Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Suszarka czy masaż nie wchodzą w grę... Ona się aż rzuca!! Czasami sama nie daje rady jej utrzymać sama, wije się jak piskorz.. To jest okropne... Dzięki, spróbuje z ta woda a Aniu te czopki to dawalas po całym? Takie duże są... Zmiescil się ? Dałam jej pól po kąpieli i awantura trwała tylko 15-20 min a do mleka dostała kleiku kukurydzianego.
Tylko m jedzie zaraz do wawy i będę przez dwie noce sama i jutro cały dzien. Boje się ze nie dam rady. Spróbuje z czopkiem tylko Aniu daj znać jak z tym dawkowaniem bo w ulotce jest ze ustala lekarz u takiego malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny,
troszki Was poczytałam
Ostatnio też myślałam o Mikaance, też czekam na jej relacje z macierzyństwa 😉
Małgorzatta, u Ciebie skok, Uff u nas chyba po. W sumie trwał taki atak dwa dni, więc luz.
Nasza "Wiesia" nadal ma pobudki w nocy, w dzień jakby dziecka nie było. 😆
nadal tylko na cycusiu.
Kasiar strasznie się ciesze ze Zuzia tak pięknie nadrabia swoją maleńkość urodzeniową. Medal dla mamy. 😘
Nequita jak znajdziesz jakiś mega sposób na chrapiącego męża, który budzi cie w nocy na przemian z dzieciakiem to daj znać. Bo ja mojego wyeksmitowałam do dziennego pokoju. No jedzie normalnie jak ursus300 wrrr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):


Kasiar strasznie się ciesze ze Zuzia tak pięknie nadrabia swoją maleńkość urodzeniową. Medal dla mamy. 😘
Nequita jak znajdziesz jakiś mega sposób na chrapiącego męża, który budzi cie w nocy na


Dzieki wielkie 🙂 Zuzia juz nie wyglada na wczesniaczka, takze z zachowania tego nie widac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcowka wiem co to znaczy jak takiego małego szkraba boli brzuszek, ja miałam dokładnie taki sam problem, oczywiście próbowałam wszystkiego, sprawdził się odkurzacz uspokajała sie też przy włączonej suszarce ale tylko na chwilkę. Testowałam nasze polskie kropelki na kolki i mojej Hani pomogły krople delicol naprawdę polecam, podawałam jej je przez miesiąc do każdego karmienia 6 kropli. Po pierwszym podaniu spało dziecko cały dzień tak jej było dobrze nawet jeść nie chciała. A teraz jest super, kolka pagip.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka, pytanie jest dlaczego ona ostatnio ma tak często kolke? Prawdopodobnie odrzuca jedzenie ze wzgledu na bole brzuszka. Jestes pewna ze ona nie ma zadnej alergii? Sprobuj moze podac jej jakies krople, chociazby espumisan. Odbija jej sie dobrze po jedzeniu, bo to wazne zeby zapobiec kolce? Kurde dziwnie troche ze tak nagle tak sie dzieje, bo teraz powinno byc juz tylko coraz lepiej.
U nas (tfu tfu) na szczescie juz nie ma kolek, no ale problem z kupa trwa.
Wiem doskonale jak to jest jak dziecko sie prezy, drze i wszystko jest na NIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha, wiem czerwcowka ze juz popadasz w depresje i chcialabys ulzyc swojemu dziecku, ale uwazaj zeby nie przekombinowac i za duzo jej podawac, ja tak robilam i bylo coraz gorzej az w koncu odstawilam wszystkie krople a nawet herbatke koperkowa, teraz dostaje tylko wode do picia i espumisan baaaardzo rzadko jak mu sie slabo odbija i jest wzdety.
odglos suszarki, odkurzacza nie jest oczywiscie rozwiazanie tylko metoda zeby dziecko troche odpoczelo od placzu. Polecam masaze brzuszka i rowerki, nawet jesli odnosisz wrazenie ze to nie pomaga... to na pewno nie zaszkodzi.
Powodzenia, strasznie mi szkoda malenstwa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka tak jak pisze Mamuśka, nie ma co kombinować... Najlepiej iść do pediatry bo na kolki są sposoby, ale najlepiej je kontrolować. Nic na siłę i na własną rękę tak na dłuższą metę.
Jeżeli lubi na brzuszku, to jak najwięcej brzuszek niech masuje sobie sama...
A co do espumisanu. U dzieci działa on bardzo dobrze ale przy dłuższym stosowaniu. Trzeba kilku dni aby zadziałał z "pełną mocą". Ja używam od dłuższego czasu i bączki idą jak złoto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Debridat stosujemy już od 13-09
Żadnej poprawy
Delicol, espumisan, bobotic (polski Sab simplex), herb koperkowa etc.
Nic nie pomaga :-(
Wyrzucilam wszystko prócz debridatu bo lekarz powiedział ze może zadziałać dopiero po 2-4 tyg...
Lekarze wykrecaja się słowem KOLKA!!! CHu*e!!!
Uczulenie podobno tylko jak ma zmiany na skórze a Nikolka jest czysta.
Ja miałam do 14 rż alergie pokarmowa, ale u niej wykluczyli bo nie ma nic na skórze...

Nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka, dobrze ze reszte wyrzucilas, nie ma co faszerowac maluszka bo to moze tylko pogorszyc sytuacje, wiem po sobie. Alergia pokarmowa nie musi koniecznie objawiac sie na skorze 😮. Przygladnij sie kupce czy nie ma tam czarnej wydzieliny w formie kropek, nitek, bo jesli tak, to jest krew, moze wystapic przy zatwardzeniu, ale tez przy alergii pokarmowej. NIe chce Ci absolutnie wmawiac tej alergii, bo sama sie nia zadreczalam, ale wez to pod uwage SZCZEGOLNIE z powodu ze Ty mialas, wiec to jest czesto dziedziczne i SZCZEGOLNIE z powodu ze Nikolka odmawia jedzenia, bo to tez sie dzieje czesto przy alergii pokarmowej, no i takie niedojadanie moze pozniej objawic sie w problem, wiec ta kwestie proponuje Ci naciskac u lekarza.
Najwazniejsze zebys sie nie zalamywala i byla silna psychicznie, ja wiem ze latwo sie mowi, tez mam rozne cyrki z Adrianem, ale pamietaj ze maluszki nas potrzebuja 😉.
Mam nadzieje ze to "tylko" kolka.

Gosia, Twoj Borysio juz duzy chlopczyk i bedzie coraz rzadziej sie wyproznial, mysle ze nie masz jeszcze co panikowac 😉. Jak on ladnie sie wpatruje w mame na tym zdjeciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O tak wierze Ci, moj Adrian to tez sie ciagle na mnie patrzy i najchetniej spedzalby 24godz na rekach u mamusi i non stop sie tulil. mamisynus 😁.
Dzis mialam troche luzu, bo wyobrazcie sobie tatus zajal sie Adriankiem, nawet poszedl z nim na spacer 🙂. Moglam sobie spokojnie popracowac i wreszcie skonczylam, tak wiec lece spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny. Wczoraj za bardzo pochwaliłam Pawełka, bo po południu dał taki koncert, że szok! Uznałam, że to chyba kolka, bo nigdy się tak nie rzucał po łóżku, pierwszy raz nie chciał cyca i niczym się nie dał uspokoić. Dostał Sab Simplex i zasnął na...15minut. Ale potem już zaczął się normalnie bawić, trochę popłakał, wsadziłam go do fotelika i do auta i zasnął w drodze do domu. A w domu,ledwo go wyciągnęłam z fotelika, już był szał, ale wystarczyło go wsadzić do huśtawki. Nawet nie trzeba go bujać, wystarczy tylko go tam posadzić 😮 Trochę to dziwne. W każdym razie dziś jak na razie jest wszystko ok.
Przywiozłam zaś caaałą siatę ciuchów dla Pawła, muszę wreszcie wywieźć to, co już za małe, bo mi się nieżły składzik zrobił.
Czy u was też taka piękna pogoda? Wrzesień jest cudny! A my dzisiaj mamy drugą rocznicę ślubu 🙂 I chyba z tej okazji wczoraj Marcin umył stos naczyń bez szemrania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja sie wybieram na spacerek po nastepnym karmieniu, po 14.00. Pojdziemy z Adriankiem otworzyc mu konto w banku a co, bedziemy odkladac zeby mogl sobie kiedys kupic czerwone ferrari 😉. U nas jest z 24 stopnie, slonce i tak ma byc podobno przez caly tydzien. Ja szczesliwa bo bede mogla reszte letnich ciuszkow mu jeszcze zalozyc 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...