Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mysza u nas jest zazwyczaj tak:

Ok 7 rano 180ml mm z butli
Ok 10 jak nie śpi owoc
Ok 12-12:30 180 ml mm
Ok 16:00 zupka i z nami drugie danie
Deserek różnie, nieraz wcale jak śpi, czasem od razu po obiedzie czasem po 17
Ok 20:00 kolacja 210-240 ml kaszki mleczno-ryzowej

W ciagu dnia ok dwóch bidonow wody z sokiem własnej roboty ;-)

Generalnie udaje mi sie wcisnąć jeszcze 2 butle mm
Pomogła zamiana posiłków z 12 na 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam! 🙂
ja jak zwykle w skrocie.. 🤢
-Dorota,nie wiem czy cie to pocieszy,czy jeszcze bardziej zdoluje,ale z praca w Pl to koszmar jakis..moj B ma oficjalny status osoby bezrobotnej bez prawa do zasilku.pracy ni chu..nie ma.od 4 lat.a jak proponuja cokolwiek to umowy smieciowe.lenka miala 8 tyg jak wrocilam do gab.przynajmniej ja mam zawod ktory pozwala na utrzymanie rodziny,ale to nie tak powinno wygladac.
-jeszcze raz gratulacje Magda!
-Beti-podziekuj siostrze za zainteresowanie,mysle ze szczerze zadane pytanie"czy w ogole zamierzasz byc chrzestna i wypelniac obowiazki z tym zwiazane"powinno zalatwic sprawe.1 dobry chrzestny jest lepszy niz 2 byle jakich!wiem cos o tym! np ja na 18-stke dostalam od swojej haftowane chinskie chusteczki do nosa!!!!a wiecie jaki jest przesad,ze chusteczek i perel sie w prezencie nie daje,bo lzy przynosza?
-najlepsze zyczenia dla wszystkich 11-miesieczniakow!niedlugo roczki bedziemy swietowac 😲
z ciekawosci weszlam na brzuszek na czerwcowki 2012...pisza dokladnie to samo co my rok temu 😁
-Mysza!z jedzeniem to u nas jakis koszmar..wszystko w locie i po troszeczke.staram sie zeby jadla sama,chlew przy tym robi straszny,ale trudno.no i niestety dalej cyc.zadnego innego mleka ani kaszy nie je.
z konkretnych rzeczy-szynka,ser zolty,ser ziarnisty,bulka,jogurt owocowy,z owocow jablka,banany,truskawki(ze smietana 18-stka!!)schabowe tez juz jadla,poledwice,z ryb dorsz i fladra.parowek i pasztetu nie podaje,uwielbia mozarelle z pomidorem i oliwa.
jak sobie przypomne co mialam jeszcze napisac to skrobne 😮


AHA!!!dla tych co lubia!sa juz prawdziwki w lesie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka u nas noc koszmarna, ale o tym potem bo głowa mnie boli od myslenia
Mysza wciaga sie gdy odpowietrzacz nawala. nie pamietam juz czy w avencie jest odpowietrzacz bo schowane juz smoczki z tego. uzywam tomme i jak odpowietrzacz ułoze nie do góry to mi wciaga ten smoczek, a jak do góry tak by było tam powietrze a nie płyn to mis ie łądnie odpowietrza i nie wciaga. a jaki rozmiar smoczka uzywasz moze za mały bo pamietam ze przy 2ce duzo czesciej tak miałam, ale predzej ten odpowietrzacz.
ja mm samo daje sporadycznie. myslałam o tym by ranod awac do sniadania ale kiespko mi je ostatnio sniadania czy to kaszka czy normalne sniadanie. takto daje kaszke na mm. posiłków u nas 6 w ciagu dnia -plus niezliczona ilosc w nocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzia widziałam na fb, takiej mi ochoty narobiłaś na grzybobranie że wiercę P dziurę w brzuchu żeby skoczyć na długi weekend do nas na działkę (w środku lasu ) i pozbierać te piękności. Uwielbiam zbierać grzyby 🙂
Beti mamy avent 3 do zwykłego mleka więc przepływ chyba ok....
Czerwcówka no to ładnie Ci Niki je 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Andzia! witaj w koncu!
co do chrzestnych tez mam nieciekawie bo nie mam zadnego kontaktu z chrzestnymi. dlatego człowiek chciał blizsze osoby wziazc. potem juz przestałam chciec moją siostre bo ten brak kontaktu mnie zdenerwował ale moja rodzinka -ojciec i matka robi taką presje ze szok! aktualnie nie wiadomo czy w ogole bedzie, bo zaczełą sie kłotnia rodzinna i moze w ogole zero kontaktu bedzie. Doris w moim i mojej siostry kosciele nie pozwolili siostrze byc swiadkiem chrztu. w tym co ma byc chrzest to ja włąsnie mysle by tak zrobili by napisał w papierach ze swiadkiem jest mimo ze sie zgodził na bycie chrzestną. prawdopodobnie siostra sie o to obrazi, ale ja nie chce miec problemów z odwołąniem chrztu, bo przy kolendzie na pewno ksiądz zapyta czy dziecko chrzczone i papierek bedzie chciał zobaczyc i spisac, a tam podobno sa napisane nazwiska chrzestnych, a siostra ma w papierach koscielnych ze nie moze byc chrzestną!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do nocy.... Filip spadł z łozka. dołączam do tych którym sie to przydazyło. gdyby T. był w domu to by było inaczej bo akurat spi na podłodze( bo woli tak bo sie wysypia bez Filipa a drugiego łozka nie mamy) tam a ze był u taty wiec lipa. o 1 w nocy to sie zdazyło. jeszcze wieczorem zabezpieczyłam o góry łozko szeleszczaca poduchą długasną ( zawsze sie budze jak mały napierał na wyjscie poza łozko dzieki niej) i pod łozko z tamtej strony kołdre podłozyłam bo tam goła podłoga. Filip był od strony sciany a spadł od mojej strony i nie wiem do tej pory jak to sie stało bo ja nadal byłam na swojej połówce! prawdopodobnie wszedł na mnie a ja sie obudziłąm jak juz był blisko upadku i moje odwrócenie spowodowało upadek, choc pewnie i tak by zleciał. albo moz ejednak karmiłąm go drugim cycem i on ułozony był od strony nie zabezpieczonej i sie obrócił i spadł? ale zwykle jak karmie drugim cycem to kłąde sie znim blisko sciany a nie blisko spadku... myslałąm tez ze moze zeslizgnał sie po kołdrze i poszedł do krzesełka i satnał złąpał bedacej tam bluzki i upadł ale sposób upadku nie pasował... upadł na bok walnał mocno głownie na głowe bo huk był straszny, naszcescie na dywan ale z jakiej wysokosci to mnie martwi czy tylko z łozeczka czy ze mnie na łozeczku..byłam taka zmeczona z emogłąms ie nie obudzic jak na mnie wlazł, skoro T. poprzedniej nocy tez sie nie obudził jak mu sie darł do ucha. a tym arzem jak sie obudził nie płąkał. w ogole sie nie bronił przed upadkiem bo poza taka jakby spał i sie obrócił i spadł. nie moge pojac która wersja sie zdarzyła.a jest dla mnie róznica z jakiej wysokosci spadł... 😞 koniec spania na łozku, spimy na podłodze dzis. niestety przerąbany skok nie pozwala na spanie w jego łozeczku bo mały po godzinie dostaje histerii jak sie budzi i nie da sie odłozyc go, płacze przez sen. jak sie skonczy ten skok to mam nadzieje znowu wróci do łozka swojego. a takto bede wyciagac jego materac z łozeczka i bedziemy spac na podłodze. nie mam ochoty na powtórke. teraz bede miesiac myslec co tam w tej głowce jest czy wszystko w porzadku, czy kosteczki wszystkie całe.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti to ściągnij materac z wyrka i na podłoge. Koniec kombinowania zabezpieczeń.
Po co masz się martwić i przejmować?!

Mysza myslisz że ładnie je Niki? Kurcze a ja myślałam, że mało jej daję.. Dostaje tylko 4 normalne posiłki zamiast 5... I tylko zupkę a drugie danie od nas z talerza 🙂) Czyli nie jest tak źle?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do nocek, mam nadzieję że w pierwsze urodziny 80-90% czerwcowych dzieciaczków już będzie przesypiało noce. Całe Noce!!

Andziu Witaj!!!
Pytanko - jak znajdziesz czas odpowiesz 🙂 Nikusia ma dwie dolne jedyneczki tak jakby troszkę bokiem zamiast frontem do ludzi.. czy to się unormuje jak wyjdą kolejne ząbki?? Jest się czym martwić?! A Słońce czy robisz też ząbki z jakąkolwiek interwencją chirurgiczną?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti,niestety to taki wiek ze beda siniaki i guzy.nieuniknione!u nas biegania po mieszkaniu ciag dalszy i gwaltownego otwierania szafek i drzwi...na moje-uwazaj na stopki,bo sie uderzysz -popaatrzyla na nogi i wyrżnela glowa w drzwi!wrzask jest co chwile..
a jak sie jej pytaaamy gdzie Lenuszka bach zrobila to robi sobie pac pac w glowke obiema raczkami.z mniej chlubnych gestow-moj ja nauczyl-jedna raczka sie poklepuje po glowce na haslo" O Ja glupia cipa" ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
co do nocek, mam nadzieję że w pierwsze urodziny 80-90% czerwcowych dzieciaczków już będzie przesypiało noce. Całe Noce!!

Andziu Witaj!!!
Pytanko - jak znajdziesz czas odpowiesz 🙂 Nikusia ma dwie dolne jedyneczki tak jakby troszkę bokiem zamiast frontem do ludzi.. czy to się unormuje jak wyjdą kolejne ząbki?? Jest się czym martwić?! A Słońce czy robisz też ząbki z jakąkolwiek interwencją chirurgiczną?!


nie masz sie czym martwic! rzadkoscia jest,jak zabki wyrastaja jak spod igielki rowniutenko!jak zacznie gryzc twarde,jezyk bedzie pracowal i wargi,reszta zebow wyrosnie-to sie ladnie wyrowna!

co mialas na mysli piszac o chirurgii?implanty nie,usuwanie tak,drobne zabiegi na tkankach miekkich tak,o inne konkretnie zapytaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jedyna mysl dzieki której nie zwariowałam w nocy to ta ze stało sie to juz wielu osobom. wiec pierwszy raz chyba nie dostałam histerii..
Andzia a nie mysleliscie zmienic miejsce -miasto zamieszkania? na tak gdzie lepsze warunki pracy?choc pewnei dla Ciebie by było duzo gorzej bo klientele od nowa wyrabiac 🤢
usmiałam sie co do niechlubnych tekstów. generalnie to barzdo rozumną masz Lenke juz tyle rozumie!
szkoda ze ja sama nie mam wyrka z materacem tylko wersalke wiec mały na swoim materacu bedzie spał a ja niestety na hm... spiworze 😮
z tymi nocami-oby tak było ale ja mam nadzieje ze 100% bo inaczej Filip bedzie tym wyjatkiem na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti będzie dobrze 🙂

Aniu chodzi mi o wyrwanie 🙂 w ciąży z Niki robiłam sobie spokojnie wszystkie ząbki (u dentysty nie byłam coś 4-5 lat ze strachu ...) ale wzięłam znieczulenie i tak sobie chodziłam do miłej pani 🙂
jednego powiedziała, że mi nie zrobi teraz bo chyba nie da się go chwycić i wyrwać.. na sam opis robi mi się słabo 😞 więc pewnie coś tam trzeba podciąć oj nie znam się 😞
Muszę z tym poczekać aż będę po połogu ale warto wiedzieć czy ty możesz się tym zająć 🙂 do obcego będę się pewnie panicznie bała i tak będę chodziłą do usranej śmierci z dziurą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas z jedzeniem to mniej wiecej:
5 cyc czasem jeszcze o 6 jako piciu
8 sniadanie jajecznica z 1 jajka ( zjada na razie połowe mimo ze lubi) kromke chleba z wedlinka, albo twarozek z kromka chleba. potem spróbuje zrobic lane kluseczki na mm.
10 drugie araczej trzecie sniadanie-jogurt i chrupki ( wczoraj dodałam juz kromke chleba z masłem bo te pierwsze sniadania jakies kiespkie)
11-12 cyc i usypia
15 obiad ( narazie micha zupy gestej, niby od dzis miały byc dwa dania... juz to wodze ze bede miałą czas, zobaczymy)
17 owoc, poniewaz nienawidzi owoców wiec dorzucam troche kaszki i karmie przed tv ( barzdo pouczająco ale tylko tak zje owoca) i chrupki
19 kaszka ryzowa z mm na 180 ml wody
kapiel i cyc. czasem kaszka jest z cycem po kapieli roznie to bywa. zawsze kaszki nei zje wiecej a i tak obali dwa cyce 😮
w nocy aktualnie :nieksonczona ilosc cyca, a normalnie to 2-3 razy
w dzien pije w sumie 300-400 ml wody i soczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
będę pisać na bieżąco bo potem zapomnę co chciałam napisać.

przyszedł rano rowerek, teraz m. się męczy ze składaniem ...

u nas 3 posiłki mleczne : raz samo mleko, raz kaszka, raz mm + kleik. Pozatym obiad jednodaniowy, śniadanko tylko tylko więc musi być poprawione wcześniej wspomnianą kaszką , no i deserek / jogurcik / owoc pomiędzy kaszką a obiadem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poklaskałam 🙂

swoją drogą jak się można przerobić na walutach... oj oj oj

m zamówił mi ze stanów ipoda nano w limitowanej wersji czerwonej (akcja walki z aids)
z grawerką, paskiem (wtedy robi za zegarek 🙂) generalnie super zabawka, do tego czujka do buta i liczymy spalone kalorie 🙂

jak zamawialiśmy dolar stał za około 3,10pln i to było w maju!!!!
w międzyczasie cyrki w Grecji itp
Dziś dzwoni kumpela że jej m przyleciał i mam wpadać po zabaweczkę
sprawdzam dolara a tu 3,55pln!!!!!
Nieźle co?!?!


na szczęscie nasze częste wypady na nurki w egiptowie owocują 🙂
Poszperałam po szafach i znalazłam 80% kwoty w Dolarach 🙂)
pamiętam ,że wtedy kupiłam furę dolarów za uwaga!!! 2 zł !!!!!

więc teraz jest super ale i tak wolałabym je sprzedać i zarobić niż tracić 😞

zaraz się pochwalę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Aniu ale sugerujesz że w ciąży można to zrobić?!
hmmm 🙂



jak nie ma zdnych problemow z przeplywami pępowinowymi,to jedynym przeciwskazaniem jest strach-tym samym obciazanie emocjonalne dzidziusia .ale leczylas w znieczuleniu,mialas podawana lignokaine z noradrenalina i nic Wam nie bylo!ja wszystkie podejrzane zeby do usuniecia swoim brzuchatym pacjentkom usuwam 2-3 tyg przed terminem.w razie co smieje sie ze zdaza prosto z fotela na porodowke bez zadnych negatywnych nastepstw!pozniej to wiadomo jak jest-chroniczny brak czasu !i zab zostaje na tzw.św.dygdy(czyli nigdy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...