Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
nika1306 napisał(a):
kasiar12 napisał(a):


Nie no costy mi doradzila mama i siostra i znajoma (babka po 30 co ma prawie 2 latka) ze tez jej tak jadl i jak mial 2 tyg. to jadl co godzine i zadzwonila do poloznej ze chce dac kasze a ona na to ze ok tylko ze na poczatek zeby to byla kukurydziana a nie ryzowa bo on ma dopiero 2 tyg.
Tutaj w norwegii to nam miesiac temu powiedziala ze jak skoncy 4 miesiace to porozmawiamy o dodawaniu nowych produktow, ale tu to praktycznie do dzieci nie ma nic, malo wyboru obiadkow,deserkow, herbatek i soczkow to nie ma wcale, a kaszki to widzialam moze w 4 roznych smakach.
Nie jestes zla matka, wazne ze dzidzia nie jest glodna, tak na prawde to kiedys nie bylo kaszek, deserkow, obiadkow a dzieci rosly. Ja z opowiadan babci slyszalam ze moj tata nie chcial zadnego mleka to mu babcia robila biszkopty na herbacie, albo ryz, a jak skonczyl 3 miesiace to juz rosol, barszcz i inne zupy 🙂


kasia tu jest to samo położna mi powiedziała tak jak tobie ze jak skonczy 4 miesiace to porozmawiamy .. nic takiego jak soczek ,herbatka nie kupisz dla tagiego maluszka bo tu nie ma .. ja Nathanowi zaczełam sama robic deserki jak skonczył 3 miechy , moze nie je tego duzo ale zawsze cos innego niz mleko poznaje smaki 🙂


My mamy polski sklep tutaj wiec tyle dobrze jak cos to moge kupic, ale jak teraz co bylismy w PL to sobie porobilam zakupy i mala dostaje 🙂 i tez tak samo sadze zawsze to cos innego a nie tylko mleko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nika1306 napisał(a):
no my tak samo mamy Polski sklep , i tak samo jak ty zrobiłam sobie zapasy jak byłam w Pl

bo ja nie wiem co oni tym dziecia tu daja 😮


Ja w zeszlym roku jak pilnowalismy siostrzenca od meza to dostal czkawki i mowie do meza gdzie maja herbatke dla malego, a on na mnie wielkie oczy - herbatke? 😮
Mnie polozna zapytala czy mala ma problemy z brzuszkiem, a ja jej na to ze nie bo jej podaje herbatke koperkowa i ona tez takie wielkie oczy 😮 ... dla dzieci to tu prawie nic nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień pełen wrażeń za nami... Mała zasypia w łóżeczku...
Od rana gdzieś, coś ... najpierw uczelnia- przedłużyli mi sesje do 9 października (2 przedmioty do zaliczenia), później do babci mojego Rafała, od babci do domu a w domu niespodzianka, teściowa kupiła Marysi leżaczek 🙂 więc ubaw po pachy... posiedzieliśmy chwilkę i do znajomych... a tam kolejne nowe zabawki Mała podostawała... skończyło się tak że nie spała cały dzień i baaaardzo wyła jak wracaliśmy, zasnęła na chwilkę to kąpać trzeba było i teraz oczka jak 5zł i też trudno jej idzie zasypiania ale mam nadzieję, że w końcu padnie 🙂
Dostałam fajną książkę o masażu dla niemowląt 🤪 już się cieszę z czytania 🙂

gosia jakby ważył za dużo to by na bank pediatra zwrócił Ci na to uwagę... bodajże Barysek Małgorzaty też tyle waży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosia87 napisał(a):
witajcie mamusie i kochane dzieciaczki 🙂 dawno nie pisalam 🙂 chcialam zapytac ile waża wasze szkraby? moj mały wazy juz 7 kg nie wiem czy to nie za duzo 🙂


Siemka, rzeczywiście dawno Cię nie było, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze.
Napewno nie za dużo - Twoj synuś ma prawie 4 m-ce i waży 7 kg a moja Julia waży tyle ... tylko, ze ma 3 skończone ! 😲 Ona jest karmiona wyłącznie piersią, pediatra mi powiedziała, że dziecka karmionego piersią nie da się utuczyć, jeśli ma apetyt to trzeba karmić "na żądanie" i tyle. Ja w jej wieku też tyle ważyłam a obecnie jestem szczupła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosia87 napisał(a):
witajcie mamusie i kochane dzieciaczki 🙂 dawno nie pisalam 🙂 chcialam zapytac ile waża wasze szkraby? moj mały wazy juz 7 kg nie wiem czy to nie za duzo 🙂


Siemka, rzeczywiście dawno Cię nie było, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze.
Napewno nie za dużo - Twoj synuś ma prawie 4 m-ce i waży 7 kg a moja Julia waży tyle ... tylko, ze ma 3 skończone ! 😲 Ona jest karmiona wyłącznie piersią, pediatra mi powiedziała, że dziecka karmionego piersią nie da się utuczyć, jeśli ma apetyt to trzeba karmić "na żądanie" i tyle. Ja w jej wieku też tyle ważyłam a obecnie jestem szczupła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia, nie chce go utuczyc, zeby mu tym krzywdy nie wyrzadzic, mleko modyfikowane jest niebezpieczne pod tym wzgledem, no ale glodzic tez nie mam zamiaru 🙂.
Tylko ze to maly pazerniaczek jest, bo brzuszek pelen, a on dalej ciumka a pozniej zwraca.
Dzis wyszlam na 3 godziny na rozmowe, ja pitole jak sie za nim stesknilam, mowie wam. Opilam sie winka, ale jak wrocilam do domu to tu to tam sie zakrecilam, cos porobilam i od razu otrzezwialam 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobietki i dzieciaczki!
Jak minęła noc?
U Nas standardowo, pobudka o 3 a potem Lenka przebudziła się o 5 bo było jej chłodno! Mój wspaniały T zostawił otwarte okno na całą noc a chyba było 0 stopni 😮

Wczoraj wieczorem Lenka miała chyba atak kolki. Ale nie wiem bo trwało to dwa razy po 10min...
Wczoraj zjadłam sałatkę z sałaty, pomidora i sera feta a wcześniej na śniadanie kanapkę z pomidorem. Wieczorem zaczęłam karmić Lenkę i troszkę się zakrztusiła, przeszło... a tu nagle RYK! na maxa! Tak się darła, że nie mogliśmy jej uspokoić! O cycu nie było mowy bo jeszcze bardziej się dzierała...
Wydaje mi się, że może wystraszyła się zakrztuszenia. Jak myślicie?
No i zrobiłam coś głupiego 😮 Na noc podałam jej tylko butle a z cycków odciągnęłam i wylałam... Widok Lenki tak wrzeszczącej po prostu mnie sparaliżował! Nie miała kolki chyba od dwóch miesięcy... Więc sama nie wiem co robić bo nie jestem przyzwyczajona! No i raczej nie dostałaby chyba kolki po wypiciu kilku łyków mleka? Bo wcześniej nic nie wskazywało na kolkę lub problem brzuszkowy. A, jedynym dziwnym objawem było to, że wczoraj były tylko 3 kupy a zazwyczaj jest 6-7. Rano zrobiła bez problemu, o konsystencji musztardy w normalnym kolorze ale za to całąąąą pieluchę.
Dzień wczoraj zaczął się fajnie bo.... znów dałam czadu 😁 4 razy pod rząd ☺️ oczywiście Lenka dosypiała po nocy prawie 3h a my szaleliśmy 😁 a skończył się dzień płaczem i wrzaskiem dziecka 😞 No i Naszą paniką! Mój T prawie się popłakał jak widział jak Lenka płacze... Ale oczywiście nie przeszkodziło mu to w wyjściu na 2h i spotkaniu się z kolegą 😮 wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi, mozliwe ze kolka wystapila przez to ze sie wystraszyla bidulka. No i nic nie mozesz zrobic, ja wiem ze to jest przerazajace, ale wiele dzieci ma kolki no i trzeba to przezyc niestety. NIC KOMPLETNIE nie pomaga na kolke, wiec mozemy tylko przytulac dziecko, zeby chociaz poczulo sie bezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...