Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kompendium wiedzy o kupkach:
Oto co można znaleźć w pieluszce malucha:

1.lepkie, smoliste, czarne lub ciemnozielone – smółka, pierwsza kupka noworodka
2.grudkowate, zielonkawożółte lub brązowe – kupki przejściowe, pojawiają się od 3-go lub 4-go dnia po narodzinach
3.ziarenkowate, grudkowate o konsystencji musztardy; jasnożółte, musztardowe lub intensywnie zielone (no proszę) - prawidłowa kupa dziecka karmionego piersią
4.żółtobrązowe, jasnożółte lub brązowozielone o bardziej stałej konsystencji – prawidłowa kupa dziecka karmionego mieszanką
5.częste, wodniste, bardziej zielonkawe niż zazwyczaj – biegunka
6.twarde, granulkowate, zawierające śluz lub krew – zaparcia
7.zielone, ciemnobrązowe lub czarne – taką kupkę będzie miało dziecko od preparatów zawierających żelazo
8.ze smużkami krwi – pęknięcie odbytu lub uczulenie na mleko
9.śluzowate, zielone lub jasnożółte – infekcja wirusowa, np. przeziębienie lub problemy z żołądkiem.

Chyba muszę mocniej przestudiowac kupę mojego syna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Doris, to Ty nie bierzesz skojarzonej szczepionki? My mamywojnę w domu, bo ja chcę skojarzoną, a mój mąż standardową. A ja nie chcę kłuć dziecka... tylko ta przyjemność w sumie kosztuje 600zł. A Marcin twierdzi, że to jest nabijanie kieszeni lekarzom- bo dostają z tego sporą część. Nasz znajomy pediatra odradził nam zdecydowanie szczepionki na rotawirusy i pneumokoki. Też powoli z tym głupieję, a termin się zbliża...


My jesteśmy już po szczepieniu. Wzielismy standart - 3 ukłucia, w prawą rączkę i obie nóżki. Na rota jeszcze nie bo nie wiem ale powiedziano, że im wcześniej tym lepiej więc jeśli się zdecyduję to mam przyjść jak najszybciej i jest doustna - cena 720 zł łącznie, można podzielić na 2 lub na 3 razy, jak kto woli - głównie chodzi o finanse.
Mała wyła jak najęta po ukłuciach, wracała na rączkach zamiast w wózku 😞 ale nie żałuję, że wzięłam normalną opcję bo co by to zmieniło - i tak by wyła i tak. Szkoda tylko kasy.Lepiej kupić coś za to dziecku.
Moja Julcia waży 5650 g - przytyła od wyjścia ze szpitala - 2300 g ! 🤪 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ta substancja, o której piszecie, to właśnie zasadnicza różnica. Podobno to ona jest głównie odpowiedzialna za pomoc przy kolkach, tylko w Sab Simplex jest w dawce, której w Polsce nie dopuścili- dlatego własnie sprowadza się ją z Niemiec lub Czech. Jest wyższe stężenie tego składnika, a uwalnia się on razem z kupą, więc nie pozostaje w brzuszku i jest przez to bezpieczny. Tak mi to ktoś kiedyś tłumaczył. U mnie wszyscy znajomi, co do jednego, chwalą te krople. Pierwszy raz od Was usłyszałam, że nie jest zbyt dobry.

Kuźwa dzisiaj jakoś mało mleka miałam... Zazwyczaj leje się jak z poderżniętej, a dzisiaj ledwo ledwo. Tzn. Mały sobie bez problemu wysysał, ale na wieczór nie umiałam sobie odciągnąć mleka.

Co do gaworzenia, to to zbyt wielkie słowo, ale Pawełek zaczął wydawać totalnie różne dźwięki. Jak ma dobry humor to właśnie non stop się śmieje, macha rączkami, podwija tą swoją pupę i wydaje różne dźwięki. A ja wtedy zazwyczaj ryczę ze szczęścia, że jemu jest tak dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moj Adi robi dziubek i wydaje odglos Uuuu-Uuuu-Uuuu, jak tak robi to wiadomo ze sciema zeby go tylko wziac na rece... dobiero jak sie zacznie glosne AAAAaaaaaaaaaaa, prawdziwe i broda zacznie mu latac to wiadomo ze nie sciemnia.
Odrozniacie juz placz dziecka kiedy jest glodne, ma pelno w pieluszce, cos go boli albo jak chce sie przytulic?
Ja sie balam kiedys ze nie bede w stanie odroznic, ale jak sie tak czesto slyszy placz dziecka to jednak z czasem samo przychodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ktos tu kiedys pisal ze nie jest za kosmetykami z firmy Zwitsal. Wiekszosc pewnie nie zna bo to chyba typowo holenderska firma, ale musze sie pochwalic ze kupilam super oliwke (w zelu) po kapieli z lawenda. Taka zeby maluszek sie zrelaksowal przed snem. No i powiem wam ze rewelacja !
Fajnie pielegnuje skore, zajefajnie sie nia masuje az nie chce sie przestac, no i ladnie pachnie. Jak bedziecie mialy okazje to polecam wyprobowac.
Adi spi jak zabity, az dziwnie, ale nie bede krakac 🤪. Ja koncze herbatke i trzeba korzystac ze spokoju i zaczerpnac troche snu.

Zycze wam milej a przede wszystkim dlugiej nocki spokojnego snu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej mniej pokarmu, kupiłam nawet kapturki w rozmiarze s żeby małej podpasowały a za nic nie chce ssać,tak płacze że aż się czerwona robi, normalnie odrzuca pierś a pokarmu dlatego jest mniej, regularnie ściągam laktatorem ale to nie pobudza laktacji tak jak ssanie dziecka, jestem załamana, bo tak chciałam ją karmić piersią a tu ciągle ba butelce, bo raptem 1, góra 2 razy dostaje moje mleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agulinka nie przejmuj sie, czasem tak po prostu jest, to nie Twoja wina przeciez a Weronisi nic sie nie stanie od butelki. Jak sie stresujesz, to to na pewno nie pomaga laktacji, wiec podejdz do tego na luzie.
Ja bylam u lekarza i co? wielkie gowno! tacy tu sa lekarze.
Powiedzial ze Adrian dobrze wyglada i nic nie wskazuje na to zeby mu cos dolegalo. Bole brzuszka, skurcze, kolki to normalne u maluszkow i kazdy to przezywa, tylko jeden maluszek bardziej od drugego... trzeba przezyc. Piszczacy oddech.... przeziebienie, to normalne u niemowlakow. Wysypka na buzi, brzuszku i klatce piersiowej.... normalne u niemowlat. wcale nie musi wskazywac na uczulenie.
Jedyny sposob by sie zorientowac czy ma alergie na krowie mleko to podawac mu przez 3 tygodnie Bebilon h.a. i obserwowac.
Ze wzgledu na to ze dopiero co zaczelismy bebilon comfort nie bede mu zmieniala, bo wtedy to nie ma sie co dziwic ze ma takie bole brzucha, skoro bede mu zmieniala co kilka dni jedzenie. Poczekam do konca miesiaca, 29go idziemy na pierwsza szczepionke to tam sie wypytam i wtedy moze dopiero zmienie mu mleko, narazie nie bede kombinowac.
Jednym slowem, lekarz dal mi do zrozumienia ze panikuje. Objawy alergii sa tez niewyrazne i ciezko stwierdzic, mozna tylko podejrzewac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Kasiar12, mój mąż za nic nie będzie ssał piersi 😉 już też o tym myślałam, a ściągam swojego coraz mniej 100,60,50 ml dziennie ale daję jej póki co, nie chcę też za każdym razem na siłę ją przystawiać bo obie się denerwujemy a pozatym boję się żeby od płaczu nie dostała przepukliny bo to różnie z dziećmi bywa, zawsze coś, dosyć że od poczatku mam mało pokarmu to jeszcze mój uparciuch nie chce ssać,ale co zrobić robię butelkę i ważne że rośnie i przybiera na wadze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka! 🙂
Marlena widzę, że lekarze w Holandii są tacy sami jak tu w Irlandii... szkoda słów. Nie potrafią nic stwierdzić... ehh a nie masz tam żadnego polskiego lekarza w zasięgu?? Ja na szczęście mam całą klinikę polską, łącznie z pediatrą 🙂 do Irysa w życiu bym nie poszła bo oni są niedouczeni, według nich paracetamol to złoty środek na wszystko 😁

Agulinka a jaki masz laktator? Ja mam da rodzeje elektryczny i ręczny... stwierdzam że elektryczny jest do tyłka, a ręczny ciągnie mocniej niż dziecko, bo odkąd go używam (tydzień) mam strupki na sutkach i całe obolałe, odczucie podobne do tego jak dziecko ssie. PRzeważnie ściągam do butelki, bo mój synio też wygodny się zrobił, jedynie w nocy bez oporów ssie pierś, a w dzień to jest makabra, więc od razu ściągam, żeby unikać tego cyrku przy cycusiu. I nie wydaje mi się żebym miała mniej mleczka, jest ciągle tak samo, dziś rano np ściągnęłam 160ml z tym że jedną piersią karmiłam 1,5h wcześniej. Moja laktacja raczej jest na tym samym poziomie, mimo że dziecko mało ssie pierś. Mówią, że to ile zjemy i wypijemy ma wpływ na to ile mamy mleka, a ja szczerze powiedziawszy nie mam czasu czasami żeby coś zjeść, pić też nie piję hektolitrów wody. ostatnio czytałam, żeby pić tyle ile mamy łaknienia, wcale nie trzeba wlewać w siebie hektolitrów wody 🙂
Agulinka i głowa do góry, nie załamauj się. Ja też uważam że butelka to nie zbrodnia. Ciesz się dzidzią, bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko 🙂 nie zadręczaj się. Ja też podaje małemu, butelkę, dwie dziennie modyfikowanego. Najważniejsze żeby dziecko zdrowo rosło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do kosmetyków ja nie znam tej holnderskiej firmy więc nie będę się wypowiadała, ale zdecydowanie ODRADZAM Johnsons Baby... ja kupiłam całą serię i wszystko poszło do kosza. Mały dostał takiego uczulenia (zaraz na początku) że szok!
My używamy oliwki BAMBINO, stara dobra polska oliwka dla dzieci 🙂 super! po wysypce ani śladu od pierwszych dni stosowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
A moj Adi robi dziubek i wydaje odglos Uuuu-Uuuu-Uuuu, jak tak robi to wiadomo ze sciema zeby go tylko wziac na rece... dobiero jak sie zacznie glosne AAAAaaaaaaaaaaa, prawdziwe i broda zacznie mu latac to wiadomo ze nie sciemnia.
Odrozniacie juz placz dziecka kiedy jest glodne, ma pelno w pieluszce, cos go boli albo jak chce sie przytulic?
Ja sie balam kiedys ze nie bede w stanie odroznic, ale jak sie tak czesto slyszy placz dziecka to jednak z czasem samo przychodzi 🙂


Co do odgłosów u mojego małego jest tak... jak już płacze tak na serio to brzmi to NIEEEEEEE NIEEEEEEEEEEEE NIEEEEEEEEEEE.... i broda też mu się trzęsie jak staruszkowi 🙂 a jak marudzi to jest LA LA LA
I też już wiem co oznacza dany płacz. Najgłośniej płacze jak jest głodny 🙂 albo jak miał kolkę to też dawał czadu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...