Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hey dziewczyny.W koncu mam chwile,zeby was nadrobic.ja mialam wczoraj ciezki dzien.Ze tak powiem padlam 😉Na nic nie mialam sily.A do tego od 3 nocek meczy mnie bezsennosc a jak na ironie moje dziecko przesypia cala nocke i budzi sie o 6 😞No,a dotego wczoraj pol dnia w lesie spedzilismy i nie mialam nawet kiedy na kompa wejsc.Kurde,jak pomysle ile mam dzis do zrobienia to juz mi sie wszystkiego odechcialo 😉To chyba jestem tu jedyna,dla ktorej mama to nr jeden:P Czasem to dosc meczace moze byc.z tata owszem bawi sie z przyjemnoscia,ale na koniec i tak przychodzi do mamusi 😁 Taki moj maly pieszczoszek.Myszko podeszlas do tesciowej bardzo dorosle.A co do wagi,to ja kochana mam 170cm i waze 78kg,wiec jak widzisz do najmniejszych nie naleze 😉Ale nie mozna sie przez wage zalamywac 😘Jestem pewna,ze K kocha cie taka jaka jestes i nie zwiazal sie z toba tylko dla pieknego wygladu.Dorota ja na katarek uzywam tylko wode morska,bo aspiratora jej nie wcisne 😉Misia witamy spowrotem.Dawaj foty prezesa 🙂Lece do szefowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haliszczanka napisał(a):
Oj Szarla wiem o czym mówisz z tym samochodem. My też się rozglądamy i nic znależć nie możemy. Mój R to już w nocy spać nie może przez ten samochód. Śmieję się z niego trochę że niejeden chciałby mieć takie zmartwienia na głowie 😁
Dorotko z katarem Ci nie pomogę, bo Grześ odpukać jeszcze nie miał. Ale wkroczyliśmy już w sezon jesienno-zimowy i sądząc po ilości zachorowań na forum i ja pewnie wkrótce będę sie do Was zwracała po radę. Na razie daję Grzesiowi profilaktycznie Cebion multi i tu nasunęło mi się pytanie. Czy jak podaję mu ten Cebion to muszę jeszcze dodatkowo dawać witaminę D?
A ja dalej w ferworze gotowania 😁 Dziś był na obiad super hit. Grześ zjadł aż 8 łyżek stołowych gęstej papki składającej się z czerwonej soczewicy, marchewki, dyni, ziemniaka i masełka. A na jutro planuję ugotować makaron w sosie serowym z mieszanką warzyw. Przepisy biorę ztej książki autorstwa Giny Ford, o której kiedyś pisała Szarla.
Co więcej, w tej chwili właśnie gotuję puree z gruszek. Dostałam całą reklamówkę od teściowej. Wyjdzie mi tego musu sporo ale co tam, jak szaleć to szaleć 😁


ja podaje mojemu cebion, kwas foliowy, wit B6 i wit D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !
Bartuś od wczoraj już nie gorączkuje na szczęście ! 😁 😁 Wczoraj był jeszcze blady i bardzo słaby, dziś już wygląda lepiej.. bawi, śmieje się - to już dobrze. Jedynie wczoraj jeszcze zrobił 2 bardzo luźne kupki. Nie wiem czasem czy to nie byla grypa jelitowa.. bo moja siostrzenica 5 letnia wczoraj przez caly dzien wymiotowala.

Apropo wagi i atrakcyjnosci. Ja osobiście nie czuje się atrakcyjna.. czuje się okropnie w swoim ciele.Waze 51kg przy wzroscie 161. jeszcze to że spadło mi całkowicie libido, jest straszne. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dorotko z tym syropem to bym na razie sie wstrzymala!! Najlepiej najpierw sprobowac kropic ta sola tak jak dziewczyny Ci napisały!!
Pojechalismy dzis do okulisty i tak sie na miejscu wkurzyłam ze glowa mala!! Okazalo sie ze doktor dzis nie przyjmuje i ze pielegniarka oddzwaniala do wszystkich i przekaldala wizyte! Do Nas nie zadzwoniła bo nie było Nas na liscie na ten dzien!! I pytala mnie czy to ja nie pomyliłam terminow! No to jej pokazalam ze w ksiazeczce malej mam wpisana date na dzis!! Zaczeła mnie przepraszac, tylko co mi po tym jak musialam po 6 obudzic Kornelke i tłuc sie z nia tyle kilometrow na darmo!! ehhh
Misia czekamy na fotki!!!
Musze sie Wam pochwalic ze Kornelka wczoraj pierwszy raz usiadla z lezacego!! I chyba zabek jest juz tuz pod skora bo dzis podczas obiadku mialam wrazenie ze ustlyszalam stuk, stuk, ale nie chciala otworzyc buzi i nie mialam jak sie upewnic czy dobrze słyszałam!!
Julka jestes prześliczna!!!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze mialam napisac odnosnie Vit D!! Cebion multi zawiera vit D i moja pediatra powiedziala zeby dodatkowo nie dawac D!
Myszko ciesze sie ze z tesciowa zaczyna Ci sie ukaładac! Powiem Wam ze jak zaczełam tez myslec troche inaczej!! Bo wiem ze nie zrobi nic co mogłoby jej zaszkodzic!! A to ze mnie denerwuje ze chce jej cos za szybko wprowadzic to juz moj problem, oczywiscie bede dalej tego pilnowac! Ale nie bede sie juz tak schizowac bo tylko sie wrzodów nabawie!!
No i ciesze sie ze z Bartus ma sie juz lepiej!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta ja to bym chyba rozniosła całą przychodnie :/

Monisia ja nie wiem jak mogę pomóc, bo w zasadzie nie wiem co to jest płacz u dziecka. Moja to jest anioł, ale także nie potrzebuje tulenia mamy :/. A wręcz się wykręca jak chcę ja przytulić 😞. Mam nadzieję, że Julcia zaraz przestanie i da Ci odpocząć :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny!
Ja dzisiaj mam urop, Agatka w nocy płakała i wzięłam ją do nas do łóżka budziłam się non stop bo ją ten katar męczył ale już nie płakała.Obudziłam się o 10;50!A Agatka o 11:20!
Dzwoniłam do naszej pediatry na noc kazała pryskać NAsivin, i podawać Cebion. Ale dzisiaj piękna pogoda!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Niestety fotek nie mam. Tylko kilka od Taty M. Foty robiła moja mama, ale niestety sądzę, że ich nie obejrzę. Ale mniejsza z tym. Poza tym fotograf był, ale od niego foty to pewnie dopiero za jakiś czas, bo jeszcze w studio i w ogrodzie chcemy dorobić 🙂)) ogólnie było fajnie, choć przyznam, że kosztowało mnie to sporo stresu i nerwów. Antoś trochę w Kościele na początku kazania zaczął płakać, bo był mega zmęczony. Wyszłam z nim na dwór i go ululałam. W końcu zasnął i wróciłam na koniec kazania... No i tak naprawdę to Antoś swój chrzest przespał 🙂))) Był dzielny i śmiał się do wszystkich, nawet tych, których widział pierwszy raz w życiu. Mój dzielny synek 🙂
Co do witamin to my dajemy i Cebion Multi i wit D3
Julka jest przesłodka i przepiękna 🙂)) Uwielbiam ją :****
W ogóle to jestem przeziębiona i mam temperaturę... ciekawe czy to zmęczenie czy co...
Monisiu, ja też już nie śpię 3 lub 4 noc. Najpierw myślałam, że to emocje przed chrztem... ale dzisiejszej nocy też nie spałam... zobaczymy dzisiaj jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joj a ta dalej jazda.Poszlam z nia na spacer,to pospala 2 godziny i bylo lepiej.Ale po dluzszej chwili znowu jazda.Zajrzalam jej w paszczu,ale zadnej roznicy nie widze.Nie wiem co jej jest 😞 Dzis caly dzien latam jak powalona i nic mi nie idzie,bo musze ciagle Julke zabawiac.Nie wiem co w nia wstapilo 😞Misia a my takie same jestesmy.Nawet bezsennosc nas w tym samym czasie meczy 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mały zasnął więc w końcu ma kilkanaście minut tylko dla siebie po ciężkim dniu w pracy. Dziś naprawdę się narobiłam i padam na twarz, Dobrze, że zuope wczoraj ugotowałam to dziś miałam obiad z głowy. Teraz wolne dopiero w czwartek i M. też ma wolne więc zanosi się na wielki sprzątanie. NIe mogę patrzec na ten syf w domu ale przy Krystianie nic się ni da zrobić poza szybkim myciem naczyń 🙂 Przeczytałam co pisałyście ale nie pamiętam co miałam pisać 😜
Moze zajrze jeszcze wieczorem jak nie padnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
Monisia współczuję ciężkiego dnia.
Misia wyobrażam sobie, że ciężko Ci musiało być z przygotowaniem chrzcin, ale masz już to za sobą. Czekam na fotorelację.
A Julcia to prawdziwa modelka!
U nas dzień w miarę spokojny. Grzesio tylko spał trochę mniej niż zwykle, ale teraz już śpi po kąpieli. Wkurzam się tylko, bo sąsiad właśnie zaczął coś w ścianie wiercić i boję się, że mi małego obudzi. A wierci naprawdę głośno. O właśnie mały coś zakwilił 😠
Ja dziś ugotowałam małemu rybę z warzywami i dodałam troszeczkę sera żółtego cheddar, tak jak było w przepisie. No i mały obudził się z poobiedniej drzemki z takim czerwonym policzkiem. Nie zeszło mu to do końca dnia. Czytałam, że to może być reakcja alergiczna i od razu pomyślałam o tym serze. Zobaczymy, czy do jutra mu zejdzie. Tak czy siak, z serem na razie się wstrzymam. W ogóle jak czytałam o wprowadzaniu sera do diety maluszka, to co kraj to obyczaj. W Polsce radzą wprowadzać dopiero po roku, w USA po 8 m-cach a w UK już w 6 m-cu. A że autorka przepisów, z których korzystam to brytyjka, więc często pojawia się tam ser.
Co do vit. D to już sobie przeliczyłam ile jest tej witaminy w 5 kroplach Cebionu i niby nie jest to wystarczająca dawka dzienna dla niemowlaka, ale plus jeszcze witamina zawarta w mleku, to wyszło mi, że mały dostanie jej wystarczająco dużo, bez podawania oddzielnie samej wit.D. Oj trochę namotałam, ale mam nadzieję, że zrozumiecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach no i Edytko gratuluję Kornelce pierwszego samodzielnego "siadu". Coraz silniejsza ta Twoja córeczka 🙂
Aha,czytałam ostatnio wątek styczniówek i wyobrażacie sobie, że tam już jedna dziewczyna jest w ciąży 🤪
Ja to w tej chwili nie za bardzo bym chciała być w ciąży, choć z drugiej strony, z kim bym nie rozmawiała, to każdy mówi, żeby lepiej na drugie dziecko decydować się w miarę szybko po pierwszym, bo potem się odechciewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka to do dzieła!
A ta co w ciąży stycznówka to przypadek czy planowane? Ja bym nie dała się teraz namówić po pierwsze praca nie wiem czy tak by na mnie znowu czekali zwłaszcza że teraz bym tak już długo nie zwlekała z L4.Pewnie musiałabym leżeć a gdybym wylądowała w szpitalu znowu to co z Agatką.Po trzecie do dzisiaj czuję jeszcze efekty poporodowe głupie tampony są jeszcze dla mnie udręką Czas pokaże narazie to chcę się cieszyć macierzyństwem.Choć życie płata figle i może się też okazać że nie jest mi dane być znowu w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heh Dorotko u mnie to nie taka prosta sprawa. Grzesio jest cudem, który nas spotkał w dużej mierze dzięki lekarzom i postępom medycyny. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek będzie mi dane urodzić dziecko ale bardzo bym chciała. Może niekoniecznie już teraz ale kiedyś na pewno podejmiemy drugą próbę zajścia w ciążę. Póki co, podobnie jak Ty, chcę się cieszyć macierzyństwem.
A ta styczniówka to nie wiem czy planowane, bo aż tak się nie wczytywałam.
Szarla to nieporozumienie z Cebionem rozwiązane, bo ja podaję małemu Cebion Multi i tam jest więcej witamin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje Kornelci siadu 😉 brawo!
Moj synuś dzisiaj spadł z łózka.. normalnie chwila nieuwagi ! płakał w niebogłosy, pewnie bardzo się przestraszył. Nabił sobie guza. ;( co ze mnie za matkaaaaaaa 😞 😞 😞 yhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...