Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć mamusie!

My dziś wyjeżdżamy do dziadków! Zostajemy do niedzieli!
Może w końcu uda Nam się spotkać Beti 🙂
Beti, znów mój dziadziuś jest ciągany po szpitalnych salach...zabieg miał mieć wczoraj, a ma mieć dziś...ciekawe czy dojdzie do skutku!?

Nie mam za wiele czasu bo jeszcze dziś muszę jechać na komisję ZUS 🤨
ehhhh
Szkoda słów!
Nie mam nic do ukrycia, ale wiecie jak to jest...człowiek sie denerwuje na samo słowo ZUS, Policja, Sąd itp itd...

Iwonko, ja zrobiłabym wymaz ale po jakimś dłuższym okresie po odstawieniu antybiotyku.
Antybiotyki działają jeszcze jakiś czas po odstawieniu więc może wyjść niemiarodajny wynik...
Ale tak jak pisze Beti, wszyscy się zbadajcie!
Oby przeszła to cholerna gorączka!

U Nas Alanek miał typową trzydniówkę i okazuje się, że ma mega wrażliwą skórę a ciągle teraz na golasa albo w pieluszce popyla i wiecznie jakieś zaczerwienienia, krostki itp

Jeju kochane nie wiem co miałam pisać bo taka jestem dziś nieprzytomna, że szkoda słów!!!
A Lenka właśnie wystroiła się w kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy i parasol...jest 30st C w domu a Ona mi mówi, że jest super, bo jest jej cieplutko 😮
O losie!!!
A Alanek dziś wspiął się do WC i podskakiwał na jednej nodze żeby tam wejść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Wciąż gorączkuje ale zauważyłam ze organizm zaczyna sie bronić. Rośnie np do 37,6 i spada do 36,9
Ja dzwoniłam do dwóch lekarzy odnośnie tak długiej gorączki i mnie uspokajali że nic strasznego sie nie dzieje...
Dziś zrobiłam rano na cito w szpitalu morfologie z rozmazem i crp . Dzwoniłam do kuzyna(lekarz) musiałam sie przemóc i myśleć że tu chodzi o dziecko bo 9 lat temu sie między nami popsuło ale to dłuuuuga historia. On z resztą czekał na mój telefon bo jego mama powiedziała mu o Wojtusiu. Pisałam Wam że ma córkę 1,5 tygodnia młodszą po podobnych przejściach, badali, szukali przyczyny i okazało sie że na ząbki!
No więc dzwoniłam do niego, podałam mu wyniki. Powiedział że to nie jest inf wirusowa a bakteryjna i to nie nawet bardzo , bo nie ma dużych odchyleń.
Nawet po tych wynikach wychodzi jakby lekko zaleczona była:/
A co do temperatury to mam nie panikować,uzbroić się w cierpliwośc nie czekać aż wzrasta temperatura tylko co 4 godziny naprzemiennie podawać przeciwgorączkowe. Oczywiście jeśli nie krwawi z noska, śluzówek.
Twierdzi że dosyć że idą mu hurtem piątki to afty robią ogromny ból. To tez wzmaga temperature. Moge mu je smarować dentinoxem lub neomecyną.
Mówił tez że amotax to dobry antybiotyk ale jego zdaniem lepiej zmienic na inny gdyż słabo na Wojtusia działa.
Teraz czekam na telefon od mojego lekarza. Zobaczymy co on powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poszłam do Wojtusia sprawdzić temperature bo śpi a mineło 5 godzin od podania pedicetamolu gdzie normalnie po 3 godzinach od podania miał znów wzrost temperatury. I ma 36.6! Jeny boje sie cieszyć...ale troszkę mam nadzieję że może zaczyna mu sie kończyć ten stan zapalny?
Aha a CRP wyszło 5,32 (0-5) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i lekarz powiedział ze Wojtus ma mononukleozę wirusową:/
Dzwoniłam znów do kuzyna ten to wyklucza, jego koleżanka pediatra też:/


Moja siostra miała to jak była mała i mama mówi że wtedy to miała węzły tak powiększone jak wole!
A Wojtuś ma troche. Poza tym mój kuzyn mówi że żeby stwierdzic mononukleoze warto sprawdzić śledzione i wątrobę...a tu tak bez tego???
Nie wiem co już mam myśleć 😞 Co lekarz to opinia. Na tym naszym nigdy sie nie zawiodłam a tu? Kazał do amotaksu dołączyć neosine i tyle

Ta znajoma pediatra kuzyna mówi że powinien dostać jakis syrop na grzyba jeszcze, bo bakteryjnej infekcji już praktycznie nie ma, wg nich wirusowego zapalenia tez więc w buzi może to grzyb. A sprawa całości, czyli goraczkowania to od zębów.....
Nie wiemy już co myśleć 😞
Jedziemy za chwile zrobić usg jamy brzusznej Wojtusiowi. Na własną rękę. Mamy też namiary na ponoc dobrego pediatrę od znajomej....jeśli śledziona będzie powiększona to szacun dla naszego lekarza za diagnoze bo naprawde za bardzo nie wiem czym sie kierował w tych wynikach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...