Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kurcze to faktycznie Pawełek zaprawiony.
jeju dziewczyny jak mi jest ciężko, czuje po sobie że siada mi psycha a fizyczne samopoczucie to już w ogóle. Mój Maciek też pada na ryj. Ja wiem, ze nie tylko nam jest cieżko itd. ale co ja bym dała żeby mama albo nawet teściowa przyjechała mi pomóc na tydzień. Mój Boże...
Oj wyć mi się chce. Robotę mam taką, że latam po firmach na spotkania, muszę być pełna werwy, a tu człowiek nie ma siły się nawet uśmiechnąć. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BUZIAKI dla OLIWKI!!!! 😘
duzo zdrowka dla Pawelka!
ja na chwile,bo nic nie ogarniam.wspomne tylko,ze po jogurtach takie smierdzace ulewanie tez u nas bylo.
do worow pod oczami zdazylam przywyknac..czekam na lato,schowam sie za okularami przeciwslonecznymi.
dobrze,ze moj maz gotuje,bo gdyby jeszcze kuchnia doszla,to bym oszalala.
u nas dalej bezzebnie,za to noce rozrywkowedzis sie bawila od 2 do 4 w najlepsze,za to ja padam.tzn odpoczywam w pracy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie dobija fakt, że wszystko się pier...li jak ja za 2 tygodnie do pracy musze wrócić! Nagle nocki nieprzespane, choroba, marudzenie, ząbki.
Okazało się, że to nie kawałki w zupce przeszkadzały mojemu Maluszkowi. Podałam mu jego ulubioną zupkę, całkowicie bez kawałków i też pluł. Chyba po prostu przez to gardło wszystko. Za to wszystko co do picia to wchłania jak gąbka. zapodałam mu te krople do oczka i od razu pojawiło się tyle ropy...echhhh... tak mi go żal dziewczyny, że dosłownie aż się wyć chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania zdrowia dla Pawełka... oby szybko wszystko przeszło :*
Moja Marysia też się kręci w miejscu 🙂

Masakra jakaś... noc koszmar... już kolejna, od rana latałyśmy po urzędach, grzeczniutka Mała była jak nic!! dopóki nie wróciłyśmy do domu... ja ją w leżaczek... obiad dla 5 osób trzeba gotować, jej zupkę skończyć, podać a ona tak się darła, że aż się ksztusiła 😮 😲 jak ją brałam od razu cisza... ale kurde musiałam porobić tyle rzeczy, że z nią na rękach to nie dałabym rady... i się darła pół godziny... dałam jej piętkę chleba to było cicho może 10 minut,... a w myślach tylko sobie powtarzałam, jestem oazą spokoju... hehe no i zupa jakoś mało smakowa, w sosie grudki bo szybko, szybko... teraz ją nakarmiłam i śpi na podusi obok... ja zjadłam i piję 2 kawę...

Ja danonki już Maryśce daję... raz nawet dwa zjadła na raz 🙂

kasienka ja byłam karmiona mlekiem krowim odkąd skończyłam 4 mce 🙂

Zapisałam się na 29.01 do optometrysty i zobaczymy czy szkła się dla mnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Czy Wasze dzieci (te nie pełzające i nie raczkujące) też się obracają w kółko jak leżą na brzuszku? Paweł dosłownie kręci się w kółko cały czas...


TAK!a do tego szybkie przewroty plecki-brzuszek-plecki.na brzuchu jest wnerw i wierzganie nogami,bo chcialaby do przodu i nie wychodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
hehe no Maryś też się denerwuje... śmiesznie to wygląda... ale zauważyłam, że już zaczyna na kolankach coraz częściej się opierać... niestety rączki póki co za słabe ma żeby podnieść cały brzuszek na nich... więc leży na głowie, na policzku a pupę ma w górze 🙂

u nas odwrotnie-dupka za ciezka,na rekach sie dzwiga az po pas,probuje siadac(nieprawidlowo)z pleckow,za to nie ma koordynacji z nogami.
a mam i ja pytanie: czy jak wasze dzieciaczki sa podekscytowane to robia cos jakby wiatraczki dlonmi?takie szybkie obroty nadgarstkow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
andzia0304 napisał(a):
a mam i ja pytanie: czy jak wasze dzieciaczki sa podekscytowane to robia cos jakby wiatraczki dlonmi?takie szybkie obroty nadgarstkow...


Ja nie zauwazyłam...ale to chyba dobrze, bo dziecko powinno uczyć się już tych ruchów nadgarstkami? Gdzies czytałam,że trzeba już uczyć dziecko robić "papapa", zeby właśnie ten nadgarstek pracował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Borys zaciska dłonie w piąstki, prostuje rączki i kręci nimi przed sobą, taki młynek jakby robi przed sobą, albo łapie dłonią dłoń i chce je zarzucić za głowę, no ale mu się to nie udaje, bo za krótkie rączki...

Borys zanim zaczął zwiedzać, to tez kręcił się wkoło własnej osi, tak więc dziewczyny moze to ostatnie chwile jak dziecko jeszcze się nie przemieszcza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
w końcu udało mi się zasiąść i coś skrobnąć.
Przede wszystkim:Dużo zdrówka życzymy Pawełkowi !!!
Gosia- pozazdrościłam Ci przespanej nocy i zrobiłam dziś Julci mm na nockę. Studziłam wodę, przelewałam itp. a i tak skończyło się cycem. Moja gwiazda jest wybredna i kolejny raz DAŁA MI DO ZROZUMIENIA, ŻEBYM SIĘ ZA PRZEPROSZENIEM WYPAŁOWAŁA Z TYM MLEKIEM 🤢 i wyskakiwała z cycka 😜 Próbowałam jej zapodać już HIPP BIOCombiotic normalne, HA, Bebilon, a teraz Gerber. Masakra. A możesz mieć rację z tym, że naszym klocuszkom nie wystarcza juz na noc nasze mleczko. Moja to ostatnio przechodzi samą siebie w nocy. Pobudka 22:00, 23:00, 00:00 potem co 2 godziny...

Andzia - Moja Julka jak jest "podniecona" 😁 to macha całymi rękami jakby gdzieś płynęła 🤪

Ania - moj mąż pomyślał SOBIE OBCEGO HAHAHA i ten Dżin zgadł !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dużo zdrowia dla Pawelka!!
Buziaki dla 7 miesieczniakow!!!

Mlynki raczkami Niki robi jak sie wqrzy ze czegoś nie dostaje a chce hehe to warczy i mlynkuje ;-)
Ale to prawidłowy odruch wczoraj u logopedy na wywiadzie właśnie o to pytała

U nas Niki je za dwoje.. Na kolacje 240 ml kaszki a w drugiej butli jeszcze 100ml bo jedna mało...
A taki niejadek była!!!!
Od 3 nocy śpi do ok 4:30-4:45 wypija ok 50 ml wody z marka mleka bo wody nie chce:-( i śpi do ok 7 :-)
Chrzciny super, Wymeczona, gości dziś ostatnich odwiozlam na PKP więc zostało sprzątanie
Rodzina była, zobaczyła jak mieszkamy, rozpiescili Niki ;-)
Tylko żona szwagra głupia i grała wszystkim na nerwach :-(
Aparat sie zepsuł więc w ruch poszedł siostry i zdjęcia są w wawie... :-(
Zdążyłam zrobić dwa więc jutro wrzuce
Niki wdzieczyla sie do fleszy i dziadków ;-) kokietka

Nadrabiam was od wczoraj wieczór ale bateria padła i nie zdążyłam
W sumie tez padlam bo śniadanie było o 17:00 a wcześniej od rana obslugiwalam 13 gości od śniadania a poza tym jeszcze Niki
Zjadłam śniadanie i padlam. Nie byłam w stanie wstać jak Niki płakała. M musiał przyjść i ja wziąć
Tak mnie wymeczyli ale i tak warto było!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to nieźle, chyba musiałam ominąć Twój post bo czytałam jak Julka się już budziła ...
Cwane te nasze bąbelki. Ja jej dziś daję tę butlę, przy zapalonej lampce, u niej w pokoju (żeby było dokładnie tak jak przy cycu podczas usypiania) a to cwane babsko zaczęło wypluwać, cieknie po brodzie i głowa w stronę cyca ...
Kurde, chciałabym żeby ona polubiła to mleko bo w sumie niewiem jak długo jeszcze będę ją karmić a powiem szczerze, ze zmęczona jestem tym, że w nocy ja mogę tylko do niej wstawać bo co z tego, że m. pójdzie jak nic nie zrobi ... Pozatym trzeba maluszki trochę odzwyczajać od cyca no nie ? Ile jeszcze zamierzasz karmić ? Aa, jeszcze miałam Cię zapytać jak chcesz wydębić ten opiekuńczy od pediatry ?
Ja dziś złożyłam wniosek o wychowawczy do końca czerwca bo urlop mi się kończy n początku lutego (z tamtego roku) ...

Ciekawe jak tam CZERWCÓWKA I BETI -NIE ODZYWAJĄ SIĘ JUŻ DŁUGO 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U Beti wszystko ok, ogarnia Filipka 🙂
Gosiu właśnie u nas Pawełek też taki młynekrobi całymi rękami i próbuje je zarzucić za głowę 🙂 Pawełek zjadł na noc 260ml mm,to już kosmos. I padł. Oby starczyło na całą noc 🙂 Dostał antybiotyk, wcześniej całą resztę. Po tych kroplach ropka spływa z oczka co chwilę, ale może wypłynie co ma wypłynąć i przejdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...