Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mamuska27- Zuzia sie malutka urodzila 2390g, 2,5 tyg. spedzila na patologi i jeszcze tydzien po wyjsciu miala sonde.

Zuzia jak narazie ok, zjadla, posmiala sie od nas, pobawila i spi teraz, zobaczymy jak bedzie wieczorem. Aa i plakala jak jej wbijali igielke a pozniej odrazu dostala herbatke i byl spokoj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja właśnie kupiłam bebilon comfort 🙂 jest lekkostrawny
na wyjeździe zobaczymy jak będzie reagowała..

Pogoda do d.. właśnie skończyło lać , temp niewiele ponad 15stopni..brr oby na weekend się zrobiło ładnie!!!

fasolka do karmienia SUPER!! Zero wysiłku, Mała mi nie wisi tylko elegancko sobie leży 🙂 tylko podtrzymuje jej odpowiednio główkę, polecam, kupiłam tę motherhood, 2 dni czekałam tylko

Moje dziecko zjadło i znowu śpi 🙂 a ja wstawiam obiadek i zaraz przejrzę jeszcze zdjęcia małej

zostało jej 12 par body.. z reszty wyrosła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, mój Pawełek tez tak pcha rączki do buzi jak szalony! kciuk także. Oczywiście babcia mojego męża zaraz wprowadza atmosferę "wyrodnej matki", jak ja to nazywam, bo zaraz uważa, ze dziecko jest głodne cały czas. Nawet jak jest świeżo po karmieniu. Przestałam już do niej chodzić.
Pawełek właśnie śpi po cycu. Wczoraj kupiliśmy mu cudną żabę do wózka (taką wiszącą) i wodzi za nią cały czas. A dziś rano walnął taką kupę, że jeszcze takiej nie widziałam- dosłownie nie wiedziałam, jak się za to zabrać! No i lekko obrzygał tatusia... Ale to pewnie dlatego, że nie chciało mu się w ogóle odbić po dwóch karmieniach to za jednym zamachem wydalił 😉 Mina mojego męża- bezcenna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do szczepionki moja Nikolka była bardzo dzielna! płakała tylko przy wkłuciach (aż 3 !) a potem tylko stękała i się żaliła, po wyjściu z gabinetu już spała
gorączka się niewielka pojawiła wieczorem, w dzień była marudna
podałam jej na noc pół czopka na zbicie i już przy pobudce o 3 w nocy miała 36,6
też się obawialiśmy a tu nawet ślad nie pozostał na rączce i nóżkach 😎

dużo ciepła i spokoju no i mamy dzidziuś potrzebuje przy szczepionkach
a mama duużo cierpliwości i zimnej krwi podczas kłucia (u nas wszedł z Nikolką M. Ja siedziałam pod gabinetem..)
i warto się przygotować (soda oczyszczona ew. kwaśna woda) jakby coś w miejscu wkłucia się zrobiło
ojej no i czopki warto mieć żeby w ostatniej chwili nie panikować

Kasiu Zuzia dogania resztę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka, a w przypadku tej nie skojarzonej szczepionki, musisz ją za jakiś czas powtarzać znowu w dawce 3 ukłuć?? Bo niby o skojarzonych mówią "tylko 1 ukłucie", a tak naprawde sa w sumie trzy, bo sie powtarza i się zastanawiam, jak to jest z tymi nie skojarzonymi. Ide w przyszłym tygodniu do lekarza to zapytam od razu położnej, bo mam mętlik w głowie, ale skoro masz to za sobą, to może odpowiesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Czerwcówka, a w przypadku tej nie skojarzonej szczepionki, musisz ją za jakiś czas powtarzać znowu w dawce 3 ukłuć?? Bo niby o skojarzonych mówią "tylko 1 ukłucie", a tak naprawde sa w sumie trzy, bo sie powtarza i się zastanawiam, jak to jest z tymi nie skojarzonymi. Ide w przyszłym tygodniu do lekarza to zapytam od razu położnej, bo mam mętlik w głowie, ale skoro masz to za sobą, to może odpowiesz 🙂


za 6 tyg znowu 3 ukłucia.. a u Ciebie pewnie jedno.. ja do tego kupuję małej szczepionkę na rotawirusy a to dodatkowe ukłucie i też 3 dawki.. chyba poważnie się zastanowię nad skojarzonymi, ja miałam mętlik i zostałam bez decyzji o skojarzonych.. teraz zaczynam kumaćo co chodzi z tymi szczepionkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie jak tak maluszki sie usmiechaja. Adrian przewaznie usmiecha sie do taty 🙂.
Uwaga, kupka byla. Nie dziwie sie ze dziecko nie moglo sie wyproznic, gesta konsystencja jak na takiego maluszka. Biedne dziecko. Pozniej walnal jeszcze jedna, juz bardziej normalne. Przed chwila podalam mu Comfort, to mleko jest bardziej geste, niebardzo mu podchodzi, zjadl tylko 100ml. Tak samo sie zachowywal jak przy mleku H.a. no ale jeszcze sprobuje.
Kurde zastanawiam sie czy on nie ma alergii na mleko krowie. Moze ja juz sobie wmawiam, bo niby to jest rodzinne a u nas nikt nie mial, bynajmniej nie z tego co mi wiadomo.
Wiecie jakie jaja? Czytam objawy tej alergii na polskiej stronie i na holenderskiej i kuzwa wszedzie co innego jest napisane. Na jednej jest napisane ze biegunka, na drugiej ze zatwardzenie, chyba tylko ulewanie sie bylo i tu i tu, no ale ulewanie sie nie musi byc od razu objawa alergii.
Adrian nadal jest wysypany na buzi, to tez moze byc objawa. No ale dopiero 3 dni nie karmie wiec rownie dobrze moze nadal pozbywac sie hormonow.
Ja juz czasem nie wiem jak temu dziecku dogodzic.

Czerwcowka, tutaj w Holandii nic nie podaja na zbicie goraczki, wiec o czopkach to moge sobie tylko pomarzyc. Tutaj dzieciaczki musza wszystko same przejsc bez zadnych srodkow lagodzacych, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AniaRuda oklask dla Nicole 🙂 też się słodko uśmiecha 🙂

Kurczę Ja wróciłam do swojej wagi niecałe 2 tyg po porodzie i stanęło.. a miało być tak pięknie jak karmię cycem.. myślałam że schudnę troszkę.. co prawda nie odpuszczam sobie nic!!
wieczorem karmi i chipsy.. lody.. bułki na kolację.. nadrabiam po diecie ciążowej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania, to mnie troche uspokoilas. No ale jedno mnie zastanawia. Adrian wczesniej byl glodomorkiem, a tu od wczoraj cos cieniutko.... po 60-100ml na karmienie, raz mu sie zdarzylo tylko zjesc 140ml.
Niby je regularnie, tyle ze mniej. Moze powinnam go przetrzymac tak jak zalecaja 4 godziny, a nie co 3 godziny dawac. No i chyba tak zrobie, bede bynajmniej miala pewnosc czy mu cos dolega czy nie. No chyba ze ewidentnie bedzie chcial jesc, to nie bede go glodzic. Wczesniej pil herbatke, wiec moze dlatego troche mniej zjadl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
aha, to mleko Comfort jest bardziej geste wiec juz smoczek 1 nie daje rady, musialam 2 zalozyc i i tak dziurki sie zapychaly, a maly oczywiscie w ryk bo mu nic nie lecialo. Dobrze wymieszalam, z tym ze nie zalewalam goraca woda, tylko idealna co do temperatury, wiec moze dlatego.


a jaki masz smoczek? ja mam tomme teppee i żebym na urlopie nie została z ręką w nocniku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!
Ja wczoraj miałam tragiczny dzień, mały był tak marudny że szok 😮
dziś jest troszkę lepiej...

Witaj kasienkaks 🙂 czekamy na wiadomości i jakąś fotkę 🙂

Marlena co myślisz o tym mleku Comfort? ja się zastanawiam czy nie kupić bebilonu Comfort... b po tym sztucznym mały ma zawsze problem z kupką, tzn zrobi, ale trochę się męczy zanim ją wydali... i sama nie wiem, na necie są różne opinie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata, ja mam zamiar teraz przez 2 dni dawac tylko comfort, chyba ze maly bedzie robil cyrki tak jak przy h.a. to bede musiala znow wrocic do bebilonu 1 😮 . 3 puszki juz stoja w domu, no ale musze mu znalezc odpowiednie jedzenie.
Zobaczymy jak bedzie z kupa, jesli maly bedzie chcial to jesc. Mam nadzieje ze lepiej, bo przeciez dlatego kupilam to mleko.
Zdam relacje po 2 dniach. Narazie mial dopiero 1 karmienie tym comfortem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zamówiłam u siostry (ma niedaleko hurtownie dla maluszków) smoczek nr 2 🙂 i nad morzem odbiorę 🙂 bo jaja by były, musiałabym karmić łyżeczką..

został mi okropny cellulit po ciąży 😞 na udach w sumie tylko ... której mamusi udało się zwalczyć?!
nie wiem czy się chwaliłam, kupiłam sobie strój kąpielowy na wyjazd! ale się naszukałam! L nie obejmował nawet moich piersi... stanęło na XL bikini i jedną pierś zakrywa idealnie a drugą tą ogromną nie bardzo ale olałam to !! muszę coś mieć na plażę!! dół ofkors bez trudu M

troszkę się wstydzę wyjść tak szybko po ciąży na plażę.. to ciało jest takie inne, ta kreska jest jeszcze, pępek nie wrócił jeszcze w 100% do siebie.. chyba mam doła
mam nadzieję że się odważę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka miej to w 4 literach. Jestes po porodzie, nie musisz od razu wygladac jak gwiazda. Pomysl o kobietach ktore nie rodzily i sa oszpecone czy tam inne kompleksy maja. Odwroc sytuacje i badz dumna ze wygladasz jak wygladasz po urodzeniu dziecka!!!
Poza tym, nikomu chyba nie musisz sie podobac, tylko sobie, mezowi no i Nikolce prawda?
Nie ma sie czego wstydzic 😉. Odpoczywaj sobie i sie nie przejmuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...