Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
HEj Monia u nas tak samo. tylko że ja niestety sama wstaje do małego. oszczedzam T. bo ma zachrzan w pracach.powiem szczerze ze mały znowu spi w naszym łozeczku bo nie iem czy bym sie doczłapała do jego. od drugiej pobudki jesli są co 30 minut lub mniej to ląduje u nas.
Doris wydaje mi sie ze mozna zastosowac powoli ta metode o ktorej piszesz. moj by nie zasnął tak odrazu. ja stosowałam po czesci .tzn wychodziłam i mały jak zaczał płakac to przychodziłam głąskałam. i wychodziłąm. jak sie rozryczał cały czas to brałam krzesełko i siedziałam obok niego i głaskłam. mimo ze płakał, spiewałąm mówiłam głaskałam. jak juz był spiacy ale widac ze nie mógł zasnąc lub jak barzdo bardzo płakał to go lulałam. i takim sposobem po paru dniach usnął w 25 minut w łozeczku bez wyjmowania. ale głąszczac go jescze.sadze ze doszłabym do tego zebym w ogole nie podchodziła. ale niestety mi przerwały tą naukę zębiska. wiec narazie nie ucze z powrotem.
a ta wasza metoda to jest niepokazywanie sie dziecku w ogole? cały czas?
jesli tak to wg mnie nie na kazde dziecko odpowiednia. sa silne charaktery i wrazliwce. kazde dziecko ma inna osobowsc i wydaje mi sie z jesli tak jest to lepiej powoli do czegos takiego dojsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nie pamietam zbyt wiele bo wczoraj poczytałam ale juz siły nie miałam by pisac.
u nas owoce przechodza w postaci soku ale tylko jabłko. wiec jest lepiej. dzieki temu ze pije juz wode i soki oprócz cyca to nocnikowanie łątwiej wychodzi. a i kupuje otulacze dwa tylko. bede w ciagu dnia zakładac małemu kilka razy wkłądke zmieniac ale głownie w lato akcje zrobie- nocnik i otulacze. bo w otulaczach dziecko czuje bardziej wilgoc niz w kieszonkach.zawsze to zdrowiej.bo w tych pamperach taka dupa przegrzana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek! 🙂

U nas noc taka jak wczoraj 🙂 jedna pobudka po 3 smok do buzi i spanko, Milo obudził się o 6:50 i to nie z płaczem, usiadł w łóżeczku i gadał sobie, bawił się 🙂 o 7 zrobiłam mleczko, no i w zasadzie poleżeliśmy do 7:30 i UP 🙂

Gosia z piciem kiepsko, na łyżeczce spróbował, ale nie chciał, nie wiem czy mu nie smakowało...
Wczoraj w dzień wypił mi 30ml... ale ostatnie dwie noce nie dostaje pić, bo się nie domaga... więc nie daje, niech się oducza. Może dlatego tak śpi, jak nic nie dostaje, tylko smoczek??
W każdym bądź razie dzisiaj będę próbowała przekonać go do niekapka. Zrobię tak jak Ty Gosia z tą zawleczką, wyciągnę ją, żeby zauważył, że coś tam cieknie., potem znów wsadzę i tak do skutku będziemy próbować.

Mysza to fajnie, że wypad się udał, ja z koleżankami planujemy wyjście 8.03 🙂 z okazji naszego święta 🙂 oj też się odpierdzielę za wsze czasy 😉 trzeba się czasem odhamić 😜

Magda to super, że u Was coraz lepiej! 🙂 🙂 🙂 🙂 szybkiego powrotu do zdrówka! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!

My pospaliśmy jak zwykle 🙂

Monia wysłałam Ci przed chwilą książkę 🙂

MArtyna -jak Ty tą Maję urodziłaś???? szacun!

BEti w tej metodzie pokazujesz się dziecku, tylko w odstępach czasu, np. w pierwszy dzień po 3 minutach za pierwszym razem, za drugim razem po 5 minutach, za 3 razem po 7 i każdy następny raz po 7 minutach... następnego dnia zaczynasz od 5 minut....

Powiem Wam że u mnie to zaczyna działać! W dzień już jest bardzo ok, tylko oję się, że jak pójdzie do żłobka to będzie szał, bo tam są inne godziny spania!
Wczoraj w nocy dał popis, normalnie z naciąganiem już na wymioty... daliśmy mu w końcu 30 ml - mm - i to wystarczyło! czyli wcale nie jest głodny! potem spał już do rana. Zobaczymy co będzie dziś.
Muszę sie jeszcze przekonać do budzenia go w dzień, no i żeby nie spał po 16... Np. wczoraj w dzień spał mi 3 godz! (ale było to dla mnie wygodne, bo popołudniu jechałam teściową odwiedzić u szwagierki, no to mu pozwoliłam tyle spać). To jest bardzo kuszące, jak dziecko tyle śpi - tyle spokoju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
czytam o tych ząbkach a czy u kogoś jeszcze ząbków brak?
Martynka nie ma jeszcze nic i zaczynam troszkę już głupieć na tym punkcie.

I jeszcze jedno pytanie do tych nan które maja butelki aventu. Czy do podawania maleka dalej stosujecie smoczek 1-kę czy może już 2-kę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoł Mamusie!

U mnie za to noc do bani 😞 Boje sie o MAłego, nie śpie prawie wcale, czuwam jak ta głupia... 😮
No i teraz właśnie zasypiam na siedząca.... 🤢

Magda fajnie, że już lepiej! Oby szybko przeszło 🙂

Wczoraj przyszły tapety do pokoju Filipa, ale nie mamy z M siły kleić... Obydwoje niewyspani :/

Dorota my też nie mamy ząbków jeszcze 🙃 No i ni hu hu się nie ślini - tylko mu rączka z buzi nie wychodzi.... 🤢

A! Przyszedł fotelik nowy - MAXI COSI MOBI - no i dupa!! Jest tylko do wybranych modeli samochodów, a naszych oczywiście tam nie ma! Nie jest uniwersalny, ale się wczoraj wkurzyłam! Odeślę ten - odsyłałyście coś kiedyś przez allegro? NIe wiem, czy mam dzwonić i informować sprzedawcę że odsyłam i dlaczego?
Nic szukam innego tyłem do kierunku jazdy, jak nie znajdę to kupię ten co Kasienka chyba - MAXI COSI TOBI...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale tu cisza....

Znalazłam fotelik,ale 1200 zł do 18 kg tyle to nie dam, bo Filip z niego moment wyrośnie... No i chyba będzie tobi. Ciekawe jak Kasi się sprawdza. Ma go jeszcze któraś z Was?

Małgorzata a Ty jaki w końcu kupiłaś?
No i znowu mam dylemat..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia , powiem Ci , że drugi poród chyba jednak jest łatwiejszy, na pewno krótszy ale lekko nie było... 🙂
Dorota ja używam aventu i od dawna już do mleka smok nr 2 a nawet miałam Was o to samo pytać bo zastanawialam sie czy nie musi być już większy...
Byłam na maratonie sklepowych, może jestem dziwna ale uwielbiam ciucholandy, czasem można jakieś perełki wyhaczyć, z dzisiejszego dnia mam jedną super czarny sportowy żakiet z zary za 2zł 🤪 szał 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia my z Kasnienkas mamy Maxi Cosi Priori!
Agata ma Tobi!

http://allegro.pl/priori-xp-maxi-cosi-kolory-2012-3xgratis-warszawa-i2116615679.html
(musisz szukać, można znaleźć i za niecałe 500 zł!)
tu masz np tańszy:
http://allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-priori-9-18-24mgw-pl-dabrowa-i2155364057.html

(najlepiej jak jest gwarancja od firmy Poltrade - oficjalny dystrybutor w PL maci cosi)

właśnie miałam się Ciebie pytać kiedyś, jaki macie samochód, bo nie pasuje do każdego ten Moby! Jak czytałaś opinie to nie wpadłaś na jakąś taką?

JA przy ponownym kupnie wyczytam chyba wszystko co możliwe!


JA z mojego jestem bardzo zadowolona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do zwrotu na allegro to nie ma problemu, ja cześto coś zwracam, ale tak dużej rzeczy nie zwracałam!
Skontaktuje się ze sprzedawcą, ja robię tak, że idę na pocztę, odsyłam, do środka paragon no i jakiś tam liścik, z moimi danymi, czemu zwracam, nr konta...a potem piszę maila do sprzedawcy że zwróciłam towar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny
Julka ma zatkany nos, nie może oddychać więc odpuszczam usypianie z książki Każde dziecko może nauczyć się spać ... tzn. dziś zrobiłam wersję lajtową - mniej więcej jak Beti, że więcej byłam przy tym łóżku niż nie byłam ... i co ? ... wyszła bardziej hardkorowa niż ta z liczeniem minut ... bez sensu ... Julka tak naprawdę zamiast nauczyć się, że płaczem nic nie wymusi chyba zrozumiała, że im głośniej będzie krzyczeć tym dłużej będę obok niej ... zła jestem, że tak zrobiłam i na to, że akurt po pierwszym dniu mojego i jej wysiłku musiała złapać ten katar ...

Wypad udany, było bardz fajnie, no i fajnie w końcu się "wypindrzyć"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):

tu masz np tańszy:
http://allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-priori-9-18-24mgw-pl-dabrowa-i2155364057.html


Basiu, w tym sklepie, o którym napisała Gosia, pracuje moja kuzynka. Jakbyś miała jakies pytania to daj znać. Ja też własnie tam będę jechała po fotelik, bo to blisko moich rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza napisał(a):
Byłam na maratonie sklepowych, może jestem dziwna ale uwielbiam ciucholandy, czasem można jakieś perełki wyhaczyć, z dzisiejszego dnia mam jedną super czarny sportowy żakiet z zary za 2zł 🤪 szał 🤪


to ja też jestem dziwna ... 😁
tez dziś byłam, u mnie dziś był dzień : WSZYSTKO PO ZŁÓTÓWCE 😁
wydałam 14 zł ! mam super czapkę dla Julki nexta z pomponami 🤪 nówka !
i jeszcze kilka perełek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a moj jak pił herbatke czasem z butli aventa to na smoczku nr 3 najlepiej mu szło ale tym zwykłym nie prepływowym. i było to w 5 miesiacu.
Magda normalnie tekst tak prawdziwy ze szok.
a Dorotka pisałas ze masz problem ze jak zasnie Ci córka to nie mozesz ją odłozyc do łozeczka bo zaraz sie budzi i tak do północy. spróbuj koniecznie odłozyc ja na całkowitym boku. kolezanka mi to poleciła bo miałam tak samo ze od razu wrzask był mimo ze juz dobrze spał. i zaczełam go odkładac wtedy na takim boku.spróbuj.
Gosia czemu nie moze Borysio spac długo w dzien? by spał w nocy?
Doris przykro mi ze tak u was wyszło z usypianiem.ale chyba nawet przy tym katarku bedzie problem z nauką.
musze małemu porobic badania i kupic jakis preparat bo ma plamki na dwóćh paznokciach.we wtorek ide na wage to pokaze.
Basia a moze kup monitor odechu jak takie akcje sa.wtedy chociaz pojdziecie spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...