Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
Wpadlam zyczyc wam Wesolego Alleluja i Mokrego Dynguska 😁.
My juz obzarci odpoczywamy. Adrian dzis tez pojadl. Dostal nawet tyci salatki.
Wczoraj parowke gotowana z ziemniaczkami i marchewka. Dzisiaj powtorka bo mu strasznie smakowalo.

Mam nadzieje ze milo spedzacie czas.
Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nie da rady z krzesełkiem Filip nienawidzi siedziec dłuzej niz 2-5 minut. wszystko juz mu dawałam w nim. a z jedzeniem ja mu nie daje takich rzeczy stałych Filip nie ma zadnego ząbka całego, ma tylko zalążki podejrzewam że tam jeszcze jakas błonka została. strasznie mnie wnerwia to ze nie ma tych zębów.tyle miesiecy zeby dziecko miało i nie miało nawet jednego całego zęba.......... nie pociesza mnie fakt ze im pozniej tym zdrowsze. bo im pozniej tym dziecko bardziej zacofane co do gryzienia. nie potrafi małych kawałków sobie odgryzac tylko ładuje całe do buzi, masakra.krztusi sie przy ciamkaniu pietki,ale daje mu ją mimo wszystko, chrupki to juz w ogole tragedia . tylko obiadki z kawałkami jadł ładnie do czasu choroby.teraz to wszystkim gardzi. dla mnie jedzenie w biegu to nie jedzenie bo w ten sposob to własnie przytyłam. Filip dzis był na hustawce domowej...normalne dziecko cieszy sie ile wlezie, a on sie znudził po minucie. była wielka radosc ale za chwile sie czyms innym juz chciał pobawic..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 nie martw sie wszystkie naraz mu pewnie wyjda i to moze sie dziac w kazdym momencie. Dzis nie ma zebow a za tydzien moze miec juz 6 😁.
U nas tez tylko dwa. Z tym ze Adrian nauczyl sie jesc skorke od chleba, kanapki z serem zoltym juz je no i chrupki tez ladnie je. Kilka razy sie zaksztusil i zakumal kiedy moze lykac a kiedy nie. Kawalek chleba ciumka czasem dlugo zanim polknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska ale tą skórke to zjada czy tylko ciumka? bo Filip chce odrywac wielkie kawały i krztusi sie generalnie drobinkami chleba zanim oderwie. no ale tez mu daje bo bardzo lubi.tylko jak chce oderwac taki wielki kawał to mu zmieniam strone. chrupek za bardzo nie lubi.
mam generalnie pytanie jak jedza wasze maluchy czy sa w miare spokojne i jedzą normalnie czy tez jest meksyk. bo u nas ostatnio jest mega meksyk robi tysiac rzeczy naraz.
zjadł zupke z dwóch skłądników :marchew i miesko. wczoraj dałam brukselke samą z mieskiem. i zjadl choc nie tyle ile wczesniej jadał ale zjadł a takich kilku skłądnikówych nie chciał. i jutro sprawdzę to jescze raz jak nie bedzie chciał to znaczy ze chce juz jesc kazdy skłądnik osobno a nie razem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie!

Ja tez z rana pokłóciłam się z M! Wkorza mnie to ze nie chce chodzic do kosciola, kiedyś nie było problemu.. No i jak on nie idzie to i ja nie ma motywacji.. Co to za swieta bez duchowego jakiegos zamyslenia? Ja dzis rano ciasto konczylam i m podlogi mył. Nie wyrabiamy sie w tygodniu i zawsze w niedziele sprzatamy... Tak bylo i tym razem..

Filip tez na sniadanie zjadl barszczyk z zlotkiem i bulką drożdżową! Smakowało mu bardzo!

Juz beti odpowiadam: filip ostatnio wierci sie okrutnie prz jedzeniu i trezba go zabawiac. Ja myślałam ze to moze tesciowa go tak nauczyła, ale jak i u Was tak jest to moze nie? Moze taki wiek?
No i ja tez przytylam przez jedzenie w biegu wiec wiem co to znaczy! Teraz zaczyman kuracje z suplementami diety (m mi znalazl) mam nadzieje ze pomogą w spalaniu...

A z tv to chodzi o to ze tak ktos cos mowi a go nie widac, ktos znika ktos inny sie pojawia i ogolnie ze duzo sie dzieje i taki maluszek nie wyrabia. Tak mi tlumaczyla, ze tv go przerasta..

Myłam wczoraj pierwszy raz naczyynia w zmywarce i wiem jedno: KOCHAM JĄ!!

Magda a jak u Ciebie swięta? Jak się Marysia czuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i my nie jedliśmy święconki!! Mieliśmy jechać do moich rodziców wiec nie swieciłam nic, chodz mialam przyfotowane. A dzis po kłótni to juz nic mi się nie chciało.. 😞 teraz niby ok, ale jakoś mi źle że nawet w kosciele nie byłam.. Nie wspomne juz o tym ze nie byłam do spowiedzi i jak nawet jutro pojde do koscioła to pewnie ja jedna do komunii nie pojde ( bo u nas moze ze 150 osob w parafii) moze przesadzam ale wkorza mnie brak czasu na wszystko, niewspanie zla organizacja, praca, wszystko ogolnie ostatnio mnie wkorza!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BEti u Nas Niki rozmemla np pietke od chleba i polyka prawie po połowie.. Staram sie wydlubac z niej zanim polknie ale nie zawsze zdążę.. Chrupki uwielbia ale tez raczej memla i bardzo lubi pocierac nimi o dziasla.. Mojej koleżanki córeczka w 1 urodziny pokazała pierwszego zęba.. A teraz ma 20 mcy i prawie wszystkie ;-)
Ziemniaka rozgniatam widelcem to samo z bananem, kiwi, rybą etc
Dziś m nakarmil ja sernikiem i jajkiem z koszyczka bo w porze mm ja spalam...
Nic jej nie jest, śpi od godziny.

Tez marze zeby jej wyszły górne jedynki, będzie łatwiej

Oj ale sie objadlam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok! Koniec monologu. Ide spac bo nie wiadomo kiedy sie ktos pojawi wszyscy dzis swietuja tylko ja nawiedzona na necie siedze!
Dobrej nocy! Do jutra! Oby było lepsze niż dziś!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo!
Doris, jeśli chodzi o prezenty to dostał samochodzik, ciufcię, body, ręcznik kąpielowy-pajacyk taki ogroooomny (bardzo chciałam taki), kaczkę maskotkę no i pieniądze. Jutro ciąg dalszy, bo jedziemy do moich rodziców.
Pawełek ma jakąś wysypkę. Tzn. plamki na całym ciele, takie same jak miał jak pierwszy raz zjadł marchewkę...nie wiem po czym...Wykąpałam go w mące ziemniaczanej 😉

Co do gryzienia to wiecie co...Paweł ma zębów i wcale dobrze mu to gryzienie nie idzie. Chrupki, biszkopty ok, ale jak chcę dac mu np. parówkę i chlebek to zazwyczaj mamy murowane rzyganie. On nie wie po co ma zęby, wszystko łyka na żywca. Wkurza mnie to strasznie. Ale przy jedzeniu jest baaardzo grzeczny. Ale my nigdy nie mieliśmy z nim problemów w tej kwestii..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka.

Barbara - ja też nie mam motywacji jeśli chodzi o chodzenie do kościoła - przez mojego męża... W niedzielę byłam sama ... Przykro mi było bo jak wyszodziłam z kościoła to widziałam małżeństwa z maluszkami w wózkach + jeszcze jednen większy dzieciak, a ja sama jak palec . M. został w domu z Julką ... On wierzy w Boga ale nie lubi instytucji kościoła ...a dla mnie to tradycja ... no iczym są święta Wielkanocne bez kościoła ... ? 🤢

Beti - Co się stało, że masz popsute święta ?
u nas z jedzeniem ostatnio jest o.k. - odpukać.
Jak sięgam pamięcią wstecz to widzę, że obiadki po 5 m-cu zwyczajnie jej nie smakowały więc była masakra z jedzeniem a odkąd zaczęły się obiadki przypominające normalny obiad to je lepiej i łądnie żuje , gryźć bardzo nie gryzie pomimo 4 zębów .Nawet dobrze sobie radzi ze spaghetti ze słoiczka - a tam jest dość długi ten makaron jak po 8 m-cu.
Moja Julka grzecznie siedzi w krzesełku tylko musi się coś dziać ...
Jak suszę włosy to jadę z nią w krzesełku do kibla i wtedy suszę a ona sobie patrzy ... Jak zmywam gary to też sobie patrzy ale przy tym to już szybciej się nudzi więc muszę na speedzie zmywać .
BASIA- ja też kocham zmywarkę no ale od tygodnia psuje mi się programator i muszę po niej poprawiać więc mega wkurw... Muszę się rozejrzeć za nową bo nasza jest już dosc styara i raczej nie opłaca sie naprawiać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Witam w dyngusowy poniedziałek 🙂

Co do kościoła mój mąż też nie akceptuje instytucji kościoła i księży, wierzy w Boga na szczęście, no ale wczoraj poszliśmy całą rodziną na mszę 🙂 co mnie bardzo ucieszyło i było mi miło, bo faktycznie byłoby mi smutno gdybym była sama.. widząc tyle rodzin z wózkami. Na szczęście mój mąż na moją prośbę nie protestował tylko zabraliśmy się i pojechaliśmy do kościółka 🙂
Dla mnie również Święta Wielkanocne bez udziału we mszy św. są nijakie..

Beti co tam u Ciebie?? Czemu masz zwalone święta??

Co do gryzienia, mój mały ma tylko dwie dolne jedynki, ale rodzi sobie całkiem całkiem.. z chrupkami, piętką, parówką (rozgniecioną oczywiscie)


No nic idę dalej leniuchować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 sam sobie memla i jak juz rozmoknie to polyka, tak samo z chrupkiem.
Dziecko musi sie nauczyc zeby nie polykac od razu tylko porzuc sobie. Na poczatku tez sie dlawil, ale probowalismy dlugo i juz rozumie.
Ma dwa zeby ale wszystko je, parowke tez i nawet jak jem kanapke to ode mnie ugryzie 🙂, obojetnie czy z serem czy z szynka, wszystko pochlonie 🤢.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena Adi jaki duży w tym awatarku istny przystojniaczek Ci rośnie 🙂
Uciekam może dam radę zaglądnąc jeszcze a jak nie to jutro coś napisze ogólnie jestem przeziębiona i po tych świętach mam doła wszystko mnie wkurza wrrr a wszczególności moja rodzinka i teściowa 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
ja właśnie też łapię jeszcze ostatnie podrygi świąt ...
Powiem WAM , że te święta mi tez minęły w średnim humorze ...
M. mnie wkur...iał. No wiadomo, że w święta są zakrapiane (zwykle) ale działało mi to na nerwy.
Cały tydzień wstaję sama do Julki to chociaż teraz liczyłam na to, że pośpię ... i dupa bo zachlał pałę i do tego chrapał ... 😠
Pozatym od tygodnia cały czas się ze mną licytuje o czynności jakie zrobił - związane z Julką ... Np. teraz - coś zapłakała - fałszywy alarm bo sama się uspokoiła, a ja mówię do niego żeby poszedł bo miałam nlane piwko 🙂 a on : ja w dzień byłem ! 🤢 Noż kur..a MAĆ !!! A JA JĄ USYPIAŁAM O 19:000 !!! 😠 😠 😠 😠 😠
I tak caly dzień . " - WYMIEŃ JEJ PIELUCHĘ"
"- JA WYMIENIAŁEM POPRZEDNIM RAZEM "
....
Już mu powiedziałam, że się zmienił ... wcześniej nie było żadnych licytacji ...
Co się z nim dzieje ? 😮 🤢 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! Ale to wolne zleciało! Jutro już do pracy, a i tak miałam nadprogramowy jeden dzień wolny. Dzisiaj byliśmy u moich rodziców, więc było fajnie 🙂 DOstałam całą wielką siatę ciuszków od kuzynki dla Pawełka. Po prostu cudnych!
Co do Mszy, to mnie też zawsze ciężko Marcina zagonić, ale u nas to wynika tylko i wyłącznie z lenistwa,a nie z przekonań. Przeknania mamy podobne- do księży dystans- ale obydwoje wychodzimy z założenia, że do Kościoła chodzimy nie dla nich tylko dla siebie. No więc poszliśmy. Pawełka nie były w stanie obudzić nawet głośne organy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam poświątecznie (jednocześnie bardzo się cieszę, że już minęły!)!
Widzę, że część z Was miała podobne "doznania" jak ja 😮
Moja teściowa dała pokaz, ho ho ho...
Dosłownie nerwy mi zszarpała do granic wytrzymałości! Pożarłam się z T przez Nią bo sobie w sobotę stwierdziła, że ma "parę" spraw do załatwienia i T ma ją wozić... chu** z tym, że nie byliśmy na święconce jeszcze, że mieliśmy w planach jechać do sklepu bo to jest jedyny czas kiedy T ma wolne i możemy zerknąć na np spacerówki. Ale nieeeeee, moja teściowa to dama i chodzi nie będzie więc T jak pokorny piesek pojechał... a ja uryczałam się jak wariatka! Później już nie mogliśmy dość do porozumienia...
W sobotę i niedzielę byliśmy w odwiedzinach u jego rodziny i tam teściowa dosłownie SIEDZIAŁA na mnie żeby tylko być blisko Lenki...
Wbijała mi łokieć jak piła herbatę ale sie kur*** o milimetr nie posunęła a ja nawet nogą nie mogłam ruszyć bo siedziała mi niemal na udzie... BA! Nawet się zawinęła ze mną do WC 🤪 Myślałam, że będzie mnie wysadzać ale w ostatniej chwili wyszła... Masakra! 😠 😠 😠 😠
Jestem padnięta tymi świętami, wyczerpana psychicznie bo to co Ona ogólnie wyprawiała i co mówiła to zakrawało na debilizm!
Ale moje dziecko nie chciało się z Nią bawić co wprawiało ją w nieziemską złość i strzelała piorunami w moja stronę... Nawet raz mi wyrwała Lenke z rąk i "prowadzała" ją po przedpokoju... Nagle zniknęły w kuchni i słyszę RYK! Po prostu ukradkiem próbowała ja całować i brać na ręce a Lenka nie jest do Niej przyzwyczajona więc zaczęła się drzeć... Ukradkiem, jak kur*** złodziej, czujecie?
Ahhh długo by opisywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas było super!! Byliśmy u moich rodziców, moje rodzeństwo etc
Nie chciało nam sie wracać ale praca m więc przyjechaliśmy z powrotem...
Niki spała w dzien po 4-5 h, ja sie nią najmniej zajmowalam :-)
Oblala dziadków i zebrała kasę na zabawki, ciocia przywiozła samochód fp/pchacz super sprawa Niki aż piszczy ;-) dostała pudło super ciuchów, buciki pumki tez słodkie oj fajnie było

Objadlam sie jak bąk no i efektem tego wreszcie urosl mi brzuszek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...