Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mikaanka, przypuszczam, że już każda z nas ma na koncie niejedną wtopę z dzieckiem. Mnie tez juz 2 razy spadł z łóżka.... A już kompletnie sobie nie wyobrażam, jak Pawełek zacznie chodzić tak jak Wasze dzieciaczki, wstawać sam. Ja też jestem panikara jak nie wiem co!
Pawełek dzisiaj dostał komplet do piaskownicy od wujka 🙂 Grabki, foremki, wiaderko, łopatka. Kosmos.Czy w wakacje będzie już można takie dziecko wziąć do piaskownicy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniu moja Niki w wakacje to będzie szalała na plazy nad Bałtykiem!!
Taka wielka piaskownica ;-)))
Dam radę ;-)

Dziś Rehabilitantka podziękowała nam za spotkania!!!
Powiedziała ze od kiedy przyszła (ok 2-2,5 mca temu) Niki jeszcze nie siedziała
Teraz zaliczyła wszystko i już próbuje chodzić
Nie widzi sensu ciągania nas na zajęcia...
Chyba ze na psychoterapie zeby nauczyć Niki siedzieć w miejscu bo chyba tylko z tym ma problem ;-))) cała reszta nadrobienia w 2 mce!!!
Twierdzi ze to fenomen
A ja widziałam mamę z córka w wieku Niki, zero postępów, tylko siedziała na kolanach u mamy i apatia
Powiedziałam zeby obdzwonila nasze terminy i oddała takim dzieciom

Kontrolna wizyta po 1 urodzinach!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Borysiątko w żłobku dziś dało radę, fakt popłakiwał trochę, no ale to z tęsknoty za Mamusią 🙂 Podobno bardzo ładnie umie się bawić, miał wielki apetyt - to chyba tyle z tych dobrych rzeczy, bo poza tym ciągnie wszystkie dzieci za włosy i się go boją, nie da przewinąć sobie pieluchy... Jest małym urwisem. Przynajmniej dziś nie obraził się na mnie i dał się normalnie zanieść do samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu zazdroszczę ci tego żłobka!!
U nas w nocy Niki zaczęła ok 3:20 i rzucala sie po całym lozeczku
W koncu nie dałam rady i wzięłam ja do nas i choć na chwile przysnelam przed 5 rano
Zwija sie w klebek, zaraz robi koci grzbiet, kręci sie... Najczęściej z zamkniętymi oczami, przy tym ciagle miętosi swojego misia
Nie wiem czy ja coś boli czy co...
Teraz śpi a ja wcinam sniadanko bo przy niej nie da rady
Może jeszcze sie przekimam ;-)

Mikaanka przybierasz coś na wadze?!
Ja po świętach mam dodatkowy kg ale to dlatego ze sie objadalam ;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu cieszę się, ze Borysio jest taki dzielny 🙂 Super! Na pewno jest Ci dużo lżej. Ja nie wiem co we mnie siedzi, ale nie wyobrażam sobie oddać Lenki do żłobka. Choć bardzo zazdroszczę mamą, których dzieciaczki tam uczęszczają!
Mikaanka wiem co czułaś (nie wiem czy czytałaś/pamiętasz co się u Nas stało w markecie?). Lek, strach o zdrowie i życie dziecka dodaje nadprzyrodzonych sił ale jednocześnie nawet jedna minuta takiego stresu potrafi wyczerpać jak 12h w pracy fizycznej!
Nic się nie martw i absolutnie się nie obwiniaj! Tak jak Marlena pisała, nie raz będziesz chuchać na obtarte, pokrwawione kolana czy łokcie 🙂 Dzieci to dzieci... żywe srebra, których nie da się upilnować !
Czerwcówka hmmm a może to takie bardziej "norma" zachowania niż dolegliwości w nocy? Bo skoro większość dzieci tak ma, to nie może być przecież zbiorowy pierd albo ból zębów czy brzuszka?
Wydaje mi się, że dzieci odreagowują w nocy to co się dzieje w dzień. A że teraz mnóstwo interesujących interesów mają to przeżywają w nocy...
Oczywiście mogę się mylić, ale nic nie przychodzi mi do głowy logicznego w tym temacie... Choć chciałabym wiedzieć co i jak żeby "ulżyć" Lence i sobie... Bo już dziś to aż nakrzyczałam na Nią bo chodzę nieprzytomna cały dzień!! (Lenka spała więc nawet nie słyszała mojego huczenia!) Chyba jestem złą matką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
Adi ma 74,5cm, waga 9600g, obwod glowki 45cm. NIe sluchalam baby bo mi pieprzyla glupoty wiec tylko przytakiwalam, a i tak bede robic po swojemu.
Adrian dzis przespal noc, rano zrobilam mu butelke jak jeszcze spal, ale miedzy czasie sie obudzil, wchodze do niego do pokoju a on w lozeczku stoi.... serce mi stanelo 🤢. Musi ojciec mu lozeczko juz na najnizszy poziom dac, bo tfu tfu jeszcze by tego brakowalo zeby z lozeczka sie spierdzielil.
Zaprowadzilam go do zlobka do 17, a ja dzis robie porzadki w domu no i moze jak sie wyrobie to drzemka godzinna bedzie 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agatka moze mi sie tak wydaje bo jego kolega ktory ma teraz 4,5 miesiaca wazy tylko 1,5kg mniej i mierzy moze z 3cm mniej 😁.
Nie no na siatce centylowej wygladalo wszystko na idealny rozmiar wiec jest ok. Tylko oczywiscie tego gadania mam dosyc. Niby moje dziecko juz nie powinno ciagnac butli tylko lyzeczka i pic z kubka 😮. Powiedziala tez ze powinnam go klasc o 19.00 spac i o 7 rano dawac dopiero sniadanie. Bla bla bla.... i tak zrobimy po swojemu 🙂.
Na 30go maja szczepionka 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞.
agatka nie przejmuj sie, tydzien szybko zleci, zdazycie sie za soba stesknic 🙂, no i nie jestes sama tylko wlasnie z synkiem 😉.
Ja dzis caly dzien sama w domu ale potrzebuje tego! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena mi też położne tu gadały na ostatniej kontroli, że już powinien z niekapka pić, a nie z butelki... no ale co ja poradzę, że póki co Milo nie chce z niego pić, a coś pić musi, nie wiem może moja wina, że nie potrafię dziecka nauczyć picia z niekapka,..

a swoją droga ten kolega Adiego to niezły kloc jak a 4,5 miesiąca 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka, Adi kocha butelke, mi sie tak milusio robi jak widze z rana i wieczorem jak mruzy oczy jak kotek tak mu smakuje, smoczek go uspokaja po prostu.
Ja wiem ze on nie jest jeszcze gotowy na odstawienie butelki, nie bede frustrowac dziecka i nic wymuszac, niech sobie ciagnie 😁 😁 😁, ma jeszcze czas zeby sie oduczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MAgda ja ci napisze wieczorem
Teściowa ma , Nikola używała i ja byłam zadowolona
Powiedz siostrze zeby trzymała dla mnie laktator;-)
Nie wiedziałam ze sie przyda ;-)

Co do butelki to przychodzi czas na większość dzieci
Moja córka sama odrzuciła butelkę
Najchętniej to Piła by z mojego kubka
Lyzeczka i wioslujemy
Udaje jej sie tylko wcisnąć butle na śniadanie bo glodna po całej nocy i wypije trochę...
Nic na sile ale tez Nie można hamować dziecka

Bylysmy dziś na zakupach!! Oj wydalam na siebie i Niki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia ja mam ale nie uzywałam nawet nie wiem czy działa 😮 brak czasu...Iwonka wiem że robiła inhalki.
Marlena to rzeczywiscie w tym żłobku... choc moja siostra w Holandii jakos lepiej trafiła.
co do butli to hehe Filip tez pije z butli soczki i wode.i mam to gdzies. codziennie troche mu daje z kubeczka by umiał ale niewiele wypije wiec wole mu dac z butli by wypił a nie by zaraz cyca wołał.poza tym podobno najłatwiej dzieciom sie nauczyc ze słomki. są takie kubeczki-niekapki z nuby ze słomką i bidony ze słomką niekapki.
i jest w koncu ząbek........Boze myslałam ze juz bede jakie modły odprawiac... byłam u lekarki bo Filip kiepskawo je juz długi czas. waga 8400g wzrost 80cm. powoli wraca waga ale jeszcze chociaz 300 g powinien nadrobic.mamy morfologie i mocz do zrobienia. lelarce sie podoba waga. mi nie bo spadł z centyla.skoro zabek jednak jest to wiadomo choroba plus ząbek to kiepski apetyt 😞 no ale znow czuje jego zebra i okropnie to wygląda a juz był taki fajniutki, sie robił okrąglutki a tu w mig wszystko poszło.całe czerowne ma dziasełko ,biedny, dzis dostanie paracetamol na noc, moze pospi i nam da pospac.a rano jeszcze nie było widac az tak jak po południu. mam nadzieje ze szybko wyjdzie.ufff nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
no no Borysiątko niegrzeczne sie robi, kto by pomyslał. he a moze to dziewczynki za włoski ciagnie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, dzięki za pocieszenie i wsparcie 😘 Rączka już wygląda dużo lepiej.
Byłam u gina dziś mamy 6-7 tydz. serduszko bije.... i mamy krwiaka 😞 za 3-4 tygodnie mam się zgłosić, bo jest nadzieja, że się wchłonie. Mam nie karmić piersią, nie nosić, nie uprawiać seksu... i łykać prochy- po 3 codziennie. Wystraszyłam się jak cholera.
Agatka trzymaj się, dobrze, że masz Miłoszka przy sobie! 🙂
Ivi, Lenka śmiga, jakby co najmniej miesiąc przeskoczyła 🙃 tylko pogratulować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mikaanka musisz duzo odpoczywac. kurcze przy dziecku trudno ale absolutnie nie rób juz nic dla tesciowej chociaz.krwiaki sie zwykle wchłaniają a jak nawet nie to znam dwie kolezanki którym sie nie wchłonęły ale donosiły i wszystko ok ale musiały leżec.wiec jak najwiecej odpoczywaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Mikaanka musisz duzo odpoczywac. kurcze przy dziecku trudno ale absolutnie nie rób juz nic dla tesciowej chociaz.krwiaki sie zwykle wchłaniają a jak nawet nie to znam dwie kolezanki którym sie nie wchłonęły ale donosiły i wszystko ok ale musiały leżec.wiec jak najwiecej odpoczywaj.

Dzięki, poczytałam troszkę na ten temat i wiem, że najlepiej by było leżeć plackiem, ale przy Oskarku to niewykonalne. Taka z niego przylepka i mam go nie nosić.... Ale wyjąć z łóżeczka, ubrać, znieść ze schodów, włożyć do wózka, zabrać z miejsca gdzie nie powinien być- łazienka, przedpokój, itp. no multum sytuacji jest kiedy go trzeba podnieśc 🤢
Dobra, mykam, bo płacze....
Papatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no własnie... ja jak nie mam siły to bawie sie z małym w rzucanie i odrzucanie przedmiotów. tzn wsadzam go do łozeczka i wrzucam do niego miekkie pluszowe przedmioty najlepiej grzechotki piłki z dzwoneczkiem.a on je wyrzuca z łozeczka i tak sie bawimy.no ale powinien raczkowac jak najwiecej wiec niestety musze biegac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza laktator był użyty raz przez moją siostrę bo jakoś jej się cycki rozkręciły, więc jej powiem żeby trzymała 😉

mikAnia będzie dobrze kochana! tak jak pisały dziewczyny rozpieszczaj się na leżąco, nie usługuj teściowej... no cały dzień leżeć nie możesz, ale się staraj jak najwięcej 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mikaanka, nie łam się! Będzie dobrze na pewno! Po prostu ogranicz tyle ile się da i poproś o pomoc męża.
Gosia, przynajmniej Borys nie da sobie w kaszę dmuchać 😉
Basia, po tym co pisałaś o TV postanowiłam całkowicie odizolowac Pawła od oglądania. U nas jak tylko wracamy z pracy to włączamy TV i leci. W weekendy to w zasadzie non stop. I pomyślałam, ze może dlatego ostatnio taki niespokojny w nocy. Zobaczymy...
Jutro urodziny teściowej i zaś wielkie spotkanie. Nie mam siły już na samą myśl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Do czego wogole sluzy inhalator?? 😮

Mikaanka trzymaj się i nie przemeczaj sie, odpusc troche, dla Dzidziusia!

Ania daj koniecznie znac czy sa efekty! U mnie byly po ok 2 tygodniach. Z tym ze my wogole tv nie ogladamy, chyba ze jak Filip spi i nie widzi.. Czyli baaardzo rzadko, nie wiem za co 40 zl place 😉
kurcze, ale Ci zazdroszcze tych kg na minusie!!! Ja mam problem okropny waga stoi w miejscu.. Zamowilam sobie odzywki, w przyszlym tyg maja byc, wiec od przyazlego tygodnia przechpdze na ostra diete....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...