Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Butterfly dodaj mnie do znajomych, bo fotek nie widze 😞.
beti82 glownie mi chodzilo o to ze moze jakis inny wirus niz rota.... ogolnie chodzi o przechodzenie, bo u nas to naprawde katastrofa byla, nie mialam juz czystych ubranek, a pranie 4 razy dziennie robilam.
Nie zycze nikomu, mam nadzieje ze Nikusia szybko sie zregeneruje.
czerwcowka trzymamy kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania jak Twój Pawcio się zmienia 🙂 śliczny jest! a z Ciebie laseczka że ho ho !! 🙂

Iza cieszę się, że u Was jakoś łagodnie to przechodzi, oby nie pogorszyło się. Dobrze, że Niki chętnie pije. No i zębole na dodatek.. ach te zęby... pewnie te rzadkie kupki po części też przez ząbkowanie.

Beti cieszę się, że już w domku jesteście, a Twoja matka dziwna kobieta, zamiast córkę wspierać to popiera lenistwo zięcia 🤢

po powrocie na pewno zamieszczę fotki! sama jestem ciekawa jaka będzie reakcja Miłosza na plażę, ocean... 🙂 🙂 🙂 tylko ta podróż mnie stresuje... uff na szczęście nie będziemy osamotnieni, bo lecimy ze znajomymi, oni też mają synka o 3 miesiące młodszego od Miłka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a wy juz teraz jedziecie? kiedy?
Marlenka rozumiem Cie bo widziałam takie przebiegi w szpitalu, a u was jescze musieliscie w domu sie kurowac. u mnie było tylko w sumie 3 dni ze co chwila ubranie całe uwalone. no i pierwszy dzien to jazda była bo nie nadazałam za zmainą pieluch i ubran wiec go włozyłam do wanny z woda i sobie srał bo i tak musiałm go całego prawie umyc, bo był w kupie.ale u nas był lekki przebieg w miarę.
Buterfly ale zjasniały Pawełkowi włoski, super zdjecia. a te w avatarze hehe z komóreczka bomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze chyba sobie zazycze na chrzciny spacerówke lekką hehe,zwrotną przede wszystkim. i tak siostra sie bedzie pytała co kupic
no moja mama to niestety czasem mysle ze z choinki sie urwała, ale kolezanki tesciowa podobna stwierdziła ze rota wnuczka dostała od pogryzionego smoczka, bo pogryzła i z takiego zjadła zanim sie skapnęli.noooooooo szok.a to wtracanie sie to z moim byłym szwagrem tez tak robiła, dzis jej przypomniałam, jak sztamę trzymała i pocieszała jaki to on dobry i biedny. a był leniem nieprzecietnym.rozeszli sie a kto wie jakby zamiast wspierac to własnie pogoniła szwagra do roboty, moze by byli razem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko zjadło sinlac, minimę, kleik, pół chrupki i pół kromki. ryzu z masłem nie chciał, banana nie chciał. popił nawet sporo puki co. kupek dwie na liczniku druga lepsza duzo.jutro ziemniaczek z masełkiem i miesko gotowane. marchewke moze jescze dzis spróbuje ale wątpie by zjadł...
no i jescze nie jets tym samym dzieckiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena jaką grupę ma Adrian? Nequitia a Twoja Marysia?
"Osoby mające grupę krwi A są bardziej narażone na zakażenie niektórymi szczepami rotawirusów - informuje "Nature"."ciekawe...
http://dolinabiotechnologiczna.pl/badania-i-rozwoj/masz-grupe-krwi-a-uwazaj-na-rotawirusy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti Niki nie chce pić wody, hipp na sile ale to mało, zrobiłam jej wywar z suszonych jagód ale tego tez nie chce.
Masz jakiś pomysl co może załapać ze smakiem?!?
Enfamilu tego 0 nie ma tu w żadnej aptece, kupiłam Sinlac bo minimy tez nie było..
Ale zjadla pierwszy raz od kilku dni ze smakiem ;-))
Tylko coraz gorzej z piciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka,
jestem dopiero na str 2874 ...
ale zdążyłam się już dowiedzieć, że Beti i Fifi już w domku...
ufff ... pewnie się nadenerwowałaś ... ale dobrze, że macie to już za sobą, że z Filipkiem jest już lepiej... nie zazdroszczę przeżyć ... boję się tych rota ... brrr...dobrze wiedzeć o tej sali płatnej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
ps. moja matka stwierdziła ze rotawirus nie istnieje nie ma czegos takiego i ze on ma biegunke od zębów i ze po co do szpitala...ze ona nie wierzy w wyniki. kur... gdyby mi pił to bym nie pojechała, ale jak juz nie pił to co miałam zrobic? czekac az wykituje? był juz odwodniony..ale nie az tak zeby stracic przytomnosc naszczescie..jescze dostałąm zjebke od lekarki ze czemu tyle czekałam to jej powiedziaąłm ze biegunka sie pojawiła dopiero poprzedniego dnia i ze rano przed biegunka byłą u lekarza i było podejrzenie trzydniówki i sie zamknęła.personel niemiły generalnie!
.


bardzo dobrze zrobiłaś !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
czerwcowka spokojnie, luzna kupka to nie od razu wirus. Zastanow sie najpierw co takiego Niki jadla, moze dlatego ma luzna kupke.
Poczekaj przede wszystkim do wieczora, nic sie nie stanie, szczegolnie jesli pije. Poobserwuj czy bedzie jadla. No i policz ile kupek przez caly dzien. Na pewno do wieczora bedziesz wiedziala czy ma wirusa (niekoniecznie rota, grypa zoladkowa przeciez panuje). U nas bylo 12-16 kupek dziennie 🤢.
Bez paniki, najwazniejsze zeby pila i koniecznie zeby sikala. Jesli dziecko nie sika to juz na bank sie odwadnia.
Spokojnie przede wszystkim, obserwacja i sie nie denerwuj.
Zmierz jej tez temperature i tak jak Madzia pisala....
Pic pic pic.... normalnie to dziennie 300-500ml (mleko mm tez sie liczy jako plyn).

No i pisz do nas jak bedzie Cie brala niepewnosc.
Nie mysl o rota.... wieczorem bedziesz wiedziala czy jechac do lekarza czy nie ma takiej potrzeby.
Biegunka u dziecka czasami w ogole nic nie oznacza.



oklask za mądry wpis !!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka kurcze a sok marchewkowy z hippa on jest słodki ale bez dodatku cukru. chyba póznawo pisze, ciekawe co u was. kaszke ja teraz daje taką wode włąsciwie. mozesz tak zrobic ze tą kaszke przez butle jak mleko daj wtedy wiecej wody otrzyma.próbuj wszystkimi kubkami swiata. łyzeczka szklanka.przerabane jak dziecko nie chce pic 😞 wiem co czujesz. tym mlekiem narazie sie nie przejmuj. zamiast tego ten sinlac rozcienczaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 Dzieki. Ja po prostu wiem jak sama panikowalam, po czym stwierdzilam ze tylko pogarszam sytuacje i ze musze sie przede wszystkim uspokoic, zebym mogla racjonalnie postepowac i pomoc na ile moge Adrianowi. Wiem ze to trudne jak dziecko sie tak meczy, czesto plakalam bo Adi sie tak meczyl, ja zmeczona i zestresowana sytuacja nie wiedzialam co zrobic a tutaj oczywiscie k**wa kazdy lekarz wzrusza ramionami ze to tylko wirus i dziecko musi przejsc.

czerwcowka niektore osoby nie przechodza rota a sa nosicielami.

beti82 Moze wyda Ci sie to smieszne ale ja nie znam grupy krwi Adriana, poniewaz tutaj tego nie sprawdzaja jesli nie ma potrzeby. Pojade do polski to i tak mam w planach pediatre, wiec postaram sie zrobic badanie krwi i moczu, tak tylko dla pewnosci ze wszystko jest ok. Poprosze o ogolna kontrole fizyczna jak i rowniez rozwoju.
Sama tez musze isc do gonekologa, bo tutaj oczywiscie nie ma kontroli po porodzie co dla mnie nie jest normalne, tym bardziej ze ze mna dzieja sie dziwne rzeczy (fizycznie).
No i do fryzjera oczywiscie, ale to juz inna spiewka 😁

O zgrozoooo dzis pelnia.... powodzenia z maluszkami.

czerwcowka Zyczymy Nikusi duzo zdrowka, a Ty postaraj sie byc spokojna (wiem ze ciezko), bo maluszek w brzuszku tez Cie potrzebuje 🙂.
Jedyne na co musisz uwazac to odwodnienie, jesli chodzi o reszte to chociaz bys chciala, wirus sam musi wyjsc z organizmu.

PS. Adi nadal ma uczulenie, cholera wie na co.... podejrzewam ze alergia na mleko, bo co innego? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki laski za życzenia szczęśliwej podróży 🙂
spakowani, ale jakoś spać nie mogę, a za 5h trzeba wstawać... oj będzie ciężki dzień..
mam nadzieję, że w hotelu będzie dostęp do neta, to się odezwę któregoś dnia 🙂

trzymajcie się wszystkie! no i mam nadzieję, że Was nadrobię 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szczesliwej podrózy i udanych wakacji Agatka!
Marlena u nas tez nie robili badan krwi 🙂 ale ja i T. mamy 0 wiec nie ma wyjscia mały musi miec 0 🙂 jak ja byłam mała to mi robili badania krwi a teraz to zalezy od szpitala. bez sensu.
Czerwcówka co do picia to skoro ten sinlac ze smakiem jadłą to moze po prostu daj jej wode z dodatkiem nie wiem jednej dwóch łyzeczek sinlacu to tez bedzie jako picie wtedy.posmak zawsze bedzie miało inny.ciekawe jak tam u was.
a mały dzis dusił mała twardą jak kamien kupke hehe chyba koniec tych biegunek wreszcie. jeszcze tylko czekam na powrót jego apetytu na warzywa i miesko i owoce. wczoraj byłam na spacerku. dzis tez juz półtorej godzinny byłam bo na spacerze sie ozywia i powoli wraca do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!
Beti ona pije butle tylko na głodniaka, np po nocy.
Z bidonu/niekapka pije tylko wodę z soczkiem..

Banan zaliczony, babcia wzięła na spacer, ja pije kawke.
Kupki dziś tylko dwie, już jest lepiej, mam jakiś syropek ale tez nie chce pić :-(

Dziś to już chyba bardziej zeby jej dokuczaja :-(

Miłego dnia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Cieszę się, że z Niki i Fifim już dobrze.
Wstrętne wirusiska !!! ehhh ...
Moje dziecko od jakiegoś ponad tyg. tfu tfu przesypia noce !!! Jestem wyspana !!! Wreszcie !!!
Wogóle się nie budzi na żarcie !!!
Nawet jak się przekręca w nocy i wyląduje na barierkach to sama sie porpawi i zasypia ...
Jakieś prawie 2 tyg. temu miała katar i dałam jej doatkową poduszkę żeby jej się lepiej oddychało i od tamtej pory tak pięknie śpi ! Może to za jej sprawą ? 🤨
No i wydaje mi się, że jak nie ma cyca w nocy to też mogła stwierdzić, że nie ma po co się budzić w nocy ...
No i kolejna rzecz z jakiej jestem zadowolona to to, że Julka nie tęskni za cycem a mnie nie bolą ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...