Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czytam Was dzisiaj, ale pozostaję w ukryciu...
Mała bidula moja, smarki ma po pas 😞 ma taki zielony ten katar z krwią... teraz zaczęła kaszleć, więc jutro do lekarza znowu pójdę chyba... na dodatek dostała wysypki na brzuchu 😮 chyba od cielęciny... takie małe czerwone kropeczki, ale tylko na brzuchu... oprócz tego chyba odparzeń dostała 😮 co najgorsze na cipce normalnie, ma takie dosyć spore plamy na wargach sromowych... a w koło aż w pachwinkach kropki 🤢 dupka lekko zaczerwieniona koło odbytu... czy takie coś może się pojawić po zmianie chusteczek? bo niedawno zaczęłam używać chusteczek pampers i jakieś dwa dni później to się pojawiło... jak tylko kupę to zmieniam jej pieluchę, więc to nie może być przyczyną... kur** jak już coś się złego dzieje to wszystko na raz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wg mnie Czerwcówka smoczek to forma taka jak cyc -uspokajacz. nie uczy dziecka samodzielnego uspokojenia i usniecia 😞 choc dla mnie smoczek byłby wybawieniem ale jestem zdania ze to to samo. podobno dziecko od noworodka ma swoje sposoby na uspokojenie. no ja mojego widocznie przegapiłam lub oduczyłam. nic moze kiedys bedzie miał szanse je odkryc. fakt ze kiedys krecił głowką na uspokojenie. jeszcze kiedys ssał pisatki, ale nigdy tymi sposobami nie uspokoił sie az tak by zasnąc chyba ze by to trwało dwie godziny......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Marysia musi ją męczyć ten katar... Któraś dziewczyna radziła aby pokroić na noc cebulę...
Czytałam gdzieś właśnie, że cebula gdy jest rozkrojona ma takie właściwości, że wciąga zarazki, dlatego np. nie należy zostawiać kawałków niezużytej cebuli w lodówce na później, bo zbiera ona wszystkie zarazki. Natomiast właśnie dlatego jest wskazane zostawiać w lodówce taką połówkę, w wiadomym celu a po jakims czasie ją wyrzucać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia moze byc od chusteczek. a mocz miała badany?idz idz do lekarza. ps. cielecinke wprowadzałas teraz? to tez moze byc bo przy chorobie sie podobno nie wprowadza nowych produktów bo łatwiej o własnie złą reakcje 😞
ja to zmykam bo T. jest wsciekły na mnie. ze siedze na necie. załatwiam wiele rzeczy co nie mam czasu np lodówke wybrac i kupic itp. ale on nie rozumie bo ja siedze a on sie trudzi bo mały baaaaardzo marudny a ja celowo nie pomagam bo to moj dzien wolny od ho ho a niech on sobie zobaczy jak to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hmmm badany miała jak w szpitalu leżała... jutro poproszę o skierowanie... jak to chusteczki to się wku**ie bo mam jeszcze 9 paczek... 5 tych niebieskich i 4 sensitiv... póki co używałam niebieskich... Zobaczymy... teraz jej wodą myję dupkę przy zmianie pieluszki...
no właśnie cielęcinę 2 dni temu dałam i wczoraj... nie słyszałam o tym, że nie powinno być nowości jak jest dzieciaczek chory... dzięki Beti, teraz będę pamiętała 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MAgda idź koniecznie jutro z Marysia do lekarza i odezwie sie jak wrócisz
U nas po zmianie pieluch od razu były krosty, ale tylko na dupce
A koło paszek tez miała i na brzuszku po rybie
Kazała odstawić i myć w oliatum
Ale cipeczka?!? Jezuu biedne dziecko :-(

A mi dziś teściowa: a Ty w ciąży to nie jesteś?! Nie zamierzam sprawdzać przed weekendem...
Oj aż sie zalamalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak, tak przy trzydniówce kataru nie ma , a temperatura nawet 39 st.
Nequitia jutro pójdziesz do lekarza to będzie wiadomo co i jak.
teraz przez te pogody pełno tego cholerstwa wszędzie, a nasze maluchy przez ząbkowanie są wyjątkowo podatne na te świństwa .
Oooooooo ja się boję, że jestem w ciąży conajmniej raz w tygodniu 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):

Mam straszne wyrzuty sumienia przez to usypianie 😞 😞 😞 nie wiem czy dobrze zrobiłam 😞

Dlatego ja nie próbuję nawet...ale mojej znajomej nauka zasypiania tym sposobem zajęła 3 dni i teraz jest wszystko ok, ale ja jakoś nie potrafię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia - wiem, że to może jest marne poieszenie, ale skoro tyle już czekałaś to juz taki kawałeczek czasu Cię nie "zrobi" ...ale pomyśl jaka będziesz piękna 😉 !


Moja Julka ma zatkany nos i nie może spać przez to, już 2 razy u niej byliśmy: akcja MAJERANEK, AMOL NA TETRĘ, CEBULA, FRIDA, SÓL...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej babeczki!

Buziaczki za ósemkę u Milusia 🙂

Oj bidulka ta nasza Marysienka...co za cholerstwo jej sie czepiło 😠 Dobrze że idziesz do lekarza Magda...

Iza nie martw sie na zapas, może po prostu masz grype żoladkową a nie od razu dzidziusia kolejnego 😉 Uszy do góry 🙂

Borysiątko normalnie smiga 🤪

Witaj Dorotka 🙂

Mój mały tez ze mną "walczył" 3 dni z usypianiem...nie czytałam książki ale działałam podobnie 😉
3 razy wyciągnęłam go z łóżeczka bo juz naprawde płakał a tak to bardziej krzyczał i wymuszał...cieżko było ale odpukac wkładam, pielusia, misiu i smok i Wojtulek śpi 🙂 Jedynie nie wiem jak to bedzie z tym smokiem...jak w nocy sie budzi to sam sobie go wkłada, chyba że mu sie posieje to wtedy steka i musze wstac. Ale kiedys przeciez musze go oduczyc spania z nim...ehh fajnie by było jakby sam to zrobił...tylko co wtedy do spania go bedzie uspokajało?

Idę dziewczynki bo padam...chrzciny mam w sobote, jutro rodzinka przyjeżdża, wysprzątałam chałupe a jeszcze tyle przede mną...

Nawet w diamenciki nie pograłam i teraz mam 47 serduszek! 🤪
Papa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
helołłłłłłłl 🙂

Dziękuję w imieniu Milusia za całusy 🙂

Magda kurujcie się! Duuuuuuuuużo zdrówka dla Was w szczególności dla Mery! 😘

Gosia nie łam się, w końcu nadejdzie ten dzień, kiedy już pozbędziesz się aparciku 😉

Iza a Ty nie wpadaj w panikę, może Ivona rację ma i to tylko problemy żołądkowe... a nie ciążowe mdłości 🙂

Z tą metodą z usypianiem, moja kolezanka 3 dni tak walczyła... i potem za każdym razem jak wkładała Amelkę do łóżka czy to w dzień czy noc, mała sama zasypiała... także działa, ale przejść przez to, to katorga... ta koleżanka opowiadała jak ją serce ściskało jak mała się ta darła.. ale z mężem byli konsekwentni i były rezultaty. Trzeba będzie się z to wziąć..

Mysza fajna ta zumba.. można poczuć się jak na disco za starych czasów 🙂 w takim tempie to pewnie dużo kcal się gubi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamuśki.
Dzięki za rady co do usypiania, ale juz to przetestowałam. Jak nie będzie drzemki ok 17/18 to później jest taka padnięta że nie chce jeść kaszy i pół nocy na cycku wisi.
Fakt uśnie ok 21:00 ale co z tego jak usypia przy cycku u mnie na rękach a taki porządny sen przychodzi ok 23/24 i do tej pory śpi na rękach jak chcę ją położyć do łóżeczka to sie budzi.

Nequita może to być uczulenie na chusteczki, moja ostatnio też pupę odparzyła więc polecam sudocrem a na te czerwone plamy na ciposzcze clotrimazolum- sprawdzone działa. A jeśli nie będziesz miała co zrobić z chusteczkamu chętnie odkupię bo my pampersa używamy.

Martynka też jest chora w poniedziałek byłyśmy u lekarza dostaliśmy kropelki do nosa Naasivin można go stosować chyba od 3mż i kropelki ale o kant tyłka to potłuc dziś mamy niby kontrol a dziecko jak miało katar tak dalej ma i jak kaszlało tak dalej kaszle. A swoją drogą tez paranoja z tymi ośrodkami zdrowia w poniedziałak o 7:30 nie było już numerków czekaliśmy 1:30 aby lekarz przyją nas poza swoją lista zapisanych osób dziś to samo o 7:30 brak numerków jak mój M zrobil awanturę i chciał z kierownikiem przychodni nagle się znlazł numerek i to na dogodną dla nas godzinę dobra nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nequitia napisał(a):
Czytam Was dzisiaj, ale pozostaję w ukryciu...
Mała bidula moja, smarki ma po pas 😞 ma taki zielony ten katar z krwią... teraz zaczęła kaszleć, więc jutro do lekarza znowu pójdę chyba... na dodatek dostała wysypki na brzuchu 😮 chyba od cielęciny... takie małe czerwone kropeczki, ale tylko na brzuchu... oprócz tego chyba odparzeń dostała 😮 co najgorsze na cipce normalnie, ma takie dosyć spore plamy na wargach sromowych... a w koło aż w pachwinkach kropki 🤢 dupka lekko zaczerwieniona koło odbytu... czy takie coś może się pojawić po zmianie chusteczek? bo niedawno zaczęłam używać chusteczek pampers i jakieś dwa dni później to się pojawiło... jak tylko kupę to zmieniam jej pieluchę, więc to nie może być przyczyną... kur** jak już coś się złego dzieje to wszystko na raz 😞


Hej Dziołchy!

Ja zaczęłam od nadrabiania..
Magda, możliwe że od chusteczek... FIlipowi odparzała się pupcia jak był bardzo mały, teraz już nie. I też próbowałam różnych rzeczy. I mi pomogła zasypka z pantenolem "Alantan plus altek zasypka" ja to przez neta zamówiłam.
Mi tak działo się przez pampersy hagisy...
Poza tym to trzymajcie się z Mery! Ucałuj ją mocno ode mnie :* Bidulka Malutka...
Kurde, ja to wolałabym być cały czas chora niż te nasze dzieciaczki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...