Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

Jejku Iza, współcxuje!! Ja cały czas kąpie Filipa w wanience, sadzam go i ttrzymam caluteńki czas. Boje sie zeby sie wodą nie zachłysnął...

Buziaczki gorące dla Filipka i dla Lenuszek!!! Już tylko miesiąc i będzie roczek ;D

beti ja z wagi już zleciałam 3 kg (w tydzien) ale wszystko mi sie złozyło w jednym czasie i mam troche problem z nerwami przez to.. Raz jestem mega spokojna a za moment (zupełnie bez powodu) płacze lub chce krzyczeć!!
I przez te nerwy tez nic mi nie smakuje.. Tyle co w pracy zjem, a w domu to nic kokretnego, owoc jakis, lub np pomidor..

Dziewczyny dawałyscie dzieciom juz truskawki? Ja chce dac (mam własne) ale nie wiem czemu zwlekam z tym, cos mnie w truskawkach niepokoi... :/

ja mykam spać, bo jutro znow do pracy :/

dobrej, spokojnej nocy laski!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Basiu Niki sie nie da utrzymać... Ona juz bardzo długo kapie sie na stojąco... Zobaczysz jak Fifi zacznie sam chodzić, będzie sie normalnie wyrywal od ciebie z ręki... Takie urwisy sie robią ... Niki trzymamy na sile za rękę tylko na schodach i na podwórku poza ogrodem. Ona juz nawet sama biega!! Wszystko jest takie niezdarne, rzuca ja na boki ale nie odpuszcza..

Basiu zacznij jeść. Nie daj Boże zaslabniesz z głodu, będziesz sama z Filipem w domu.. Znajdz chwile nawet jak juz padniesz i nie masz apetytu ze zmęczenia.
U ciebie to stres, natłok obowiązków , tęsknota... Ja podobnie miałam w ciazy na początku (jak nie wiedziałam). Żyłam prawie dwa tyg na chlebie/bulkach z masłem, suchych platkach kukurydzianych i herbacie z cytryna. Jadlam na sile.
Przy takim dziecku ruchliwym, pracy i całym domu na głowie nie można nie jeść.

Trzymaj sie Basiu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o kurde IZa ale mieliście akcję.

My kąpiemy Borysa w wannie już normalnie, bo przecież tak skacze po całej że szok, przeskakuje, raz w niej raczkuje, potem się ślizga na tyłku...nagle wstaje, siada... z wanienką by nie dało rady, na pewno by się wywalił prędzej czy później...

Basia uważaj, ja już prawie zemdlałam prowadząc samochód...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jej Iza współczuję sytuacji... no ale tak jak napisałaś nasze dzieciaki robią się mega ruchliwe...

Basia ja dawałam truskawki jako dodatek do owsianki, razem z bananem 🙂
i jedz coś kobietko! tak jak Beti pisała, ja też polecam jogurty! szybkie jedzenie i pożywne.

buziaki dla Lenuszek i Filipcia! 😘 😘 😘

a ja w sobotę idę do fryza i już postanowione - dłuższy bob 🙂

Iza nie przejmuj się! jedz na co masz smak, zobaczysz szybko Ci zleci po porodzie 🙂 jak Doris napisała przy dwójce szkrabów ruchu nie będzie Ci brakować 🙂

no nic lecę spać! bo padam na ryj 😉 Milo dał mi dzisiaj w kość... od kilku dni ma już tylko jedną drzemkę dziennie około 13... a dziś była 14:30 i nie mogłam go uśpić... darcie na maxa i wyrywanie się jak tylko próbowałam go lulać... masakra.. a widać było po nim że jest zmęczony... aj oby jutrzejszy dzień był lepszy... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!
Zapomnialam napisać o truskawkach!! Niki jak spróbowała to nie chciała przestać.
Pierwszy raz dostała jedna. Na drugi juz garść bo aż piszczala. Zrobiliśmy jej tez Juz soki z truskawek na zimę. Jeden słoik juz wypita i tez nic.
Dziś planuje dać jej ponownie rybę. Boje sie ale chciałabym bo juz mi sie tęskni. Może alergia juz przeszła ;-))

Noc przespana do 7!! Dałam jej nurofen...
Wciagnela ponad 300 ml mm!!! Nocniczek i sie bawi.
Oko spuchniete ale nie jest tak źle.

Mamy jakies szanse z Grecja?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Koko koko dziewczynki 😁 😁 😁
Czerwcówka nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak musieliście się wystraszyć.
Dzisiaj robimy imprezę na otwarcie euro, full żarełka, biało czerwone balony, szaliki, peruki i działamy 🙂 Mąż zaprosił gości , więc mam dużo pracy ale lubię tych wariatów więc pewnie będzie fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
oj wczoraj wypiłam dwa driny i spałam jak trup... 🙂 Małą nad ranem musiałam przebrać... niby się nie obudziła ale wstałam jakoś intuicyjnie, i dobrze bo pieluchę przesikała, śpioch mokry... ubrałam jej nową pieluchę i body na lewą stronę... zakręcona byłam nieźle... 🙂

wypiłam już pół kawy, zjadłam 2 babeczki i śniadanie 😮

Iza Masakra!! Mnie Marysia akurat w wannie słucha... i jak każę jej siedzieć to siedzi, jak chcę jej umyć tyłek to mówię wstawaj, pupę myjemy i wstaje... także jest super, mega grzeczna... bawi się kaczuchami, i kubeczkami, przelewa wodę, a najwięcej frajdy ma jak jej wrzucę butelkę z płynem do kąpieli... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!

Iza ja wierzę, że wygramy! 🙂
Mysza zazdroszczę imprezki 🙂 pewnie będzie fajny klimat 🙂 do nas też przychodzi para znajomych, ubierzemy Miłosza w koszulkę Polski i będziemy oglądać 🙂 niestety u nas gadżetów biało - czerwonych brak, bo tu niedostępne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Crzerwcówka współczuje przezyc, dobrze ze obyło sie bez szycia uff.ja sobie nie wyobrazam takich akcji, ale pewnei przede mną. narazie jest chlapu chlap i raz wstaje gora dwa razy.ale nadal w wanience bo ...hm..nie wyobrazam sobie gotowac wody na wanne naszą. póki nie załatwie sprawy z woda to jest jak jest.mam nadzieje ze to minie, podejrzewam ze to ciagłe stanie jest zwiazane włąsnie z nową umiejetnoscia-chodzenia. jak jzu ją opanuje to moze znowu usiadzie na dupci i bedzie grzecznie sie myc 🙂 ja małemu daje do zabawy mydło hehe bo mu wyskakuje. ale nei polecam w duzej wannie bo wiadomo bedzie za nim łazic..no i dmuchaną zabawke. kubeczki super sprawa bo dziecko bawi sie w miejscu jesli lubi je, bo moj nie.
Doris fajny ten rowerek!
Basia ja dawałąm truskawki juz dwa miechy z bobovity takie musy. lekarka powiedziałą osobiscie ze jak bedzie sezon to zeby małemu dawac, bo moj niejadek co do owoców.on tylko te musy lubi. niestety jak kupiłam mu truskawki to go cofało. nie chciał tego zjesc a na koncu sie zadławił mimo ze miał rozdrobnione!i był ryk.moze poczekam na jakies mega słodkie, albo zmieszam mu nastepnym razem z bananem.kiwi tez na nie. czekam na jakies mega słodkie pomarancze brzoskwinie i arbuza. mam nadzieje ze cos mu podpasuje...
Gosia ciekawe co to za wysypka , pampersówa taka ostra potrafi byc taka gęsta tzn duuuzo takich kropek czerwonych bardzo gęsto, z posladków na plecach nawet moze przejsc, wiec moze moze u was to to.
Agatka a wy nie jestescie moze na ostatnim skoku? ostatnie 3 tygodnie chyba pzred roczkiem..
u nas albo sie przebiła o dziwo jedynka górna albo jakas nadzerka. okaze sie w ciagu kilku dni. i tak pewni dwa tygodnie bedzie wychodzic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no impreza super pomysł i oby było co oblewac w sensie sukcesu 🙂 my z T. kupilismy sobie koszulki w lidlu 🙂 i dzis od rana ubrani jestesmy hehe, oby młody mnie nie obzygał.... 😁
mały pokasłuje ,w nocy zakaszlał tez, a ja od razu zaczynam schizowac.mam nadzieje ze nie bedzie znowu chory!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti właśnie czytałam o skokach i ostatni piszą 42-46 tydzień, a mój jest teraz dokładnie w 50 tygodniu .. chyba że jakieś złe źródło znalazłam. mam nadzieję, że to skok bo czasami mama go dość, nie wspomnę o nieprzespanych nocach... dzisiaj na liczniku 4pobudki, 4 razy do niego wstawałam... i chwilę to trwało zanim zasnął.
ja nie mogę dać małemu mydła do zabawy, bo on wszystko do buzi wkłada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
nie mam czasu pisac cholercia.
Adi wczoraj 40,2 goraczki.... zbilam.
Dzis rano 38, ale zeszlo do 37,5. Zaprowadzilam go do zlobka, dzis MUSIALAM byc w pracy. No ale jak podejrzewalam, ok 12 byl telefon ze ma goraczke, wiec szybko po niego polecialam.
Wczraj dostal wysypki, a teraz to juz masakra, cale cialo ma w kropkach, glownie brzuszek, tylek i nozki. Ja podejrzewam ze to 3 dniowka.
Do lekarza zadzwonilam, stwierdzil (leczenie przez telefon) ze antybiotyk jest albo za slaby albo uczula i przepisal mocny antybiotyk tylko na 3 dni, raz dziennie. O chorobie dzieciecej nie chcial slyszec, bo stwierdzil ze goraczka to pewnie od zapalenia uszu a wysypka od antybiotyku. Zapytalam czy nie chce go zobaczyc, to stwierdzil ze nie trzeba bo i w przypadku nieakceptacji antybiotyku i 3 dniowki przepisalby ten antybiotyk co teraz dal.
Ku**a dziewczyny, ja sie chyba kiedys powiesze przez ta sluzbe zdrowia tutaj.
Goraczke mam pczywiscie zbijac czopkami.
Najgorsze jest to ze Adrian przestal mi pic. Jedyne co akceptuje to czarna herbate 🤢.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej znalazłąm jadłospisy żłobkowe!
http://zlobek.naszabajka.pl/jadlospis
http://zlobekmacius.pl/wp-content/uploads/2009/01/zywienie-dzieci-od-3-m-ca-do-1-roku-zycia.pdf
http://www.zlobekwisienka.zgora.pl/Jadlospis.html
http://zlobekmacius.pl/wp-content/uploads/2008/09/Jad%C5%82ospis-4-8.06.2012-r..pdf
tylko jeden jest chyba dla dzieci do roku czasu, a reszta po roczku... choc widze że duzo smazonego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka u mnie tez predzej czy później do buzi chce ale zdazam zareagowac ,trudno mu złąpac to mydło wiec duzo czasu mija zanim złąpie. tylko ze to zabawa na krótko bo woda jest potem całą mydlana.
co do skoku to w mojej ksiazeczce z nivei jest zaznaczony skok 50-53 tydzien.bez zadnego juz opisu co sie dzieje po nim, tylko na wykresie.ale nie wszystkie skoki sa w tej ksiazce opisane słownie.
Marlenka a ile dni była temperatura przed wysypką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 to bylo tak...
2 tygodnie temu caly piatek i cala sobota 38-40 goraczki. Poszlam w srode do lekarza, okazalo sie ze delikatne zapalenie ucha + grypa. Nie dostal nic. W piatek w zeszlym tygodniu odebralam go ze zlobka, zapalenie oczu i ciagnal sie za ucho. W srode teraz poszlam do lekarza, stwierdzil ze zapalenie ucha nie ustapilo i z tego powodu przepisze antybiotyk. W srode zaczelam podawac, wczoraj pojawila sie wyrazna wysypka, a dzis to juz masakra tyle kropek, no i wczoraj tez zaczela sie goraczka, do dzis. Strasznie skacze od 37,8-40. Czopek dalam tylko wczoraj no i moze dzis wieczorem dam. Nowy antybiotyk podam tez dzis wieczorem dopiero.

Ogolnie dziecko sie bawi, z tym ze szybciej bateria mu pada i wiecej drzemie.
Co jeszcze rzucilo mi sie w oczy, to ze niechetnie ssie butle i smoczek.
Idealny czas zeby oduczyc od smoczka :P.
No nic.... nie ma co siedziec i wyc, zobaczymy jak to bedzie, ale nie ukrywam ze jestem wkurzona 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
biedny Adi... Marlena współczuję tej bezsilności... szkoda że nie macie w pobliżu polskiej kliniki, z normalnym polskim pediatrą.. Zdrówka dla Adiego życzymy 😘

Beti to mnie pocieszyłaś, może faktycznie to jest ten skok, bo już się obawiałam, że moje dziecko w takiego urwisa się zmieniło... oby to ten skok był przyczyną jego zachowania i oby szybko minął 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena,zal malego.biedny!pamietaj tylko zeby nie "przedobrzyc"ze srodkami na zbicie temp!!!!od tego tez moze miec wysypke!!regula jest taka
;jeden lek,jesli zachodzi koniecznosc po 4 godz inny,w miedzyczasie oklady!aha!leki maja sie roznic skladem nie nazwa!no i nie wolno pod zadnym pozorem aspiryny!!!


u nas Lenka nie zasmakowala w truskawkach.woli smietanke z cukrem i tym co z truskawek wycieklo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...