Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja tez czasem daje pare lyzeczek. Ale my Tylko Rolmlecza wcinamy ;-) Danio to porażka!!
Rolmlecz jest ok ale nie jest posilkiem zastępczm za mm ;-)
Jutro postaram sie wyszperac ten odcinek to wam napisze.
Generalnie motyw przewodni to właśnie posiłek mleczny dla dziecka. Jaki produkt ma jaka zawartość wapnia. Serek homogenizowany niestety był pod koniec listy ale nie ze względu na np Chemie (Wrrr np Danio, tego g juz nawet nie nazwę serkiem!!!) tylko na zawartość wapnia.

A Serek z rolmleczu dziś mi pomagała zjeść... Aż sie trzesla!!! W efekcie ja dwie lyzeczki a Niki reszte ;-)
Uwielbiam waniliowy;-)
A Rolmlecz jest z Mielca.
Aktualnie są juz chyba w Reszowie. Ale zaczynali tu jako mała firma. Dlatego co tu dużo mówić ufam im i sama tez wcinam ze smakiem.

Niki równo za tydz ma Roczek... Ja równo za dwa tyg tez Urodzinki..
Pytam sie kiedy to zlecialo?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosiu super to mleczko!!!
Muszę dziś poszukać!! Ciekawe tylko czy będzie w normalnym sklepie?!
W Tesco nie ma np serkow Rolmlecz. Jeżdżę do takiego miejscowego marketu..

Niki leży sobie ze mną i ogląda bajkę na baby tv ;-) pierwszy raz ja zainteresowała ;-)
Jak patrzę to tylko słodkie potworki i muzyczka. W sam raz.

Gosiu jakiś czas temu zaczęliśmy remont i jest kicha.
Całe piętro w pudlach i naszych szpargalach. Nie pomieszcze rodziny a wszyscy muszą nocowac bo daleko... Więc wczoraj zadzwoniłam do mamy i zapowiedzialam podwójne urodziny ;-)
Wielka chata jest;-) miejsce na grilla jest;-)
Mama do pomocy w kuchni jest ;-) bracia i dziadek do zajęcia Niki są ;-))
Czego chcieć wiecej?! Mama szczęśliwa tylko od razu ostrzegła ze tort zamówi bo upiec nie potrafi;-)
Oby tylko była chwila przerwy w zabkowaniu..

Dziś Polska-Rosja
Jak stawiacie?! Albo inaczej ile dostaniemy?!

Miłego i pogodnego dnia życzymy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej... cudna noc... ale poranek już nie, Rafał już przed 5 musiał wyjść 😞 kurczę zobaczymy co z tą pracą wyjdzie moją...
Moja siostra polecała mi jeszcze te mleka http://www.dziecko.nestle.pl/produkty/mleko-junior.aspx mówi, że Weronice dawała po 9 miesiącu je bo w ogóle nie chciała mleka, a to piła 🙂 więc może któraś z Was spróbuje 🙂 ponoć są pyszne- szczególnie to miodowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda super to mleko!!
Kupie i będę dawać po południu przez bidon do picia ;-))
Jako napój!!! Problem byłby z głowy!!

Z praca będzie wszystko ok. Ale ja bym i tak juz po wszystkim wygarnela temu ksiezulkowi co myśle o jego zachowaniu. Dupek i buc!

Nikola śpi mi całe noce juz chyba 3 tydzień!!! Jedna noc cała płaczu ale to zeby...
Dziewczyny juz niedługo wszystkie sie przyzwyczaicie do przesypiania nocy!! Nie mówię tu niestety o cycowych dzieciach :-(
Ja teraz juz jestem wściekła jak zdarza sie noc z pobudka ;-)) dobre szybko przyzwyczaja ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Czerwcówka spróboj jescze z tym kakaem. te mleka nestle to jak kazde mleko moze dobrze lub źle dzecko przyjąc. u nas po nestle zwykłym i po gerberze i nan były baaardzo brzydkie wrecz pieniste kupy. fuj.ale napewno warto spróbowac by tylko dziecko piło mleko! z mlecznych rzeczy podaje twarozek, dzis lane kluski na mm, moze płatki zz bobovity na mm, czy z biszkoptami mm, albo z maczanym chlebkiem. odradzam produkty niedzieciowe z dodatkową zawartoscią wapnia np jogurty są takie bo ilosc wapnia mzoe byc za duza dla malucha ważacego jedną piąta co dorosły. nie znam sie na zapotrzebowaniu, ale kiedys włąsnie chciałąm małumu kupic jogurt naturalny z toli a tam patrze ze dodatek wapnia.i naszczescie mózgownica ruszyła i nie kupiłam.ja polecam znowu produkty z bielucha. krasnystaw wydaje mi sie ma smak chemiczny.rolmecza dobre ale bieluch pycha.i tak jak Iza piszesz w marketach duzych tego nie ma .tam stawiają na marki danone zott bakoma itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja piedziu laski... dzwoniłam do czd zapisać Marysię do endokrynologa i przejrzałam na oczy... oczywiście rozpoznanie nie kwalifikuje się do tej poradni a poza tym zapisy dopiero są na przyszły rok!! zapisałam ją w sprawie zrośniętych warg do ginekologa dziecięcego (straszne to będzie 😞 ) a z wynikami ALT i PLT wybagam skierowanie do poradni transplantacji i chorób wątroby i oby mi się udało w lipcy mieć wizytę bo na 10.07 mamy tego ginekologa...

Beti kiedyś pisałaś, że Marysia ma 1,5 miesiąca wyniki złe... ja z nią leżałam w szpitalu na przełomie marca/kwietnia i już wtedy miała złe... a obłożyłam się jej wynikami od urodzenia i wyszło, że od urodzenia ma dużą nadpłytkowość krwi i podwyższone enzymy wątrobowe... 😞 tylko te konowały nic mi nie mówili, a że je ciemna masa się na tym nie znam to nie analizowałam jej wyników bo przecież jak każdy człowiek myślałam, że jakby cos było nie dobrze to by mi powiedzieli... ogólnie ALT może być podwyższone u dziecka karmionego piersią a po odstawieniu powinno spaść u Marysi jest nadal na wysokim poziomie ponad 100 przy normie 80, a nie karmię już dwa miesiące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia no bo kazdy lekarz pewnei mysli ze pewnie sie unormuje..ale powinni powiedziec że cos jest nie halo chyba że u noworodków to jest w normie?? masz normy dla noworodków? bo u nas np mały miał za mąła hemoglobine dowiedziałąm sie kilka miesiecy po. na necie kiedys na forum znalazłąm ze dziekco mialo 180 jedną transaminazę i nic nie wyszło.. generalnie powiem Ci że ja tez sama mam podwyzszone poza norme jeden z nich ale nie pamietam juz który.kilka prób robionych nawet podejrzewali zakażenie HCV lub HBV ( wyobrazacie sobie jak srałam portkami czekając na wyniki?!!! i bałam sie kazdego telefonu..)nie robili mi jakis specjalnych badan i nadal nie wiem z czego to. wiem że mogą byc tez lekko podwyzszone przy sercowych sprawach.zawałach itp. a moze Marysia ma to własnie po niedotlenieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda niestety Warszawa i wizyty u specjalisty na NFZ to masakra.
Ja do zwykłego okulisty chciałam zapisać Niki miała chyba miesiąc czyli to był lipiec 2011.
W zwykłej przychodni powiedzieli mi zeby dzwonić w listopadzie bo dopiero wtedy są zapisy na 2012r!!! G ich obchodzi ze 4 tyg dziecko potrzebuje konsultacji... Poszłam prywatnie, 150zl.
Pytam sie po co place tyle kasy co miesiąc?!? Złodzieje i juz!!

Magda nie wkrecaj sie!!
Do specjalisty raz dwa! Najwyżej prywatnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia to nie Ty powinnas sie czuc winna. To w kraju powinno sie cos zmienic tak aby kazde dziecko mialo szanse na konkretne i przede wszystkim w miare szybkie leczenie. Tu w koncu chodzi o dzieciaczki!
Ja tez nie moge Adrianowi zapewnic odpowiedniej opieki, ale co poradze jak tutaj sa sami debile, ktorzy nigdy nic nie wiedza i nic nie przepisza bo uwazaja ze wszystko samo przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

No i Filip te chory 😞Gardło boli chyba....
nie spał mi dziś w nocy od 1 wogóle... a jak przysnął to budził się z płaczem... nie chce jesc, dobrze że chodź pije, chociaż butli oczywiście też nie :/
dziś rano doszedł katar...
Jutro idziemy z rana do lekarza, już dzwoniłam, i kazala przyjść.

Magda nie zadręczaj sie!! Zgadzam się z Marleną to nie Twoja wina tylko chory system 😞
Zobaczysz że będzie dobrze z Marysią, musi być!!!!!
I oby obrona się udała i koniec chodź tej szkoły narazie będzie 😜

Agatka zdjęcie śliczne!! Ale wiadomo ładnemu we wszystkim ładnie 🙂
Fryzurka też twarzowa, ładna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Moje dzieciaki też chore 😞
Od rana pojechaliśmy do lekarza bo tym razem nieprzespaną noc zawdzięczam Mai, jak się budziła to nie było sposobu , żeby ją uspokoić.
Gardło czerwone, gil do pasa, jedno i drugie a nie ma mowy, żeby majstrować przy nosie fridą,na szczęście osłuchowo ok dostaliśmy półantybiotyk ehhhh w ciągu tych dwóch dni spałam może trzy godziny...padam na pyszczek.
Basia zdrówka dla Filipka.
Magda na temat służby zdrowia nie będę się wypowiadać bo by bluzgi poszły a to raczej nie miejsce na to ;[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

Magda nie obwiniaj się! jesteś mamą nr 1!!!!! tyle co przeszłaś z małą i wszystko dzielnie dźwigałaś! nie poddawałaś się...i nie mów że jesteś beznadziejna mamą!! bo jesteś chyba najlepsza! będzie dobrze, bo musi być i kropka!

Beti kiedyś pytałaś jaki smak mam płatków do mleka,ja kupiłam o smaku miodowym 🙂 mały wcina chętnie, a z kakaem chyba masz rację najlepsze to najzwyklejsze, ile słodzisz????

Mysza, Basia życzę zdrówka dla Waszych szkrabków!

jej dzisiaj ciężki mecz przed nami... najśmieszniejsze jest to, że gra Rosja - Polska, a sędzią jest Niemiec 😁 😁 niezłe trio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...