Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka z rana!!

U nas już akcja nocniczek po sniadanku;-)
Noc super, jedna pobudka na smoka a teraz już ziewa ;-)

Andzia pozdrowienia dla biednego Roberta, niech wraca do zdrowia!!!
A Ty sie trzymaj bo wszystko teraz na Twojej głowie :-(

My na wyjeździe nie mieliśmy wyjścia i był prysznic ale było ok.
Zdecydowanie Niki preferuje wanne bo tam ma pole do popisu;-)

Miłego dnia i wpadniemy pózniej jak nie będzie tak cichoooo jak wczoraj ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga ja bym wyciagała jaki kabel by telewizor nie działał. cały dzien to przesada by dzieko było na tv.moj Filip tez sie klepie po głowce i tu w dwóch wersjach-jak mu sie nudzi, czyli jest uziemiony w łozeczku naszym bo my jestesmy niezywi o np 2ej w nocy a on chce juz biegac, albo jak sie wkurzy i sie drze chce cos wymusic.jak jest to z pierwszej sprawy to odwaracam jego uwage , jak z drugiej to ja sie odwracam i ignoruję. czytałam o tym duzo. ale u nas trzesien nie ma.z racji trzesien powinnas wybrac sie do neurologa. ja sie generalnie jeszce boje innych chorób ale sa diagnozowane w drugim roku, wiec teraz tylko obserwuje.zwłąszcza ze jest tendencja zanikajaca. czytałąm et zo tym ze jesli raz my zesmy zareagowali tak ajk dziecko chciało to przez to sie to powtarza. ja wiem ze zareagowałam bo podbiegałam i dziecko wyjełąm złozeczka. a było to tak ze najpierw mały klasnął w rece a potem w swoją głowke..eh.. miałam mowic lekarzowi ale tak jak w opisach sytuacji na necie -gdy nic nei dolega wysyłaja rodziców do psychologa pod znakiem wyjasnienia atmosfery w rodzinie przemocy itp. wiec podziekuje zwłąszcza ze wczoraj jedna z pedagog dała sugestie ze dziecku klaspy daje. masakra!opisze w drugim poscie jak to było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
byłąm na rehabilkitacji i jest troche do zrobienia, bo Filip nadal ma słąebe rece raczkujac raczkuje tak ze odciaza rece, nie umie siadac z czworaka ani z pleców, takie siadanie jak siada Filip to podobno dzieci tak czesto robia zbyt duzo jest źle, ale przede wszystkim jets źle ze nie umie siadac inaczej.wiec to do nauki.Filip odkad bywamy raz na miesiac (a wczesniej czesciej bylismy)to płącze na zajeciach takto jest wesołym chłopcem a tam jak tylko ktos zaczyna robic z nim jakies cwiczenie to płącze. zreszta przez vojte jets tez tak pewnie.a na ta panią pedagog mimo ze jest bardzo miła to reaguje płączem. drugi raz, ona tez pokazuje cwiczen duzo dlatego chciałam do niej chodzic bo kiedys nam pomogłą raz i było ok ale dawno a teraz drugi raz pod rzad i on płacze. a jak przestał, juz sie bawił ona go klepła w tyłek i on sie rozpłakał wiec zasugerowałą ze dziecko wie co to klaps. ja jej ze nie dostaje klapsów. a ona to dlaczego płącze. masakra.w zyciu dziecka nie uderzyłam.jak mi cyca miazdzy i wyciaga to go czasem uszczypne by mnei puścił ale on sie smieje z tego a nie płącze. a po dupce w trakcie zabawy klepe małego mowiąc dupka dupka dupka i robie pierdzioszki. mały sie cieszy jak nie wiem. powiem wam ze sie nie moge pozbierac po takim oskarzeniu. rehabilitantka potem kazała nam rozebrac małego co akurat ta rehabilitantka zawsze daje Filipowi byc z rajtuzkach i body. he pewnei chciałą sprawdzic czy dziecko nie ma siniakow jakis.bo sobie przekazywały karty w pokoju socjalnym. teraz sie bede bac o kazde jego uderzenie i upadeek jescze sobie zrobi siniaki i bedzie. wiec wole narazie nie pytac o to klepanie jego po głowce,ewentualnie pojde prywatnie do neurooga innego poza placówką.choc Filip odkąd był mały cos z głową robił wczensiej krecił nią przy usypianiu w prawo-lewo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti jakaś pierdol**ęta za przeproszeniem bo nie znam kobiety, ale większość siniaków to ona zrobi Filipowi jak dobrze ćwiczy Vojtą... Marysia dostaje paniki na samym wejściu do budynku rehabilitacji, bo wie co ją czeka, dzieciaki są już duże, kojarzą fakty, miejsca... a nie że wie co to klaps... jakaś przybita baba 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda Bartka chyba połamało i biedak ruszać sie nie może.
Przynajmniej zrozumiałam.

Beti masakra!! Ja na pewno bym zrobiła dym
Domyślam sie co czulas
Mnie tak zahukaly podczas badań kwalifikacyjnych w owi
Raz i wystarczy
Byłam wystraszona matka zaraz po porodzie z placzacym non stop dzieckiem, chudym oj za chudym
Byłam przerażona i myślałam ze tam spotkam pomoc i życzliwość a nie oskarżenia ze to na pewno ja coś źle robię

Teraz wyglądałaby to inaczej

Dlatego Beti wrzuć na luz, babka jest sfrustrowana i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ZAWSZE TAK JEST jak w domu katuja dziecko to ni ch..uj nic nie wie!!!! a jak matka dba jak sie tylko da to od razu kazdy cos spekuluje i jest wielce madry!!!

beti trzeba jej bylo odpyskowac ze mlody po prostu nie da sie klepac byle babsku i ewidentnie jej nie nie lubi...ja ostatnio mam takiego nerwa ze tak jak ciedys bylam cipa tak teraz kazdy dostaje opier....ol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heja 🙂
Beti, dobrze Iga napisała- jak się znów dopieprzy, to jej odpyskuj, że przy Tobie jakoś nie płacze, tylko przy niej jak się spojrzy 😁
W niedzielę sobie odsapnęłam elegancko, bo Oskar z tatą, a tak w tygodniu nie ma szans. Małego nie noszę jak kiedyś. Teraz stara go czasem bierze na ręce i sprząta sama, a nie na mnie patrzy. Ale taką lipę odwala, że zapach jest płynu, ale efektu niestety nie...
Gratuluję zmiany samochodu! 🙂 my też myślimy, ale na myśleniu się skończy. Nie ma jak na razie, tym bardziej, że agila jest w ocynku, więc karoseria i 20 lat wytrzyma, ale maluśka jest. No i porwały się chłopaki na budowę garaży, materiały już są, ale raty za busa i spłaty rat za materiały, to za duża wyrwa w budżecie... A teściowie tak rozrzutnie żyją, że masakra. Nie tyle, że tak kupują sobie wszystko co im przyjdzie do głowy, ale narzekają np. na wysokość rachunku za prąd, czy gaz, podczas kiedy zostawiają cały dom oświetlony i to jeszcze w dzień i idą sobie na podwórko, nie wyłączają radia, czy tv. A jak gotuje teściowa, to nigdy nie przykrywa pokrywkami. I nieraz zdejmuje coś z ognia i nie wyłącza gazu. Takie bzdury ale zsumowane bardzo mnie drażnią....

Nequitia, super Marysia wcina i ślicznie wygląda w tym krzesełku 🙂

Weszłam na brzuszek, tak się pobłąkałam i wróciłam, bo jakoś Wy już takie 'swoje' jesteście!! 😘 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny moja córka nie chce jesć łyżeczką, wszystko wypluwała... dałam jej na tackę pulpecika, makaron z pomidorami i czosnkiem, szpinak (od makaronu), suchy makaron nitki, trochę ketchupu i zjadła wszystko rękami... no nie wszystko, makaron nitki zrzuciła psu 😁
Mam nadzieję że to chwilowa fascynacja bo jak ja jej zupę podam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia zalapie lyzeczke!widocznie jest na etapie sensorycznego konsumowania 😉u nas tez lapka do talerza musi zawedrowac!
Bartkowi po serii zastrzykow lepiej,mial 9 lat temu zabieg na kregoslupie zostala na zewnatrz blizna 23 cm,lekarz ostrzegal,ze moze nawracac.pol roku temu juz mial taki atak,z uciskiem na wszystkie nerwy w obrebie miednicy,bylismy u mojej kolezanki neurolog,dala skier.na cito na rezonans-a tam kuku-zadnych zmian poza stara blizna .teraz to juz tylko stęka,ze go dupa boli bardziej niz plecy 😉
Beti-ja cie musze opieprzyc!nie wyszukuj chorob(co to niby do zdiagnozowania w 2-gim roku)!!!pokaz mi dzieciaka,ktory predzej czy pozniej nie wstanie i nie bedzie smigal!o napieciu wiesz,na temat cwiczen pewnie nie jedna rehabilitantke bys zagiela,wiec nie martw sie na zapas.czlowiek nie kon-ma mala glowe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heheheh dobre tym koniem ale masz rację Andzia 🙂

a Marysia ma taki etap i już
każde dziecko teraz się przeciw czemuś buntuje.. (najczęściej sen.. buuu) u nas nie chce butli, tamto znowu owoców, kolejne mm, itp itd
przeczekać i nic więcej nie zrobimy

byłyśmy na spacerku 🙂
Niki śpi , mama wcina kiwi (muszę kwaśnie hehehe) staram się nie jeść więcej niż 4 dziennie..
gotuję zupę!! sama 🙂
i generalnie się lenię 🙂
dom ogarnięty i mam spokój 🙂

Mikaanka a jak samopoczucie?! ciut lepiej? moja teściowa jest w IRL przez 3 tyg i tylko dlatego moje ciśnienie jest w normie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello. dzieki dziewczyny za wsparcie. hehe Andzia Ty to jak walniesz teksta to humor sie porawia hehehehehe. czyli Twoj men to zdrowu w koncu? hehe chłopy...no u nas napiecie mnie nie przeraza. ale to klepanie głowki i darcie po nocach juz tyle czasu.. i pediatra jedna stwierdziła ze głowka jest jescze nie halo...
Andzia a Twoja jak łąpke wsadzi do miski to łąduje potem do buzi? bo moj jest na etapie-wkłądam mamle w dłoni i smaruje wszystko ale do buzi nie.
Nequitia a moze spróbuj małej tak dawac łyzeczke tak we dwie trzymajcie i moze cos zje? moze ona chce wszystko sama.zdolniacha.
he dzis sie smialismy z T. : ja mowie zeby małego pilnował by sie nie potłukł bo pojdziemy do wiezenia a ten mi na to ze sie przynajmniej wyspi hehehee generalnie dziewczyny nie umiem odpyskiwac od razu. mnie to po prostu zamurowało.
Filip torpeda dzis jak zawsze, he zartuje sobie tez ze powinnam go zgłosic do reklamy baterii duracell hehehe.i znowu ze spacerami jest problem bo chciałby chyba wyjc z wózka. a było tak fajnie, tak długo mozna było chodzic. a teraz po godzinie juz maruda.
z chrzcinami sie prawie udało. tzn jest termin siostra mzoe byc ale chrzestnemu chyba nie bedzie pasowało bo ma drugie chrzciny jescze zadzwonie wieczorem. kurcze a nie moge juz innego terminu bo w innym kosciele teraz robimy i tam tylko raz na miesiac mają..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...