzeczna i radosna ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla naszych słodkich dziewczynek- Kornelki i Amelki. Dużo zdrówka i uśmiechów:*
Ja mykam na spacer bo później ma się pogoda popsuć. POza tym mały jakiś marudny znowu i potoki śliny wydziela 🙂 Jak sobie pośpi na powietrzu to może mu się humor poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj co Wy byście zrobili bez tego dziadka i jego ogródka Misia ;-D
my szukamy działki, żeby kupić, bo tu już nie ma gdzie na spacery chodzić, jak kupimy działkę to przynajmniej tam obie posiedzimy.. mama się poopala.. no i będziemy mieć zajęcie;-) za rok marchewki, pietruszki, itp. byśmy posadzili .. małemu basenik kupili... ojojoj, ale się rozmarzyłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...