Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Od kilku dni Pawełek szaleje przy karmieniu...Rzuca się, szarpie, no masakra po prostu, nie wiem co się dzieje z nim... Nie płacze przy tym, ale kopie, wierzga i przy okazji nie puszcza cyca, co skutkuje tym, że mnie ciągnie jak szalony.. Miała tak któras z Was?

Oj u nas tak się skończyło karmienie cycem a do tego zaczęła puszczać cyca
Powodów może być wiele
U nas Nikoli zaczął brzuszek pracować jak pociągnela cyca i to bolało
Czasem leci za dużo i szybko a dzidzius głodny to wierzba ale nie puszcza cyca
Mogą być bączki męczące a np ciche albo kupka męczy

Jak chodzą nóżki to często coś z brzuszkiem ale wiadomo ze niewiadomo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka, ja właśnie myślę, że to przez kupkę. Zapomniałam wspomnieć, że od paru dni na karmienie przed snem, wieczorne, dajemy mm. Uznaliśmy, że trzeba zacząć już powoli Pawełka przygotowywać do czegoś więcej niż cyc, a poza tym w końcu musi się przyzwyczaić do robienia nieco gęstszych kupek. No i chyba mniej więcej naszło się to mm z tym wywijaniem...a z kupą jest inaczej niż było wcześniej, jak sobie tak przeanalizuję...Ale to jest jakaś masakra dosłownie, teraz sobie przypominam jak o tym pisałaś...nie umiałam tego ogarnąć, to teraz już wiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, nadrobie was we wtorek albo srode bo u mnie zamieszanie.
Co do wierzgania nozkami, Adrian tak sie czesto rzuca albo jak jest glodny, albo jak go brzuszek boli (tez czesto jak za szybko oproznil butelke).

Ja ta czapke to bym mogla mu non stop zakladac, jest przeslodka 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/1020838.jpg/][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/5849/1020838.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie dziewczyny co mój mały dzisiaj zrobił.... usiadł - tak jakby!
tzn mój Łuki trzymał go na kolanach, nogi miał oparte o stolik do kawy... on sobie leżał oparty o Łukasza uda i nagle zaczął podnosić główkę i potem tak jakby siadł 😮 Wrzucam foty...

1) podnosi główkę...



2) i siedzi..... jeszcze się uśmiechnął... dziewczyny robił tak za każdym razem jak go oparliśmy...

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/840/pa150219.jpg/][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/699/pa150219.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczyny, mam nadzieje ze bedzie dobrze 🤢.
Agatka Moj Adi tez tak robi, a nawet gorzej, nie lubi byc w pozycji lezacej, tylko by chcial zeby go trzymac w pozycji siedzacej, glowke juz pieknie prosto trzyma, rwie sie do siedzenia, szok.
Jejku dziewczyny, jeszcze chwilka i bedziemy wklejac fotki jak nasze maluszki siedza w krzeselkach i wcinaja lyzeczka 😁.

Dobra, ja mykam spac, bo o 4 rano mam ustawione karmienie, a pozniej o 8 rano przed kosciolem.
Dobranoc, buziaczki dla maluszkow.
Agata Miłoszek rosnie strasznie szybko i nawet niczego sobie te nozki ma 😁.
Nie wspominam o Borysku, bo Gosia tylko czasem wstawi fotke to nie do poznania chlopak 🙂.
No i w ogole nie moge sie nadziwic, ze nasze dzidziusie taaaaaaaakie piekne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka mamuśki !
Ja Wam minęła nocka ?
U nas słabo, niewiem co Julce strzeliło do główki bo budziła się aż 4 razy !!!
Jestem niewyspana więc dzionek zaczęlam od kawy.
Wczoraj moje dziecko spało 30 min NA CAŁY DZIEŃ (i to na wieczór) ...
Ale za to odbyłyśmy godzinny spacerek BEZ MARUDZENIA I BEZ PŁACZU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Hejka mamuśki !
Ja Wam minęła nocka ?
U nas słabo, niewiem co Julce strzeliło do główki bo budziła się aż 4 razy !!!
Jestem niewyspana więc dzionek zaczęlam od kawy.
Wczoraj moje dziecko spało 30 min NA CAŁY DZIEŃ (i to na wieczór) ...
Ale za to odbyłyśmy godzinny spacerek BEZ MARUDZENIA I BEZ PŁACZU !!!

Oj zazdroszczę tego spaceru!! U nas wczoraj trwał 10 minut hehe ale chyba po prostu Busha jej zmarzla bo tu jest ostre powietrze a nie Warszawa

Wczoraj byłam na zakupach ;-) sukienka, szpilki, bluzeczka, rękawiczki.. I to bez małej...
Po obiedzie idziemy poznać Nikolke z Martynka ;-) jest młodsza 3 mce
A na polu 2 stopnie brrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Ania to ładnie Pawełek przybiera 🙂
Iza kaszkę dodaje do każdego posiłku, bo samo mleko dla Wojtka to jak woda 😜 Od razu spokojniejszy się zrobił 🙂
Agata i Gosia ale macie super gagatków!!! Mój nóżki zadziera ale jeszcze nie zwraca na nie uwagi. Główkę sztywno trzyma ale jeszcze jej sam nie odrywa...mam nadzieje że juz niedługo 🙂
Doris ja dziś nałożyłam sok z białej rzepy na głowę i już wytrzymać nie mogę tak mnie piecze skóra!!!Jeszcze 15 minut!!!
Beti tak myślałam że masz pokrewny zawód z biologą lub medycyną 😎 Za bardzo oblatana jesteś w tematach tego typu 😜
Marlena trzymamy kciuki za Ciebie i Adrianka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Marysia waży 6.200 🙂 tylko na cycusiu... parę razy dopajałam ją wodą z glukozą... jabłuszko już mamy za sobą... może jej marchewkę dam... zastanowię się...
Teraz zasnęła a ja mam górą prasowania, wczoraj wyprałam wszystko ze szpitala łącznie z kcykami i misiami...
Na spacer też jej się boję zabrać... ostatni raz na dworze była w poniedziałek ale szłyśmy tylko do przychodni, z przychodni do szpitala więc łącznie nam to zajęło pół godziny... wczęśniej była na dworze 5.10 i to też tylko do przychodni z nią szłam... 😮 czyli na spacerze nie była już od jakiś 2 tygodni 😞 masakra jakaś... ale boję się że się znowu załatwi 😞
Idę prasować...


Magda jak Marysia przyjęła jabłko? Jaką kupe robi? Bo u Wojtka są jakieś ciemniejsze fragmenty 🤔 No i nie wiem czy ma potówki czy może uczulenie na jabłko... nie wiem jutro chyba bedę szła do lekarza żeby mi dał coś lepsiejszego na pleśniawkę bo już na nic to cholerstwo nie reaguje, to od razu pokaże te krostki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivona - jak trzymałam na głowie ten sok z tej rzepy to paliło mnie NA MAXA przez pierwsze 10 minut, a potem to albo się przyzwyczaiłam do tego uczucia albo przestało. Mam nadzieję, że to jest skuteczna metoda na wypdające włosy bo mama zrobiła mi na bazarku zapas rzepy (2 kilo) !!!

Agata -ja zastosowałam sok z połowy czarnej rzepy, obranej ze skórki, wrzuciłam do sokowirówki, przelałam do małego pojemniczka - nie miałam innego oprócz takiego po wodzie utlenionej i polewałam skórę głowy, potem okręciłam łepek folią i na to turban i zostawiasz na 30 min. Smród nie miłosierny na cały dom. Lepiej odrazu umyć sokowirówkę bo wietrzenie chałupy nic nie da jak jej nie umyjesz odrazu. Aa ! Istotne jest to, że sok trzeba wyciskać bezpośrednio przed nakładaniem. Przechowywanie soku powoduje utratę jego właściwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Odnośnie wypadania włosów to ja mam pierwszy raz w życiu taką akcję więc to albo sprawka hormonów albo chronicznego nie wyspania i ogólnego przemęczenia.
Ja jestem strasznie leniwa jeśli chodzi o takie domowe sposoby na urodę bo wiadomo, że jest przy tym sporo zachodu ale moje włosy zaczęły wychodzić GARŚCIAMi i się PRZERAZIŁAM, że za moment będę łysa ! Poprostu moje włosy były wszędzie ! Ostatnio mój tata znalazł mojego włosa ... w czekoladzie 😮 ... Jeszcze mam długie włosy więc już wogóle MASAKRA ! Pozatym zapycham ciągle odpływ pod prysznicem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No włosy nie wypadły 😉
DorisMi też masakrycznie lecą te włosy 🤢 Non stop odkurzam ,sierść psa to pikus przy moich włosach...a gdzie można je znaleźć? Np w kupie Wojtka( nie wiem czy był w pielusze czy poprostu go zjadł:silly 🙂 i.... w slipach mojego Pawła ☺️ hehe także też już jestem zdesperowana nawet do domowych sposobów 😉
Uciekam na obiad do teściów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pociesze was mi tez lecą włosy
A ze mam czarne jak noc to wyglada to okropnie
Brrr zbiórek pare włosów w garści a jakby pól głowy takie czarne ..

U nas dziecko w pewnym momencie zaczęło płakać i nieprzerwanie !!! Darlo się 30 min aż padło
Bordowa, cała mokra aż dlawila się z płaczu i Nic nie pomagało
Już miałam ochotę dzwonić po sąsiadke bo bałam się ze mizejdzie dziecko
Brzuch albo zeby
Kolka przy tym to pikus
Jezuu ale poranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześc kobitki! 🙂

Co do włosów... u mnie ten sam koszmar... wszędzie moje włosy, aż boję się ich czesać, bo na szczotce całe multum ich zostaje... 😞 kupiłam wczoraj jakieś witaminy... ale pewnie guzik to pomoże...
Dzisiaj mój synek dostał na śniadanie kaszki ryżowej o smaku bananowym... póki co zagęściłam nią mleczko (na początek bałam się podać papkę), zobaczymy jak będzie z kupką, jak na razie dziecko wesołe. Do 150ml wody dałam 5 miarek mleka modyfikowanego i do tego 1,5 miarki kaszki.... i tak musiałam użyć smoczka 3-przepływowego 🙂 jadł aż mu się uszy trzęsły. Jak nic mu nie będzie to jutro dosypię mu na noc troszkę więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...