Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja chyba zmieniam zlobek. Wczoraj zjebalam Panie bo Adi wrocil z tak odparzonym tylkiem ze az mial pecherze pod jajkami. Baba mi wczoraj powiedziala jak go odbieralam ze chyba ma grzybice. Chyba jej w piatek zajebie.... wymoczylam mu pupe, posmarowalam kilka razy i wszystko ladnie znika, wiec jak na moje oko po prostu odparzenie od godzinowego lezenia w gownie.

Sorry za slownictwo, ale jestem zla jak osa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Marlena ja bym im od razu awanture zrobiła. Pojechałabym specjalnie dziś żeby pokazać co to za grzybica była. Niech ją z roboty wywalą jak się dzieckiem zająć nie potrafi!! pieluchy dziecku z kupą nie zmienić?! rozumiem, że 5 min można zaczekać bo np inne dziecię się obesrało ale nie tyle żeby odparzenia i bąble były.
Ja bym jej włosy wyrwała chyba suce!! ale sie wnerwiłam
Marlena co do alergii, niestety lekarze mają takie podejście że TAK MUSI BYĆ. Ja się z tym nie zgadzam. Mnie rodzice w tamtych czasach wozili po CAŁEJ POLSCE (chyba syrenką wtedy 🙂)) żeby dojść dlaczego mnie brzuszek boli. Jako sześciolatka już mówiłam że boli brzuszek i wiedzieli dlaczego tak się zachowuję. Lekarze rozkładali ręce, cudowni uzdrowiciele etc.
W końcu doszli w Dziekanowie Leśnym. Byłam na diecie bezglutenowej do ok 14 roku życia. Skończyły się bóle brzucha, wysypki etc. nawet chleb mama mi piekła z mąki chyba z Niemiec.

a teraz lekarze nawet jednego badania mi dziecku nie zlecili.. tym bardziej że mój m to alergik do tej pory.. i uważasz że to normalne?! bo ja nie. im się nie chce po prostu zajmować naszymi dziećmi z problemami i już. Mi dziecko spało pierwszy raz od urodzenia normalnie od kiedy dostało Enfamil O-LAC wczoraj puszka się skończyła i co?!?! cyrk w nocy!! tylko czytam że to mm jest od 0 do 6 mcy a następnego nie ma. Pojadę i kupię to. Jak znowu będzie spokojna to pójde do lekarza.
Cholera mnie bierze.


z tu moja suknia, wklejam lina z nk więc dajcie znać czy działa

http://nk.pl/#profile/15483901/gallery/album/2/36

http://nk.pl/#profile/15483901/gallery#!q?album=2&photoviewer=[16572358,30]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny u nas niewesoło. mały na antybiotyku ale dostał bakteriostatyczny wiec sam musi walczyc z tymi bakcylami ktore sa, po prostu sie nie namnożą,troche jestem złą o taki antybiotyk bo on nie ma siły walczyc. w trzy dni po dodatkowym leku poszło na oskrzela. walczył 9 dni bez antybiotyku i sie nie udało. najadł sie nei potrzebnie lekó. teraz jest jzu trzeci dzien na antybiotyku i nie widze poprawy, chyba skonczy sie zastzrykami. oby nie szpitalem... ale i tak chyba wspzitalu wyladujemy bo jest do diagnostyki celiaka, spadł na 3 centyl.ale ciekawe bede chyba musiałą isc prywatnie bo to tez babka w dyzurujacej przychodni powiedziałą z epowinien miec diagnostyke niska masy ciała. mam nadzije ze jest jednak ok i to zwiazane jest tylko zinfekcjami bo w sumie od swiat choruje. ja schudłam juz 3 kilo przez to chodze nieprzytomna. jescze wponiedziałek zamaist do mojej lekarki isc z rana ( potem poszłam włąsnie do dyzurujacej bo rano nie dało rady) to uciekałam z małym z domu. bo był pozar na moim pietrze!!!!! przez zle działajaca wentylacje myslałąm ze babka garczek spaliła bo tydzien temu taki zapach czułąm, juz dwa razy interweniowałąm pzred swietami i po by naprawili wentylacje bo wszystko czuje z dołu.a tu czad i dym juz szedł do nas. 4 straze przyjechały jak to zobaczyłam to od razu okno otwieram gdzie sie pali nie widze. drzwi otworzyłąm a tam syf. szybko małego w kurtke ja buty i kurtka, zapomniałąm małęmu czapke wziazc i heja z domu.potem jak sie zorientowałam o co chodzi- paliło sie miedzy moim ostatnim pietrem a dachem niby strych, ale wejscie drzwiczki przy moich drzwiach i w drugiej klatce, na całej długosci ale naszczescie bardziej w drugiej klatce. jakies lumpy podpaliły pewnie tu pełno bandziorów.okna na klatkach nei da sie otworzyc wiec smierdziało długo. ja musiałam z małym byc poza domem bo syf. wentylacja zepsutą wszystko elciało do ans. mogłam sie zmałym zaczadzic... bałam sie cały dzien czy wszystko ok...a tu jescze on chory... załamana jestem, z aduzo k..wa tego! nawet popgoda niedopisuje bo nie ma jak wywietrzyc dalej domu. w łązience jescze wlatuje smród wentylacja.w kuchni tez troche.opierdul złozyłam w spółdzielni i co... nawet nie przyszli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ha ! Odkopałam na brzuszku swój pierwszy post.
Oto on :

" Hej dziewczyny, jestem nowa na forum ale mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do grona czerwcówek, termin mam na końcówkę miesiąca. Obecnie siedzę na zwolnieniu i nie mam do kogo "gęby" odezwać (poza maleństwem), tylko, że ono jak zwykle śpi ...
Obserwowałam troszkę ten temat i fajnie wiedzieć, że nie ja jedna mam milion wątpliwości, pytań, rozterek dotyczących nowego rozdziału w życiu (urzędy, badania, wyprawka, twardnienie brzuszka, bezsenność)."

ale się to dziwnie czyta 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malena - nie dziwne, że się wkurzyłaś ... Brak mi słów poprostu ... Biedny Adi ...
Zmien żłobek koniecznie i skargę złóż !

Beti - no to nie wesoło masz... Filipek napewno nadrobi strate wagi jak wyzdrowieje. Dzieci szybko nadrabiają po chorobie ... Oby tylko obyło się bez szpitala ... Może dawaj mu więcej kaszki. Ona jest tucząca ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak czy inaczej jutro ide chyba do lekarki bo jakos nie widze poprawy szczegówlnej po antybiotyku, ciekawe co powie. i tak musze te badnaia zrobic wiec albo ona da skierowanie albo prywatnie zrobie z krwi., tylko niech on w koncu wyzdrowieje!!!!! bo juz zwlekam przez to z usg brzucha ktore tez miał miec zrobione, z diagnostyka zeza, ktore tez powinien miec zrobione....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti moja mama sie nie zgodziła na biopsje po prostu dostałam dietę.
W tych czasach to bajka. Wtedy mama stała w kolejkach w kurii (nie w naszej miejscowości) po mąkę na chleb bo tam były dary z zagranicy dla chorych dzieci.
Kupić sie nie dało. Reszte z dpd w paczkach na przydział.

Sinlac dajesz Fifiemu?! Wtedy jak chce coś zjeść ofkors.
Mi na tym Niki przybrała.
Moja chyba ma tylko uczulenie na jakiś składnik bo przy alergii zupełnego by była chucherko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no własnie nie wiem co dalej z tym mlekiem.tez mnie to zastanawiało. u was moze byc nietolerancja laktozy w takim razie.
ja mam nadzieje ze nie bedzie nic bo ja gotowac i piec takich specyfików nie umiem. ani czasu nie mam teraz na zwykłe gotowanie a co dopiero piec chleb i robic makarony itp.nie mówiac juz o kosztach specjalnych produktów itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti u mnie na sinlacu dziecko odżyło (dawałam jak się z niej lało wtedy bez żadnego mm, tylko sinlac całą dobę)
Niki była do ok 4-5 mca jak szkieletorek, dopiero jak zaczęłam jej dawać zupkę zamiast jednego posiłku mm a potem H.A. to zaczęła pięknie tyć.
i tak leci już na 50 centylu a była na ok 5.
Jest wysoka, prawie równa z koleżanką 20mcy a waży 9kg. Więc jest po prostu szczupła 🙂
mi mama sugeruje zawsze żebym zostawiła jej tylko jeden posiłek mm a reszta to zupa i kaszki ale dla alergików.
Mówi że brat (teraz 18lat) przez kilka tygodni leciał na marchwiance i jakieś kaszce (a był w Instytucie MiD w wawie po operacji) bo miał aż skorupę na twarzy a lekarze nie wiedzieli co mu jest. winne było mm. też alergia.

Beti poradzisz sobie 🙂 moja mamuśka miała 5 dzieci w domu, 3 rok po roku!!! a ojciec pracował i nieraz po dwa tyg był na delegacji. Nie życzę ci oczywiście tego. Oby to było coś mniej poważnego. Poza tym teraz nie musisz piec, wszystko jest gotowe, nawet z dostawą do domku.
Kosztuje więcej ale czego nie zrobimy dla tych naszych maluchów?!
Ucałuj Fifiego od cioci Izy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do sukienki niestety kolory na zdj są ciut inne, to było takie piękne stare złoto ale się pięknie mieniło... szyłam na miarę w pewnym salonie sukien ślubnych "ANGEL" polecam!!Mentorkami są trzy znane młode aktorki.
Jak ktoś z wawy potrzebuje sukni na jakąkolwiek okazję to polecam!!

MOja się drze.. zamiast spać, też jej się drzemka przesunęła...
i od rana puszcza bąki jak stary chłop.. a tylko mm jadła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja sukienka to zupełne przeciwieństwo w kroju 😉 Ja miałam całkowicie dopasowaną do ciała z długim trenem. Ale koronkę też miałam lekko złotawą tylko mniej widoczną.
U nas od dwóch dni dzieje się coś takiego jak pisze Marlena.Pobudki w nocy, jęki, prężenie. Dzisiaj zjadł w nocy tyle, że szok. A nigdy w nocy nie je! A to wcale na długo nie pomagało. Nie wiem, co się dzieje, ale mam wrazenie, jakby go coś bolało..
Co do szczoteczek to mamy gumową i myjemy tylko wodą- rano i wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...