Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
cześć dziewczyny.
Ja tak rzadko, ale staram się śledzić Was.
Borysek jaki fajny w avatarze.
My po weselu.
O Matko ale się wyszalałam, najadłam. Oliwka została pierwszy raz z moją mamą na całą i noc i całą spała. Generalnie przesypia całe noce już od tygodnia. Mamy cztery ząbki. Zaczyna w końcu gadać.
Musimy z Maćkiem częściej wychodzić razem, dobrze nam to zrobiło.
Ależ pogoda do tyłka nie ma jak pospacerować z maluchami. Widziałam na fbjak NIka śmiga z nathanem na rowerku :-) . Też myślałam nad tym ale jakoś się jeszcze boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A moja mała u mojej mamy oczywiście rozpusta. Non stop coś miała w buzi. Jak nie surową marchewkę, to flipsy, to herbatniki, to mama jej zrobiła kisiel z jabłkiem, zjadła całą szklankę. a na obiad zupę z kluskami lanymi. Moje dziecko wróciło takie szczęśliwe, non stop ktoś się z nią bawił. Przez weekend tak wiele się zmieniła, oczywiście na plus. I to jest dla mnie kolejny dowód na to, że niania nie uczy ją niczego, mała nie rozwija się przy niej, i chyba zaryzykuję jednak zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ahoj!
kurcze ale mialam lipny weekend 😞
Gosia zaprezentuj fryzure i przy okazji nauczcie jak wrzucic zdjecie bo mnie trafia...wstyd ale nie umiem 😞

wiecie co mam troche problem z mala bo nie wiem co jej jest jak stoi w lozku albo czasem nawet jak siedzi to sie trzesie zazwyczaj sama glowka 😞nie wiem czy to tik nerwowy czy cos zlego 😞 lekarka mowila ze to od zabkow 😞 ale ona tak robi od 3 miesiaca zycia z przerwami 😞 wczoraj zauwazylam ze jak sie tak trzesie to nawet mruga jednym okiem 😞 jak to widze to lzy w oczach 😞
w sobote znowu zauwazylam jak obiema raczkami bila sie po glowce i od razu mi sie zle skojarzylo 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga, dreszcze mnie przeszły normalnie, jak przeczytałam Twój post.
Skoro masz takie obawy, zupełnie dla mnie zrozumiałe to wybierz się neurologa lub najpierw pediatry opowiedz o tym co obserwujesz. Inaczej będziesz się zamartwiać non stop. I zamiast cieszyć się małą to będzie ją oglądać.
Współczuję Ci strasznie, ale nie martw się na zapas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tylko ze musialabym isc do jakiesj innej przychodni 😞
nienawidze lekarzy nigdy mi nic nie jest a jak juz ich o cos pytam to nigdy nie wiedza co jest i jaka postawic diagnoze 😞
do neurologa trzeb amiec skierowanie? czy moze jakbym szla prywatnie to nie trzeba?
ona nie robi tego bardzo czesto no ale takie zachowanie raczej nie jest normalne 😞
moglaby juz umiec powiedziec co jej dolega a tak to czlowiek sie denerwuje i nie potrafi pomoc

i zazdroszcze ze mozesz mala zostawic z mama bo moje dziewczyny to sie nie lubia...moja mama zapracowana a jeszcze mala beczy jak ja widzi wiec musze ufac niani 😞 a jeszcze ten moj chop tez ma ruchy jak mucha w smole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja sie przywitam!
Gosia-masakra ta baba....

u nas koszmarku ciag dalszy,mojemu laduje zastrzyki w dupsko.troche pomagaja.
pochwale sie Lenka-pieknie "mowi"co chce!nazywa zolwia-uuułfff,slonia-fuuu,robi konika jezykiem,w koncu robi tosi tosi,na psa wola ałł.no i mama,tata,daj,nie 😁.powoli chodzi za jedna raczke,ale w drugiej musi cos trzymac,bo inaczej traci rownowage.RAZ udalo sie jej przyraczkowac-do cyca 😜.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia a ile lat ma twoja niania?i skad jak wytrzasnelas? w sensie ogloszenie czy polecenie?
Szkoda ze dzieciakow ni emozna brac ze soba do pracy, tak jak Gosia pisala o Borysie ze sie obraza i jest smutny-kurcze to musi byc nieprzyjemne i serce bolec ale przynajmniej fajnie bo sa rowiesnicy i takie dziecko sie inaczej rozwija ja pamietam przedszkole i wspominam je znakomicie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
igula napisał(a):
ahoj!
kurcze ale mialam lipny weekend 😞
Gosia zaprezentuj fryzure i przy okazji nauczcie jak wrzucic zdjecie bo mnie trafia...wstyd ale nie umiem 😞

wiecie co mam troche problem z mala bo nie wiem co jej jest jak stoi w lozku albo czasem nawet jak siedzi to sie trzesie zazwyczaj sama glowka 😞nie wiem czy to tik nerwowy czy cos zlego 😞 lekarka mowila ze to od zabkow 😞 ale ona tak robi od 3 miesiaca zycia z przerwami 😞 wczoraj zauwazylam ze jak sie tak trzesie to nawet mruga jednym okiem 😞 jak to widze to lzy w oczach 😞
w sobote znowu zauwazylam jak obiema raczkami bila sie po glowce i od razu mi sie zle skojarzylo 😞




Hejka!


Igula to raz dwa trzy do neurologa z Zosieńka! głupota że od zębów, generalnie wszystko można tym wytłumaczyć..
jak się niepokoisz to idź ale do dobrego neurologa dziecięcego.
Prywatnie bez skierowania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga znalazłam w necie, matka opisuje podobny problem, tyle że jej córka ma 9,5 miesiąc ai od niedawna tak zaczęła robić.. na jej zapyt opdpowiada Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta:
"Witam, to rzeczywiście jedna z wielu przejściowych form autostymulacji,
wynikająca z dynamiki dojrzewania oun, związana w bardzo dynamicznego charakteru
przetwarzania bodźców zmysłowych i ruchowych przez dziecko, czasem też z braku,
a czasem z nadmiaru bodźców jakie dziecko odbiera z otoczenia.
Jeżeli mamy zastrzeżenia do zachowania, funkcjonowania dziecka w innych
rejestrach jego rozwoju, trzeba to przeanalizować. jeżeli takich zastrzeżeń nie
ma - to zupełnie naturalna reakcja.
Jeżeli dziecko ma bardzo dużo doświadczeń i bodźców w ciągu dnia - wygaszamy
młodą przez stopniowe wyciszanie ruchu i emocji (bujanie, kąpiel, itp). Jeżeli
wydaje się, ze ma tych bodźców za mało - przeciwnie dostarczamy Jej tyle ile
wydaje się, że potrzebuje w tak dynamiczny sposób, jaki jest tylko w stanie
akceptować.
Generalnie - szczerze - nie ingerujemy w te zachowania, z wyjątkiem tego co Pani
sama intuicyjnie robi - przerywamy to głosem lub zabawą i kierując Jej aktywność
w inne rejony i sposoby aktywności. Na koniec np. czytamy bajkę 🙂
To rzeczywiście przechodzi
Pozdrawiam "


Mój Miłosz wczoraj zaczął przecząco kręcić główka w trakcie zabaw.. i też mnie to trochę zaintrygowało i zmartwiło.. nigdy wcześniej tak nie robił 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale zawsze lepiej pójść do neurologa i się zapytać.. ja dopiero wczoraj to zauważyłam jak kilka razy w ciągu dnia tak kręcił główką.. będę obserwować..

tak w ogóle to dzień dobry 🙂

Kasia super, że się wybawiłaś 🙂 należało Ci się trochę rozrywki 🙂 no i fajnie, że Oliwka taka grzeczna, dała babci pospać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ona tez kreci ta glowka a potem sie trzesie 😞 to krecenie to od nadmairu ale balam sie po co jeszcze to tzresienie sie 😞
AGATKA BAAAARDZO CI DZIEKUJE!!
moze to przez tv boo moj stary ciagle oglada 24/7 😞 a ona tak jak w swiety obrazek tez sie wpartuje
jak jestem w szkole to on nawet z nia na spacer nie wyjdzie bo ''NIE CHCE MI SIE''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Igula u Niki do od urodZenia był problem
siostra mi zwróciła uwagę, że jej zdaniem ma napięcie (u Kacpra lekarze nie zwrócili na to uwagi..) bo jest bardzo "silna" jak na noworodka i jest cała zaciśnięta, ubrać czy rozebrać było ciężko bo nie chciała prostować kończyn. co do asymetrii to też było widać na gołe oko (jak ktoś się z tym spotkał) bo przechylała się ciągle na jedną stronę. Potem prawa strona ciała była bardzo mało aktywna a lewa wręcz przeciwnie.
poprosilam sąsiadkę o konsultację i rzeczywiście wysłała nas do neurologa i okazało się, że siostra miała rację.

Niki była sporo "cofnięta" w rozwoju ruchowym, ćwiczymy chyba od 3,5 mca życia, efekty są dopiero od zmiany fizjoterapeuty (stara przeniosła się do innego miasta) nowa pani w dwa mce wyprowadziła Niki i jest nawet można powiedzieć za bardzo ruchliwa..
niestety różnice między lewą a prawą częścią ciała są nadal ale już nie tak widoczne.

Oglądałam wczoraj nianię i tam były dzieci (strzelam) ok 3-4 letnie co właśnie kiwały się, kiwały główką (trójka rodzeństwa). Okazało się, że dzieci są niedostymulowane, czyli po prostu za mało mają zajęć ruchowych i kiedy zaczynają się najnormalniej w świecie nudzić, bujają się..
kazała im się wtedy od razu czymś zająć i przestawały.
Może Zosia jest (tu to co pisała Agatka) albo za dużo albo za mało stymulowana?

Ja proponuję jedną wizytę u neurologa, tylko fajnego, to naprawdę wtedy się uspokoisz i troszkę dowiesz o Zosi.
Ja uwielbiam naszą panią neurolog 🙂 super babka, kocha dzieciaczki i do tego zna się na rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Agata:*
zlecialo jak z bata strzelil...lada moment a nasze baczki beda roczniakami czyli malymi dziecmi a nie niemowlakami..

Iza jakbym kopsnela pudlo przez okno to moj by sie chyb ado konca zycia do mnie nie odezwal 🙂 to jego druga zona!a moze raczej pierwsza 😉

musze jakos poszukac neurologa godnego polecenia zeby sprawdzic czy faktycznie wszystko ok

kurcze tyle nerwow z tymi maluchami ja jestem tylko ciekawa jak to jest z tym dziecmi od patologow????? zawsze zdrowe niedojedzone i brudne i nic im nie jest....

powiedzcie od kiedy zamierzacie sie kapac z maluchami pod prysznicem? i czy ktoras juz byla z dzidzia na basenie?

ps oklach dla was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga no ja właśnie myślę o tym basenie, ale poczekam aż cieplej sie zrobi ns zewnątrz.. żeby z basenu do auta w ziąbie nie biec 🙂
a prysznica jeszcze z małym nie brałam, ale muszę kiedyś spróbować... tym bardziej, że w maju lecimy na wczasy, a tam w wannie kąpać małego nie będę więc do prysznica trzeba zacząć bąka przyzwyczajać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Iza 🙂

mega Ci zazdroszcze! no i w sumie podziwiam bo z jednym dzieckiem jest ciezko a co dopiero z dwoma...ale dobrze ze jestes mloda to podolasz no i fajnie sie beda razem wychowywac!

ja juz dawno kupilam pampersy do plywania i boje sie ze za niedlugo juz beda za male bo tez tak ciagle odwlekam basen przez ta g..pogode u nas normalnie caly dzien leje ale ponoc ma byc od jutra coraz lepiej to moze w weekend mi sie uda wybrac
a w czwartek idziemy ostatni raz na usg bioderek do tego konowala...wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój Milo spał 3h, już z nudów w bubble island grałam 😁 😁

a w piątek zaczął chodzić z pchaczem 🙂 rozwalił mnie ten widok, bawił się tym panelem co jest na pchaczu... wstał (wstawał już wcześniej, ogólnie ma teraz manię że wszędzie się wspina) a tu nagle zaczął sobie pchać, i nogi nadążały za rączkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...