Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
heja
jestem zrąbana jak koń po westernie....... noc makabra 😞 o 23 zasnął to obudził się już o 2, a zazwyczaj około 4 pierwszy raz się budził. Potem zasnął dopiero o 4, w międzyczasie mega kupe wycisnął.... no a od 4 pobódka co godzinę 😮 już dałam mu modyfikowane w nocy (czego nigdy nie robiłam), bo myślałam, że się nie najada... a tu guzik.. zjadł ledwo 50ml, czyli głodny nie był... a oczka cały czas otwarte jak 5zł... ehhhh jestem wykończona 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dochodze do wniosku, że mówię po chinsku... Babcia mojego męża ma kręćka na punkcie przegrzewania dziecka. Najchętniej trzymałaby go ciągle pod piętnastoma kocami, w czapce i puchowej kurtce, "bo rączki są zimne". Tak jakby po rączkach sie poznawało, czy dziecku ciepło czy nie. Doszło do tego, że mnie skołowała i zaczęłam dziecku na spacery czapki zakładać, nawet jak jest super ciepło i teraz ma potówki na główce. Jestem wściekła na siebie, że sobie dałam wleźć na głowę! A dzisiaj zostawiłam Pawełka u niej na chwilę, bo szłam do optyka, wracam, a on pod dodatkowymi kocami, "bo okno jest otwarte". Kuźwa, u mnie wszystkie okna są otwarte i balkon! Małego jej dałam w pajacyku i rożku, żeby już nie plumkała, że za lekko ubrany, a ona ciul, jeszcze dodatkowe koce! No przecież myślałam, że mnie potarga! Nie da się wytłumaczyć, żeby nie przegrzewała tego dziecka, po prostu sie NIE DA! Bo 60 lat temu było inaczej... no szlag mnie trafia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
kasiar12 napisał(a):
A my dopiero wstalismy - znaczy ja bo Zuzia jeszcze spiocha 🙂 o 21 mleczko, do 4:30 przespala 🙂 mleczko > spanie 3h i znowu spiochanie 🙂
Ja jem wszystko co popadnie, golabki, cebule, pomidory, kalafior i mnostwo nabialu... mowia ze wczesniaki maja slabo rozwiniety uklad trawienny ale u Zuzi nic nie ma, kupki sa normalne , pierdzi sie normalnie, brak kolek - szczerze to nawet nie mam zadnych kropelek na kolki w domu i nawet jakbym chciala kupic to tu w NO nie maja :/ nie wiedzialam i musze kupic na wszelki wypadek za 2 tyg. w PL
Nie dawno zaczelam jej dawac kaszke do mleka- tez sie nic nie dzieje, je chetniej i praktycznie calosc - nie tak jak wczesniej na raty 🙂


Kasiu a jaką kaszkę jej dajesz?!

Iwonka mój m. podłożył pod materacyk w łóżeczku książkę i efekt jest taki jak w łóżeczkach szpitalnych i inkubatorach, gdzie wajchą się podnosi górną część łóżeczka 🙂
tak jak byś podniosła swoje łóżko jakieś 30cm z jednej strony, to tak ładnie jak ślizgawka (tylko delikatnie) się unosi i dzięki temu dzidziuś leży z główką wyżej 🙂

Nikola od 5 rano dusiła kupkę przez sen na szczęście, od 8 po karmieniu już tak mocno że się obudziła, popuściłam jej troszkę gazów rureczką w pupci i teraz smacznie śpi, ale też ją usypiałam chwilkę przy cycu, a na laktację piję herbatkę "bocianek"

Lenka Słodziak 🙂


Ja daje kaszke z Nestle od 4 miesiaca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82, jak go tak widze jak sobie slodko spi, to mam ochote go zacalowac 😁.
Butterfly, moj Adrianek jest nawet troche przeziebiony, nie zeby od razu chory ale kicha i chrapie. Ja non stop sie boje ze mu jest zimno, ale przegrzac go tez nie chce. On tez ma kilka potowek na glowce, ale wiesz chyba na spacer lepiej jest ubrac czapeczke, bo to wiatr moze zawiac uszy i wtedy jest nieciekawie. Nie martw sie, potowki to normalne u niemowlaka. Jedyne co mozna zrobic to codziennie kapac. Przez kilka potowek nic mu sie nie stanie 😁. Adi dalej zapryszczony, cholerka nie chce nic schodzic, ale juz sie przyzwyczailam do tego ze jest ciapaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Duzo osob podaje kaszke wczesniej- malej smakuje nie ma zadnych problemow... jak nie bylo sztucznego mleka to tez rozgotowywalo sie ryz zeby dziecku podac (z opowiesci mojej mamy moj tato nie chcial pic mleka a jesc musial- wiec dostawal ryz na wodzie ) ... ja zaczelam dawac bo mala jadla na raty i co chwile sie budzila - teraz je chetniej i spi normalnie, kupki sa normalne (1-2 dziennie) kolek nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
mamusie takie pytanie.. Czy jest możliwe żeby mój mały dostał uczulenia na buzi po tym jak zjadłam brzoskwinię? Dostał takiej delikatnej wysypki? ten trądzik już mu zszedł... chyba że to znowu ten tradzik, ale wygląda to troszkę inaczej... nie wiem co mam myśleć 🤢


możliwe bo ja też podejrzewałam brzoswinię jako sprawce bardzo probniutkich pryszczyków
pewnie to same pestycydy.
jutro sie okaże u nas bo zjadłam dziś dwie. no ale trzeba przecież jakieś owocki jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta byłaś w płocku i się nie odezwałaś 🙂 poszły byśmy na jakiś soczek czy coś 🙂

Kurde a moja Mała ulewa i ulewa już nie wiem co robić i karmię ją tak żeby wyżej miała głowę, i pod kątem ma łóżeczko i do bekania na różne sposoby układam i cholera wie co jeszcze... a ona i tak swoje... a co się okazało dzisiaj... że pediatra ma wagę złą chyba bo dzisiaj ją ważyłam u innego lekarza i powiedziała pani doktor że ładnie przybrała od wyjścia ze szpitala... ocipieć można...

A co do brzoskwini to one są najmniej uczulające zaraz po jabłku... szok 😮
Mojej Ptysi to jedynie było coś jak zjadłam sałatkę z majonezem... tak podejrzewam, że to przez majonez taka jakaś marudna była dzień później... i na szczęście po niczym więcej do tej pory nic się nie dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia ja też nie wiem, kiedy to zleciało! I nie pamiętam, jak było, kiedy Pawełka nie było. Dosłownie szok, jak dziecko potrafi wypełnić świat. A wczoraj mój Marcin tak sobie gadał, że jak byłam w ciąży to jakoś niespecjalnie czuł wielką miłość do tego dziecka- miało być i już. A jak go zobaczył, to po prostu urodziło się w nim takie uczucie, ze nie umie bez tego dziecka dłużej pobyć, a jak go bierze na ręce to jest najszczęśliwszy na świecie. I zastanawiał się, czy to jakaś reakcja chemiczna zachodzi w mózgu np. w odpowiedzi na zapach dziecka albo coś takiego. Hahahha 🙂
Co do tego ubierania- uwierzcie mi, jej nie chodzi o ubieranie cieniutkiej czapeczki. Poza tym należałoby do tego wyciągnąć najgrubsze sweterki na 30 stopni. Echhh..szkoda gadać.
Pawełek dzisiaj taki spokojny... chyba odpoczywa po wczorajszym szaleństwie. Ale miał jakiś problem z kupą- nie zrobił od wczoraj wieczór do dziś 17:00- to u niego się nie zdarzało dotychczas, ale widziałam, że się pręży (choć co jakiś czas prukał). W końcu postanowiłam dać mu 50ml herbatki z rumianku i jeszcze w trakcie jedzenia poszła taka kupa, że szok... i potem jeszcze dwie 😉 tylko wydaje mi się, że trochę za rzadkie... może ma biegunkę??? mam nadzieję, że jutro się wszystko ustabilizuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MOJA !!!! Jejku jak ja Ją kocham, mogłabym ją normalnie zacmokać 😁

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/62/img3435a.jpg/][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/4631/img3435a.jpg[/IMG][/URL]


A tutaj jeszcze jedno 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/195/img3430ja.jpg/][IMG]http://img195.imageshack.us/img195/2765/img3430ja.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj wizyta u lekarza kolejna okazalo sie ze nie ma plesniawek to musily byc resztki ulanego pokarmu uff ulzylo mi ale za to nie skonczylo sie na lataniu po lekarzach bo jeszcze zostaly bioderka a na koniec sierpnia usg brzuszka zeby sprawdzic co z tymi nerkami nio i obawiam sie ze przez te jego kolki malemu pepek wyjdzie i skonczy sie na przepuklinie ja ja tez mialam w dziecinstwie
Waga urodzeniowa: 2450
w dniu wyjscia ze szpitala:2500
po 3 tygodniach:3400
po miesiacu:3800
to moj maly klocek

a oto moj urwisek podczas kapieli niezapomniana mina

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/20/p7301270.jpg/][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/2720/p7301270.jpg[/IMG][/URL]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...