Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja wprowadze soczki okazjonalnie ale jak ładnie mi bedzie pic bo takto to szkoda mi kupowac jak ma sie wiekszosc wylac a poki co jeszcze nie mam sokowirówki.Agatka moj Filip czasem charczy od mleczka. choc mu sie dobrze odbija.ale przechodzi jak go połaże na brzuchu tylko musze z tym troche poczekac po jedzeniu.
Buterfly masażer do stóp to bardzo dobry pomysł wg mnie. miałam taki kupic mamie.sama bym chciałą taki miec. człowieka juz wszystko boli.starosc nie radosc..i taki masaz stóp jest ekstra.co do karmien to nam nie ubyło ale Filip jest żarłok i tyle. a zreszta poki co to raz jeden słoik zjadł cały a dzis tylko pół.Co do przepukliny, to w dole po bokach moze byc pachwinowa a ją wyczułabys chyba np przy kaszlu pod palcami w tym miejscu. jesli jest w poczatkowej fazie. w pózniejszej to juz widac gołym okiem..na wymioty ci sie nie zbiera?ja miałam pachwinową.ja bym raczej bardziej obstawiała albo na torbielkę albo po prostu jajeczko ci sie nie chce przebic, mzoe sie przebije a moze mała cysta powstanie. nie jest to nic strasznego. jak ci sie to bedzie powtarzało to lepiej idz do ginekologa.on sprawdzi uciskiem nawet bez usg czy jajniki nie bolą, bo ja miałam torbiele na jajniku prawym raz mnie bolał nisko jak na wyrostek a raz bardzo wysoko jak woreczek żółciowy!cyst mam pełno.
MArlena a ile Adiego bedziesz musiała zawozic do złobka 5 razy w tygodniu czy mniej? a co do obrotów to Filip na boki sie nie obracał tylko kiedys połtora miesiaca temu mu sie to zdarzyło jednorazowo. a teraz było hurtowo. a Adi jak sie na boki obraca to super. u nas na razie cisza nie ma powtórki ale dostałam cwiczenia na rozne rzeczy takie edukacja-zabawa. fajne.
Doris zawsze przekrecam jakos nie moge tej nazwy spamietac za długa.mam taki kubek bo nie chciałam na razie kupowac lepszego a jest taniuski w tesco 9 zł kosztował ale NIE POLECAM bo sie z niego leje a niby niekapek.
http://allegro.pl/tommee-tippee-pierwszy-kubek-niekapek-4m-i1882211219.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a poza tym moj Filip dzis dotknął swoich stópek i sie nimi bawił tzn macał je..a le nie w pozycji na plecach, tylko po prostu na moich kolanach tak ciągnął do stópek by dotknąc to mu pozwoliłam sie tak zgiąć i jak sie usmiechał jak sobie pomacał 🙂 no i ma niezła pamiec. dziewczyny te nasze dzieci w tym wieku juz takie pamietliwe ze w szoku jestem. w kapieli obracam go na brzuszek i pokazałąm mu naklejkę kaczuszkę na wanience i pieron po dwóch kapielach z zabawą w dotykanie kaczuszki naklejki to teraz mi sie nie da na plecach wykąpac bo juz wygina głowe by kaczuszke dojrzec 🙂
a co do rehabilitacji bo dzis bylismy, dobrze ze chodze do roznych rehabilitantow bo kazdy cos doda fajnego.a nie tylko ta vojtę.brr. oprócz takiej gimnastyki turlanie zginanie cwiczenie rączek podporu itp to druga rehabilitantka dodała fajne dwie zabawy polecam dla każdego. są to zabawy aby dziecko sie zainteresowało stópkami i poczuło że ma stópki, a co za tym idzie że szybciej je zacznie chwytac. pierwsze to przyszycie do skarpetek wstążek kolorowych do ciągniecia, bo grzechotki to mamy ale ze najpierw najłatwiej dziecku pociagnac za cos. z czasem skracac te wstazki. druga to kupic piłeczke miękką z dzwoneczkiem z canpolu taka jest chyba ja kupiłam taką w kiosku akurat była i przyszyc do niej sznureczek i do maty dopiąć bez zadnych innych zabawek by sie dziecko na tym skupiło. piłeczka ma byc na wysokosci nózek i nisko by mogło w nią dziecko kopac. jak zacznie w nią kopac to sznureczek jest skracany do czasu az dziecko ma nogi w górze jak u Boryska było kiedys na zdjęciu 🙂 fajne zabawy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a to chociaz nie pięc dni. ale i tak Ci wspczuje i wszystkim którzy muszą isc do pracy juz.tesknota bedzie na pewno straszna.a soczki patrze na bobovite i dużo tego ma po 4ym miesiacu.ale sadze ze najlepiej marchew jabłko. na bananowe uważajcie bo niektórych firm zawierają sok z cytryny czyli cytrusy. chyba z hippa soczek sam banan ,tak samo ich słoczek banan tez ma cytrusy.nawet mam tak napisane w ich książeczce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rzeczywiście te nasze dzieciaczki to cwaniaczki są.Julcia dostała może z 6 razy jedzonko łyżeczką, a wczoraj jak jadłam jogurt z musli to dzioba otwierała bo chciała żebym jej dała 😁 a dziś tak samo jak jadłam słodką chwilę 😁, no to popędziłam po marchewkę, jadła aż uszy jej się trzęsły. A myślałam, że z jabłuszkiem pójdzie lepiej niż z marchewką, a tu zaskoczenie bo jest odwrotnie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś niekapka dla Julci, może by wtedy coś wypiła bo ona nie chce nic z butli, uparła się i już.
mam butlę tt, wcześniej z niej piła kilka razy a teraz ni cholery... boję się z domu wyjść na dłużej bo kiedyś to czekała na cyca 4 godz (obrażona)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti fajne zabawy 🙂.. Co do herbatek mam dokładnie te,które Ty masz 🙂 ja chyba kupię w przyszłym tygodniu soczek i mu spróbuję podać 🙂 no i może kupię deserek z jabłkami i jagodami albo z bananem i owocami leśnymi, bo niestety tego o tej porze roku nie ma, więc trzeba będzie ze słoiczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek!!!
Jeny dziewczyny jak wczoraj zasnęłam o 20-tej tak dziś o 6:20 dopiero na karmienie wstałam 🤪 A potem jeszcze drzemka do 9-tej heheh no ja w szoku jestem hehe widocznie ogranizm sie potrzebował zregenerować 😉 Dobrze że Wojtuś był wyrozumiały 🙂
Ide jakieś śniadanko zjeść i na szczepienia. Trzymajcie kciuki! I do potem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris25 napisał(a):
czy wasze maluszki po marchewce też mają marchewkowe kupy ?

Diś Julka obudziła się o 24:00 i nie chciała już spać ... masakra
ostatnimi czasy nie miała takch akcji wogole, ładnie zasypiała a tu taki numer o północy ...
musiałam się ucieć do sposobu z wiatrakiem


Dzień dobry 😁

Mój Filip na kupki jak do tej pory nie zmienione...

Co to za sposób z wiatrakiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris u nas też marchewka bardziej podeszła niż jabłuszko, a też przewidywałam na odwrót. Marcin się śmieje, że to dlatego, bo on nie znosi jabłek... Dziś będzie więc marchew z jabłkiem, zobaczymy, czy da się nabrać 😉
Dziś Pawełkowi coś się przyśniło w nocy, bo o 3 tak zawył, że oboje skoczyliśmy do niego. Ale na szczęście to tylko był sen. Zasnął i do 7:30 już spał. Moze wczoraj za dużo wrażeń jak przyszła ciocia z wujkiem..
Magda, zawsze jak czytam, ze robisz sobie kawę to mnie szlag trafia, bo zazwyczaj już jestem po jednej i nie mogę sobie zrobić(takie postanowienie) i Ci zazdroszczę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nequitia napisał(a):
Marysi się regulują kupki po stałych pokarmach... moim zdaniem są za bardzo zbite ale chyba ma jeszcze czas, żeby to wszystko się unormowało, nie?


Pod tym względem kupy Filipa nadal ewaluują 😁 raz miał taką mego zbitą, ale poza tym jest ok. No i tą mega zbitą zrobił sam, nie musiałam pomagać.. Znaczy trzymałam go za rączki, jak prawie zawsze gdy robi kupkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no właśnie Maryś zrobiła 2 dni taką fest zbitą... na raty ją robiła, ale się czerwona robiła i minę na takiego kaczora... ja musiałam wyjść bo aż mi łzy leciały ze śmiechu 🤪 a nie chcę żeby widziała, że się śmieję, bo jakąś blokadę jej zrobię czy coś ... ona teraz ma tak, że jak siedzi w leżaczku i ją karmię to sobie kupę robi w przerwach, ale jak tylko zaczyna to oddaję wszystko Rafałowi i wychodzę tak mnie te jej miny podczas kupy rozwalają... dzisiaj już w miarę spoko kupa była, dwukolorowa... i już mnie zbita 🙂 i już się czerwona nie robiła aż tak bardzo 🙂 no ale przedwczoraj cały słoik śliwek zjadła... a wczoraj jabłko z brzoskwinią, więc może po tym jabłku ją tak ruszyło 🙂 no i od trzech dni codziennie się wypróżnia a nie co 5 dni 🙃

Ale gówniany temat haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...