Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Malgorzatta super fotki 🙂 Borysek przystojniacha 🤪
Aniu... mojej Małej też takie coś wyskoczyło na pupie parę kropeczek takich i też po zmianie pieluszek... i co gorsza chusteczek... więc kombinowałam przestałam pieluszki ubierać a zostawiłam chusteczki i nie znikło, więc w moim przypadku to było albo od tych chusteczek albo po prostu za mało wietrzyłam pupę, bo teraz wietrzę częściej... no i smaruję maścią którą mi robili w aptece na pupę, receptę miałam od pediatry po pierwszej wizycie bo stwierdziła, że to super maść... no i faktycznie smaruję pupcie tylko tą maścią, niczym więcej... i jest okey...

Co do odczynu ze szczepionki to pękł dziś w nocy... mam nadzieję że szybko ładnie się wygoi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od dzisiaj też zaczęłam takie wietrzenie pupy, że niech obsra choćby całe łóżko- nie będę go non stop trzymać w pieluszce. Koniec kropka. Rozkładam stare prześciradło grube i niech się dzieje co chce- niech sra, sika, ulewa-byleby mu dobrze było!
U nas też dzisiaj w nocy pękł ten odczyn ze szczepionki i dość ładnie wygląda-na pewno lepiej niż wcześniej z tą ropą. Fujjj...
A ciemieniucha po wczorajszych zabiegach prawie zniknęła. Dziś jeszcze troszkę oliwki nałożyłam, wyczesałam, wymyłam płatkami kosmetycznymi i jest git.
Gosia- dwa przystojniaki!! U nas Pawełek niezbyt lubi leżeć tak na brzuszku niestety. A co do terroryzowania to u nas też jak zaczyna się płacz to pomaga tylko branie na ręce. Już nawet smoczka nie chce. Nie wiem, czy nie powinnam go wymienić, bo mam wrażenie, jakby był już troszkę za mały.
Dzisiaj włączyłam Pawełkowi karuzelkę, ale bez muzyki tylko obracanie zwierzątek i tak wodził za nimi oczami, ze myślałam,że dostanie oczopląsu! Byłam pewna, że dzieci reagują na takie rzeczy trochę później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
my dziś wysiedzieliśmy się na dworze, pogoda u nas była super 🙂

Wiecie co, mój mały jest terrorystą normalnie! non stop siedzi u nas na rękach, jak tylko go odkładamy to się drze! NIe płacze tylko wydaje takie okrzyki... jak go biorę na ręce to cisza, od razu sie uspokaja. Czy to możliwe żeby czaił już takie rzeczy?
Nawet w książeczce zdrowia jego znalazłam takie porady, żeby dziecko szczególnie w pierwszych 3 miesiącach życia jak najwięcej przytulać, głaskać, nosić, dotykać, że ma to bardzo duży wpływ na rozwój...No i teraz normalnie on nami rządzi juz!



Gosia, myślę, że nasze maluchy to niezłe cwaniaki ! Moja ma ksywkę Abdul - mała terrorystka !
Mąż ją nauczył bujania i teraz sekundy nie może poleżeć sama ! Nawet wysikać się nie da !
Całe szczęście siedzimy w domu we dwójkę a i babcia czasem wpadnie to jest lżej ale jakbym została sama z nią to bym kopnęła w kalendarz !
Też czytałam, że w pierwszym okresie życia trzeba malca przytulać, nosić i że nie da się go rozpieścić a wręcz wpłynie to pozytywnie na jego rozwój. A jednak się da. Ja moją ostatnio przetrzymałam troszkę jak odłożona zaczęła stękać, kwękać i pojękiwać - tzn. jak lekko zaczynała płakać to byłam blisko, głaskałam ją i mówiłam do niej a nie brałam jej na rączki żeby ją zacząć odzwyczajać ale jak ta się rozdarła to myślałam, że mi łeb pęknie - dostała takiej histerii - czerwona, język jej latał, łzy ciurkiem leciały, tak się naprężyła - nie wiedziałam jak ją uspokoić, nawet cyca nie chciała, spazmów dostała, myślałam, że mi się śliną udławi. No i już tak nie eksperymentuję, tylko migiem na rączki biorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuski,
ufff....my po imprezie Adrianka. Wczoraj na imprezie byl grzeczniusi, ale jak wrocilismy do domu to pod wieczor tak sie darl, ze ja normalnie juz bylam bliska lez, bo kuzwa nie wiedzialam co mu jest i jak mu pomoc. Moze stress wyszedl pod koniec dnia, tyle ludzi go nosilo.
Karmie juz trzeci dzien tylko modyfikowanym.
Pytanie do mam ktore karmia modyfikowanym. Trzymacie sie ilosci karmien tak jak jest przypisane?U mnie jest napisane 5 karmien na dobe (150ml wody), ale u nas nie ma takiej opcji, bo to wychodzi ze karmienie srednio co 4-5 godziny a Adrian juz jest glodny po 3 godzinach no i co mam mu nie dawac jesc?
Dzis znow problem z kupa. Drze sie, zwija, kopie nozkami, napina.....szok, idzie oszalec.
Wczoraj dostalam hustawke z fisher price, chyba mu sie podoba 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/30/1020556o.jpg/][IMG]http://img30.imageshack.us/img30/1875/1020556o.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris ta co mówi Małgorzata to jest podusia dobrej i renomowanej firmy... też się nad nią zastanawiam...
Aniu moja Mała już z karuzelką od tygodnia ma fazę, gada do tych miśków łapki wyciąga, śmieje się do nich i krzyczy...
Małgorzata niestety nie mam pojęcia co to za maść... coś z wazeliną i solą fizjologiczną... i coś tam jeszcze... niestety pudełeczko jest białe bez żadnych szczegółów co zawiera... też muszę iść do pediatry i prosić o dokładkę 😁 bo jest super... ma konsystencje takiego musu 🙃

Właśnie wróciłyśmy z pierwszego spacerku i zakupów... Maryś zjadła cycka i przysypia w łóżeczku... a mama objada się wafelkami i pije kawusie 😁
Muszę się na kontrole zapisać do ginekologa... kurde zapominam ciągle ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://allegro.pl/calara-infant-top-chusta-elastyczna-49-zamiast-149-i1728270864.html

polecam tą, na początek żeby nie przepłacać - 50zł bo nie wiadomo czy wam będzie leżeć
co do chusty na początek polecam ELASTYCZNĄ bo jest dla początkujących 🙂
Ja kupiłam dokładnie tą, tylko zagapiłam się nie wybrałam koloru ale przysłali niebieski i jest b. ładny

Jak wam podpasuje można kupić taką bardziej elegancką, droższą i nie elastyczną tylko tkaną



hehhee skończyłam to pisać w piątek przed wyjazdem i komp padł 🙂 nie zdążyłam puścić 😮

dziś moje dziecko spało od 22:30 do 7 rano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcówka z tego co mi wiadomo to ogólnie dzieciaczki do 3 miesiąca życia można nosić tylko i wyłącznie w elastycznej chuście... a powyżej 3 miechów w elastycznej albo tkanej...

Ja się wstrzymam do kontroli bioderek we wrześniu i wtedy jakby co zainwestuję w tkaną 🙂
Ok lecę rehabilitować Małą... oj jak ja nie lubię jak ona płacze i krzyczy podczas ćwiczeń... i ten jej wzrok jak na mnie patrzy... masakra serce mi się kraje 😞 ale jak mus to mus...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My od piątku zaczynamy wakacje nad Bałtykiem !! boję się podróży..
i właśnie na wyjazd zamawiam tego rogala do karmienia, polecam motherhood bo mam tą poduchę do spania w ciąży (mąż mi teraz ją nawet podbiera hehehe b. wygodna) jestem zadowolona ale za duża jest na karmienie, może gdybym miała oddzielną sypialnię i mogła sobie leżeć ot tak, a ja mam mało miejsca więc zamawiam tego rogala, i polecam motherhood.

ja codziennie sięgam do szafki z modyfikowanym ale w końcu nie daję za wygraną, przystawiam małą jeszcze raz i jakoś się najada... ale na wyjeździe dostanie raz dziennie butlę.. mam nadzieję że się nie odzwyczai od cyca po takim dokarmianiu raz dziennie?? jak myślicie?? jak to jest u Was??

dziś czas na przegląd ciuszków (bratu rodzi się Alanek we wrześniu) bo niektóre bodziaszki już za małe.. a takie słodkie niektóre.. 😞

weekend minął super, pogoda cudowna, mała tylko wczoraj cudowała i spała raptem 3x30min w dzień, nawet spacery w wózku nic nie dały, w chuście pospała tylko mocniej

i Was oklaszcze bo coś rzeczywiście dziadujemy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Ok lecę rehabilitować Małą... oj jak ja nie lubię jak ona płacze i krzyczy podczas ćwiczeń... i ten jej wzrok jak na mnie patrzy... masakra serce mi się kraje 😞 ale jak mus to mus...


Kiedys będzie Ci za to wdzięczna!
Ja dzisiaj walczę z tym odparzeniem i powiem Wam, że zaczerwienienie bardzo się zmniejszyło! Dupka częściej na wierzchu, Sudocrem i widzę poprawę. I nawet te krostki znikają- chyba jednak to nie było uczulenie na pieluchy tylko coś na kształt potówek...
Wkurzają mnie potówki z tyłu główki u Pawełka. Po ostatniej akcji z prababcią pozbyłam się potówek z czółka- tam się pojawiły po tym jak go poopatulała we wszystko co miała przy upale za oknem. Ale z tyłu główki ciągle się utrzymują i wydaje mi się, że ciężko mi będzie z nimi wygrać, bo Mały ma baaardzo dużo włosów, więc się tam poci częściej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to super Beti, że jest u Ciebie coraz lepiej. Co do tego uspokajania to ja też czekam chwilkę głaszcząc ją aż się wykwęka, wystęka a dopiero jak ryczy to ją biorę na ręce, ale tym razem nie poskutkowało i było takie wycie, że sobie nawet nie wyobrażacie, więc już trochę się boję ją tak przetrzymywać 😞

Moja Julka dziś się do mnie uśmiechała - świadomie z 5 razy. Ogólnie to uśmiecha się już od dawna ale dziś często i odwzajemniała mój uśmiech 🙂
No i od soboty śpi w swoim łóżeczku bo kupiłam nianię elekt. z kamerką 🙂 i ją podglądamy z m. z sypialni - taki domowy big brother hihi.
Tylko trochę się wkurzyłam bo w necie - na stronce sklepu w którym ją kupiłam było napisane, że ma pomiar temperatury otoczenia i 5 kołysanek a wcale tego nie ma. Nawet w instrukcji nie ma o tym mowy więc napisałam do nich maila a oni na to, że posiadają informację, że niania ma te opcje i żebym dobrze przetestowała bo producent mógł o tym nie pisać w instrukcji. No ale patrzyliśmy z m., że NIE MA 😮

Marlena - zazdroszczę Ci tego piwka 😜

Agulina -ja zauważyłam, że jak mało piję w ciągu dnia to mam mniej pokarmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka laski!
Dawno mnie nie było 🙂
Ja już też zamówiłam tą chustę do noszenia, lekarz i położna zalecili 🙂 także nie wahałam się 😉

Co do uspokajania dziecka, ja robię to samo, najpierw podchodzę do łóżeczka czy wózka, mówię do niego i głaskam... dopiero jak to nie pomoże biorę go na ręce.
Doris mój też ma czasami takie akcje że jak się rozwrzeszczy to nie mogę go potem uspokoić 😞

dzisiaj przerobiłam łóżeczko, kupiliśmy karuzelę i ją zmontowaliśmy, baldachim poszedł do szafy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...