Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doris ja sobie zapisuję, którą karmię... ale ja to zapisuję wszystko, o której Mała je, o której idziemy na spacerek... czy miała drzemkę... żeby zobaczyć o której mam szansę że będzie spokojna a ja np. będę mogła ugotować obiad albo posprzątać 🙂
Marlena dzisiaj jak R wstał do pracy to zasłonił żaluzje i Małą mi do łóżka dał... spałyśmy do 10 🙂 dzisiaj od razu pozasłaniam żaluzje i zobaczymy do której pośpi 🙂

Co do karmienia piersią to zamierzam karmić jak najdłużej, a co!
Marysia waży koło 6kg i mierzy 69cm 🙂 na samym cycuszku hihi duża dziewczynka moja kochana...
Buziaki dla 3-miesięczników 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj zmiany... zamiast o 20:30 będziemy Marysię kąpać o 20 bo coraz wcześniej jest zmęczona 🙂 a więc dziecko umyte, nakarmione i zainstalowane w łóżeczku śpi 🤪
tak nagadałyście o rybie że aż poszłam i pożarłam wędzoną makrelę, a co 🙂 ale i tak jestem nadal głodna 😮 zaraz mój R zrobi mi płatków czekoladowych z mleczkiem 🙂

Kasia tego kotecka to ja już na fb podziwiałam ma cudny pyszczek... taki, taki... piesowaty jakiś 🤪 ale jest po prostu cudny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata - uroczy ten Twój synuś, będzie miał rwanie ! Oczka duże - piękne !

Nequita - moja Julka też coć ostatnio szybciej pada więc też chyba zmienię kąpanie - zawsze po "Barwach szczęścia" ☺️ było ale trzeba będzie przenieść na przed.

Kasiar - śliczny ten kotek, Nequita ma rację - on jakiś piesiowaty 🤪

Nequita - to notowanie to dobra sprawa - chyba też zacznę więcej notować - teraz notuję, który cycuś i o której dzięki temu wiem, że mała nie miała pustej piersi i się najadła i notuję rownież o której była wymiana pieluszki i jej zawartość 🤪 W tej książce Jezyk niemowląt autorka też coś tam pisze, że warto sobie robić notatki, obserwować dziecko, jego aktywność, karmienia bo dzięki temu można stworzyc ten cały "łatwy plan dnia" co podobno daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, komfortu, przewidywalności a rodzicom czas dla siebie 🙂

Agata - ja też dziś zaszalałam z żarełkiem bo zjadłam prawie całą paczkę chipsów solonych 🤪 aż się boję co będzie ale tak mnie naszło, że jak głupia nie mogłam się powstrzymać !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris ja wczoraj też jadłam chipsy solone hehe
Fajne to zapisywanie niby nic, ale mi daje poczucie bezpieczeństwa haha bo wiem, kiedy Marysia lubi się zdrzemnąć, kiedy woli iść na spacer a kiedy poleżeć ze mną, albo kiedy się pobawić 🙂 wiem też kiedy spokojnie mogę coś zrobić dla siebie bo ona jest spokojna 🙂 nie zapisuję zmian pieluszek jak Ty 🙂 bo u nas kupa jest jedna na 2 dni... tak dziwnie, ale nie pręży się, nie wierzga nóżkami, nie płacze, więc chyba wszystko okey, zapytam przy okazji jak będę u lekarza jakiegoś... ale wydaje mi się, że jak nic złego się nie dzieje i kupy mają "ładny" kolor, bez śluzu żadnego, to chyba nie ma co panikować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ufffffffff właśnie wyprasowałam kupę prania, zaraz zrobię serię brzuszków (w końcu trzeba wzmocnić moje zwiotczałe mięśnie 🙂) i idę kapu kąpu... padam z nóg... jutro sobota więc na spożywcze zakupy trzeba się wybrać. sprzątanie itd... ehhh Mężulek poprosił mnie o sernika, więc jutro czeka mnie dodatkowo pieczenie 🙃 ale na szczęście lubię piec 🙂
uciekam życzę kolorowych snów! i do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata, Miloszek ma zielone oczka, czy tak wyszlo na zdjeciu? Sliczny jest 🙂
Nequitia, no mam nadzieje ze da wam pospac, u mnie jak zaluzje otwarte to rano nie ma spania, a jak zamkniete to Adi mysli ze jeszcze jest noc, no ale tylko ze mna zasnie, wiec az tak cudownie jeszcze nie jest, chociaz wiem ze nie moge narzekac co do spania.
U nas dzis kupki nie bylo, meczyl sie biedny, jutro znow bede musiala zwiekszyc dawke syropu, juz mam tego dosyc.
No i daje mu wiecej jedzenia, bo co mam zrobic, on widocznie potrzebuje, tak jak agata wczesniej pisala. Zapytam sie jak pojdziemy na szczepionke czy to moze byc dziedziczne, chociaz nie wydaje mi sie, przeciez zawartosc zoladka sie ustawia a nie ze samo sie tak robi.
W poniedzialek umowie go do lekarza, bo charczy strasznie az w plucach piszczy. Nie zeby caly dzien, ale rano i pod wieczor, wiec niech chociaz posluchaja czy tam w plucach wszystko ok. Tego przeziebienia tez juz mam dosc.
No nic, popracuje troche, bo malo czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hallo! My odpoczywamy "na wsi" u rodziców. Wczoraj wybraliśmy sie wspólnie na dłuuuugi spacer, Mały spał i potem odwdzięczył się cudnym humorem 🙂 Dzisiaj mam w planie odwiedzić moją kuzynkę, która ma rocznego małego diabełka, Kazia 🙂 Wiecie co... u nas niby też ten skok powinien być jakoś teraz, ale właśnie ostatnio mój Pawełek strasznie spokojny jest. Może to być oznaka skoku, czy zawsze musi być szał? Pierwszy był typowy, masakryczny, drugi był akurat po szczepionce, więc nie wiem, co było powodem marudzenia, a teraz jest nadzwyczaj spokojnie. Chyba, że po prostu skok jeszcze przed nami i tak mnie do tego ten nasz Maluszej przygotowuje... Pogoda dziś piękna!Nic, tylko spacerować!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja u naszej Zuzi nie zauwazylam skokow, ona caly czas spokojna itd. 🙂 nie marudzi, nie placze 🙂
U nas byla jedna pobudka o 4:30 🙂

Co do przeziebien do mala miala raz katarek bo ja przewialo ale kropilismy jej tylko sola fizjologiczna 🙂

U nas z pogoda to kiepso, wieje i pochmurno, chcialam jechac na zakupy , tylko zapytamy tesciowej czy zostanie z mala, bo nie chce jej brac na taka pogode 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas skok późno.. w 13tyg dopiero
Agata u nas to samo od dawna nie wstawała a dziś o 2:55 i o 6:24..
no ale dziś już 2 drzemka.. jedną reką bujam wózek drugą klikam 🙂
mam zamair dziś do butli na kolację dodać mąki kukurydzianej, podobno można od 5tyg
bo budze się w nocy a ona ciumka piąstkę i cała rozkopana..
ciumka tak głośno że aż ja się budzę..

a zjadła cyc+80ml mleka mojego+80 sztucznego..
po tylu dniach juz mam na ten temat opinie
niektore dzieci po prostu wczesniej potrzebuja czegos wiecej niz mleko
dzis zaczne od mąki albo od kaszki i po tygodniu jak będzie ok dam jeszcze na obiadek
a za dwa tyg będzie jabłko

dziewczyny moje dziecko w ciągu ostatniego tyg (co taka jest niemożliwa) urosła chyba dwukrotnie... wyrosła ze wszystkich ciuchów z którymi tu przyjechaliśmy (zeszła niedziela)
a ja się dziwię, że ciągle głodna..
nawet już wczoraj na spacerze miała swoje pierwsze buciki 🙂 a takie za duże były dopiero co..

rożek... ledwo ledwo się dopina a ona bez niego nie chce spać.. co tu zrobić?! uszyć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...