Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej
U Was też tak wieje?
Co do wymuszania to u nas na maxa, zmiana pieluchy też idzie z trudem.
Dziś było siku i kupa do nocnika( pierwszy raz, więc bardzo się cieszę ).
Chciałabym przestać karmić cycem ale jest ryk i taka cycolina się z Majki zrobiła , że szok. Tak jak kiedyś w dzień nie chciała cyca tak teraz ciągle by wołała....
W niedziele mamy komunie...200km pierwszy taki długi wyjazd, jedziemy w sobote (udało mi sie zarezerwować hotel ) ale i tak się zastanawiam jak dzieciaki zniosą podróż aaa no i nie mam porządnego fotelika 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej Mysza 🙂
Wieje i pada, okropna pogoda! brrr..

U nas też etap wymuszania, piskow, wrzasków, a pieluche to muszen na siedząco-stojąco zmieniać, bo nie da inaczej... A po kapieli na przewijak się połozyć tez nie da... więc wycieram i ubieram go na kolanach... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kuźwa Beti - nie dobrze... jeszcz ta cholerna próchnica ! Kiedyś tegonie było ... ja byłam karmiona przez moją mamę od 9 m-ca bebikiem i wcale mi mama zębów nie myła i miałam zdrowe ząbki. Kiedyś nie mówiło się, żeby myć takim szkrabom ząbki i wsszystko było dobrze...
Niestety po wypowiedzi Andzi na zapytanie Agatki obawiam się, że i u nas może być próchnica.
Beti - miałaś jakieś obawy - tzn. czy coś zauważyłaś na ząbkach sama wcześniej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris my dopiero jednego zabka mamy a drugi sie juz z wyrznał niedawno. i wczoraj czarna plamke zauwazyłam. zadnych obaw nie miałam bo ledwie zab widac. musze mu wyszorowac zeba bo teraz przemywam pieluszka z woda by jezyczek oczyscic by grzybków nie było po antybiotyku. szorowanie sobie darowałam na chwile obecna. mam nadzieje ze to tylko naszło cos na zeba. nawet tego nie sprawdziłam. teraz mysle logicznie. sprobuje.ale nic czarnego ani ciemnego nie jadł.... no ale moze cos ugryzł? nadzieje mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Marlena, nie oceniam, tylko chodziło mi że roumiem, że Wam ciężko... Pracować trzeba żeby z czegos zyć, a dzieciątka szkoda strasznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my zyjemy aktualnie z 1200 zł pensji we troje.....
ale jakbym miała taka prace co warto zatrzymac jak Ty Marlenka to tak jak Ty dałabym małego do złobka.ale ja na Twoim miejscu bym zmieniła. ze złobka powinnas byc zadowolona. u nas tez jest kilka nie fajnych a jeden publiczny to ma takie super opinie ze kazdy tam zadowolony jest. wiec na pewno gorzej byc nie powinno w drugim tylko lepiej.pewnie Ci maluszka szkoda bo sie przyzwyczaił. ale sadze ze jak traficie do fajnego złobka to bedzie chetnie zostawał i i szybko sie przyzwyczai. poczytaj opinie wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti82 napisał(a):
Doris my dopiero jednego zabka mamy a drugi sie juz z wyrznał niedawno. i wczoraj czarna plamke zauwazyłam. zadnych obaw nie miałam bo ledwie zab widac. musze mu wyszorowac zeba bo teraz przemywam pieluszka z woda by jezyczek oczyscic by grzybków nie było po antybiotyku. szorowanie sobie darowałam na chwile obecna. mam nadzieje ze to tylko naszło cos na zeba. nawet tego nie sprawdziłam. teraz mysle logicznie. sprobuje.ale nic czarnego ani ciemnego nie jadł.... no ale moze cos ugryzł? nadzieje mam...



Próchnica to czarne plamki? Tez sie boje o FIlipa, je z mojej łyzeczki, Tomek krzyczy, ale co tam 😉 Ale jak tak teraz mówicie to nie wiem... Nie ma plamek, ale boje się ze go jednak czymś zaraże.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, beti to faktycznie nie wesoło...
Ja tez bym zmieniła, ale wczesniej popytała rodziców, czy tak jak beti radzi poczytała opinie o innych ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
włąsnie nie wiem tak lekarka stwierdziłą ze to próchnica.
Basia dzieki z aopis czyli nic groznego ztym badaniem. u nas fałdu nie ma, tylko oczko ucieka ale ja tego nie widze juz lekarz to zobserwował wczesniej bardziej uciekało. a pyatłąm sie bo moja siostra cioteczna miała u swojego synka badania wzroku takie ze lekarz jakims szczypcami czy czyms brał gałke oczną i wyciągał z oczodołów. ona musiała dziecko trzymac dziecko sie darło. i ja n atakie badanie bym sie nie zgodziła po prostu... ale oni musilei zbadac czy widzi w ogole . a my tylko zeza mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku, to nie beti, spokojne to badanie było... Tylko jak go z bliska badała to tak szeroko oczko otwrate mu trzymala i my go trzymajliśmy zeby sie nie ruszał, i wtedy płakał, ale nie bolało go i nic mu nie wyciągała...

Tak mi się teraz pomyslało... Beti ja 1200 to miesięcznie płace kredytu hipotecznego 😮 Prawie cała moje wyplata... 🤨

Jej ide pracować, ale mi się nie chce... 😞 Przez tą pogodę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia gratulacje przy okazji dla Filipka z okazji 11 miesiecy!!!
no my naszczescie nie mamy kredytu.troche na koncie niewiele ale mamy w razie wu, ale nie ruszamy. no i przede wszystkim mamy wiekszosc rzeczy po rodzinie dla małego.wiec niewiele dokupuje.tylko jedzenie i troche ubran.i zabawke czasem.jakbym musiałą wszystko kupowac to napewno by nie starczyło.nie imprezujemy bo nawet ani kasy ani czasu nie ma.ale ja nie chciałam wrocic do mojej pracy a z małym musze jesczez troche byc no i szkoła od wrzesnia. byc moze w wakacje praktyke zrobie...zobaczymy. na razie wszystko jest na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeszcez musze pojsc do mopru o te becikowe drugie sie postarac bo jest do roku czasu, i akurat nie mam juz dochodów wiec mi powinni przyznac, jestem na wychowawczym bezpłątnym a od czerwca na bezrobociu i kuroniówke dostane oby szybko.za niedługo przyjdzie rozliczenie pita zwrot podatku wiec zawsze cos wpadnie. tylko jesczez chrzciny przed nami.
tak czy siak najwazniejsze zdrowie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja rano byłam z tym moczem, tak wiało że o mało wózka mi nie porwało...

BOrys ma drzemkę, niby lepiej, ale nie wiem czy jeszcze leki przeciwgorączkowe działają i dlatego. Dałam mu ten antybiotyk wczoraj, bo jak już byłam o krok by wezwać pogotowie, stwierdziłam że nie ma co eksperymentować.
Jutro idę na wizytę do lekarza na analizę tych wyników, zobaczymy co to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas właśnie pierwsza krew sie polała... Niki wyrwała mi sie z ręki, myślałam ze chce sama dać kroczka a ona bach!! I to jakoś niefortunnie na nosek!!! Nie wiem jak to możliwe ze na twarz upadła!! Krew z nosa poszła, plakalysmy obydwie..
A zaraz co?!? Chciała zeskoczyc z fotela... Zlapalam ja w ostatniej chwili (siedzialam z nią na tym fotelu!!!) ale wyslizgnela mi sie jej ręka!! Możliwe?!? I bach znowu.. Ja już chyba jestem jakaś opozniona przez ten brzuch :-(
Bawimy sie w salonie na dywanie ona myk i już na schodach a ja sie podnosze jak wieloryb... Jak na mnie to i tak szybko (aż mi sie w głowie kręci i mam czarne plamy) a ona już na 3 schodku i tylko sie ogląda czy mama goni...
Masakra
Schody to masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no trzeba miec oczy wszedzie.
schody to nie żarty dlatego ja kupuję w lidlu zabezpieczenia - bramki po 99 zł - mają być niedługo bo w gazetce widziałam a w sumie t niedrogo bo szukałam na necie i ceny dochodzą nawet do 300 zł a nam nie potrzebn wybajerzone tylko takie zwykłe matalowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas wczoraj tez bylby zryty nosek bo bylyśmy na tarasie i Julka uparła się żeby pchać krzesło i jedną ręką trzymała mnie a drugą krzesła i pusciła krzesełko a ja jej jedną ręką nie utrzymałam i bach twarzą w krzesło ... dobrze, że nie na terakotę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no schody to maskara zrób moze barerke jakąs. co do opóznienia to ja tez nie nadazam za małym wiec co dopiero Ty z brzuszkiem. nasze dzieci są coraz szybsze!
Gosia dawałam jak mały skączył 5 miesiecy przez miesiac i tydzien i przerwałąm na 3 tygodnie i potem zrobiłąm znowu ekspozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam pytanie do dziewczyn, które sadzają już na nocniczek - czytałam, że dzieci muszą być świadome, że chce im się siusiu - taką umiejętność dzewczynki nabywają ok. 18 m-ca a chłopcy ok. 22 m-ca. Nie boicie się, że wasze trudy i czas pójdą na marne a dzieci się zrażą ?
Nie miejcie mi tego pytania za złe - tak tylko pytam czy o tym wiecie. Każde dziecko jest inne to wiadomo ale piszę o tym bo warto wiedzieć. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daj znac Gosia co z wynikami moczu!!! jak długo macie jzu tą gorączkę?
mozesz uzywac dwóćh lekó przeciwgorączkowych paracetamol w czopkach jako podstawa i uzupełniająco imbuprofen. tak mi elkarz zapisał z ejak paracetamol nei działa to drugi właczyc i oba dawac. paracetamol nie czesciej niz co 4 godizny a imbuprofen nie czesciej niz co 6 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti tak właśnie robię, raz paracetamol w czopkach, raz syropek... dziś mu jeszcze nic nie dawałam, bo wczoraj wieczorem doszedł antybiotyk, w nocy dostał jeszcze syropek. Dotykałam go teraz, nie jest taki gorący, poczekam chwilę jeszcze, najlepiej by było żeby został na samym antybiotyku już, bo za dużo tego wszystkiego. Gorączka od poniedziałku.

Wczoraj na tą 40 pomogła kąpiel dopiero..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris jakby Maryśka płakała jak ją sadzam to bym nie próbowała... ale póki co jest tak że jak ją posadzę to od razu robi siku albo kupę... jak chce siku to śmiesznie nóżkami przebiera... więc myślę, że się nie zraża... oczywiście w tym wieku nie mówię sobie, że ma być nocnik mimo wszystko, po prostu próbuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...