Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
no to gratulacje dla Majeczki !

no i STO LAT dla MARYSIEŃKI 😘 😘 😘

jakiś czas temu weszłam sobie na stronkę marieclaire , wkleiłam swoje foto i sprawdzałam jak bym wyglądała w różnych fryzach i kolorach (pisalam wam kiedyś) i spodobałam się sobie właśnie w takim ciepłym, orzechowym ale nie całkiem rudym tylko takim ciepłym brązie jak Gosia wkleiła i teraz mi ten kolorek w głowie siedzi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny - coś się ze mną dzieje nie dobrego !
Wczoraj m. poprosił żebym mu uprała w pralce buty no i jak usypiałam Julkę to zostały jeszcze 2 płukania - około 20 minut więc stwierdziłam, że skrócę program i zrobię 1 płukanie a co zrobiłam ... SAMO WIROWANIE 🤪 🤪 więc buty nie wypłukane
a dziś wstawiłam ciuszki do prania ... przed chwilą poszłam wieszać pranie ... wieszam, wieszam ale coś czuję, że nie pachnie płynem jak zawsze i co stwiedzam ? ... nie wsypałam proszku ani płynu do płukania 🤪 czy ja jestem zdrowa ? i powiesiłam prawie wszystko a jutro trzeba ściągnąć i jeszcze raz uprać 😠 😠 😠 😠
MUSZĘ SIĘ CHYBA PORZĄDNIE WYSPAĆ ... tylko kiedy ? 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mykam spac.pozniej moze sie uda nadrobic was.
byłam u lekarza na nfz i miałam tez wizyte prywatnego. na nfz przepisała krople z neomycyną do ucha a prywatny salicylan. salicylanów nie wolno dzieciom, a neomycynę pozostawie bez komentzarza.i nie wiem co wybrac. stanu zapalnego niby nie ma ale trzeba uzyc do usuniecia woskowiny... nie kapuje normalnie to oliwy z owliwek jest taki preparat nie lepiej uzyc? nie.lepiej kurka antybiotykiem jak niby nie ma sytanu zapalnego no masakra...
a niedosyc tego mamy wizyte u okulisty. ja nic nie mówiłam bo wydawało mis eiz e Filipowi to oczko co kieydys wam pisałam ze sie wyrównało a tu lekarz na wstepie pyta: co sie dzieje z prawym oczkiem? ucieka dziecku. ze wzgledu na napiecie i zwiekszone ryzyko wystąpienia zeza i to oczko to mamy badania za 2 miesiace..........
ja mam ku..a dosyc tego życia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti, nie łam się. U nas też coś tam kiedyś niby z okiem było. Na rehabilitacji uznali, żemu gdzieś tam leci. Powiedziała lekarka, że to może być związane z jakimiś tam większymi przestrzeniami okołomózgowymi czy coś takiego... Kazała zrobić USG przezciemiączkowe.Zrobiliśmy i wszystko było ok, a lekarka od tego USG nam powiedziała, że takie rzeczy mogą się czasem zdarzyć przy dzieciach z asymetrią. Także spokojnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti - nie łam się ! Dużo dzieciaczków ma jedno oczko "uciekające" , słyszałam, że to mija "samoistnie" więc nie załamuj się, nie takie ludzie mają problemy ! CIESZ SIĘ, ŻE FILIPK ZDROWY !!! Głowa do góry !!! Co do uszka to dziwne, że jak nie ma stanu zapalnego to dał antybiotyk 😮 nie mam pojęcia co Ci poradzićw tej kwestii, może poczytaj w sieci !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti kochana, tak jak dziewczyny pisza, nie łam sie. U nas tez non stop cos, jak nie sraczka, to katar, to gardlo, to co innego... nie ma tygodnia zeby cos sie nie dzialo. Wiem co czujesz, tez mam czesto dosc, no ale co zrobic?.... zacisnac zeby, przeklnac pod nosem i dalej dzialac.

Co do woskowiny, tutaj mi kazali kropelke oliwy z oliwek a nawet zwykly olej... i sama wyplywa 🙂. Jesli nie ma zapalenia, tez bym sie zastanawiala na Twoim miejscu.
Tak czy siak, jestem pewna ze podejmiesz dobra decyzje :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi kazali czyścić uszka preparatem VAXOL... mamy badanie raz w miesiącu ze względu na ryzyko niedosłuchu dziedzicznego, polecał to otolaryngolog, więc jego branża...
Beti kochana będzie dobrze!! powtórzę się po dziewczynach, ale nie martw się 😘 nam na zaczerwienione uszko pani doktor przepisała kropelki OTINUM... ale to też z salicylanem 🤢

Wyszliśmy z psem na spacer i telefon, że Mała płacze w pędy do domu... a ta ryk jak ja pierniczę... i tulę ją i cycuś i projektor i nic!! posmarowałam jej dziąsła... 5 minut spokoju i znowu płacz... dałam jej czopka przeciwbólowego i zasnęła od razu... masakra jakaś 😞 ale ząbek już jest tuż, tuż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris a co do koloru to mi tez teraz taki siedzi kolor w głowie jak na tym zdjęciu co wkleiłam, i chyba coś wykombinuję, bo w czwartek idę poprawić trochę uczesanie!

a ścięte mam prawie identycznie jak na tym zdjęciu, od długich z przodu po skosie do tyłu i bardzo wysoko wycieniowane.

wiecie co, ja robię tak, jak ide do fryzjera, kopiuje na komę zdjęcia które mi się podobają, przeważanie z tej strony akurat, no i jedziemy u fryzjerki żeby coś z tego wykombinować. wezmę teraz tę fotę.

Nequita a co Victorii to miałyśmy identyko blond fryzury jakiś czas temu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Napiszę tylko JEDNA WIELKA MASAKRA... pierwsza noc w ciągu 8 miesięcy... kiedy domownicy nie spali bo Marysia się darła... nic nie pomogło... ani bujanie, ani smarowanie dziąseł, ani picie, ani czopek... NIC... 😞 dobrze, że nie miałam telefonu ani zegarka pod ręką, nie wiem ile razy się budziła... wiem, że w końcu jakoś padła przy cycku na dosłownie chwilę bo już świtało a jak się zrobiło jasno to się obudziła na dobre...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka, no to nieźle Nequita , nie zazdroszczę , ale jak Ci padnie w dzień to będzie spać i spać, radzę kłaść się razem z nią. To zęby pewnie na wierzchu już są ...

Gosia - ja też myślę cały czs o tym kolorze co wrzuciłaś,nie daje mi spokoju, jest boooski 🤪 🤪 🤪 , tylko boje się, że przerobiony w photoshopie bo szukałam wczoraj caly wieczór takiej farby i nie znalazłam, są albo typowo kasztanowe albo rudzielce ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jeszcze sie wypowiem co do uszu. Woskowina jest ochrona i wiem ze za duzo to niedobrze, ale ona sama po kawalku wylatuje szczegolnie p kapielce, bo wiadomo zawsze kilka kropel wody sie dostanie. Czasem po prostu dzieciaczki swedzi ucho, popatrzcie na nas jest to samo.
Ja jestem zdania zeby nie ruszac, chyba ze jest zatkane przez woskowine to wtedy oliwa (1-2 kropelki) i wyplynie.
Wiadomo przy zapaleniu to nic nie pomoze, tylko antybiotyk, ale to juz inna historia.

Nequitia u nas byly identyczne nocki jak opisujesz, masakra jakas. tak mielismy tydzien po antybiotyku. U Ciebie to jednak chyba chodzi o zeby, tak mi sie wydaje.

Dziewczyny nie wiem co robic z tym probiotykiem. Myslicie ze powinnam podac 2 tygodnie po antybiotyku? Boje sie ze wystapia zaparcia, bo kupka jest juz idealna, nie ma biegunki. Moze jednak odpuszcze skoro wszystko jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.Magda u mnie tak samo jak u Ciebie dziś osiwiec można 😞
Szymek wstał dziś o 6.30 i ok 10 chciałam na zakupy jechac widzę że śpiący to myślę że zaśnie w wózku i zaczęłam go ubierac a ten w szał wpadł jak czapkę mu miałam ubrac i kurtkę taki placz był ze hej myślałam że go brzuszek boli albo coś a on był mega spiący szybko go rozebrałam i padł w łóżeczku spi jakieś 45minut narazie.
Normalnie po nocy i tym cyrku mam dośc popołudniu m zostaje z małym a ja idę na zakupy 🤪się odstresowac a co 😉

Co do uszka jak nie ma zapalenia to ja uważam że lepiej nic nie robic jak nie ma zaklejonego woskowiną a że się łapią to mogą je swędziec albo odkryli że mają uszko albo na zęby jak idzie tak mi pediatra powiedziała bo jak uszko boli to dziecko ryczy albo ma temperature i nie da sobie dotknąc chorego uszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...