Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia łyżeczka fajna, tylko kolor mi się nie podoba, bo były tylko bordowo-niebieskie, jak jest za gorące to jest ładny kolor bo robi się żółte w miejscu bordowego (a powinno być raczej odwrotnie 🙂)

Czerwcowka
Nikolka przesłodka z tym jabłkiem, mój Milo też czasami płacze bo już chce kolejną łyżeczkę, a mama się ociąga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czy wasze dzieci ostatnio tez wiecej spia? Moj Adi sam zasypia w hustawce, jestem w szoku. Fakt, spi tylko 20-30 min, ale to i tak sukces. Lece prasowac, podostawalam ciuszki od kolezanki i mam full prania i prasowania 🤢.
Dzis "przepis na zycie" 🙂. Mam nadzieje ze Adi da poogladac.
Dzis dostanie reszte jablka ktore wczoraj ugotowalam. Jejku, jutro szczepionka 😞, nie chce isc, bo nie bedzie pediatry tylko pielegniarka, a ona mi takie rzeczy pier**li ze masakra. Ostatnio kazala mi podac tego syropu z laktulozy tyle zeby maly dostal biegunki i sie przeczyscil, chora na glowe jest. Nie pozwolila mi myc dziecka w perfumowanych oliwkach tylko w produktach 0%, a nie wiem czemu, skoro maly nie mial zadnej wysypki, nic. Wkurza mnie ta baba i zaluje troche, bo chcialabym porozmawiac normalnie z kims na kilka tematow, a tu nie da rady, dopiero za miesiac widzimy sie z pediatra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena to fajnie, że zdecydowałaś żeby jednak małemu zacząć wprowadzać pokarmy stałe. Może z kupką będzie szło lepiej 🙂
My już wprowadziliśmy kaszkę (jako zagęszczenie do mleczka na noc), zupkę, jabłko (jeszcze gotowane, ale dzisiaj mu podam surowe), banana 🙂 poza tym dostaje ok 750ml mojego mleka na dobę 🙂
POWODZENIA Z PRASOWANIEM 😜 my zaraz na spacer śmigamy bo pięknie jest na zewnątrz.
W Polsce dzisiaj święto, a tutaj nic się nie odczuwa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez pozniej wychodzimy na spacer, piekna pogoda. Tutaj tez nie da sie odczuc ze Swieto.
Adi zjadl troche jablka ale tak sie zaczal krzywic ze zrezygnowalam. Podalam mu marchewke to 2 razy sie zrzygal. No ale troche tam podjadl, z 2 lyzeczki. hehe. Powoli powoli codziennie i moze zalapie rytm. Cos czuje ze on potrzebuje mniej mleka, musze go poobserwowac.
Kupke walnal po syropku i przez chwile byl przeszczesliwy. Teraz znow lezy w bezruchu, chyba spiacy jest. Musze go wziac w obroty i troche sie z nim pobawic. Po 14 na spacerek, a pozniej tacie trzeba bedzie jakis obiad uszykowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry mamusie i dzieciaczki !
Wpadłam tylko na chwilkę bo zaraz mykamy na groby (jak Julcia się obudzi).
Coś ostatnio ciężko mi Was nadrobić choć staram się bardzo by być "na bierząco".
U nas już nocki wróciły "do normy" , Julcia wróciła do dawnego przyzwyczajenia i budzi się już tylko raz o 4, tzn. po zmianie czasu o 3... (nie dała się oszukać na godzinkę dłużej snu 😞) ehh.

BUZIAKI DLA BORYSKA !!!

Czerwcówka - super Nikolka je to jabłuszko, pięknie otwiera dzioba !Ona już widać wprawiona. Moja Julia to narazie 4 razy dostała samo jabłuszko gerbera więc jeszcze tak pięknie nie otwiera gębuchy, bardziej wysuwa jęzorek i wypluwa więc więcej na buzi się rozchodzi niż do dzioba 😁 ale widzę, że i tak lepiej jej to wychodzi niż 1 czy 2 dnia.
Mamy już kupione na zapas słoiczki z gruszką, z samą marchewką, marchew + jabłko , ale najpierw jedzonko jednoskładnikowe, a potem dopiero mixy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde ja to chyba na odwrót robię wszystko... bo pierwszą rzecz jaką podałam było jabłko surowe... wczoraj jej dałam jabłko z marchewką ze słoiczka... no i dzisiaj już słoiczek skończyła... jak wstanie dam jej resztę zupki (trzy składniki)... no ale nic się jej nie dzieje, wszystko jest w jej przedziale wiekowym...
a i nawet miłe zaskoczenie bo dzisiaj zrobiła kupę już po tych stałych posiłkach... taką bardziej dorosłą hahaha dzisiaj zupka... a jutro może mus jabłkowo-brzoskiwniowy... albo same jabłuszko 🙂

Przypominam o linku pod suwaczkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia, ja w weekend rozmawialam troche z mama mojej kolezanki. Ona mi powiedziala ze wczesniej nikt nie wiedzial co kiedy podawac i tak dzieciaczkom sie dawalo po kilka lyzeczek wszystkiego. No i taka prawda jest, nie ma chyba zasady moim zdaniem co najpierw podac. Wiadomo, kazda matka ma rozum i nie poda pizzy, ale kolejnosc owocow, warzyw... mama wie najlepiej, a kazde dziecko jest inne. Adi np. ma problem z kupka, wiec bananka szybko nie dostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia ja też na początku podałam zupkę 3-składnikową i małemu nic nie jest, a kupki też tskie bardziej jak to nazwałaś dorosłe 😁 jabłko dałam najpierw gotowane, ale dzisiaj już dostanie normalne 🙂 u nas po bananie kupka też była 🙂 nie wiem kiedy gruszkę mu dać 🙂 może z jabłkiem ją zmiksuję 🙂
takie pytanko zamierzacie kupować deserki w słoiczkach czy będziecie robić same?? bo ja raczej chce wszystko sama, jedynie soczki będę mu kupować.

Magda Ptysia już ma 141 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka, ja bede np. jablko sama gotowala, jak sie zdecyduje na zupke to tez, tylko musze kupic blender, bo moj jest juz stary 🤢. Marchewke daje mu ze sloiczka, bo jest slodsza i bardziej mu podchodzi. Jak narazie to marchewke najbardziej lubi, ale pisalam, ciezko mu cokolwiek wchodzi. Kilka lyzeczek i juz nie chce, a dzis zwracal sama slina. Jutro musze sie zapytac jak to ma byc z karmieniem, bo on juz powinien przejsc z 5 karmien na 4, ale to jedno karmienie trzeba czyms chyba zastapic, no a on nie zje calej porcji normalnie, tylko dopiero probuje, a juz na glodnego, to na pewno nic mi z lyzeczki nie zje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena jak się wprowadza pokarmy atałe to dziecko powinno być pdjedzone, żeby się nie denerwowało, ja np daje mojemu moje mleko i po ok godziny od podania daję mu zupkę i zjada, ostatnio zjadł mi 120ml zupki 🙂 na początku dałam mu jak był głodny to był cyrk na kółkach, bo się denerwował, wiadomo ,że z łyżeczki nie trafia mu tak szybko do żołądka jak z butli 🙂 już więcej tego błędu nie popełniłam 🙂
idę przebraĆ małego bo leży w wózku i słyszałam wielkie sruuuuuuuuuu, już dzisiaj 3 kupa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...