Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam mamusie, dawno mnie tu nie było.
U nas wszystko dobrze - wczoraj mieliśmy kontrolę bioderek - lekarz znów miała godzinę opóźnienia, w poczekalni dzieciaczków co nie miara ... masakra, ale na szczęście wszystko dobrze z bioderkami.
Julcia ostatnio budzi się częściej, coś jej się znów poprzestawiało ...
Widzę, że Adi dostaje już mięsko ! Odważnie. U nas narazie było jabłko, marchewka, jabłko + marchewka, gruszka. Od momentu wprowadzenia jedzonka kupek u nas mniej, wczoraj nie było wcale a zwykle było coś koło 3 ... Nie wiem czy ta zmiana z 3-4 kup na 0 lub max 1 to nie jest zbyt radykalna, a może skończyć z marchewką ? Jak myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MAłgorzatta zadroszcze ogródka. ja jak dałam pierwsze dwa jabłka z róznych warzywniaków małemu to powiem wam że pierwsze az sie zdziwiłam że przez 30 minut karmienia w ogóle nie traciło koloru cały czas białe.dobrze zę zjadł tylko pół łyzeczki.zostawiłam to jabłko pare godizn a ono nadal białe!!! na nastepny dzien dałąm mniejsze inne jabłko i ono włąsciwie po pół minucie zrobiło sie takie lekko złociste.wiec teraz bede w ten sposób jabłka sprawdzac 🙂 ale jak sprawdzic resztę? mam ten sklepik z ekologiczna żywnoscia niby ale pytanie czy te produkty naprawde sa mniej pryskane lub niepryskane czy to po prostu ktos udaje ze ekologiczne a tak naprawde mu nie wyrosły te owoce lub warzywa? tak czy inaczej najlepszym sposobem jak juz bede gotowac (a ziemniaka jutro juz gotuje), to bede wylewac pierwsza wodę, po 5 minutach wyleję i zaleje nową to ten syf najgorszy chyba wyjdzie. witamin troche tez ale sadze ze nie az tak duzo.a te warzywa co dłuzej sie gotują to po 10 minutach bedę wylewac pierwszą wode.ale jagody, owoce lesne i te rzeczy których aktualnie nie ma to bede słoikowe no i wprowadzanie produktów pierwszy tydzien robie słoikowe. taki system zrobie 🙂 bo ogłupieje od tego wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris u nas z kupkami było tak, że z 5 dziennie zeszła Mała do jednej na pięć dni :O a teraz jak jej wprowadziłam jedzonko stałe robi co 2 dzień albo 3... ostatnio robiła codziennie, ale po bananie się skończyło...
Także co byś nie robiła to i tak będzie się załatwiała wtedy kiedy ma potrzebę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequita- z tą cc przy następnym porodzie to zależy z jakego powodu miałaśm, to nie zależy od szpitala. Jeśli masz jakieś przeciwskazania zdrowotne to drugi poród też pewnie będzie cc, np za wąska miednica, albo słaba siatkówka. Jeśli dziudziuś się nie obkręcił albo poród się przedłużał bo nie było postępu czy coś takiego to myślę, że przy następnym porodzie będą kazali próbować sn.

Mamusie - czy możecie polecić jakąś kaszkę bo chce kupić ale nie wiem jaką. Czy mleczno - ryżową czy samą ryżową, czy smakową. Którą wasze maluszki lubią ? Dajecie w butli czy łyżeczką ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja się tak właśnie zastanawiałam z tą wodą... przecież nie część tych dobrych rzeczy w niej zostaje tylko prawie wszytko się wygotowuje...
Beti a jabłko surowe tak długo białe było? 😮 😲 szok... bo takie sparzone to będzie białe ciągle, albo jak dodasz wit.c 🙂 bo ja do jabłka dodaję, żeby mała zjadła te 3 kropelki 😉

ja tam nie przeginam z tym pryskanym, nie pryskanym... później i tak będzie musiała jeść wszystko bo raczej nie zapewnię jej do końca życia niepryskanych i ekologicznych rzeczy... zresztą pewno nie raz zje trawę, piasek i wiele różnych innych świństw... jak chociażby plastelina haha, więc owszem wybieram dojrzałe jabłka... nieraz nawet są obite...ale najważniejsze żeby słodkie były... co do marchwi to kupuję taką małą marcheweczkę junior czy coś takiego z marvit'a jakoś tak się firma nazywa... a oprócz tego dziadek Rafała ma działkę, która jest wypielęgnowana i ma tam chyba wszystko, więc dobre źródło zaopatrzeniowe mam też w razie czego 🙂 ale zauważyłam, że Mary to jabłko woli ze słoiczka... zupkę wcina taką jak jej robię, ze słoika nie podawałam... no i póki co przystopowałam z nowościami... ma wprowadzone : marchewkę, pietruszkę, ziemniaka, jagody, jabłko, brzoskwinie, banana, gruszkę, śliwkę... z tego odpada póki co jagoda (kolor kupki coś mi nie pasuje) i banan (ewidentne uczulenie jej wyskoczyło no i zatwardza)... w przyszłym tygodniu wracam do pietruszki w zupce bo za pierwszym razem jej nie smakowało, no i może brokuł albo buraczek... nie wiem jeszcze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Beti 😘, poprostu nie miałam zbytnio czasu - buszowałam po allegro w poszukiwaniu prezentów na gwiazdkę i nie tylko
U nas na szczęscie zatwardzenia nie ma.
Kurcze Nequita - raz na 5 dni to już bym chyba u lekarza była. A ja się przejmuję, że przez cały 1 dzień nie ma ... No nasze szkraby dorośleją 😜 ewidentnie, nie to co kiedyś - przy każdej pieluszce KUPA. Wczoraj u tego ortopedy popatrzyłam na te maluszki 6 tygodniowe i w szoku byłam, że Julcia też taka była jeszcze nie dawno a teraz kawał baby, poprosiłam wczoraj o zważenie - 7950 g ! Słodkie te maluszki - jak kurczaczki takie malutkie. 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ps zęby u nas tragedia, boli go strasznie o 4ej wstał i płakał smozcek pogorszył tylko sprawe nie da sie dotknąć.... kłopoty ze snem, drażliwosc, napiecie tylko zwiększyło sie przez to. no i....gryzie mnie!!!dwa razy mnie tak ugryzł, choc jescze sie nei przebił ząbek ale czułam go wczoraj juz. strasznie boli top gryzienie. zacisnie dziąsła i z całęj siły, aż musze mu palcem otwierac i nie mam ochoty juz wtedy wiecej mu dawac cyca 😞
z dobrych spraw to moj maluszek zna juz 3 literki alfabetu hahaha wczoraj najpierw powiedział a potem be a potem e. pominął ce 🙂 hhihih
test zrobiony.ciąży brak.ufff ale miałąm pietra nie mogłam spac 🙂
NEquitia w moim szpitalu rodziłą dziewczyna po cesarce i nie miałą wyboru. ale wiesz wybór to kwestia portwela co do naszych lekarzy...zreszta tez zależy ile lat po cesarce ona była 4y lata, wiec nie ma przeciwskazan żadnych wtedy. ja tez chce cesarke z góry i wydaje mi sie że w niektórych szpitalach mozna ta opcje wykupic, u mnie w jednym mieli wprowadzic leglnie wybór taki.że można było wybrac priwat.warto popytac po szpitalach. albo lekarza prowadzacego co zrobic by miec cesarke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie z tym cc to np. w płocku jest tak że mogłabym sobie wybrać przed porodem (gdybym miała rodzić )... a nie w trakcie, i to nawet jeśli nie mam przeciwwskazań do porodu naturalnego... A pytam bo sis moja będzie rodziła niebawem i miała pierwszą cesarkę (6lat temu) teraz niby przeciwwskazań nie ma, aczkolwiek pierwszy poród miała ciężki... nie było postępu no i zielone wody jej odeszły czyli zamartwica zagrażała... jedyne z takich chorobowych przypadków to to że ma bardzo chorą tarczycę... i w trakcie ciąży ją leczy... napisałam meila do Legnickiego szpitala i się zapytałam, tak będzie najszybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequita - Co do tych pryskanych i nie pryskanych warzywek to mam takie samo podejście jak TY. Masz rację, że nie ma co przesadzać. Póki co to myślę, że w tych słoiczkach jednak może być coś lepszego niż u mnie w warzywniaku. Te jabłka takie wyglancowane i nie psujące się, nieraz u mnie leżą i leża i nic a nic się popsuć nie chcą 🤪. My narazie wszystko słoikowe jadłysmy, poza tym dziadkowie poszaleli i nakupili nam takie zapasy, że ja nie wiem kiedy Julka to zje ... Jedna cioteczka tak samo - nakupowała nam obiadków po 7 miesiącu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tym załatwieniem to może być ciężko choć pewnie zależy jeszcze gdzie. Ja miałam zaświadczenie od okulisty i powiem wam, ze takie coś też już nie w każdym szpitalu honorują. Ja byłam w 2 óch szpitalach, w tym w jednym z nich się zgodził ordynator i tam też rodziłam. Ale wcześniej czytałam na forach o tych wskazaniach i przekupowaniu lekarzy i powiem Wam, że łatwo nie jest. Gdyby u mnie nie było tej wzmianki o degeneracji dna siatkówki to też miała bym sn, choć mam -8 dtp. A w tym szpitalu co mi odmówili cc to ordynator powiedział mi w 8 m-cu(debil jeden) żebym sobie szybko zrobiła operację oczu bo u nich mi cc nie zrobią (swoją drogą ciekawe kto by za to zapłacił -MATOŁ !)

Teraz jest trend na porody sn ZA WSZELKĘ CENĘ !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gotowane zrobiłam i najpierw sie zastanawiałam nad tym czy gotowane nie zmieniają koloru bo nei gotowałam wczesniej nigdy 🙂 ale po tym drugim jabłku sie przekonałam że jednak zmieniają kolor. poza tym mamę pytałam i ona robiła jabłka gotowane pakowałą do słoików to złociły sie.ale te jabłka nawet surowe sie nie złocą nawet troszeczke wiec...
a mi chodzi o te nerki bo mnie ta pediatra druga przekonała że do roku czasu sie wszystko tak rozwija że organizm młody i rozwijające sie nerki może nie dac rady że mozna uszkodzic takie rozwijające sie nerki azotanami 😞
Julcia 8 kilo szok! widocznie kupki nie ma bo wszystko dobrze przyswaja!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ku...a jestem wkurw...ona. dwa kombineozny na 74 na zimę za małe.tzn za duże w nogach i rekach ale w tłowiu sie nie zmiesci i nie da rady go wepchnąc brakuje conajmniej 4 cm.jeden kupny drugi dostałam i lipa. dobrze że siostra zakupiła i juz przyszedł spiwór na zimę to wtym bede go wozic, no ale jak bedzie baaardzo zimno minusowe temp. to powienien jescze kombinezon miec. ah..w 80tce sie utopi.i do gondoli sie nie zmiesci.albo mu kupie spodnie ogrodniczki puchowe osobno i osobno kurtkę bo juz naprawde nie wiem co zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to mnie przekonałas bo ja nie mam sadu nei znam sie na tym i nie wiedziałam że bedzie bardzo bee i sie nie da bez oprysków 😮 to teraz juz jestem spokojna.
z tym gotowaniem to nie wiedziałąm że lepiej wrzątkiem.oklask for you. ja mam tendencje do rogotowywania wiec ciekawe jak mi to gotowanie wyjdzie hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...