Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Pawełek śpi, ja już też się ułożyłam. Ostatnio jakaś słaba jestem trochę.. I zauwazyłam, że waga ciągle leci w dół...nie jakoś drastycznie, ale stopniowo..nie wiem, czy nie powinnam zrobić sobie jakiejś morfologii...
Gosia, Ty chyba miałaś jakoś tak, że źle się fest czułaś kiedyś, prawda? Coś mi się kojarzy, ze mialas zawroty głowy i zasłabniecia..albo mi sie wydaje?tylko to było chyba jakoś po porodzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ania - przepraszam, że tak długo musiałaś czekać na moją odp. w prawie krzesłka, jak czytałam zaległosci to już miałam odpisywać i ciągle coś ! ja to wogóle robię 500 rzeczy na raz...

Beti - ja mam identyczne podejście jak Ty co do drugieg dziecka. Julka jest bardzo wyczekana i chce się nią nacieszyć, chcę żeby miała mnie tylko dla siebie, chcę mieć dla niej czas !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do krzesełek to mi się wydaje, że te nie markowe to wszystkie w jednej chińskiej fabryce są produkowane więc czy to firma apollo czy baby desigb czy baby mix czy siakieś jeszcze coś innego to jest jedna i ta sama jakość.Ja stwierdziłam, że kupię za 2 stówki bo dużo lepsze to pewnie będzie kosztować coś koło 6... a czy kosztuje 200 zł czy 350 to jest jedno i to samo.
Na razie nie mogę zbyt wiele powiedzieć o tym krzesełku, bo wszystkie mankamenty to wyjdą później. Na "gołe" oko wydaje się bardz fajne i funkcjonalne. Na razie Julka 2 razy przy nim jadła
😁 Wydaje się też stabilne wbrew mim obawom 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy,
My po weekndzie mikołajkowym u dziadków. Było super.
Mała dostała mnóstwo gadżetów, nie bała się Mikołaja. 😉
Dziąsełka ją zaczynają chyba mocno swędzić. Nie jest marudna ale drapie je czym może.
Mam nadzieję, że u Was wszystko ok, na razie nie mam chwilki żeby Was nadrobić.
Całujemy wszystkie ciocie i maluszki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mikaanka Ucaluj Oskarka na 5 miesiecy 🙂. Na co ma alergie?
Butterfly Ja podalam 2 razy kleik ryzowy o smaku wanilii, jako zageszczacz, ale jjuz jakis czas temu, Adriana brzuch boli od wanilii wiec tez nie przeszla u nas.
Na brzuszku go znow wysypalo tak jak ostatnio az po podbrzusze 😮. W domu zrobil kupke...uwaga.... bialo-rozowa-lekko brazowa. Dziwna, sucha, przypominala srodek kotletow mielonych jesli chodzi o konsystencje, a smierdziala jak psia kupa, masakra.
Ewidentnie cos jest nie tak.
Jutro nic a nic nie podam tylko mleko, a pojutrze do lekarza, bo ta wysypka tez jest okropna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hm Mamuśka dzieciaki tak reagują na nowe jedzonko, nasza srała na zielono, czarno, po selerze i innych nowościach, A teraz jest już ok. Tylko ta wysypka niepokojąca, warto skonsultować, masz rację. Nasz ma mega znamie na plecach, taki liszaj, wygląda jak by ją udrapało coś wielkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Pawełek śpi, ja już też się ułożyłam. Ostatnio jakaś słaba jestem trochę.. I zauwazyłam, że waga ciągle leci w dół...nie jakoś drastycznie, ale stopniowo..nie wiem, czy nie powinnam zrobić sobie jakiejś morfologii...
Gosia, Ty chyba miałaś jakoś tak, że źle się fest czułaś kiedyś, prawda? Coś mi się kojarzy, ze mialas zawroty głowy i zasłabniecia..albo mi sie wydaje?tylko to było chyba jakoś po porodzie..


Ania u mnie to było 3 - 4 miechy po porodzie... spadek żelaza. Biorę dodatkowo falvit raz na 2 dni, oprócz preparatu dla mam karmiących, ma bardzo dobrze przyswajalne żelazo, trochę pomogło... ale od jakiegoś czasu znowu coś mnie słabi. Zauważyłam że jak mi się skończą któreś tabsy, np. teraz ten pregna plus i od tygodnia jakoś nie miałam czasu kupić... to od razu opadam z sił!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie!!
Nadrobiłam Was właśnie i idę spać.

Chciałam tylko życzyć wszystkim Maluszkom dużoooo zdrówka a Mamusiom dużoooo siły!!!


To ide, buziaki i do poczytania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BUZIAK DLA OSKARKA! 🙂

Gratki dla Marysi 🙂

Beti
ja mam identyczne podejście, uważam, że najpierw trzeba dobrze wypieścić jedno dziecko, tak jak piszesz, ja również sobie nie wyobrażam sytuacji, że jeden maluszek ma lekko ponad roczek, a już jest drugie maleństwo, które wymaga dużo uwagi, do tego wszystkiego zmęczenie po porodzie... a tu jeszcze Miłoszek żeby nie czuł się odtrącony, jemu trzeba poświęcić uwagę... ja to bym chyba jopla dostała. U nas jest zamysł taki, że jak maluszek skończy 3 latka wtedy możemy działać 🙂

Co do krzesełek Doris też mi się wydaje, że wszystkie są Made in China i tak naprawdę płaci się za logo firmy... bez sensu wydawać 500 zł za fisher price jak można kupić ładne za 200zł 🙂

Marlena daj znać co lekarz powie odnośnie wysypki i kupek.

U nas był mały kupkowy problem przez dwa dni, mały robił zbite stożki i małe, wczoraj cały dzień nic... generalnie moje dziecko nie lubi pić, więc dzisiaj zamiast mleczka jak był głodny dałam mu ciepłej herbatki rumiankowej, wypił 120ml i .... była meegaaaa kupa, a nawet dwie jedna po drugiej... a jakie fuj fuj... ale najważniejsze że jelitka się oczyściły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buziaki dla Filipka i Oskarka!
Marysi oooogromne gratulaje!!!!
u nas od wczoraj fochy,wszystko jest nenene..grzechotka 1-nenene,2 nenene,kolejna zaskoczyla-bylo "OOOO"po czym z hukiem wyladowala na ziemi i wrzask nenene...zlosnica mala..ostatnia deska ratunku-kaczuszka kapielowa!aha!czy wasze dzieciaczki tez z takim upodobaniem ssaja pieluszke lub myjke w trakcie kapieli?bo mojej nie sposob wydrzec,tak sie do tego trzesie!no i od 3 tyg kapiemy sie na siedzaco!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie,
u nas nocka w miarę (jak na ostatnie dni). 3 pobudki w tym jedna już o 23:00. Czy wasze maluszki też budzą się tak wcześnie ? Pytam te mamusie, których maluszki ostatnio źle sypiają bo wiem, że niektóre (np. Ania) nie mają wcale problemów 🤢 ze spankiem 😲
Przeczytałam pół książki od Gosi. Co myślicie o tym usypianiu ?
Może i dobra ta metoda ale strasznie się boję ją zastosować ... Wiem, że ułożenie do snu po kąpieli będzie łatwe a meksyk się zacznie w nocy z tym zwiększanim minut, kiedy człowiek jest zmęczony i kręci się w głowie... Przeczekam jeszcze z tydzień, może coś po tej chorobie unormuje się to spanie. W sumie to Julci zdarza się zasnąć samej, nie jest to codziennie ale zawsze coś. Najgorsze jak dla mnie jest uspanie jej jak się przebudzi w nocy i nie chodzi o jedzenie... 🤢 bo jak jest głodna to cyc i odpływa (to niby też jest złe)...
Co do metody karmienia opisanej w tej książce to się nie zgadzam. Nie wyobrażam sobie żebym 2 miesięczną Julkę karmiła co 4 godz..... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jeszcze nie przecztałam ksiazki nie mam czasu 😞 jestem padnieta .u nas pobudka rano jest miedzy 5.30 a 7ą.ostatnio coraz zadziej to drugie raczej o 6ej.ale tak było zawsze, bez wzgledu na chorobe.za to coraz trudniej jest go supac o 4ej jak sie przebudzi 😞
ja sobie robie swoje sposoby na usypianie hihi, postanowiłąm ze w dwa miesiace musze wszystko opracowac. punkt pierwszy uspianie nie przy cycu w dzien ale uczenie smoczka moze to i jest zle ale cos za cos na sam poczatek moze byc-czyli biore go w wozek ubieram jak na dwor biore na balkon smoka daje i lulam, jak usnie biore do domu otwarty balkon jescze przez jakis czas, potem zamykam, i spi jeszcze i powiem wam ze potrafi spac nawet 2 godziny a przy cycu zasypiał na max godzine. potem jest spacer, a jak nie ma spaceru to taka sama wersja na drugie spanko.bo dwa spania mamy.na noc oduczanie zasypiania przy cycu tzn po kapieli ale jak wyzdrowieje bo jest meksyk. ale bedzie to napewno trzymanie smoka on w łozeczku ja na krzesełeczku obok plus kołysanki. punkt drugi to bedzie bujanie w gondoli w domu w dzien w normalnym ubranku, punkt trzeci to pozostawienie go w gondoli ze smoczkiem w dzien, punkt czwarty to pozostawienie go w łozeczku ze smoczkiem.a potem bedziemy kombinowac jak smoka oduczyc hahahha, no ale jak usnie to wypluwa smoczek 🙂 taki mam plan. noca i pobudkami w nocy zajme sie pozniej , no chyba ze nie wroca 1-3 jak kiedys to trzeba bedzie zadziałąc.
Andzia ja nie uzywam tetry przy kapieli keidys uzywałąm teraz juz nie, myjki tez nie ale kaczuszke sobie zawsze łąpie i ssie 🙂, mały sie kapie najpierw na siedzaco potem nalezaco na pleckach potem na brzuszku 🙂 bardzo lubi to ostatnie.
kurcze fajne te krzesełka kupujecie... ja bede miała takie drewniane gołe 😮 i przestałam sie cieszyc ztego powodu, mozee mu naklejkami pobklejam hihi, ale z drugiej strony na leżaczku mamy obrazki i kurcze pieronek sie zawsze odkreca do tygryska i musze go zasłąniac by zjadł hihih
a u nas makabra z tymi nozkami, cały czas je zjada, nie da sie pampersa załozyc...
Nequitia gratuluje obrotu Marysi na brzuszek
MArlena dziwny ten kolor kupki, napisz koniecznie co lekarz powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas działa.. ale faktem jest, że Paweł musi się dość mocno rozedrzeć.. Zazwyczaj zdążę już go zabrać, ale pare razy sie włączyło. Albo jak sa u nas znajomi i jest głośno to sie włącza 😮
Dziś Pawełek pospał od 21 do 7:20 bez pobudek, więc nie miałam okazji sprawdzać, a teraz od godziny drzemie, choć wydaje mi sie, że słyszę grzechotkę- pewnie sie przebudził, ale dopóki nie wzywa to nie idę.
Kurczę, właśnie napisała mi koleżanka, że po macierzyńskim wzięła zaległy urlop, miała umowę na czas określony i ją zwolnili 🤢 Między macierzyńskim a urlopem musiała wziąć L4 na dziecko, bo Martynka chorowała i powiedzieli jej, ze za dużo tego wszystkiego. Ochrona młodych matek...No nic, może zaczepię ją u siebie w firmie. Jutro mam zamiar tam pojechać i zmienić etat na 7/8...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale fajny Fifi!
Pawełek od wczoraj trochę dziwnie je.. Moze przez te ząbki.. zazwyczaj cycał 20minut, teraz wystarczy 10, a potem jest zabawa- oderwanie się od cyca, szeroki uśmiech i z powrotem do cyca, po paru sekundach spojrzenie, uśmiech szeroki i znów do cyca. No więc mu przerywam karmienie i się wcale nie upomina. Co prawda wyszły z tego wczoraj chyba ze dwa dodatkowe karmienia,no, ale jak tak potrzebuje...
Idziemy zaraz na spacer, bo wreszcie pogoda się jakoś unormowała i nie wieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas pogoda super! wiosna! idę zaraz na spacer, zwolniłam sie dziś z obiadu - tak więc z niczym nie muszę sie śpieszyć! Obudziliśmy sie dziś z Borysiem 11.15.... muszę zacząć coś z tym robić chyba... ale jak pojedziemy na święta do mojego domu to myślę że sie to wszystko przestawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...