Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czesc mamuski....
kiedys pytalam was o witamine D....za ile kupujecie...czy jakos tak ....bo ja do sierpnia kupywalam po ok.20 zl...w kapsulkach....chcialam sie podzielic z wami informacja,moze wiecie moze nie ale napisze wam a co 🙂kupujcie witD NA RECEPTE!!!!!!!! mnie oswiecila kumpela w sierpniu,i faktycznie poprosilam o recepte na wit D i zaplacilam tylko 3 zl.... 🙂moze nie wszystkie o tym wiedza.... 🙂 i lepiej bo buteleczka z kroplomierzem.... 🙂 i mam pewnosc ze mi kapsulka sie nie wyslizgnie i nie wpadnie do buziulki tak jak kiedys....brrrr
a poza tymmoj maly ok.7kg juz 🙂 wprowadzilam kaszki ryzowe i mleczno ryzowe,marchewke i jabluszko....narazie tyle moze w pazdzierniku jeszcze cos wprowadze....
do konca wrzesnia mam macierzynski,potem do konca pazdziernika urlop wypoczynkowy....i nie wiem czy wracac do roboty.....plakac mi sie chce jak pomysle ze musialabym malego zostawic i isc do roboty....mam m-c na podjecie decyzji czy ide na wychowawczy.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
M y dziś byliśmy u pani rehabilitantki iiii:
Powiedziała, że Szymek jest bardzo ładnie rozwinięty i dawno nie widziała tak dojrzałego niemowlaka. Okazuje się, że wcale nie musimy ćwiczyć główki bo postępy z tego tygodnia wyrównały wszystkie "braki". Jedyne na co zwróciła uwagę to delikatna asymetria, pani pokazała nam ćwiczenia w formie zabawy i pokazała jak nosić księciunia. Powiedziała tez, że absolutnie nie pozwalać dziecku siadać i nie "stawiać'. Niech wszystko dzieje się w swoim czasie. Ze schematu odruchów wg. Vojty w znacznej części pozycji Szymek wykazywał cechy 6 miesięcznego dziecka 🤪.

Anonimosia nasz Szymek nie dość, że wagę ma pomiędzy 3 a 10 centylem to wzrost w 97, to dopiero jest chudzielec ale lekarze mówią, że najważniejsze, że prawidłowo się rozwija. Nie wszystkie dzieci muszą mieć (skądinąd urocze) fałdki. Widocznie uroda naszych chłopaków jest taka.

Jamargargaretka współczuję tego szpitala, my jedziemy do kliniki 14.09 i już mam stresa.

Moniczka1979 ja też miałam okres w lipcu i teraz cisza, aż test zrobiłam bo chciałam zacząć brać Azalie i mieć pewność, że nie zaszłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajcik super ze z Szymusiem wszystko ok 🙂
co do testu to tez chcialam kupic...ale se mysle a jeszcze troche poczekam....bo jest dokladnie tak jak rok temu...tego samego dnia w lipcu rok temu OM a we wrzesniu 15ego dokladnie tescik i to byl juz 7-8 tc 🙂tak wiec nie wiem czy powtorki z rozrywki nie bedzie hehehehe chociaz po cc raczej powinno sie z rok odczekac a jesli to ciaza to co wtedy???czy szew na macicy wytrzyma wrazie co??? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajcik moj Piotrus tez dlugi a dosc drobny jak to nasza pani doktor powiedziala i takze ma lekka asymetrie ale wg.vojty jest o miesiac-dwa do przodu takze mamy podobna sytuacje i mysle ze mozemy spokojnie byc dumne z naszych maluchow!
moniczka mi tez sie teraz spoznial okres,juz myslalam ze znow zaszlam wiec zadzwonilam do swojego lekarza i powiedzial ze lepiej by bylo odczekac po cc, szwy moga nie wytrzymac i nie wiadomo co jeszcze tak wiec uwazaj lepiej, na szczescie okres sie pojawil ale tez chora jestem wiec dwie przyslowiowe sraczki sie mnie czepily.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i tak jeszcze ma dobranoc dla wszystkich mam które maja porodowo jedzeniowe rozterki, minie rok i juz nikt nie bedzie pytał a jak rodziłaś albo czy karmisz piersią 🙂 przestanie miec to jakiekolwiek znaczenie dla innych i tak już zostanie - na rozmowach rekrutacyjnych ani na egzaminach wstepnych nie pytają czy przyszedl Pan na swiat przez cerarskie ciecie czy drogami natury, czy była Panikarmiona piersią czy mlekiem modyfikowanym??? 😁 😁 😁 🤪O Boze ale mnie sie dzisiaj zarty trzymaja chyba przez ta pogode (no ale co nie mam racji? 🙂No a po roku zaczną sie pytania Kiedy drugie????
dobrej nocy dziewczynki ja juz spadam kąpac starszaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia trzymajcie się z Majeczką! Będzie dobrze 😘

Jeju, nadrobiłam kilka stron ale zapomniałam już co kto pisał, bo ja chcę Wam coś napisać!
Dzisiaj po południu była "powtórka z rozrywki", czyli... jak wróciłam do domu, to pisałam Wam, że chciałam lulać Hanię ale ta była tak rozbudzona, że nie chciała spać! A to się z nią bawiłam i znowu próbowałam ją lulać... ale ona wtedy w płacz. Wkurzyłam się i ok 16.30 włożyłam ją do łóżeczka... i zostawiłam. Leżała tak zdziwiona ok 20min., narzucała na siebie kocyk, wypluwała smoczka... no ale w końcu zaczęła jęczeć. Wzięłam ją, no i znowu próby usypiania... w międzyczasie cyc... Później Hanka wpadła w taki paniczny płacz!!! Taki jak wczoraj... I to nie był taki płacz jak ją kiedyś brzuszek bolał, to nie były żale tylko takie rozgoryczenie (?) aż się zapowietrzała od płaczu... 😮 Przebrałam jej pieluchę, pogrzałam brzuszek suszarką.... wzięłam na ręce i znowu chodzimy...
I wyobraźcie sobie... że o 17.45 znowu zaczęłam ją lulać bo już była taka marudna... ale ona znowu płacz. Więc coś mi do łba wpadło, żeby zabrać jej od buzi ta pieluszkę którą ma (bo ona zawsze z pieluchą przy buzi zasypia) i dać jej inną... I???? po 2 min zasnęła a po 4 min już ją mogłam odłożyć na łóżko!!! Śpi do tej pory!!! Tamta pieluszka była trochę bardziej szorstka... 😲

I CO?!! JESTEM OSZOŁOMIONA TĄ SYTUACJĄ!!! TO NIE BRZUSZEK JĄ BOLI!!! Panie Boże, dziękuję! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
W moim podpisie są dwa linki 🙂 kliknijcie i zagłosujcie jak możecie 😉 DZIĘKUJĘ! 🙂 🙂

-admin- nie łamię regulaminu? nie wklejam linka w poście 😉

łamiesz pkt. 10.l regulaminu "(...) namawiania do kliknięcia na link (spamowania)..."
Proszę tego na przyszłość NIE ROBIĆ.
Link w podpisie może sobie być ale nie można namawiać do głosowania - w żaden sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
admin napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
W moim podpisie są dwa linki 🙂 kliknijcie i zagłosujcie jak możecie 😉 DZIĘKUJĘ! 🙂 🙂

-admin- nie łamię regulaminu? nie wklejam linka w poście 😉

łamiesz pkt. 10.l regulaminu "(...) namawiania do kliknięcia na link (spamowania)..."
Proszę tego na przyszłość NIE ROBIĆ.
Link w podpisie może sobie być ale nie można namawiać do głosowania - w żaden sposób.


OKI!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jakos nie jestem przekonana zeby ten futrzany byl cieply no i rozmiar ja sie boje ze jak kupie to bedzie za duzy ten jesienny juz przyszedl i od polowy kaptura do piet ma 70 cm a na metce rozmiar 68 wiec najlepiej jak sprzedawca poda wymiary zmierzone przez niego i szerokosc pod pachami tez jest wazna bo jedne dzieciaczki to kluseczki a inne szczuplutkie wiec roznie moze byc wiadomo ze na ubranie go zakladamy ale tak czy siak fajnie jak podaja rzeczywiste wymiary 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna najmilszy wydaje się ten 2 i rozpinany jest na podwójny zamek co jest wygodne, tylko czy będzie wystarczająco ciepły na zimę? Najmniej podoba mi się ten cherokee.

Ja z kolei oglądam spacerówki parasolki, co wy na to http://allegro.pl/wozki-coneco-albatros-3-kolory-wielka-wyprzedaz-i1799596245.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja nie widzę żadnych linków...
Dziewczyny podajcie nazwy to sobie znajdę 🙂

Edit: Już widzę 🙂


Martyna najcieplejszy wydaje mi się ten ostatni...
Ten drugi ładny, ale chyba bardziej na jesień się nadaje...

Jola z takich lżejszych spacerówek dużo osób radziło mi Espiro Magic - no i rzeczywiście wygląda na solidną spacerówkę. Te co wkleiłaś wydają mi się troszkę gorszej jakości ☺️ No ale wiadomo - cena też inna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...