Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
u nas taka burza ze aż czarno. udało mi się zjesc obiad, przygotowac owoce na dżem (niestety mąż wynios do piwnicy słoiki więc z robieniem czekam na niego), wstawilam brioszkę na jutro na sniadanko a Majka jeszcze spi.a z poszlam sprawdzic czy oddycha - tyle spac to do niej nie podobne. korzystam wiec i uciekam do prasowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki muszę się Wam pochwalić że moja Tosia chyba zaczyna łapać jakiś rytm dnia. Tfu tfu od 3 dni śpi w ciągu dnia i zasypia nam około 20-21 a nie jak było wcześniej że spała po 10 min i na noc zasypiała o 22=23 a nawet 24. Jak zaczyna mi płakać w ciągu dnia i nie chce jeść tzn że chce spać i wtedy ciach ją do łóżeczka pieluszka i smoczuś i nadchodzi sen 🙂 A wcześniej jak płakała to ją nosiłam, bujałam w wózku itd. bo myślałam że marudzi a ona po prostu chciała spać w swoim łóżeczku 🙂 Obym się nie myliła i nie zapeszyła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gusia to super ze Tosia taka fajna juz sie robi ale tfu tfu jak mowisz nie zapeszajmy.moj Piotrus w dzien moze jeszcze nie lapie jakiegos rytmu za to noce przesypia po 4 do 5 godz 🙂
Jamargaretka jak tam u was po burzach??u nas na szczescie przeszly bokiem tylko pada i moze dla tego moj synus dzis nie fajny,marudzi malo spi...ale jutro tez jest dzien i bedzie dobrze.buziaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hussi to prawda że nasze Maluszki muszą same wypracować ten swój rytm a my musimy im pomagać. Dlatego ja się boję bo jutro lub w pt jedziemy na działkę na weekend i mam nadzieję że tam nic się Tosi nie rozreguluje 🙂 A pogoda ma jednak spore znaczenie tak samo jak u nas dorosłych 🙂
Lecę spacQ. Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie też strasznie bolą plecy. Dodatkowo te dwa tygodnie spędzone na fotelu w szpitalu też zrobiły swoje. Zwijałam się z bólu i marzyłam żeby choć raz nakarmić go w innej pozycji 😞 po wyjściu ze szpitala poszłam na masaż pleców, kosztował mnie 30 zł a ulga niesamowita. Postanowiłam sobie, że spróbuję chodzić na niego regularnie, co prawda co tydzień nie dam rady ale raz na dwa tygodnie też powinno dać dobry efekt.

A u nas nudy...czekamy ciągle na USG, które ma być jutro. Myślałam, że jak trafimy do kliniki to będą Szymka diagnozować a oni zrobili posiew, badanie ogólne moczu i morfologie, zrobią jeszcze USG i do domu. Reszta badań przy następnym pobycie!!! Jakby nie mogli zdiagnozować raz a dobrze. W dodatku jestem zawiedziona faktem, że w całej wielkiej, nowoczesnej klinice jest tylko jedna pracownia USG. To u mnie w biednej Legnicy na samym oddziale neonatologii mieli dwa aparaty wysokiej jakości od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do pieluszki to nie przykywam jej calj buki tylko oczka zeby jak otworzy nic ja nie zaineresowalo tylko dalej w kime poszla 🤪
my ze smoczkami to kombinowalismy bo Vanesska miala potrzebe ich ssania a na wszystkie miala efekt wymiotny az znalazlam z TT takiego babelka i nie rozstaje sie z nim 😜
a tak wogole to Vanesska zaczyna mi siadac 😞 ciagle podonosi glowke, a jak sie zlapie naszych rak to podnosi sie sama bez naszej pomocy 😞 nie wiem czy to takie dobre..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jola, ja już tu o 4.00 zaglądałam 😮
Moja Hanna zrobiła dzisiaj bunt, bo jak zasnęła o 23.00 to wstawała o 2.00, o 4.00 i koniec spania.... do 6.00 wojowałam z nią, zasnęła na pół godzinki i znowu pobudka.... Jestem niewyspana, połamana... 😞
Pojechaliśmy o 8.00 do przychodni po skierowanie do ortopedy i ortopeda ją obejrzał, powiedział, że wygląda, że wszystko ok ale skierowanie na USG dał. Mamy termin na 7.09.2011... spoko, poczekamy 😉
A teraz moja córcia sobie smacznie śpi.... ehhh 🙂 🙂

Powiem Wam, że ludzie to są beznadziejni niektórzy... W rejestracji nam babka powiedziała, że do ortopedy z niemowlęciem wchodzimy bez kolejki... idziemy tam, ludzi sporo i stoimy, czekamy. Jedna babeczka się odezwała, że my to chyba bez kolejki wchodzimy, prawda? No i Grzesiek wtedy do wszystkich powiedział, że w rejestracji nam tak powiedziano. Na to jedna baba oburzona, że ona już tu tyle czeka!! Inna z końca się odezwała, że "niemowlaki bez kolejki wchodzą, takie są zasady". A ta baba: "no ja tylko tak mówię... że czekam już tu tyle... a to dziecko nie płacze nawet...." 😮 I jak ktoś wyszedł to ona się poderwała, jakby chciała wchodzić a inna: proszę, proszę, państwo pierwsi 🙂

Czyli na 10 osób musiała się znaleźć taka jedna, co przy wszystkich afere robi... a mi aż się głupio robiło, że takie zamieszanie się zrobiło 🤨

MIŁEGO DNIA :* 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie
U Nas też wczoraj straszna burza przeszła i dziś podobno też mają być,ja strasznie się boję burzy 😞Noc nawet spokojna,jedzenie i spanie,ale jak o 4;30 wstał to zamiast spać to zaczał sobie gugać i smiać się...zasnął ok 6 i potem wstał o 8,najadł się,poleżal i przed chwilą zasnął...może z pol godziny pospi...eh...
Martynko tacy ludzie zdarzaja sie wszedzie...i co zrobic...my nie dostalismy skierowania na bioderka podobno wszystko jest ok.
Gusia u Nas Maly do tej pory nie zlapal ryutmu heh...spi po 10-20 min ale dobrze ze noce jako tako przesypia.

Wczoraj byl u Nas ksiadz bo zbieral kase na cos tam i ja niemoglam wyjsc bo Malego karmilami mama moja mu mowi ze chcilam sie z nim spotkac w sprawie chrztu to mowi ze mamy zadzwonic i sie umowimy jak maz bedzxie i pytl kto za chrzesnych a po chwili dodal...mam nadzieje ze porzadni ludzie co maja slub koscielny...czepia sie bo ja mam tylko cywilny...eh...uroki zycia na wsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie
My po krótkim wypadzie nad morze Stas dzielnie przetrwał 2 godz w aucie i pobyt też może dlatego ze pogoda była ładna nie paliło słonko ale było bez wiatru i tem 25 st.wsam raz dla niemowlaka 🙂jak wrócilismy do domu burze deszcz i wichura za oknem ......
Mnie tez okropnie plecy bola że czasami nie moge z łózka wstac
Stas juz pieknie na głos sie smieje i gaworzy pieknie ze nadziwic sie nie moge czasami a najlepsza zabawa dla niego to dmuchany balon helem smieje sie do niegi i gada ..... 🙂najlepsza zabawa
pozdrawiam i miłego dnia Kochane 🙂
Ps.Co do spotkania majóweczek super by było was zobaczyc ale ze Szczecina mam ponad 600 km nie dam rady z maluszkiem 😞 mi najlepiej było by spotkac sie w połowie drogi np w Poznaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna miałam to samo na poczcie. jedna pani powiedziała żebym przeszła do okienka bez kolejki a młode babki w kolejce przy okienku się nie zgodziły. tzn udały że ni słyszą. więc tamta znów żeby mnie przepusciły - ale ja już mialam na nie nerwa i powiedzialam ze poczekam

Bea - no własnie byłam ciekawa czy Wasze dzieci już się śmieją na głos 🙂 Majka jeszcze nie. śmieje się mimiką na razie 🙂 choć zaczynają się już takie jakieś piski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny co do wypadnia włosow to polecam drogi ale bardzo skuteczny szampon z LOREAL kapiel zapobiegajaca wypadania włosów BAIN PREVENTION KOSZ OK 80 ZŁ ale działa stosuje sie go 2 razy w tg.Oprocz tego myje włosy w dercos vichy i jak narazie nie wypadaja mi włosy a wrecz pieknie rosna tylko odrost mam okropny a ni jak nie mam jak isc do fryzjera bo nie mam z kim zostawic synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Gusia u nas podobnie ale nie zapeszam... Dzisiaj Zosi noc trwała od 21 do 6 rana, jedzonko i dalej do 9

🤪 🤪 🤪 ale się wyspaliśmy
🙃Jeśli chodzi o wypadanie włosów to dla niekarmiących polecam minerały koloidalne - świetna sprawa na włosy i paznokcie.
Aktualnie ja przed każdym myciem włosów wcieram w głowę naftę kosmetyczną z olejkiem rycynowym bo też włosy zaczełam wyciągać garściami 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna myślałam, że jestem tu jedyna której dzidzia ma problemy z podnoszeniem główki

tzn Majka jak jest wypoczęta to próbuje. czasem nawet dość wysoko ale na pewno nie jest tak pięknie jak u Haneczki Fijołka. Maja bardzo się przy tym męczy

w przyszły piątek mamy iść na konsultację - bo neurolog skierował nas do poradni na rehabilitację. ciekawa jestem co powiedzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...