Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dzięki Mysza za szybką odpowiedź 🙂
no właśnie ja mam fioła na punkcie tych falbanek więc zawsze je równiutko odginam 😮
więc już zgłupiałam.
nawet wielkość z pampersem nr 4 porównywalam i tył dady jest odrobinę większy i falbanki jakby mniej ścisłe w dadach ...

PODRZUĆCIE NA SZYBKO CO Z MARY BO SIĘ NIE DOKOPIĘ CO TAM Z TYMI WYNIKAMI ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
"ja piedziu laski... dzwoniłam do czd zapisać Marysię do endokrynologa i przejrzałam na oczy... oczywiście rozpoznanie nie kwalifikuje się do tej poradni a poza tym zapisy dopiero są na przyszły rok!! zapisałam ją w sprawie zrośniętych warg do ginekologa dziecięcego (straszne to będzie ) a z wynikami ALT i PLT wybagam skierowanie do poradni transplantacji i chorób wątroby i oby mi się udało w lipcy mieć wizytę bo na 10.07 mamy tego ginekologa...

Beti kiedyś pisałaś, że Marysia ma 1,5 miesiąca wyniki złe... ja z nią leżałam w szpitalu na przełomie marca/kwietnia i już wtedy miała złe... a obłożyłam się jej wynikami od urodzenia i wyszło, że od urodzenia ma dużą nadpłytkowość krwi i podwyższone enzymy wątrobowe... tylko te konowały nic mi nie mówili, a że je ciemna masa się na tym nie znam to nie analizowałam jej wyników bo przecież jak każdy człowiek myślałam, że jakby cos było nie dobrze to by mi powiedzieli... ogólnie ALT może być podwyższone u dziecka karmionego piersią a po odstawieniu powinno spaść u Marysi jest nadal na wysokim poziomie ponad 100 przy normie 80, a nie karmię już dwa miesiące..."

Doris to wypowiedź MAgdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki Agatka !! 😘 😘

kurcze BIEDNA ta nasza Marysia i Magda ... 😞 musi być dobrze ! nie ma innej możliwości !!!
dziewczyni dzielne sa więc i z tymi kłodami sobie poradzą !
nierozumiem - jak są złe wyniki to łaskę robią, że do poradni skierują ??? paranoja jakaś ...
to co niby macie zrobić ??? chory kraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Czy któraś z Was daje juz tylko 2x mm w ciagu dnia?!
Nikola odmawia mm w trakcie dnia. Poważnie zastanawiam sie nad wprowadzeniem posiłku zastępczego. Co Wy na to?!



może kup jej jakieś smakowe mleczko. Może jej po prostu zbrzydło ?
Humana ma smakowe. Miałyśmy ostatnio WANILIA + BANAN.
Aaa, zapomniałam, że Niki ma bóle brzuszka po zwykłym ... wy chyba używacie jakiegoś z apteki ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Kolejna tragedia. Brat jechał z Natankiem (wrzesień 2011) i małżonka w odwiedziny do teściów. (nowe auto) Grill te sprawy.
Wjechał w nich chłopak 22 lata( klapki, bez kasku, 0,75l na czterech). Ogromna prędkość.
Brat w ostatniej chwili po hamulach. Auto sie przekrecilo. Inaczej wszyscy zginęli by na miejscu.
Chłopak (nawet mu szczeka wyleciała od prędkości) żył jeszcze przez chwile, brat go reanimowal.
Karetka przybyła zaledwie po 30 min...

Dziecko dostało odlamkiem szkła, na szczęście tylko w czoło. Cały we krwi ale nic im nie jest.
Oni są w ogromnym szoku. Chłopak nie żyje.
Ja znowu roztrzesiona ale cóż przecież nic nie mogę Wziasc na odstresowanie.




ja pierd...lę, ludzie nie myślą ... najgorsze, że jedzie sobie szczęśliwa rodzin, Bogu ducha winna i jeden debil może przekreślić wszystko w jednej chwili.
Anioł stróż nad nimi czuwał na szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Iza straszne... 😞

dziewczyny jak ja kogoś nie zabiję albo siebie to chyba powinni mi dac pokojową nagrodę nobla... nosz normalnie... w sobotę mój promotor zapomniał mojej pracy, ale kazał zadzwonić i że mi poda co tam jeszcze mam dopracować- pomyślałam spoko, dzisiaj dzwonie a on że przez tel się nie da i musze do Warszawy jechać bo on się do Płocka nie wybiera i ogólnie dupa czarna... Rafał jutro o 5 jedzie do Wwa żeby wziąć moją pracę i mi ją wysłać bo sam jedzie do Krakowa na szkolenie ale w środę rano dopiero... Masakra, ja nie wiem co ten promotor sobie myśli że co? rzucę wszystko i na skrzydłach do niego polecę... i to ksiądz jeszcze... żeby śmieszniej było przenosiłam prace z kompa na komp żeby druknąć i żadnych przypisów nie było w tej wersji co oddałam, oczywiście nawet nie przejrzałam przed oddaniem bo byłam pewna że jest okey wszystko a tu takie buty 😞 do 15.06 mam zdać prace oprawione ja nie wiem jak to zrobię 😞



no to ładnie... ja też miałam podobn perypetie z mgr, ledw co się wyrobiłam, też było latanie, poprawianie, szukanie bindowania w niedzielę 😮
perypetie z popsutą drukarką - jeździłam do brata drukować - też się coś z przypisami poprzestawialo totalnie, nerwy, nerwy i jezcze raz nerwy... ale się udało...
WIĘC I TOBIE SIĘ UDA !!!!! jeszcze będziesz się śmiała z tego !
dasz radę !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najnowsze wieści, odpuściłam obronę w czerwcu, w statusie uczelni jest napisane, że mam czas na złożenie pracy do 30 września a oni muszą mi wtedy wyznaczyć termin nie szybciej niż 2 tygodnie po złożeniu pracy...
wiec sobie ją doszlifuję na maska, jak już pozałatwiam lekarzy wszystkich....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda - nie przejmuj się ! Może i na dobre WAM to wyjdzie !!!
Masz rację -Mary najważniejsza !!!
i tak jesteś dzielna, że wogóle dałaś radę napisać tę pracę z Marysią u boku !!!
ja bym chyba nie dała rady !!!
szacun !
a obrona nie zając, nie ucieknie !!!
no miło by było mieć ją JUŻ Z GŁOWY ALE NIE ZA WSZELKĄ CENĘ !!!!
gdyby nie Marysia to warto byłoby cisnąć żeby się wyrobić a tak to nie ma co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda najważniejsze że masz wszystkie egz zaliczone i pracę napisaną, a obrona to już tylko formalność 🙂 i tak Cię podziwiam, że podołałaś ze wszystkim - małe dziecko - rehabilitacja Mery - bieganie po lekarzach - egzaminy - pisanie pracy! SZACUN 🙂

kuwa mać! Niemcy strzelili gola 😞 oby Holendrzy wygrali!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamusie!
Zawsze tak jest że jak ja jestem w domu i mam chwilke to ruch na forum zanika 😞 jakiegoś pecha mam chyba! 😜
Na szczęscie nowy numer bachora jest i bede miała co czytać jak FIlip spi 😁

A noc? hmm... od 1 do 3.30 płakał, zasypiał, pospał 5 minut i znów płacz... NIe wiem czy to gardełko go jeszcze boli, czy ten ząbek jeszcze się przebija... A słabiusieńki jest że szok! No i w nocy sie przestraszył mojej siostry - spała u nas i pomagała mi lek mu w nocy dać a on tak na nią popatrzył, i w płacz 😞
U nas pogoda do d*** , wieje, zimno, ciemno i spiąco....
Jestem zmęczona na maxa! pije kawusie no i zaczynam studiować bachorka 😜
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂
Basia u mnie też szaro, buro i ponuro, na dodatek właśnie zaczęło padać 😠
U nas 3 noc przespana!! 🤪
dzisiaj na drugie śniadanko podałam małemu kanapkę z szyneczką i zrobiłam mu kakao do popicia... i chyba mu nie smakowało... robiłam to najzwyklejsze, o którym Beti pisała, posłodziłam pół łyżeczki i na 150ml mleka krowiego 0,5% dałam pół łyżeczki kakaa i nie chciał. Według mnie na słodkość było dobre i ogólnie mi smakowało. Hmmm może dla Miłoszka to nowość i tak zareagował, w każdym bądź razie spróbuję raz jeszcze za kilka dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez taką pogodę to tylko doła można złapać! 😜
dzis montujemy rolety w naszym pokoju, bo jak slonce przygrzeje, to Filip nie chce usnąć jak jest tak jasno, a same zasłony nie pomagają..
Agata ja daje Filipowi puchatek i tam w skladzie zadnego e sie nie doszukałam. Jakies inne skladniki i witaminy.. No chyba ze jakies inne rzeczy zamiast "e" w kakao też są be 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata a nie mówiłam, że niedługo się zaczną przespane noce?!
Przewą niestety w tym są wychodzące zęby i bóle brzuszka.
Niki dziś płakała od 6 rano w łóżeczku... dałam jej wczoraj jogurt naturalny z jagodami. Brzuszek ją bolał, w kupce garść niestrawionych jagód.. Po kakao dostała lekkiej wysypki więc odpada.

Furorę na razie robi to mleko Nestle smakowe. Już 2 albo 3 dzień posiłek o 12 wypity prawie w 100% 🙂

Cieszę się że w następny weekend wyjeżdżamy do moich rodziców 🙂) Teściowa mnie już rozwala, staram się do niej wcale nie odzywać. Dziś już mi też podniosła ciśnienie choć wypowiedziałam do niej aż 3 zdania.. chodziła za nami po domu przez 1,5h bo nie wierzyła że mogę tak mało do niej mówić.. Potrafiła zabrać mi z kolan NIKI żeby jej sprawdzić pieluchę bo jej się wydawało że ma kupkę.. Normalne?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza faktycznie chora ta Twoja Teściowa!! Jak tam brat z rodziną??

Nom, ciekawe co u pozostałych brzuszków...

Mysza a jak u Ciebie i Maluszków? Przechodzi już??
Filip spał ponad dwie godz i jakby lepiej sie czuł.. No i katarku ni ma 🙂
tak mysle jest dzisiaj w kosciele blogosławienstwo dzieci i zastanawiam sie czy isc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO zaraz mnie chyba szlag jasny trafi!! :/
Szwagier pojechał do moich rodziców żeby mi przywieść siostrę do pomocy z małym (mam dwie młodsze siostry - 14 i 15 lat) - jedna jest chora, ma katar i boli ją gardło, druga spała u mnie wczoraj, ale też ją gardło zaczyna pobolewać ( nie wiedziałam że ją też boli) i moja pierdzielnięta Mamusia wysłała do mnie tą chorą! NOż kór*** ale mam nerwa!!
Na jakiego grzyba mi taka pomoc??!! I tak nie pozwole jej sie do Filipa zbiżyć, bo widze ze jemu już lepiej, a przez antybiotyk jest osłabiony i coś innego może od niej złapać... Ale mówie Wam mam teraz nerwa, jakby było bliżej to z buta by wracała do domu, ta moja siotra. Wszyscy kó** mądrzy jak są z daleka, a jak dziecko po nocach nie spi, płacze to nikt nie widzi jak się męczy. Najlepiej zarazić... Chyba wyjdę z siebie i stane obok 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):

dziewczyny - kupiłam po długiej przerwie pieluchy DADA nr 4 (7-18 kg). Ostatni raz mialyśmy je w nr 2. Mam pytanie : czy wam czwórki też tak przeciekają bokiem ?
Używamy ich 2 gi dzień i co pielucha to zmiana spodni to wyciek bokiem -MASAKRA JAKAŚ !!!
na nieszczęście kupiłyśmy 2 paki !!!


U nas nic kompletnie nie wycieka, a też ich używamy. Ja to w ogóle uwielbiam Dady! A może już są za małe? Bo ja właśnie chcę teraz kupić te większe i sprawdzić czy nie są już lepsze-mimo tych ograniczeń wagowych na opakowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
jak bym wiedziała, że tak ciężko będzieo pracę to bym wolała żeby mój m. poszedł zamiast na studia to na jakiś kurs linuxa czy programowania czy coś w tym stylu bo te studia to g. dają, no chyba, że takie jak czerwcówka pisała : medycayna, prawo ...chociaż po prawie to też nie ma lekko...


To rozejrzyjcie się za darmowymi kursami z EFSu. Naprawdę można się załapać na fajne rzeczy. U mnie połowa firmy dokształca się w ten sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
najnowsze wieści, odpuściłam obronę w czerwcu, w statusie uczelni jest napisane, że mam czas na złożenie pracy do 30 września a oni muszą mi wtedy wyznaczyć termin nie szybciej niż 2 tygodnie po złożeniu pracy...
wiec sobie ją doszlifuję na maska, jak już pozałatwiam lekarzy wszystkich....


Żadna tragedia. Ja też tak kombinowałam, bo mieszkałam w Norwegii i nie chciałam wracać. Najważniejsze obronić sie w jakims tam terminie, zeby Cie nie skreslili z listy studentow. Trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...