Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agatka, 2 razy w nocy karmilam. U mnie najwieksza produkcja mleczka w nocy i nad ranem. Co z tego ze mam, skoro teraz to ja wlasnie chce zeby zanikal pokarm bo mam zamiar przejsc na modyfikowane.
Wymiana smoczka chyba co 2-3 miesiace. Nie mam pojecia. Ja mam zapas wiec zamierzam wymieniac co 5-6 tygodni 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Mała dzisiaj mnie obs**ła i obsikała 🤪 haha masakra była wszystko w kupie... odstawiłam kropelki i herbatkę i cud miód dzisiaj, nie płacze ani nie histeryzuje przy kupie i bączkach... teraz coś śmiesznego... Marysia zaczeła wędrować po łóżeczku przez sen... haha znalazłam ją w 2 końcu leżącą w poprzek... hihi ale jak wstałam to się zlękłam jak jej nie zobaczyłam tam gdzie zawsze... byłyśmy w lesie i nad jeziorem na spacerze ale taki upał, że wróciłyśmy szybko, słonko aż parzy normalnie... teraz Mała leży w pampersie samym w łóżeczku gada do misiów na karuzeli i próbuje je złapać 🙂 słodziak mój kochany 😜 Dziewczyny powiedzcie mi czy Wasze Maluchy też mają takie duże "bulki" po szczepieniu tym od razu po urodzeniu? bo u mojej Małej jest to bardzo duże i podbiegło ropą... nakleiłam plaster żeby nie ocierało o rękaw... ale wygląda to okropnie... lekarz powiedział że to normalne ale nie wiem czy mu uwierzyć... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 ja karmiac piersia i dokarmiajac dawalam normalna dawke witamin. Kupka byla i to o wiele normalniejsza niz wczesniej gdy mial problem z wyproznieniem sie, bo zrobil az klejaca, a teraz normalna konsystencja byla.
Ja ogolnie dzis jestem w szoku. Albo cos jest nie tak, albo naprawde w pi**u z tym mlekiem z cyca. Adrian caly dzien spi spokojnie i budzi sie tylko na jedzenie (co 5 godzin). Kupka byla jedna, no ale dzien sie jeszcze nie skonczyl. Zobaczymy jak bedzie dzis i jutro i w poniedzialek zdecyduje czy bede mu podawala sciagniete mleko czy bede wylewac.
Dzis sobie chyba zafunduje szklaneczke zimnego piwka 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do mleko modyfikowane kontra mleczko z piersi... uważam że mleko modyfikowane jest do tyłka. Zawsze podaje małemu modyfikowane na noc i efekt tego taki, że do popołudnia problem z wypróżnieniem. Mały płacze, stęka, jest niespokojny dopóki kupka nie pójdzie. Dzisiaj np dopiero o 18 zrobił pierwszą kupkę... Wczoraj dostał 3 razy modyfikowane ze względu na to, że musieliśmy jechać do polskiej położnej i lekarza do Dublina. Kiedy pytałam położnej o te problemy z kupką, odpowiedź była jasna... MLEKO MODYFIKOWANE gorzej się trawi, w związku z czym takie dolegliwości, że dziecko się męczy żeby tą kupkę wydalić. Dzisiaj powiedziałam sobie, że będę się starała nie dawać tego mleka, zobaczymy, póki co mały się najada moim mlekiem a już wieczór jest 🙂 od nocy, cały dzisiejszy dzień jedziemy na piersi i mam nadzieję, że starczy mi na wieczorne karmienie 🙂

ale wiadomo każde dziecko jest inne, może akurat mój mały ma taki problem, a inne maluchy dobrze tolerują mleko sztuczne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czy Wasze dzieci nagle też przestały sypiać tak często w ciągu dnia?? Pawełek ciągle przesypia noce (czasem tylko się obudzi), ale w dzień to ciężko go zagonić do spania, choć nigdy nie było takiego problemu. Jest taki absorbujący! 🙂 Pryszczyki ciągle u niego są, ale mniej. No i ta ciemieniucha chyba zaczyna go atakować, choć oliwię to regularnie. Ale mi żal, ze ma takie szorstkie przy włoskach- choć mało co widać, raczej czuć.
Wczoraj zrobiłam przebiórkę w ciuchach, bo się okazało, że wkładam mu juz za małe body 🙂 Musiałam wyciągnąć te większe, a mniejsze pochować do szafy. Ale to leci! Szok!
Ze zmian jeszcze jest taka, że Pawełek ciągle chce jeść. Normalnie jak szalony. Wycycka cyca, zasypia, odsuwam się, a on już rączka do buzi. Dochodze do wniosku, że chyba powoli włącza mu się branie do buzi różnych rzeczy, bo np. smoczka też chwyta już sobie sam, wyciąga i potem sobie nim rzuca albo stara się wsadzić znów do buźki, tylko kiepsko mu idzie z trafianiem 😁
A wczoraj odwiedzili nas znajomi i po położeniu Małego spać graliśmy do nocy w grę planszową "Wsiąść do pociągu" (polecam!!!) i tak się ubawiliśmy, że masakra! Aż mi lepiej, tylko głowa boli od niewyspania. I od patrzenia jak wszyscy popijają tequilę, tylko nie ja... Ale gra jest przednia, fajnie czasem zrobić coś takiego "oldskulowego"!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti mnie własnie dokładnie to wszystko co napisałaś o tej szczepionce, powiedziała lekarka-żadnego zaklejania, tylko przemywac normalnie wodą w czasie kąpieli.
Co do tej ciemieniuchy to chyba muszę się zmobilizować trochę, bo mnie Beti wpędziłaś w kompleksy 🙂 Ja tylko 2 razy dziennie oliwiłam i potem czesałam. Wyrodna matka. Ale tak mnie to drażni, że szok! Nawet nie wyglądem, bo ledwo to widać, ale w dotyku jak go głaszczę po główce.

Pawełek dzisiaj zaliczył pierwszy raz odpust i kupiliśmy mu wiatraczek do wózka. Pamiętam jak byłam mała i mnie mama kupowała wiatraczki. Achhhhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, których dzieci mają ciemieniuszkę... a czym myjecie główkę dziecka? Bo ja ogólnie kąpię sposobem mojej mamy... i głowę myję mydłem bambino i spłukuję czystą wodą z kubeczka... specjalnie przygotowaną... i robię tak codziennie... no i oczywiście po kąpaniu oliwka na łepek i od jakoś 2 dni zakładam czapeczkę bo jakoś wieje wieczorem a okno otwarte i ani widu ani słychu ciemieniuchy jakiejś... ogólnie włoski mięciutkie i śliczniutkie nawet żadnych paproszków ani nic nie ma moja Mała 🙂
Dzięki za ten tekst o odczynie... oklaska dałam 🙂 i znowu takie oszczędne w oklaski jesteśmy 😉 hehe
Dobrej nocy życzę... idę w coś pograć 🤪 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia, ja też myję mydełkiem Bambino i spłukuje normalnie wodą czystą.Ale nie myję codziennie, bo położna powiedziała mi, że lepiej robić to co 2-3dni. Oliwkę daję przed myciem- potem ją wyczesuję i już na noc nie nakładam, żeby pooddychała troszkę ta główka bez zadnych specyfików. Nie wiem, czy dobrze robię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...