Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć mamusie, ja dziś byłam z małą na 3 godzinnym spacerku taka piekna pogoda, to aż grzech siedzieć w domu, mała tak pięknie mi spała, teraz wróciłyśmy do domu i dalej śpi, moja mała dalej ma tą wysypkę hormonalną podobno do 6tygdoni znika, oby bo brzydko wyglądają te krostki na buzi i główce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agulinka, ja sie borykam z pryszczami u Adriana juz dobre 3 tygodnie, a nawet ponad.
Goska, co za mendy! Ktos musial wiedziec ze masz drogi rower w garazu.

Pytanie: pierzecie rzeczy maluszkow ze swoimi rzeczami czy osobno?

takie tam o potowkach:
http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/133/pielegnacja/potowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamuska czytalam ze NIE WOLNO PRAC SWOIUCH RZECZY Z RZECZAMI DZIECKA-ale nie byl podane dlaczego

a co do tych kolek-to jesli dokarmiacie sztucznym to musicie zmienic mleczko na inne, masowac bebeszek zgodnie ze wskazowkami zegara, wietrzyc pupke i podkurczac nozki do brzuszka no i rumianek niech pija maluszki a jeszcze tym bardziej jak tak cieplo no chyba ze tylko piersia to nie trzeba dopajac

malgoska-to teraz bedzie wesolo bo policja tylko lapie tych co przechodza 5 metrow od pasow a zlodziei niestety sie nie lapie o mafiach juz nie wspominam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti bidulko - współczuję Ci. Wytrzymaj jeszcze trochę - z każdym dniem będzie lepiej, jeszcze ze 2 miesiące i napewno będzie lepiej, skończą się te wstrętne kolki, nasze maluszki zaadaptują się w nowym otoczeniu i my też lepiej poznamy ich język. Głowa do góry. Jak Ci jest ciężko to pomyśl, że każda z nas ma jakiś problem z maluszkiem - jedne dzidzie nie chcą spać w dzień, inne w nocy, kolejne mają kolke, inne zatwardzenie itp. Musimy być silne. Wiem, wiem - łatwo tak gadać bo ja mam dziś lepszy dzień a jak Julka jest marudna to też mam kryzys, braknie mi sił i płakać mi się chce. No ale pomyśl, że każdy dzień jest inny i jutro może mały będzie ładnie spał i wreszcie się wyśpisz.Chcę Cię pocieszyć a niewiem już jak ... A jak Twój facet ? Dalej pracuje w W-wie ?
A mama Ci choć trochę nie pomaga przy małym ?

Darka, Monia - Skoro jeszcze nic nie jest pewne to nie ma co się tak zamartwiać z tymi nerkami. Beti też napłakała się z powodu słuchu małego a później okazało się, że wszystko jest o.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Pytanie: pierzecie rzeczy maluszkow ze swoimi rzeczami czy osobno?i


osobno bo maluszka to czyściutkie a nasze bardziej przepocone i tak chyba nie bardzo ...
ale z raz czy dwa zdarzyło mi się, że dorzuciłam coś swojego - jakąś bluzkę bo mojego m. to nie bo jak to chłop - bardziej się poci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny!
Myślałam, że dzisiaj dostanę pierdolca za przeproszeniem. Umawiałam się na wizytę do lekarza i położnej na dzisij, jechałam godzinę, bo do Dublina do polskiej przychodni (nie chce żeby niedoedukowani Irlandczycy badali moje dziecko)... a tu bęc... położnej nie ma, będzie jutro... dlaczego więc przez telefon nikt mi o tym fakcie nie powiedział???? grrrrrrrrrr 🤢 no i mały się przejechał do Dublina, jedynie mamusię lekarz zbadał. No i jutro znowu wycieczka. Dziś na szczęście mały bardzo grzeczny (chyba jakiś bonus dla rodziców za wczoraj) 🙂 zobczymy jak jutro będzie 🤔
Butterfly u nas też zaczęło się ulewanie w okolicach miesiączka i kupek też jest mniej, wcześniej za każdym razem przy zmianie pieluszki był kleksik, a teraz tylko 3,4 kupki na dobę.
Co do wzdęć... my też się z nimi borykamy... polecam Espumisan, nam pomaga, do tego herbatka z koperku włoskiego HIPP.

Mamusie czy u Was też jest tak, że maluszki strasznie stękają i napinają się jak robią kupkę? mam wrażenie że strasznie ciężko mu to idzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do prania mi również zdarza się, że dorzucę coś swojego i nic się małemu nie dzieje 🙂

Gosia a to hamstwo.... 😠 do roboty to nie pójdzie, tylko kraść. Wstyd! ale takie są polskie realia, bida, do pracy się pójść nie chce, więc najlepszy sposób na szybkie i łatwe pieniądze to okraść innego... Szkoda słów. Mój Łukasz trenuje triathlon i też ma strasznie drogą kolarzówkę, ojj pewnie by się wkó***ł na maxa gdyby go to spotkało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u Nas Nikolka dusi i pręży się przez 1/3 doby, teraz już 1-3 kupki max na dobę, teraz leży na brzuszku i pruka jak stary chłop! dosłownie!
Mamuśka nam pomaga herbatką Humana "na brzuszek" mieszanka ziół, gazy idą już w trakcie picia, niekiedy też sama kupka! ale czasami nic nie pomaga i pierwsza kupka jest np ok północy..

Nie wiem czy pisałam ale mnie okradli w 9 m-cu ciąży, mieszkanie.. okropne uczucie.. Współczuję..

Wczoraj byłyśmy na wycieczce u cioci za wisłą, na zaciszu
Nikolka spała cały dzień bez usypiania 😉
raz źle raz super, niestety musimy się uzbroić się w cierpliwość.. a propo mała niestety się zanosi i mocno dusi strasznie się meczy i już się za nią biorę, poźniej wpadnę jak da

dobra tatuś się zajął, oglądają tour de pologne i ćwiczą rowerek

oj jednak cyc musi być!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata - moja mała raz robi bez problemów kupkę, innym razem kosztuje ją to wiele wysiłku i tak jak Nikolka Czerwcowki "dusi", pręży się i czerwona się robi jak burak. Ostatnio to nawet częściej w ten drugi sposób - obawiam się, że boli ją brzuszek bo dziś przy ssaniu cyca zawodziła i ssała, zawodziła i ssała. Najpierw myślałam, że ze wzgl. na brak mleka ale wczoraj zrobiłam po cycu butlę, żeby zobaczyc czy głodna ale przy butli też zawodziła... A butlę i tak wypiła z pazerności i łakomstwa 😉 No więc domniemam, że to jednak bół brzuszka. Dziś kupiłam INFACOL na wzdęcia. Zobaczymy co będzie. Co do ilości kupek to u nas też się zmniejszyła ilość ale o jedną, może dwie.
Wcześniej to standartem było robienie kupy na przewijaku, a teraz tylko siki idą - za każdym razem. Nie wiem, ale może jak ją rozbieram to jej się chłodno robi w psioszkę i dlatego sika 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuśki - napiszcie jakie płyny macie do kąpieli bo ja miałam Oilatum soft ale już zużyłam a poszukuję czegoś tańszego. Myślałam, ze chociaż na dłużej starczy ale miałyśmy na równo miesiąc 500ml. Dodam, ze szukam czegoś bez spłukiwania. Chciałam kupić Johnsona ale trzeba go spłukiwać ... 😞
Myślałam, ze ten Balneum czy jakoś tak jest tańszy od oilatum ale byłam dziś w aptece i kosztuje około 70 zł. 😮 😮 😮
Mamy z probek też allerco ale jest do d..y. Robią się w wodzie jakieś gluty... Pozatym mam wrażenie, że myję ją w samej wodzie, bo np.oilatum to jest bezbarwne ale woda robi się biała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi a ta mąka pomaga na potówki?! bo moja ma non stop.. przygasają po kąpieli w nadmanganianie potasu, ubieram ją w body z kr. rękawkiem i skarpetki ale ona uwielbia spać w rożku.. i chyba on powoduje te potówki.. w dzień staram się ją kłaść na brzuszku - dziś przespała ok godz w dzień na brzuszku i od 5rano do ok8-9 jak dusiła przez sen ale te potówki i tak są.. 🤔

koleżanka z poporodowej namówiła mnie kilka dni temu na chustę, dziś dostałam, owinęłam się i włożyłam marudzącą wcześniej Nikolkę... oczywiście dusiła kupkę więc pierwsze dwie-trzy minutki to było duszenie a ją z nią sobie pospacerowałam po domku i po 5 minutkach słodziutko spala wtulona we mnie 😎
cudowne uczucie i wolne ręce!!! zupełnie wolne 🙂) takze ja polecam 🙂

u nas mała wymyśliła nowy wieczorny rytuał, przy kolacji cycowej wyje i się pręży ale tak ostro nawet mega ostro, ja po ok 10min kapituluję bo nie daję rady jej ukarmić, ląduje u m. i się po chwili uspokaja.. przystawiam jąponownie i na wpół uspana ciągnie spokojnie.. przysypia, laduje w łóżeczku i się przebudza.. 😠
dostaje smoka - jak odejdę to go wypluwa i płacze, jak podejdę i włożę i stoję jest wszystko ok, jak odejdę sytuacja się powtarza hehehe cwaniara mała
ok 7-10min się pomęczymy na zmianę no i potem ciumka aż zaśnie 😎
no a wczoraj miała mega kolkę i poszła w ruch suszarka i po pewnym czasie ból przeszedł i usnęła

teraz wydziwia ze smokiem.. m. robi blokadę z pieluch, układa ję pomiędzy szczebelkami a smoczkiem żeby nie mogła go wypluć 🙂 jak sie mocno postara to wypluje ale już żadziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka - ja chyba też muszę kupić tę chustę bo nic nie mogę w domu zrobić, Julka jest strasznie absorbująca. Daj namiar gdzie kupiłaś i za ile.

Beti - moja też nie śpi więcej niż Twój Filipek ! W nocy nawet jakoś śpi, średnio mam 2 pobudki i też mój m. nie wstaje no bo po co, skoro i tak cyca nie da. Rano ewentualnie ją weźmie na 2 godz. i się zajmie a ja odsypiam. Dziś w ciągu dnia to może MAX ze 3 godz. pospała ŁĄCZNIE !!!
To dobrze, że chociaż Twój facet jest pomocny jak już jest. Co do naszych mam to są NIEREFORMOWALNE -wiem coś o tym - moja każe mi kremem na odparzenia smarować cipochę, jak ja jej mówię, że na szkole rodzenia nas nauczyli, że warg sr. się nie smaruje kremem, itp itd.

Małgorzatta - doczekałaś się tego pana policjanta wreszcie ?

Ivi - dzięki za info o płynach, może też kupię emolium skoro chwalisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka i jak ta chusta? polecasz???
ja właśnie jestem na etapie poszukiwania na allegro, wydaje mi się, że to super sprawa, nawet lekarz mi dzisiaj polecał, mówił że super rozwiązanie dla takich małych marudków i super sprawa dla mamy bo obie ręce ma wolne 🙂
Gdzie kupiłaś tą chustę???

aha dzisiaj kupiłam ręczny laktator z tommee tippee i co.... SUPER! w 20 min ściągnęłam 140ml... a z tym elektrycznym męczyłam się ponad godzinę żeby ledwo 120ml wydusić 😮 już zaczynałam mysleć że mam mało pokarmu... a tu proszę wina laktatora. Mój Łukasz się wkurzył i dzisiaj pojechał do sklepu po ten ręczny 🙂 naprawdę różnica niesamowita, nie tracę swojego cennego czasu na ściąganie, zajmuje mi to teraz ok 20 min 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...