Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
kasidelko dzięki za podpowiedź ale nie o taki typ chusty mi chodzi. Ja jestem typem piechura i potrzebuje chusty, w której Szymek będzie bezpieczny gdy ja będę chodziła po górach lub uprawiała nordic walking. Z tego co wiem to do tego typu wypraw nadaje się tylko chusta wiązana. Jeżeli, któraś z was może jakąś polecić to będę wdzięczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wiecie że ja to nawet truskawek w tym roku to nie widziałam na oczy 😞 😞...bo niby gdzie ??
Albo w domku albo koło domku na spacer a jak gdzieś jadę to albo na szczepienie albo ja do dr ... 😮straszne to jest...
Żadnych owoców po za jabłkami a i banana zjadłam jakiś czas temu a tak to bułki kaizerki z wędliną i odrobiną majoz=nezu bo masła nie jem bo wyrzekłam sie mleka na 2 tyg według rady dr po za tym gotowane mięso gotowane ziemniaki(stare) i gotowana marchew(stara) albo brokuł a warzywa jem stare bo po młodych i mnie i małego nadeło 🤢 🤢 🤢
po za tym zupy warzywne ...aaa luksusem dla mnie są pączki raz na jakis czas biszkopty(nałogowo) i chałka 😜
Się żyje.... ☺️ 🤔 🥴 a taką mam ochotę na sałatke jarzynową (z groszkiem 🤢) albo na frytki i CZEKOLADĘ a no i wiecie co piwa bym sie napiła 🥴 🥴albo martini z cytryną i lodem....qrde ale marzenia 🙃 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasidelko88 napisał(a):
Wiecie że ja to nawet truskawek w tym roku to nie widziałam na oczy 😞 😞...bo niby gdzie ??
Albo w domku albo koło domku na spacer a jak gdzieś jadę to albo na szczepienie albo ja do dr ... 😮straszne to jest...
Żadnych owoców po za jabłkami a i banana zjadłam jakiś czas temu a tak to bułki kaizerki z wędliną i odrobiną majoz=nezu bo masła nie jem bo wyrzekłam sie mleka na 2 tyg według rady dr po za tym gotowane mięso gotowane ziemniaki(stare) i gotowana marchew(stara) albo brokuł a warzywa jem stare bo po młodych i mnie i małego nadeło 🤢 🤢 🤢
po za tym zupy warzywne ...aaa luksusem dla mnie są pączki raz na jakis czas biszkopty(nałogowo) i chałka 😜
Się żyje.... ☺️ 🤔 🥴 a taką mam ochotę na sałatke jarzynową (z groszkiem 🤢) albo na frytki i CZEKOLADĘ a no i wiecie co piwa bym sie napiła 🥴 🥴albo martini z cytryną i lodem....qrde ale marzenia 🙃 😜 😜


zrob sobie ziemniaczki w talarkach skropione oliwa i posypane rozmarynem lub innymi ziołami - pieczone w piekarniku - to prawie jak frytki. Majka jest bardzo delikatna a po tym nic jej nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Są na allegro.pl/chusta-tkana-azimi-100-len-xxl-5-6m-poradnik-i1660305872.html wstaw z przodu www bo ja jeszcze nie mogę linkować
Zastawiam się między taką zieloną a taką turkusowo -brązową /allegro.pl/chusta-czy-nosidelko-moze-tkana-azimi-poradnik-i1650501496.html

Pierwsza jest lniana w sam raz na teraz a druga bawełniana więc grubsza. Ja zamierzam w tym uprawiać nordic walkig więc cieńsza chyba będzie lepsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie

Ja właśnie kawkę pije i usypiam Oskarka...dziś Skarbek pozwolił mamie ogarnąć mieszkanko i w ogole,jak zaśnie to pranie rozwiesze i obiadzik moze jakis upichce...watrobke drobiowa chyba wolno mi jesc co???
a co do kupek to czytam ze u was co kilka dni itp a u nas to na pieluszki nie wyrabiamy,kilka razy dziennie i takie rzadkie...normalne to???
Co do becikowego to j dokumenty zlozylam i po 20 bede miec pieniazki a ze dochod nam nie przekracZa bo tylko maz pracuje to dostaniemy tez drugi tysiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😘
Wpadam się tylko przywitać i napisać, że żyjemy 🙂
Chodzimy na spacerki 2 razy dziennie i trochę sobie popłakujemy wieczorami.... Ale ogólnie jest wszystko dobrze.
Hania też huba!!!
Jolajcik zapytam tylko Ciebie, czy ktoś Ci polecał te chusty? Bo ja się cały czas zastanawiam... Wklejałam kiedyś to co znalazłam... --> http://allegro.pl/pentelka-chusta-elastyczna-zielona-zabka-50cm-i1642481285.html
Ale nie znam nikogo kto ją ma, więc cały czas się zastanawiam... A coś czuję, że mojej Hubie spodobało mi się chustonoszenie 🙂
MIŁEGO DNIA!

Aaa! Jeszcze nie mogę się oprzeć, żeby nie pogratulować Marince tego menu! Wszystko bym zjadła z ogromnym smakiem!!! 🙂 Aż Cię do męża mojego wychwaliłam Supermamo-Marinko! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajcik napisał(a):
Są na allegro.pl/chusta-tkana-azimi-100-len-xxl-5-6m-poradnik-i1660305872.html wstaw z przodu www bo ja jeszcze nie mogę linkować
Zastawiam się między taką zieloną a taką turkusowo -brązową /allegro.pl/chusta-czy-nosidelko-moze-tkana-azimi-poradnik-i1650501496.html

Pierwsza jest lniana w sam raz na teraz a druga bawełniana więc grubsza. Ja zamierzam w tym uprawiać nordic walkig więc cieńsza chyba będzie lepsza

Kurcze! Podoba mi się ta turkusowo-brązowa! 🙂 Sama chyba ją kupię! 🙂 No i jeszcze tylko dylemat czy lniana czy bawełniana...
Jamargaretka Ty masz chustę bawełnianą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

My dzisiaj po wizytce u lekarza 🙂
Manio spokojny był 🙂
Zdrowiutki i waży już 4200g! 🙂 Także rośnie mi synek 🙂

Co do kupek - to u nas też duuuuużo - po każdym karmieniu! Pieluchy idą jak woda... 😉

My też non stop na spacerki chodzimy 🙂 Dlatego czasu na forum mniej 😉

Marinka menu wyśmienite 😘

Popatrzcie jaki mi erotoman rośnie 🤪
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/192/dsc0278zmniejszaczpl852.jpg/][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/9932/dsc0278zmniejszaczpl852.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna tak chusta jest z polecenia, znajoma która ma 2 miesięcznego syna używa takiej ale czysto bawełnianej. Ja zastanawiałam się długo czy bawełniana czy lniana aż w końcu dojrzałam, że ta sprzedająca ma też chusty liniano-bawełniane i taką tez sobie zamówiłam. Kolory są trochę mniej atrakcyjne ale co tam ważne żeby była wygodna dla malucha i dla mnie. Ta moja znajoma ma dokładnie taką chustę allegro.pl/wygodna-chusta-tkana-azimi-duzo-kolorow-poradnik-i1661659836.html
i bardzo sobie chwali choć mówi, że trochę za ciepła żeby chodzić w dzień z maluszkiem za to idealna na poranki i wieczory

A ja zamówiłam taką allegro.pl/chusta-tkana-azimi-paseczki-len-bawelna-poradnik-i1670324035.html brązowo turkusową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
jolajcik napisał(a):
Są na allegro.pl/chusta-tkana-azimi-100-len-xxl-5-6m-poradnik-i1660305872.html wstaw z przodu www bo ja jeszcze nie mogę linkować
Zastawiam się między taką zieloną a taką turkusowo -brązową /allegro.pl/chusta-czy-nosidelko-moze-tkana-azimi-poradnik-i1650501496.html

Pierwsza jest lniana w sam raz na teraz a druga bawełniana więc grubsza. Ja zamierzam w tym uprawiać nordic walkig więc cieńsza chyba będzie lepsza

Kurcze! Podoba mi się ta turkusowo-brązowa! 🙂 Sama chyba ją kupię! 🙂 No i jeszcze tylko dylemat czy lniana czy bawełniana...
Jamargaretka Ty masz chustę bawełnianą?


chusta tkana bawelniana. ale powiem szczerze o chustach tak: Majka w niej zasypia szybko wiec jest ok - ale jest starsznie długa - nowa przed wypraniem jest jeszcze dłuższa i jest nieporęczna. nie wyobrażam sobie wiązać jej gdzieś poza domem bo się ciąga po ziemi w trakcie wiązania. w tych sklepach z chustami polecają nosidełka ergonomiczne - być może to jest praktyczniejsze. ja mam jakies nosidełko od kolezanki ale nie testowałam i nie wiem czy jest praktyczne. wiązania chust są dość łatwe - tzn ja na razie testuję jedno - ale trzeba to zrobić dokładnie - tzn dobrze ponaciągać a w momencie gdy dziecko jest płaczące czy coś takiego to nie jest taka prosta sprawa - np. ja jestem sama więc jakoś wiążę ale mj mąż jak wiąże i naciąga chustę to ja mu trzymam Majkę. ale mam kiepskid zień wiec może dlatego znajduję wady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majka dziś się daje we znaki....

od rana dopiero teraz się od niej uwolnilam. na spacer wychodzimy na śpiocha a dziś pospała przed wyjściem może z 15 minut wiec nie zdążyłyśmy wyjść. nakarmiłam ją i wychodzimy a ta na klatce zaczyna wyć i otwierać buzie do jedzenia - no wiec ok - wróciłam i jeszcze raz dałam cyca. nakarmiłam i idziemy znów a ta dalej płacze i marudzi. ale czasem tak marudkuje przed spaniem. zeszlysmy do garazu wkłądam ją w wozek a ta nie spi i dalej płacze. na zewnatrz zostawilam wozek i zaczelam ją nosić - wiec ok - odkladam do wozka a ta mnie kurczowo trzyma i dalej płacz. chodze dalej 15 min - w koncu stwierdzilam ze niz z tego dzis nie bedzie. wrocilysmy do domu. i dalej płacz. jak nosilam to ok - tylko siadałysmy to płacz. w końcu się z nią położyłam. dawałam cyca - i obie sie uspiłysmy. teraz wstalam bo po 18 musimy wyjsc do dentysty. a ona pewnie bedzie akurat wyspana wiec nie wiem czy bedzie jej sie droga podobała bo w wozku to tylko na spiocha jest fajnie. w domu balagan, pranie zrobione ale jesczze w pralce... nic nie jadlam i nie pilam od sniadania. wlasnie pisząc do was pozeram jogurt a musze isc cos zjesc bo jak dziecko wstanie to juz nie zjem a po dentyscie moze nie bede mogla jesc. ufff - powtarzam po raz kolejny Moja Huba żyje na mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majka w swojej chuscie

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/5czerwiec1.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/201/5czerwiec1.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/192/4czerwiec19.jpg/][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/9095/4czerwiec19.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka my juz wyspacerowane i powiem wam ze odkad odbijam ja po kazdym jedzeniu a czasem jest kilka razy po pare minut bo je zasypia ja ja do pionu wiec sie budzi odbija i dalej cyc i tak po kilka razy no ale w koncu sie najada i zasypia w pionie 🙂 no i brak nabiału w diecie wyraznie poprawiło stan gazów mojej małej 🙂
a teraz ciekawostka wczoraj wazyłysmy sie u neonatologa a dzis byłysmy u lekarza rodzinnego po skierowanie do ortopedy i tez było wazenie iiiiiiiiiiii wczoraj waga 3400g widziałam na własne oczy a dzis 3560g tez widziałam dzisiejsz waga troszke nowsza ale obie elektroniczne ale zeby róznica az 160g 😮 😮 😮 😮 no i w która wage wierzyc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja czekam aż się Hania obudzi i jeszcze wieczorny spacerek przed nami 🙂
W dzień za gorąco i duszno więc idziemy przed południem (chociaż wtedy też nieźle daje słońce) i późnym popołudniem (prawie wieczorkiem)... 🙂
Ale bym sobie zjadła coś dobreeego. Czekam aż Hania skończy miesiąc i spróbuję truskawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...