Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U nas dzisiaj prawdziwie masakryczne popołudnie. Prawdopodobnie z mojej winy... Byłam zdenerwowana z paru powodów i to dość mocno.I chyba Pawelek to wyczuł, bo jak zaczął plakać, to nie chciał sie uspokoić. Tylko na raczkach, jak nigdy. Ja miałam mega nerwa i czułam, ze zaraz eksploduję. Marcin wziął Małego, bo dosłownie nie umialam się opanować, takie nerwy mnie opętały! I teraz już wykąpany i ułożony do spania ciągle kwili 😞 Normalnie kładę go w łóżeczku, puszczam muzykę, wychodze i sam zasypia. A teraz słyszę jak się męczy 😞 Dzieci niewiarygodnie odczuwają nerwy matki..dziś się przekonałam dopiero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak w ogóle to jak wspominałam jabłuszkonie podchodzi Małemu, za to marchewka super, tylko co z tego, jak Pawełek ma chyba na nią uczulenie 😮 Zauwazyłam po pierwszym podaniu,ale potem zniknęło. Zrobiłam 2 dni przerwy na jabłuszko i było ok, a dziś dałam pół słoiczka marchewki i ma obsypaną klatkę piersiową 😞 Mój Marcin to alergik pokarmowy i boję się, czy Pawełek nie "łapnął" czegoś od niego... I pomyśleć, że tak mu smakuje ta marchewka!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agatka Adi jadl juz gruszke.... uwielbia.
Nie lubi za to marchewki, na sile dzis poszlo, kupsko oczywiscie pomaranczowe.
Znow go wysypalo, ja nie mam pojecia co to moze byc. Czy plyn do prania moze dopiero po czasie uczulac? do jedzenia daje mi tylko jablko, gruszke i marchew.... to nie uczula!!!

Iwonka nie ma czego zazdroscic, ciezko sie tak pracuje z maluszkiem, jestem wykonczona. Moj facet zmeczony i w niczym mi nie pomaga.... masakra jakas. Nie mam czasu zjesc, wszystko mnie boli, niedobrze mi. Krotko mowiac, chce mi sie wyc. Nie mam nawet z kim sobie porozmawiac 😞.

gratulacje dla Pawelka !
Nikolka sliczna panienka!

Agatka powodzenia jutro 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale jaja. a myslałąm ze gotowaną z masełkiem bo masło moze uczulac bo zawiera białka mleka. jak z hippa to dziwne no ale sprawdz, ciekawe jak bedzie po tej z ogródka. jak nie bedzie miał to wyjdzie ze te słoiki są gówno warte naprawde. bo gerber to wiadomo ze kiepski ale na hippie pisze ze ekologiczny produkt..
Marlena współczuje takiej pracy przy dziecku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fragment z pierwszego lepszego artykułu:

"Alergia pokarmowa najczęściej występuje w okresie niemowlęcym i wczesnodziecięcym, ponieważ w tym czasie czynność przewodu pokarmowego nie jest w pełni dojrzała i dotyczy głównie uczulenia na marchew, jabłko, białko mleka krowiego, a także białko jaja kurzego, niektóre ryby, truskawki, czekoladę, pomidory, cytrusy i banany. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Powiem wam ze ciezko jest zauwazyc co uczula. Ja np. podaje to samo przez 3 dni. No i wezmy przyklad ze marchewka uczula, a wczoraj podawalam gruszke to skad mam wiedziec co go uczulilo. Poza tym zanim zejdzie wysypka, to znow podam gruszke i tak non stop.... bez sensu.
Dla mnie to i tak jest dziwne, ja nie moge rozroznic czy to wysypka czy potowki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko na szczęście nie ma żadnych uczuleń 🙂 jak na razie..
wiecie co się u nas pokazało... ciemieniucha 😮 mały nie miał jej wcale do teraz... Łukasz się mnie dzisiaj pyta co to jest na główce... nie jest tego dużo, ale jest 😠 już mu smarowałam dzisiaj i wyczesywałam dwa razy... mały się denerwował...v CO POLECACIE??? JAK SZYBKO POZBYĆ SIĘ TEGO GÓWNA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie 🙂 remontu ciąg dalszy 😠 ja już mam dosyć, no ale cóż...
Wiecie co... ja to w ogóle się nie trzymam tych wytycznych odnośnie jedzenia... Mała na początku jadła co 2 dzień zupkę i co 2 pół słoiczka... ale teraz je codziennie zupkę i codziennie słoiczek inny (np. otwieram gruszkę i zjada pół, na 2 dzień otwieram mus brzoskwiniowy i zjada pół, na 3 dzień dostaje znowu gruszkę) i tak wykańczam słoiczki... muszę sama zacząć gotować te jabłuszka i pierdoły... ale szczerze to rynek mam daleko, a z Polo to pewno pryskane bardzo, a na rynku to można znaleźć lepsze 🙂
Kurde uzależniona już chyba jestem... wstałam, ubrałam się, umyłam i zamiast zrobić kawę i zjeść to ja do kompa najpierw 🙃 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka, u nas też dość późno pojawiła się ciemieniucha i była okropna. Ja robiłam tak: przed kąpielą jakieś pół godziny oliwiłam i wyczesywałam, a potem myłam Oilatum- naprawdę nam pomagał.
Dzisiaj dopiero widać tą wysypkę z wczoraj! Cała klatka piersiowa! Masakra! A może dlatego on był wczoraj taki marudny?? Może go to swędziało?? Dzisiaj dam mu tylko troszkę jabłuszka. Ja dokładnie wiem, co go uczuliło, bo podawałam pojedynczo produkty. Ale u mnie to inaczej, bo ja wiedziałam, że Marcin ma alergię,więc muszę uważać. Ale np. Marcin na jabłko ma, a Pawełek nie 😮
Marcin ściągnął mnie z łóżka dzisiaj, bo jechał do tej Wawy, więc zdążyłam wszystko robić i zaraz wyjezdżamy z Pawełkiem do moich rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buterfly dodaj do kapieli małemu mąki ziemniaczanej to jak swedzi to pomaga.sama probowałam jak miałam wysypkę.
ja dzis podałam marchewke z jabłuszkiem ze słoiczka.małemu tak smakowało że szok. oblizywał sie i mlaskał 🤪 widac że marcheweczkę bedzie lubił bo mamusia wpiernicza codzien, to przez mleczko z cyca smaki już poznaje.ciekawe czy tak bedzie ze to co jem czesto to małemu bedzie smakowało bo już to zna ? tak czytałam.okaże sie.ja jabłka lubie ale jakos rzadko jadam 🙂 a małęmu tak srednio szło i z domowym i ze słoiczka.no ale to początki. wiec spróbuje jeszce kiedys indziej.tak czy inaczej na kupkę najlepsze jabłko.wiec pare słoików mam w rezerwie 🙂
za tydzien bede gotowac codzien bo ziemniaczek na tapecie. wiec raz marchewka z ziemniaczkiem a raz sam ziemniaczek i chyba dodam mleczka mojego bo masełko na razie nie bede dawac, mniej uczula oliwa z oliwek ale nie mam i zreszta ziemniak z oliwką nie za dobry chyba lepszy z masełkiem a z moim mleczkiem bedzie słodziutki.sprobuje wpierw bez niczego zobacze czy sie uda.no ale ten tydzien to marchewka na tapecie 🙂
moj T. na spacerku z młodym. ah jak fajnie.ja sprzatam i sie opierniczam.
dziewczyny tak szczerze ile jestescie na spacerze z dzieckiem w sensie na swiezym powietrzu? ja dotąd starałam sie byc 2,5-3 godziny dziennie. czasem były wyjątki kiedy sie darł i lipa po godzinie powrót lub pół nawet jak ostatnio dwa dni. a jak było zimno to po półtorej godzince szłam do sklepu na pół godzinki by sie mały rozgrzał i potem znowu na godzine na dwór. a teraz w to zimno to lipa z tak długimi spacerami. nie wiem czy uda mi sie chodzic na dwie raty po godzince. dwa razy ubieranie małego krzyki...nie wiem czy mi usnie na drugim spacerze..a w zime? pół godziny???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...