Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
beti82 ale ogolnie co Sie dzieje z Twoim maluchem? Jakie objawy? Tyle ze nie chce jesc czy co?
czerwcowka a u was cos sie jeszcze dzieje procz niespokojnych nocy? Jakas wysypka, wymioty czy cos?
Wy chociaz dziewczyny cos stosujecie (mam na mysli jedzenie). Ja kompletnie nie wiem od czego zaczac zeby cokolwiek zdiagnozowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniu, Marlena u nas tak noce wyglądają od urodzenia, dopóki się nie ruszała to się darła jak zaczęła się ruszać to po prostu się pręży i rzuca po całym łóżeczku. Cała jest w siniakach mimo ochraniaczy.

Po podaniu tego enfamilu bez laktozy pierwszy raz się uspokoiło. to mi dało nadzieję 🙂
właśnie szukam po aptekach bo ostatnio było tylko w jednej..

Aniu ja miałam dopasowany gorset 🙂) może nie widać bo miałam troszkę ciałka... (ślub 19-06 a poronienie 01-06 więc nie zrzuciłam jeszcze wagi po ciąży).
A złoto rzucało się w oczy ale tak przyjemnie nie festyniarsko. Właśnie tego niestety nie widać na zdjęciu 🤨
taka moja wymarzona, jak księżniczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena nie ma wysypki ani widocznych śladów, jedynie wysuszona skóra ale po emolientach jest w miare ok.
U niej to raczej od środka atakuje, na pewno boli ją brzuszek, ma problemy ze snem.
Tyle wystarczy przy dwójce rodziców alergików, jedno do tego z astmą.

co do mycia ząbków to od początku ma swoją szczoteczkę (tym silikonem nie dała sobie wymyć) i myje sama, dwa razy dziennie, podczas kąpieli i rano jak ja się myję to ona się bawi i myje ząbki.
ale najlepsza jest i tak taty szczoteczka i tubka pasty do memlania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena nie chcę gadać, ale u nad też noce się posypały po rota... i do tej pory jest rzucanie się w łóżeczku aż w końcu się budzi, bo jęczy, płacze... i koło 2 ja kapituluję i ją biorę do siebie...
😞 połamana jestem na maksa już 😞

Ale mamy sukcesy 🙂 no o nocniku pisałam już... od 2 tygodni bez cycka jesteśmy, i od jakiś 4 nocy Marysia nie je w nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda to gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wiecie co? właśnie zadzwoniła do mnie dziewczyna z apteki (poznałam ją właśnie przy okazji kupna tego mleka) mówiłam wam że czekałam na odp czy jest u nich to mleko?? a ona sie pyta czy moge zejść do drzwi.. przywiozła mi do domu to mleko!! rzuciła tylko że rozliczymy się później i uciekła bo w domu sama ma córeczkę...
Jednak ludzie to są nieprzewidywalni..
Mam mleko!!!! jak wstanie to mam co jej dać jesc 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
noooo w końcu musi zacząć wołać 😉 sisi już umie powiedzieć e-e też 🙂 więc do dzieła 😁

Jaka Niki śliczna w avatarku, słodką ma minkę 🙂

ha!! Marysia siedzi i przebiera nóżkami, ja do niej chcesz siku? ona tak... sobie myślę taaaa czcze życzenie, ale co mi tam sadzam ją na nocnik a ona zrobiła siku 🤪 tetra sucha 😁 kurde chyba się unoszę nad ziemią z dumy 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski! 🙂

Magda no to super, że Ptysia tak szybko załapała 🙂 u nas póki co zawsze kupki są n nocniku i siku po każdej drzemce 🙂 no i jak na razie na pampersach zostaniemy 🙂

Iza czasami można się zaskoczyć, jeszcze zdarzają się normalni, chcący pomóc ludzie.. oby jak najwięcej takich osób!! 🙂

Doris my używamy szczoteczki takiej normalnej, bo gumowej tutaj nie mogłam dostać, jak na razie bez pasty, raz dziennie po wieczornej kąpieli. Milo sobie myje sam... a raczej gryzie 🙂
A jeśli chodzi o zmiany pieluch, u nas takie wariactwo jest już od 7 miesiąca życia co najmniej... po zmianie pieluchy czuję się jakbym co najmniej godzinę na orbitreku ćwiczyła 🙂 i nie pomagają żadne pierdoły bo wsystko zrzuca i się śmieje, a jak mu nie podniosę to jest krzyk.. taki wymuszacz się z niego zrobił, że szok. Razem z Łukaszem stwierdziliśmy, że musimy zacząć go temperować 😁 bo na głowy nam wejdzie 🙂
U Was też tak dzieciaki wariują??Miłosz od niedawna wszystko piskiem i krzykiem wymusza... dzisiaj np jak go zabrałam od doniczki (bo grzebał w juce) to narobił takiego krzyku... zaczął machać rączkami jak wiatrakami.. masakra. Ale nie popuściłam, przeczekałam, zajęłam go czym innym i się uspokoił. Potem sytuacja z katalogiem.. zaczął go drzeć i znowu pisk i wrzask jak mama zabrała katalog... oj rośnie mi urwis 🥴

Beti zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka dla Twojego Filipcia!!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka,
Agata - śliczne zdjonko w avatarku !! A Milo to wygląda conajmniej na 2 latka ! Ale będziesz niedługo panny przeganiała 😉 przystojniak z niego !
To mnie pocieszyłyście odnośnie tych wariactw przy zmianie pieluchy. Już myślałam, że moja ma ADHD 🤢

Czerwcówka - nie boisz się, że Ci Niki fiknie w tył ? Jak moja śmiga po schodach to jestem cm od niej bo raz już miałam taką sytuację, że niby stałam obok a ona gibnęła się na lewo i by głową przydzwoniła o schodek 😞 nawet niewiem jak ona to zrobiła bo świetnie jej idzie to wchodzenie 🙂

Dzięki za odp w sprawie szczoteczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy dzisiaj z Pawełkiem w odwiedzinach u mojej koleżanki z porodówki (ta, co wszystko dawała jeść synkowi od razu prawie 🙂). Fajniutki ten jej synek, ale teraz to już je dosłownie wszystko. Szczęka mi opadła przy jakichś chrupkach keczupowych 😮

A mój Pawełek nie miał rota, a też ostatnio daje w kość z tymi nocami... dzisiaj pierwszy raz od urodzenia nie zasnął po kąpieli w ciągu 15 minut. Szalał jak opętany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!
my dopiero zbiliśmy temperaturę Borysowi... masakra, 40 stopni. JAk tylko przestaną działać przeciwgorączkowe leki to od razu taka wysoka gorączka, dziecko nieprzytomne...

Marcin był u lekarza no i tak naprawdę to nie wiadomo co do końca... dostał antybiotyk, ja jutro i pojutrze mam opiekę , mamy zrobić badanie moczu. 3 - dniówka na pewno to nie jest.

Ciężka noc przed nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny u nas tez był szal przy zmianie pieluchy!!! BAbki w żłobku mówiły że jeszcze takiego dziecka nie miały, żeby sobie nie poradzić..... . U nas nic nie działało, pieluchę zmienialiśmy na siłę i we dwoje, Trzeba było go trzymać mocno bo się tak wyrywał, no darł jakbyśmy go ze skóry obierali. No i przeszło, może od 2 - 3 tyg jest ok. Pisałam tu zresztą o tym jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej...
kolejna noc do bani... niby o 2 dobrze poszła, dałam jej wody, napiła się, potuliłam i zasnęła... ale o 3:30 już tak różowo nie było....nic nie pomagało... w końcu dałam jej nurofen, zaczęła puszczać bąki, wziełam ją do siebie do łóżka, wkokosiła się we mnie, masowałam jej plecki i się uspokoiła w końcu 😞
odkąd się obudziła wesolutka jest, już siku na nocnik zrobiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny,
Gosia wspolczuje, szczegolnie tego ze nie wiesz co mu jest.... wiem jak to jest, bo ja nigdy nie wiem co dolega Adrianowi 🤢.

czerwcowka i beti82 dalyscie mi duzo do myslenia, bo juz zaczynalam sie przyzwyczajac do nieprzespanych nocy, ale dzis mu sie przygladalam i ewidentnie sie wygina i zwija w slimaka normalnie jakby go brzuch bolal. Wszystko na spiocha, dziecko chce spac a cos mu tam dokucza.
30go ide na szczepionke i powiem ze chce cos zaczac robic, bo dziecko mi sie meczy.
Tutaj testuja takie male dzieciaczki tylko sposobem "prowokacji" , testow nie ma zadnych. Ja po prostu na poczatek bede chciala przejsc na pepti.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a dlaczego sie pytasz lekarzy czy mzoesz przejsc? chyba ze na recepte to mleko. ja bym juz sama spróbowała diwte właczyła a poytem włąsnie probe spowrotem zrobiła.
byłam dzis u lekarki zastrzyki Filip ma. juz dostał jeden. babce sie nie udał bo mały sie napinał bardzo i musiał pojsc drugi.dobrzez e igła sie nie złamałą.uff. do domu beda przychodzic i zrobią naszczescie.
mały ma próchnicE!!!!!!!!!!!!! myslałąm z eto szkorbut na nowym ledwie co wyrżnietym ząbku, i pytam a ta ze próchnica!!!!! k...wa dziecko słodyczy nie je, tylko tego cyca za duzo w nocy, to tez pewnie ma wpływ duzy,ale pewnie zaraził sie dodatkowo bakteriami próchnicowymi od dorosłych! najwiecej pewnie od mojej mamy której nie da sie przegadac. prosiłam by małemu nie dawałą paluchów do jej buzi wpychac a ona szeroko buzie otwierałą i dawałą małęmu poznawac jej zeby a raczej resztki zębów!!!!!!! bo ona ma mosty zdjęte i ma moze trzy szkielety zębów, pewłno zepsutych zebów! Andzia ratuj! mam isc do stomatologa jak wyjdzie zchoroby i co dalej? przeciez nei da sie go leczyc! usypiac do leczenia nie mam zamiaru. to za małe dziecko. czy wszystkie ząbki sie pospują????? tak chrzanią ze im pozniej tym zdrowsze........ja piernicze kiedy w koncu koniec tych problemów. bo mam kiepskie mysli........
co do celiaki lekarka steirdziłą ze dzieci z tą choroba sa niskie i mają duze brzuchy a Filip jets mega wysoki i nie pasuje do opisu. nic ja i tak zrobie jakies badania minimum usg brzucha.no i pojde jescze do jednej lekarki prywtanie co powie.tak czy iabczej ja mam nadzieje ze nie ma. ale ta próchnica mnie załąmała!
MArlena moje dziecko ma apetyt duzy! tylko przy rotawirusie nei chciał jesc nic oprocz chleba i cyca, przed rota miał infekcje pozadna był na antybiotyku to tez wszystko było na nie i teraz juz 11ty dzien sie męczymy z infejkcją i kilka dni tez było wszystko na nie. ale apetyt mu wrócił bo je znowu słoik po dzemie zupy. musze miksowac bo sie krztusi przy zapchanym nosie. kupy smierdza zgnilizną wiec to mi nei pasuje. po prostu spadł z centyla bardzo. moz etylko przez te infekcje.oby.
co do sinlacu to od rota jestesmy na nim. lekarze go trktuja jako odzywke dla chudzielców. a ja sie zastanawiam czemu bo kcalorycznosc ma nawet mniejszą co do porcji niz niektóre kaszki mleczno-ryzowe.. no ale nic. dostaje dwa razy dziennie..i jedna butle lub kaszke mleczno-ryzową.i zupke. moze dzis uda sie bananka zobaczymy bo owoce są be.no i cyca. a kaszek to dostaje na 180 ml wody geste, wiec tak 220 ml wychodzi. butli je 180-240 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny!!

AGATA fotosiki super! Śliczna z Ciebie kobieta, no i Miłoszek tez taki przystojniaczek!! Wogóle cala rodzinka SUPER!!!!! Fajnie,że wakacje sie udały bez zadnych niespodzianek 😉

Marlena biedny ten Adrianek... 😞 Ja bym tym babkom pokazała! Dziecko się męczy... Ja wiem że niektórzy nie mają wyjścia, ale ja chyba wolałabym być sama w domu z dzieckiem zrezygnować z pracy, niż posylać do TAKIEGO żłobka... 😞 Ale ja na szczęscie nie muszę...

Beti z badaniem wzroku to było tak: Pani najpierw wytłumaczyła, że dziecki maluszki mają fald nosowy jeszcze nie naciągnięty i dlatego to wyglada jakby mial zeza. I faktycznie jak się naciągnie to jest ok. No i badała: najpierw swiciła takimi okularami w oczka no i ja widziałam że w środku w obydwu źrenicach świeci swiatełko (to znaczy że nie ucieka żadne oczko - mimo że wizualnie wyglada na zeza). Poźniej zakropiła, i po 40 minutach jeszzce zagladała juz tak z bliska ( i wtedy to był wrzask!!!) no i tylko potwierdziła że ok 🙂

IDZIEMY W NIEDZIELE NA BASEN 🙂
Kupiliśmy czepek, okularki no i pampersy dziś kupuie i w niedziele szorujemy na basen 🙂 A jak zawadiacko Filip wyglada w tym czepku i okularkach 🙂

Dziewczyny, gratuluje postepów dzieciaczków! U nas też ciągle coś nowego poznaje i się uczy, ale nie mam teraz czasu na opisanie 😉 No i ząbek jedynka górna wychodzi...
My myjemy dwa razy dziennie - po kapieli wiecvzorem a w zasadzie jak ja myje wloski to Filip sobie tam szoruje 😉
No i rano jak ja myje to tez siedzi obok mnie w foteliku w łaziene i tez szoruje.
My uzywamy już z 2 miesiące zwykłej szczoteczki (takiej z wycięciem na paluszka dla maluszków) i pasty bez fluoru (z ziajki chyba mamy ) 🙂

Czerwcówa boskie zdjęcia - z Ciebie tez niezła Laska 😁

Miłego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...