Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja to ubranka Atka poprasowalam bedac w ciazy, a potem to moze ze dwa-trzy razy 😉 tez strzepuje 😜 i jest luz.

A Antek dzis pospal w koncu bez budzenua od 21.30 do 5.30 i to w swoim pokoiku, a obudzil mnie nie placzem tylko swoja konwersacja z Pania Koldra 🙂

Monisia z Julka dzis maja chrzciny. A my dopiero na wrzesien sie szykujemy. Na razie zamierzam grzecznie podreptac do kosciolka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny. Wczoraj cały dzień byliśmy u rodziców,więc nie miałam nawet kiedy napisać. U nas niestety noc okropna. To znaczy ja spałam dobrze, bo dziś kolej męża do wstawania 😁 MAły obudził się podobno o 2 z uśmiechem na twarzy i nie spał z 40 min. A potem znowu się obudził po 5 i zasnął dopiero o 8.30 🤪 Nie wiem czemu ostatnio nocki takie kiepskie.
Grzesio przewraca się z plecków na brzuszek na obie strony. Praktycznie zawsze jak go położę na pleckach, to po chwili jest już na brzuszku i tak spędza najwięcej czasu. Teraz ogólnie mało go wsadzam do leżaczka, a najwięcej czasu spędzamy na tych puzzlach piankowych. Tam go turlam i tam też dla niego jest najwygodniej się przewracać, bo jest w miarę twardo i ma dobre oparcie dla nóżek.
Niunia Pawełek słodki chłopak jest. Grzesio już zauważa swoje nóżki ale do wkładania ich do buzi jeszcze mu daleko.Nie śmieje się też na głos i dużo mniej gada niż Pawełek, także każde dziecko umie co innego i rozwija się w swoim tempie, tak jak to któraś z Was napisała.
Niunia daj koniecznie znać jak po basenie. My się wkrótce też planujemy wybrać.
Coś dawno Edytki nie było. Ciekawe czemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka nie było Cię wczoraj i nie wiedziałam że sprytny Grześ też skończył 4 miesiące. WIęc wszystkiego dobrego dla Grzesia i Mareczka!!!
U mnie nocka kiepska chociaż mała ładnie zasnęła w kołysce w ciągu 15min i spała do 4:00 to od tej godziny co godzinę mnie budziła na cyca.Cały czas się prężąc -znowu kupa ją męczy cholery już dostaje w czwartek przed lekarzem zrobiła,a teraz znowu nic.A wczoraj po kąpieli to tak ją brzeszek bolał że nawet jeść nie chciała.
Co do prasowania rzeczy to ja wolę mieć wyprasowane bo są milsze w dotyku, zesztą ja jak piorę to nie zawsze od razu rozwieszę i wygniecione nam okropnie. Małej ciuchy prasować to lubię nie znoszę męża,ale co zrobić.On z domu rodzinnego to był nauczony że nawet gacie miał wyprasowane. Ja takich rzeczy nie prasuje, ostatnio moja mama się zdziwiła że ja ręczników nie prasuję!Jakbym miała za dużo wolnego czasu to może bym prasowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Grześ faktycznie stówka!!!!!!!!! Mamuśki, które do Nas dołączyły ostatnio niech wyślą do Edytki dane Ksywa, imię swoje, Imię dziecka, planowana data porodu, data narodzin, waga i wzrost dziecka, czy cesrka, czy naturalny poród, godzina porodu. Mamy taka fajną tabelkę marcówek, to trzeba by było ją uaktualnić. Edytka, co Ty na to? Na tego maila [email protected]. Przynajmniej nie będzie problemu z życzeniami dla bobasów i nie trzeba patrzeć na suwaczki tylko do tabelki. Co o tym sądzicie, oczywiście nie namawiam, jak któraś nie chce ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Grzes wszystkiego naj naj naj 🙂

Ja sie znowy nie wyspałam. Fasolek wrócił do swojego zwykłego trybu z pobudka około 3:00 i wszystko byłoby OK gdyby Tata nie obudził nas syreną o 6:00 rano - mało przez okno nie wyskoczyłam. Najgorsze w tym ze mamy małe mieszkanko i dzielimy sypialnie z maluchem jest to wstawianie M do pracy i jego głośne budziki - on bez nich sie nie obudzi a często nawet i z nimi, a my musimy się budzić tez. Poszliśmy spac późno i wychodzi na to ze znowu 5h spalam niecale 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA napisał(a):
Haliszczanka nie było Cię wczoraj i nie wiedziałam że sprytny Grześ też skończył 4 miesiące. WIęc wszystkiego dobrego dla Grzesia i Mareczka!!!
U mnie nocka kiepska chociaż mała ładnie zasnęła w kołysce w ciągu 15min i spała do 4:00 to od tej godziny co godzinę mnie budziła na cyca.Cały czas się prężąc -znowu kupa ją męczy cholery już dostaje w czwartek przed lekarzem zrobiła,a teraz znowu nic.A wczoraj po kąpieli to tak ją brzeszek bolał że nawet jeść nie chciała.
Co do prasowania rzeczy to ja wolę mieć wyprasowane bo są milsze w dotyku, zesztą ja jak piorę to nie zawsze od razu rozwieszę i wygniecione nam okropnie. Małej ciuchy prasować to lubię nie znoszę męża,ale co zrobić.On z domu rodzinnego to był nauczony że nawet gacie miał wyprasowane. Ja takich rzeczy nie prasuje, ostatnio moja mama się zdziwiła że ja ręczników nie prasuję!Jakbym miała za dużo wolnego czasu to może bym prasowała.


U mojego męża to samo. Jak ja zobaczyłam, że mu matka gacie prasuje to od razu mu powiedziałam, że może o tym zapomnieć. Ja mam system. W zimę prasuje mu koszule, a koszulki ma takie po dobrym wywieszeniu na suszarce, natomiast latem prasuję koszulki. Teściówka też ręczniki ostro jedzie 😁. Mnie to bawi bo ja tez na to czasu nie mam.
No a teściu mnie kiedyś zaczepił i mówi, że zupka to może być taka sobie, ale drugie danie musi być porządne! A ja na to: jak to obiad to z dwóch dań? Albo zupa albo ziemniaczki z czymś. Ja czasu nie mam!. To się oburzył. Tak, tylko, że moja teściowa to na emeryturze jest i ma czas i poprasować i dwa dania zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia26 napisał(a):
Grześ faktycznie stówka!!!!!!!!! Mamuśki, które do Nas dołączyły ostatnio niech wyślą do Edytki dane Ksywa, imię swoje, Imię dziecka, planowana data porodu, data narodzin, waga i wzrost dziecka, czy cesrka, czy naturalny poród, godzina porodu. Mamy taka fajną tabelkę marcówek, to trzeba by było ją uaktualnić. Edytka, co Ty na to? Na tego maila [email protected]. Przynajmniej nie będzie problemu z życzeniami dla bobasów i nie trzeba patrzeć na suwaczki tylko do tabelki. Co o tym sądzicie, oczywiście nie namawiam, jak któraś nie chce ;-)


ja zaraz wyślę 🙂. Tylko nadrobię resztę co naskrobałyście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkieo dobrego dla Grzesia 🙂
Niunia koniecznie dzisiaj wstaw jakies fotki z basenu.
Misia a Ty jak sie z Monika zobaczysz to tez porobcie zdjecia 🙂
Chcialam sie zapytac tych dziewczyn co dzieci sie przewracaja na boczki same,,,czy jakos z nimi cwiczycie? Bo ja sie strasznie martwie..Maja juz ma prawie 5 miesiecy i nie rusza sie za bardzo, a neurolog mowi, ze mamy jeszcze czas. Jakos mi sie w to wierzyc nie chce..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta napisał(a):
Wszystkieo dobrego dla Grzesia 🙂
Niunia koniecznie dzisiaj wstaw jakies fotki z basenu.
Misia a Ty jak sie z Monika zobaczysz to tez porobcie zdjecia 🙂
Chcialam sie zapytac tych dziewczyn co dzieci sie przewracaja na boczki same,,,czy jakos z nimi cwiczycie? Bo ja sie strasznie martwie..Maja juz ma prawie 5 miesiecy i nie rusza sie za bardzo, a neurolog mowi, ze mamy jeszcze czas. Jakos mi sie w to wierzyc nie chce..

Ja kładłam małego na pleckach i pomagałam mu się przerzucać na brzuszek. Kładłam się obok niego, ale na tyle żeby miał miejsce na przewrót i pomagałam mu się obkręcać. Tak chyba ze trzy dni się "turlaliśmy" i jakoś chwycił o co chodzi, choć z początku zawsze przygniatał sobie rączke. Teraz przekręca się już sam ale z brzuch na plecy nie chce, mimo że ciągle mu "pokazuje" jak to zrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta moja sama zaczęła. Ale ona to się wywija na wszystkie strony, ma nadmiar energii. Czasem marze o tym, żeby poleżała chociaż przez minutę w jednym miejscu. Ja uważam, że na wszystko przyjdzie czas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak przejmuje, bo nie wiem czy wam opowiadalam o takiej dziewczynece, ktora ma juz rok i jeszcze nie raczkuje, nie stoi, bo rodzice jej nie kladli na brzuchu, nie cwiczyli z nia, caly czas mowili, ze jeszcze jest czas..Podobno nawet sama jeszcze nie siedzi..tylko trzeba ja poduszkami obkladac.. MOja znajoma mowila, ze jak u nich byla i dziecko o mialo 8 miesiecy i lezalo na kanapie, a oni mowia do tej mamy czemu ona nie pilnuje jej, zeby nie spadla...a mama na to, ze ona w ogole sie nie rusza, wiec nic sie jej nie stanie..
No i wlasnie tak z moja Maja jest..tylko, ze ona sie przesuwa nozkami..ale na boczki nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkowicie rozumiem Twoje zmartwienie. Może spróbuj ją sama obracać, niech wie jakie mięśnie ma używać 🙂. A mój mąż w necie znalazł ćwiczenia które robi się z dzieckiem po kąpieli. Bo nam pediatra nic nie mówiła, a Tomka znajome w pracy mu powiedziały że trzeba. Zaraz poszukam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening niemowlaka
Witaj, przedstawię Ci bardzo fajny zestaw ćwiczeń, które mam w gazecie, będę cytować i mam nadzieję, że bez foto jakoś damy radę:-)

KOŁYSANIE usiądź po turecku, utrzymując proste plecy. Dziecko oprzyj pleckami o swoją klatkę piersiową. Zaokrąglij plecy i dynamicznie kołysz się do przodu i do tyłu. Powtarzaj to ćwiczenie do momentu, aż dzicku przestanie sprawiać to przyjemność. Dziecko musisz trzymać jedną ręką za klatkę, drugą pod pupą.

TURLANIE usiądź, wyprostuj nogi. W poprzk swoich ud ułóż dzecko. Powoli zacznij je przetaczać z plców na brzuch i z brzucha na plecy. Turlaj malca aż do swoich stóp, a potem z powrotem, od stóp do bioder. Powtórz 3-4razy.

W PRAWO I W LEWO usiądź ze skrzyżowanymi nogami, trzymając dziecko na udach, obejmij je i przytul do siebie. Zacznij kołysać się na prawą i na lewą stronę. Najpierw powoli i delikatnie, potem szybciej. Co jakiś czas zmieniaj rytm kołysania i wychylenia na boki.

BUJANIE NA WALCU dzecięcą kołderkę albo kocyk zwiń w walec. Trzymając dziecko pod paszkami, połóż je na walcui delikatnie kołysz nim do przodu i do tyłu. Takie bujanie, najlepiej w rytm muzyki, pomaga maluszkowi poznać rytm jednostajny, który jest bardzo ważny w rozwijaniu koordynacji ruchowej.

RĄCZKA DO RĄCZKI połóż dzieco na pleckach i chwyć za rączki. Złącz dłonie malca na wysokości klatki piersiowej, a potem delikatnie rozłóż je na boki. Powtórz 4 razy.

Z BOKU NA BOK to ćwiczenie przygotowuje dziecko do obracania się z pleców na brzuch. Połóż malca na plcach, następnie chwyć go za bioderka-tak, aby unieść jego nóżki do góry. Potem delikatnie przekładaj nóżki raz na prawą, raz na lewą stronę. Powtórz 5 razy.

NÓŻKA DO RĄCZKI połóż dziecko na plecach. Delikatnie chwyć jego prawą rękę i lewą nogę. Powoli zbliżaj rączkę do nóżki-gdy się dotkną zacznij powoli rozkładać je na boki. To samo zrób z l rączką i p nóżką. Powtórz 3 razy na każdą stronę.

Trening ma być przyjemnością dla was, pamiętaj, że maluch też sie męczy i poci dlatego musi być lżej ubrany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te ćwiczonka robimy, nie zawsze ale się staramy i to dopiero od około 3 miesiąca:

1. Chwytamy dłonie w nasze dłonie i delikatnie potrząsamy rączkami, aby je rozluźnić.

2. Teraz 9 razy naprzemiennie przekładamy rączki wzdłuż ciała (jedna do góry, druga na dół).

3. Następnie 9 razy naprzemiennie krzyżujemy rączki na klatce piersiowej.

4. Przechodzimy do nóżek i też delikatnie potrząsamy, aby je rozluźnić.

5. Chwytamy osobno nóżki w kostkach i naprzemiennie krzyżujemy 9 razy.

6. Teraz łączymy na chwilę stópki. Uwaga! Jeśli twoje maleństwo nie miało jeszcze badania usg bioderek pomiń to ćwiczenie.Dotyczy to również kolejnego ćwiczenia.

7. Teraz przez chwilę wykonaj nóżkami ?rowerek?(nóżki muszą być ułożone równolegle do siebie)..

8. 4 razy dociśnij zgięte w kolankach nóżki do brzuszka (też ułożone równolegle do siebie).

9. Chwyć zgiętą w kolanku prawą nóżkę i połącz ją z lewą rączką. Powtórz 6 razy.

10. Teraz w ten sam sposób, ale łączy się stópka z dłonią. Też 6 razy.

11. Na koniec 6 razy kolanko ze zgiętą w łokciu rączką.

12., 13., 14. To samo powtórz z lewą nóżką i prawą rączką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie martwcie się na zapas tym,że nie ruszają się na boki czy coś innego, bo Kubuś dopiero dobrze siedział mając 10 mies, a na boki sie przekręcał i wstawał z lezacego na siedzace majac 11 miesiecy, wiec spokojnie, są sporadyczne przypadki, ale cwiczenia nie zaszkodzą, ale nic na siłe, każde dziecko jest inne, ja się tym nie martwiłam za bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!!!
Miałam wczpraj napisać, ale wróciliśmy po 22h00, trzeba było małą ogarnąć i nakarmić, a i tak tylko obmyłam rękawicą, bo byliśmy zmęczeni... Jak ją położyłam spać to od razu padła!!!
Wypad był mega udany!!! Mała była grzeczna, trochę spała 🙂 A i chrzestny ją woził wózkiem więc mieliśmy nawet 45 min wolnego od dziecka!!! Ale fajnie:P:P Znaleźliśmy świtne miejsca nad jeziorkiem na grilla, można nawet tam namiot rozstawić i ryby łowić.. dzisiaj też tam jedziemy 🙂 🙂
Trochę daleko, bo 30 km od domu, ale warto 🙂 🙂 Z resztą i tak większość to przez miasto przejechać, a przez miasto się szybko jedzie 🙂
Co do obracania, to moja tylko z brzuszka na plecki... odwrotnie nie umie...
Ale trzeba w miarę szybko zauważyć problemy.. Mam koleżankę tutaj, która ma synka 9 mc... Chodzą po różnych specjalistach... A teraz mają wizytę u jakiegoś profesora... Podobno najlepszy lekarz w Europie... Mały, się nie obraca, nie siedzi, nie raczkuje... nic... I robi zeza.. oczka się nie ustawiły... Ona załamana, bo ciągle po lekarzach biegają... Mały nawet nie podnosi główki tak jak nasze maluchy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...