Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hihihi
Agata skutecznie omija temat;-)

Gosiu ale u nas tez wieczorem zaczyna sie hardcore;-)
Ja sie wtedy denerwuje bo wtedy rzuca sie przy cycku więc mój m wie ze to Indie nim zajmuje
Buja go na klacie aż zasnie a ja zazwyczaj padam obok ;-)
U nas chyba brzuszek po całym dniu daje popalic

Gosiu ale ja sobie tez nie daje z Niki rady poza wózkiem
Taki szogunek
Ale jak odzyskam siły może będzie lepiej.. Dziś nie chciała wrócić ze spaceru!! Rzucala sie normalnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spacer do apteki okazał się zbędny... bo dziś dostałam okres!! 😆
ale i tak... po tych schizach, gadałam z Lukasem i chyba zaczniemy powoli się starać o dzidka kolejnego 🙂 🙂 🙂 nie ma co czekać 🙂

Gosia to miałaś hardcore ostatnio! nie zazdroszczę..
Ja miałam z Miłym kilka tygodni temu tak, że jak wracałam ze spaceru to był krzyk, rzucanie się itd... na szczęście przeszło mu, jak otwieram drzwi od domu sam chętnie wchodzi 🙂
Gosia dobrze, że po tych wszystkich przygodach skończyło się tylko na siniakach. Łobuzek mały 🙂
aaa i współczuje siostrze 🙂 ja miałam odwrotnie w nocy było spoko, ale z kolei w dzień moje dziecko nie chciało spać nic a nic... pamiętam, nawet do toalety nie miałam jak wyjść bo się darł jak odeszłam od wózka 🙂 no ale w końcu zacznie spać w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
za radą mamy dzisiaj Miłosz dostał kolację ok 19. Dałam mu parówkę z szynki, dwa plastry pomidora pokrojone w kosteczkę i małą kromkę chleba z masłem.. zjadł wszystko, wypił herbatkę Po kąpieli ok 20:15 mama mówiła żeby dać mu jeszcze mleko, stwierdziłam że i tak nie wypije po takiej kolacji... a tu ZONK wypił całe 😮 i zagęściłam tak jak zawsze 🙂 chyba teraz nie powinien obudzić się o 4 na jedzenie.. tyle zjadł 🙂 i dałam mu pierwszy raz na noc tą camillę na ząbkowanie, może będzie lepiej spał.. zobaczymy 🙂

dobra idę prysznic i lulu 🙂

Dobrej nocki! 🙂

p.s Iza Boryś słodki bobas 🙂 i tak smacznie śpiocha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka ale i tak lepiej sprawdz czy masz torbiel. bo okres dostałas pewnie dzieki pracy drugiego jajnika.one sie zmieniaja raz z jednego wychodzi jajeczko raz z drugiego.wiec jeden nawalił i mozesz miec torbielke i lepiej przez zajsciem ciaze to skontrolowac ewentualnie wyleczyc hormonami niz nosic torbiel w ciazy a potem groza operacji bo sie rozrósł nie mówiac juz o tym ze moze pęknąc i doprowadzic do zapalenia otrzewnej.wiesz 9 miesiecy to duzo jak juz sie ma torbiela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do łózek to ja gdyby mi dziecko spało w swoim to bym nie zmieniała do nauki czystosci w nocy bo potem zasika nowe, ale niestety tez sie zastanawiałąm nad schowaniem ale przydaje sie czasem jak odkurzam np czy wyrzucam pranie na balkon.nie lubie przy odkurzaniu by mi pod nogami łaził i za kabel ciagnął.po odkurzaniu mu daje odkurzacz do zabawy.Basia generalnie to widziałąm taką barierkę wkłądaną w tesco do łozeczka. Mysza a Twoja Maja nie bedzie Ci sie wspinac po szczebelkach? bo moj Filip jak widzi na placu szczebelki to musi po prostu włązic.gorzej ze schodzeniem. musze tak czy inaczej go asekurowac bo checi a umiejetnosci to dwie rózne rzeczy.
Gosia tak myslałąm ze sie Borysek smiał jak go znalezliscie. takie to nasze łobuzy. tylko niesmiałę spokojne dziecko by płakało a nasze chłopaki sa odwazne pewne siebie i ciekawe swiata.ale cud ze nie potłukł tej porcelany, no i cud ze w tej piekarni go babka zauwazyłą bo tam tez duzo goracych rzeczy.nie miej do siebie pretensji co do placu zabaw skoro Twoja mama była z Tobą, doswiadczona kobieta i nic to nie pomogło, to cóz masz zrobic sama Ty.ja puki co chodze krpka w kropke za młodym ale to tez nie zawsze pomaga hehehe.półtoraroczniaki same sobie ładnie wchodza i wszystko jakos sobie nei wyobrazam ze moj za 2,5 miesiaca bedzie taki i przede wszystkim taki usłuchany jak te dzieci które widze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza moj tez rozwalał a teraz rozwala i porzadkuje na zmiane hehhe.
to nie mam pomysłu jak tylko włączyc bajke hihi 🙂
co do wagi Iza wiem ze w normalnych szpitalach nawet jakby Ci wyliczyli prawidłową wagę to jako ze to drugie dziecko i dół jest juz przygotowany to by Ci kazali rodzic naturalnie.moze w prywatnym by było inaczej.gorzej z tym złym odgieciem główki bo to raczej sie nie da sprawdzic 😞 ja tez tak cierpiałąm jak Ty w szpitalu, inne nawet biegały a ja nie mogłam dziecka podniesc.pekła mi szyjka przez oksytocyne, poród był za szybki i mnie rozerwało.szyta byłam w 3ech miejscach i znieczulenie miejscowe dostałąm bo tyle tego było.a potem jescze zakazenie ran eh.
a ile Ci Borysek na cycku wisi? 15 minut czy wiecej? bo jak wiecej to moze go tez od tego brzuszek bolec wieczorem.
Ivi moj tez miał takie zaognione wszystko przez dwa dni i zrobiłąm mocz bo u dzieci nigdy nic nie wiadomo i wyszło mi wszystko ok. jemu wychodza cały czas zeby ale długo ida wiec nie wiem moze od tego. zmieniłąm mu pampery na pampersa i smarowałąm na zmaine bepanhenolem i sudokremem.alantan plus i linomag tez sa dobre.
linomag zwałszcza polecam Ci IZa. u nas sudokrem u Filipa w okresie do 3 miesiecy POWODOWAŁ ODPARZENIA.dziwne nie? przerzuciłam sie na linomag zielony i super wszystko.a tormentiol jest juz nie polecany dla małych dzieci bo zawiera kwas borny który jest toksyczny . z aftinem tez nie uzywac codziennie tylko okazjonalnie gdy sa plesniawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z zaległych spraw:
Ivi podziwiam Cie ze będac w dwupaku zajmujesz sie Lenką bedac cały dzień bez T.czy Twoj T. tak cały czas bedzie pracował jak juz urodzisz? bo masakra....
Mysza co do pytania czy sie bawimy z dziecmi hm.. aktualnie bawie sie w zabawe : pobaw sie tym czy tym tylko daj mi troche spokoju hehehehhe. tzn przez to ze młody nie spi to musze robic przy nim porzadki a on mi wisi na nodze i albo ryczy albo po prostu włązi tak by poprzeszkadzac, ciagnie za bluze itd.wiec np miał swoją szafkę z duperelami miski, sitka, wieczka wszystkie rzeczy w kuchni które znalazłąm nadajace sie i bezpieczne dla niego. to hm... działąło przez tydzien na jakies 20-30 minut! teraz juz sie znudził wiec pora na odkurzacz, nie miał go na codzien wiec teraz go rajcuje .z zabaw które sie bawie to bieganie po domu robimy ciuchcie, robimy baloniku baloniku,tanczymy, ogladamy ksiazeczki ale ja musze swoja historie opowiadac bo teksty go nudzą,wymyslam jakies rzecz wozimy kaczuszki itp w samochodach, czy samolotach. krece wszystko co sie da, jakies korki, wyciskarke , Filip uwielbia jak sie kreci jak baczek i wszystko kreci.jakies głupoty.wymyslam generalnie, dmucham warstwe husteczki higienicznej ( trzeba rozwarstwic zeby byłą lekka), drzemy husteczke na drobinki i dmucham,robie samoloty z papieru i puszczam,ukłądamy wieze bo to uwielbia. ze wszystkiego. np na pudełku butelka a na butelce jescze wieczko to jest szał. klaska i piszczy ze az mi bebenki pekaja. sam takie wieze non stop ukłąda i sobie klaszcze.kupiłam sobie ksiazke ale jescze nie przeczytałam zabawy fundamentalne. moze w przyszłym tygodniu przeczytam to napisze jakie tam sa zabawy.
co do masci to ta Twoja na interenecie widze ze jest tylko jeden składnik steryd.a moja ma ten steryd plus gentamycyne.ja narazie nie stosuje.wole inna masc.troche sie boje bo mojej siostry chrzesniak miał teraz na zywca zdejmowane tzn tylko tam miejscoowo znieczulone mascia ale i tak darł sie, ma 4 lata i wąłsnie chodziłą do babki która zabraniała jej sciagac a teraz sama na zywca zdejmowała bo miał tak zarosniety ze operacja mu groziła.drugiej siostry ciotecznej syn az miał rope pod napletkiem i tez na zywca sciagany recznie.wiec wole zaoszczedzic młodemu takich sytuacji a raczej bedzie problem bo jest mocno zarosniety. i generalnie nigdy mu nie sciagałam zbyt duzo bo sie nie dało. tzn sciagałąm tyle ile sie dało a w rezultacie to sciagałąm do ukazania cewki, czyli włąsciwie niewiele. zobaczymy. niby do 2 lat sie odkleja. pojde jescze do drugiej babki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!
w końcu działa mi forum... a bez niego jak bez ręki... byliśmy wczoraj w czd, pewno na fb już każda przeczytała, że jeste wszystko dobrze 🙂

Basia jak lubicie czytać to polecam przygody POLEMO, wyd. ZAKAMARKI- to są bajeczki o małym różowym słoniu, który mieszkał pod dmuchawcem...
http://www.zakamarki.pl/index.php/pomelo-jest-zakochany.html
http://www.zakamarki.pl/index.php/pomelo-ma-sie-dobrze-pod-swoim-dmuchawcem.html

Mają piękne ilustrację... już się na nie napalam haha, ale wiem, że muszę poczekać...
Mary póki co przekłada obrazki ponad treść, dlatego też w tych książkach które polecałam nie ma zbytnio co czytać 🤪

jejku, jejku dałyście czadu z pisaniem... już zapomniałam co miałam komu napisać... AHA!

Ivi Kochana paczka doszła... jeszcze nie testowałam, ale przy najbliższej okazji nie omieszkam 😉 Napisz mi w wiadomości dane! 😉

Gosia no to Bo ostro Ci daje popalić... ech... Ale i tak dajesz radę 😘
Moja Maryśka też poobijana chodzi masakrycznie... może jak śnieg będzie to mniej poobijane te dzieciaki będą...

Agata dobrze, że u Ciebie się uspokoiło, ale tak jak Beti napisała, skontroluj się cała od góry do dołu haha a później starania... zazdroszczę możliwości podjęcia takiej decyzji 🙂 Powodzenia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂

jemy śniadanko 🙂 zrobiłam Miłoszowi pastę na kanapkę: twarożek- wędzone sardynki - jogurt naturalny-szczypior... i wcina smacznie 🙂 ja też sobie podjadłam 🙂 teraz herbatką popijam 🙂

Beti, Madzia mnie to ciężko do lekarza wyciągnąć.. zwłaszcza jak sobie myślę jest to chyba wszystko ok 😁 tak sobie myślę, że torbiel daje o sobie znać (miałam kiedyś na jednym jajniku), boli mocno jajnik.. a mnie nic nie bolało, tylko to opóźnienie no i plamienie. Mama zasugerowała, że może to przez to przeziębienie we wrześniu, kiedy Miłek mnie zaraził.. nie wiem. Poczekam do kolejnego cyklu i zobaczę czy będzie już normalnie, czy znowu jakieś opóźnienie.. nic w każdym bądź razie przez 2 ty i tak i tak nic nie zrobię bo gin na urlopie.

Mysza no to nieźle 😁 😁 męża goniłaś po pepsulkę 🙂 🙂 🙂
ja to jestem pepsoholik, a do tego czokoholik ☺️ 🙂 ale ograniczam się, bo wiem że jest cholernie nie zdrowa.. ale taaakaaa dobra 🙂 nie m NIC lepszego co by tak gasiło pragnienie jak zimna gazowana pepsi z plasterkiem cytrynki... mmmmm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!

Nic -do kitu!! Dusil i Stekał do rana ale...
O 9 była Polozna i zdjęła mi szwy!!! Sama juz ja poprosiłam bo czuje ze z dnia na dzien gorzej boli a dziś mija 2tyg i szwy miały wypaść.. Okazało sie ze siły były duże i tam sie nie chciało zrosnac, napuchlo, juz przyropialo i zaczęła lecieć krew przez te końcówki nici.
Jednym slowe czuje sie jakby mi ktoś z kroczka kajdany z kolcami wyjął... Siedzę i wzdycham;-)

P powiedziała ze to co ma teraZ Bo na buzi to uczulenie- może być pomidor a może być proszek...
Na wZdecia kazała dawać juz espumisan zanim układ sie zapcha i bedą kolki. Ale tylko wtedy jak bedą duże wzdecia.
Zoltaczka została tylko na buzi więc ani lekarz ani szpital nam nie grozi ;-))

Od 25-10 ma być śnieg...

Namowilam m zeby pojechał do Ikei (w najbliższym czasie) i weźmiemy gotowa kuchnie będzie drożej ale szybciej... Yupi ;-)

Beti to możesz pisać poradnik: w co sie bawić z dzieckiem ;-)

Dziewczyny ale ulga!! Siedzę i nie boli!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata ja od jakiegoś czadu daje Niki przed kąpielą i kolacja kanapkę z dzemem albo serkiem-czasem twrozek z owocami/wcina wszystko
Kąpiel, micha kaszki -wcina wszystko i czasem jeszcze kawałek kanapki dostaje...
Pociesze cię ze od dwóch nocy śpi, trzeba pójść na chwile dać smoka ale zasypia
Zamieniają sie z Bo...

Aż mnie zasuszylo w gardle !!! Kocham colę/pepsi z lodem i cytryna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się
Agatka czyli, jednak Milo był głodny i Twój sposób zadziałał, chyba też muszę spróbować wcisnąć gdzieś taką treściwą kolację przed butlą.
Beti podziwiam za kreatywność 🙂
Iza zazdroszczę urządzania domku 🙂
Agatka a jeśli chodzi o czekoladę , to nawet wczoraj mój mąż się żalił, że nic słodkiego nie można zostawić w domu z nadzieją na późniejsze zjedzenie , bo wszystko wyniucham i pochłonę 🤪 🤪 🤪
Magda super , że wszystko ok 🙂
Wracając do księgi dźwięków tak mnie zaintrygowało, to jak robi szpinak, że aż specjalnie ją kupię, tylko proszę nie mów jak plisssssssssssssssss 🙂 🙂 🙂
Idę kończyć ogórkową....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...