Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A propos spacerówki-parasolki.
My się raczej zdecydujemy na ESPIRO MAGIC http://www.youtube.com/watch?v=2Sexf1AzkLg . Byliśmy w sklepie z wózkami i ten Nam się najbardziej spodobał.
Aczkolwiek teraz [po dzisiejszym spacerze] stwierdzam, że nie bardzo praktyczne są w takich spacerówkach 5cio punktowe pasy bezpieczeństwa... lepsze by były 2wu punktowe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ivi to jak pytałas to spoko 🙂 to znaczy ze ok. no w hiperglikemii sennosc a hipo agresja.w zaleznosci jak sie waha. ale jak lekarz wie i jest ok to... nie ma co wymyslac 😉
Agatka bo do zmazenia tak najbardziej sie nadaje olej rzepakowy moze byc uzywany przy wysokiej temperaturze. kiedys dietetyczka własnie mówiła o tym masle ze rakotwórcze i jakies tego typu toksyczne substancje sie wydzielaja przy samzeniu. ja osobiscie sama sobie smaze tak czy siak na masle. ale małemu raczej zapodam najpierw na wodzie a jak juz sie zetnie i bedzie na talerzu to dodam masełko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia co do mleka. u niemowląt nie powiem Ci. wiem że u mamy w przedszkolu przedszkolakom zamawia 3,2 procent. czyli dzieciaki te najtłustsze dostają...chudego bym nie kupiła napewno. ewentualnie 2 procent predzej albo 3,2.
Igula moj etz czasami tak spi na czworakach hehe taka a'la embrionalna pozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, ale sie rozpisałyście!
Ja dzisiaj miałam ciężki dzień. O 14 w pracy dostałam informację, że na poniedziałek mam mieć na 6 rano 40 osób do pracy 🤢 A ja w pracy do 15:30...Jutro musze iść.. Po pracy jechaliśmy do teściowej na urodziny i już się wcześniej trochę źle czułam, ale u niej dostałam takiej trzęsawki, że szok! Ręce mi zaczęły drżeć, czułam jakby mi serce miało wyskoczyć. Typowo jakby mi cukru brakowało. Po 2h zwinęłam siebie i Pawełka. A Marcin poszedł na imprezę drugą... Na szczęście Pawełek był grzeczny i nie musiałam się przemęczać przy kąpieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Ivi kupiły go miesiac temu dwie kolezanki. one sobie narazie chwalą.ale...porównywałam np jak sie prowadzi to inglesine duzo lepiej. zkoszem obydwa maja kiepski dostep. espiro ma duzo negatywnych opini...ale nie znajdzie sie idealnego wozka...a szkoda


Dokładnie, szkoda że nie da się znaleźć idealnego!
Ale kurcze, porównując X-landera, Delti, TAKO, Infinity, Baby design ba! nawet Maklarena to ESPIRO najlepiej mi się podobał...
ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Ivi ale mozna zapiac tylko nozki i w pasie szelek nie trzeba jak sa takie pasy. a ja zapinam wszystko tylko sobie nie rozpinam juz tych pasów co przez ramiona przechodza. tylko przekłądam przez rece i zapinam w pasie wten sposób trzy ruchy i zapiety


Lenka strasznieeee się złości jak jej zapinam w spacerówce pasy... Ale muszę bo mi dziś takiej nerwicy dostała, że stanęła w wózku !!!!
Zrobię tak jak mówisz, a przynajmniej spróbuje czy u mnie tak się da 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tylko ma opinie ze stelaz siada...eh... wazne by Ci sie podobał ale jabym na tego typu opinie patrzyła. jesli chodzi o np. wypadajace srubki rozlatujaca sie konstrukacja...inne rzeczy sa wzgledne kazdemu co innego pasuje. nop chyba ze tamte osoby na feralne trafiły..

Monia znalazłam fajny przepis by wcisnąć mleko:
Papka buraczana na mleku modyfikowanym
Składniki:
- 100 g obranego pokrojonego w kostkę buraka
- 100 ml płynnego mleka modyfikowanego lub wody
- 10 g masła
- 6g mąki ryżowej lub kleiku

Sposób przygotowania:
Buraka utrzyj na tarce o małych oczkach. W garnuszku podgrzej mleko, dodaj buraka i gotuj prze ok 15 min. Dodaj masło i kleik. Całość zmiksuj i jeszcze raz zagotuj. Podaj po przestudzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Monia dla Ciebie. jak juz dajesz jogurty to twarozek tez mozesz a tu mozesz wcisnąc tez mleko modyfikowane
8. Pasta z twarogu


Składniki:
- 40g twarogu
- 50ml mleka następnego.

Sposób przygotowania:
twaróg roztarty na gładką masę połączyć z ciepłym mlekiem. Papka może być samodzielnym posiłkiem lub jako dodatek do śniadania lub podwieczorku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeszcze jeden. zaraz podam strone kiedys ktos podawał. a ja szukam jak tu owoce wcisnąc hehe i znalazłam sporo 🙂
jescze o mleku:
Papka z ziemniaków


Składniki:
- ziemniak średniej wielkości (80g)
- mleko modyfikowane następne
- 5g masła

Sposób przygotowania:
ziemniaki czyścimy, cienko obieramy, starannie płuczemy, wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem do miękkości. Ugotowane ziemniaki odcedzamy, rozcieramy lub rozgniatamy dodając mleko i masło , podgrzewamy mieszając. Papkę podajemy z ugotowanym mięsem lub pulpetem i jarzynką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no tylko na tym forum bo tez znalazłąm 🙂 to kilka jest przepsów i czesc takich sobie. na tej stronce znalazłąm pare wariantów tego kisielu 🙂
musze kupic mąke ziemniaczaną. dziewczyny ...to to samo co skrobia ziemniaczana co nie? bo czesto wsklepach widze ze jest skrobia a nie ma napisanej mąka? ale to chyba to samo ? to dopiero głupie pytanie.. ale ja maki nie uzywam hehhehe
dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a jaki dajecie ten twarożek, chudy czy półtłusty???

a co do smażenia na maśle, te substancje (rakotwórcza akroleina) się wydziela przy długim smażeniu, ale nie przy krótkim! aha, no i na maśle nie smaży się zanurzeniowo, no wiecie, żeby nic w nim nie pływało. Czyli jajecznica jak najbardziej ok na maśle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...