Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Marlena trzymajcie się.. Buziole dla Adiego i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Dlatego ja się wzbraniam jak mogę przed pójściem do lekarza. dla mnie to konowały, wiem, że nie wszyscy ale skąd mam wiedzieć kto jest akurat ten dobry?!
masakra

ja dziś szaleje na kawie, sprzątam, odkurzam, kurze ścieram, wszystko jak leci.. a chałupa jest niemała.. teraz odpoczywam przy kawce, Niki ładnie śpi.

Ivi na jakim jesteś etapie ciąży??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sprawdziłam tabelę skoków...
no i mamy skok - początek ...
u nas jest 43 tydzień a w związku z tym, że dzieci urodzone tydzień wcześniej skok przechodzą tydzień później to właśnie mamy początek ...
ma trwać 4 tygodnie 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
pocieszające jest chociaż to, że to praktycznie ostatni ... potem to już tylko 2 "ciemne "tygodnie ale bez piorunów ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzia jak wiesz to daj nac bo nie kapuje. napisane jest tak:
NEUT *0000 10^9/l
NEUT% *000 % gdzie norma w nawiasie (30-50)
Lymph % 69,3 % norma 18-61.
Mono *0000 10^9/l
Mono% *000 % ( norma 1-15)
Rbc i Mchc lekko podwyzszone.
rozmaz mikroskopowy : Seg 39%, Eos 3% Lym 56 % Mon 2%
nie podoba mi sie to...
krew z paluszka byłą pobierana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spoko Doris. takiego zapisu nie widziałam by była gwiazdka i zera.gwiazda sama znaczy slad. zera brak. podzwoniłam i lekarka taka tez nie wie czemu nie ma monocytów i neutrofili. potem wysłała wiadomosc ze moze maszyna nie odczytała. mam nadzieje ze ten rozmaz mikroskopowy jest ok bo norm juz nie podali. generalnie jesli maszyna nie odczytała to wg mnie powinni napisac czytelnie ze brak pomiaru a nie dziwne domysły....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! Buziaki dla Niki! Mocno ściskamy! I zdrówka dla Adiego. Zaś jakieś cholersttwo się przypałętało...mam nadzieję, ze szybko minie.
Mysza, super zestaw! Już nie kombinuj 🙂
Ja dziś jestem super zadowolona. Byliśmy ustalać ostateczną cenę mieszkania i obyło się bez negocjacji. Od razu w zasadzie przystali na naszą cenę!! Super ludzie, naprawdę.
Pawełkowi chyba idzie jakiś ząbek, bo prawie zjadł swoje ręce i ewidentnie dziąsełka go drażniły. Posmarowałam mu na noc i dalam Camilie. Mam nadzieję, ze spokojnie prześpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie 🙂

Buziak dla Niki!

Zdrowia dla Adiego!

My dziś w nocy tez mieliśmy akcję! kładę się spać a Borys kręci się po łóżeczku, miejsca sobie nie może znaleźć, nagle taaaaki rzyg! mycie, przebieranie.... za 2 godz. kolejny, potem kolejny...rano go nakarmiłam i poszłam się szykować do pracy, wracam do sypialni a tam Borysio zadowolony, wysapany, siedzi i mi macha! nic, zero gorączki, czy zmęczenia... nie wiem o co chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna, co do wychowawczego a ciąży, wychowawczy trzeba przerwać, co najmniej miesiąc przed powrotem na piśmie, i z tego co się orientuje trzeba wrócić do pracy chociażby na jeden dzień, powiadamiając pracodawcę o ciąży - ochrona kobiet w ciąży, więc nie może zwolnić, a od następnego dnia można iść na zwolnienie. Wydaje mi się ze trzeba mieć zdolność do pracy od lekarza.
Tylko to jest takie głupie, przynosisz zdolność a od następnego dnia idziesz na zwolnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!
Mam teraz chwile bo czuwam przy Filipie.
Bylam chora i go zarazilam chyba..
Ma zapalenie gardła, boli go uszko, co chwila goraczka, smarki okropne.. Masakra!
Jeszcze na dodatek naszej doktorki nie bylo, bylam u innej, ale jak noc bedzie taka do dupy jak sie zapowiada, to pewnie pojde do innej lekarki prywarnie.
Dostalismy antybiotyk..
Taka bezsilna sie czuje! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z rana!
noc mielismy koszmarną..
Agata co to za kropelki mialas te ktore nosek udraznialy, te co na pieluszke dawalas? I wogole dziewczyny co to mam kupic zeby udroznic nosek? Woda morska, nasivin, eupobium nic nie daja... Spanie na siedzaco pomaga, ale co 5 minut sie obracał...

I pytanie do Mikaanki: pisałas kiedys o kropelkach do udroznienia uszka: pomogly? Jak sie nazywają? Tez chyba zakupie dzis takie jakies....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj Basiu to nie zazdroszczę...
U nas katar był 3 tyg i nic nie pomagało
Nic!! (woda morska, Nasivin, frida, etc)
Wreszcie poszliśmy do sąsiadki i dostaliśmy 2 syropy na receptę (np Pulneo) i spray do nosa tez na receptę.. Co najciekawsze powiedziała ze przejdzie za TYDZIEŃ!!!
Więc ja niestety nic nie poradzę bo my mamy raczej pesymistyczne doświadczenia z katarem:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do kataru u Nas trwał 5 tygodni.
Na rozrzedzenie pomagały kropelki Nasivin dla dzieci o ile się nie mylę dawka 0,1 albo 0,01 nie pamiętam...
No i KATAREK do odciągania. Żarna frida, gruszka, sopelek czy inne tego typu rzeczy...
KATAREK uratował Nas przed szaleństwem z mojej strony!
Aaaa i można jeszcze kupić maść do oczu OXYCORT A i niewielka ilość nanieść na wacik do uszu i rozsmarować w nosku, tylko nie dłużej niż 4-5dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na katar niezawodna inhalacja ze zwykłej soli fizjologicznej... 2 dzień katar na końcówce...
Navisinu np. nam pediatra zabroniła używać.... syrop clemastinum jest dobry... no i ja raz dałam 2 krople amolu na miśka z którym Mała śpi... i nie chrapała tak bardzo...

A do udrażniania ucha Vaxol, takie krople bardzo czystej oliwy z oliwek... ale one pomagają w usuwaniu nadmiaru woskowiny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Basiu, jedyny słuszny sposób wg pediatry naszego to wkraplanie soli fizjologicznej- do każdej dziurki ok. 1/3 ampułki (buteleczki tej plastikowej).
Iga, spoko 🙂
Szkoda tych chorowitków... 😞
Iwonka, nie zamartwiaj się na zapas. Nie rób testów co chwila, tylko daj sobie trochę czasu i bądź dobrej myśli!
Fajne te sukienki 🙂
Czerwcóweczka, cieszę się, że u Ciebie coraz lepiej 🙂 ja niestety na odwrót, ale muszę przeczekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...